Baranów Sandomierski: Będzie ścieżka pieszo – rowerowa do Suchorzowa

Ruszyła budowa ścieżki pieszo – rowerowej przy drodze powiatowej z Baranowa Sandomierskiego w kierunku Suchorzowa. Ścieżka będzie biegła po lewej stronie od zjazdu do oczyszczalni ścieków w Baranowie Sandomierskim w kierunku drogi wojewódzkiej, w miejscowości Suchorzów. Ścieżka będzie miała szerokość 2,5 metra.

Do tej inwestycji w Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu przygotowywało się od kilku lat. Niezbędna była między innymi prawna regulacja działek, co już zostało zakończone. Teraz inwestycja jest finalizowana.

W pierwszym etapie powstanie 320 metrów ścieżki pieszo – rowerowej. Ze względu na położenie – kwestia skarpy i odwodnienia-, jest to najtrudniejszy odcinek trasy.

– Dokładamy do tej inwestycji dodatkowe 50 tysięcy złotych, co pomniejszy II etap, ale cieszy nas, że w końcu ta ścieżka powstanie. Trakt poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Suchorzowa i Baranowa Sandomierskiego. Będzie także atrakcją dla turystów. Tą inwestycją wpisujemy się w trend prozdrowotny. Bardzo dużo osób biega, jeździ rowerem, dlatego to idealna inwestycja dla gminy Baranów Sandomierski – powiedział Krzysztof Pitra, tarnobrzeski wicestarosta.

Prace potrwają do 10 października.

W gminie Baranów Sandomierski starostwo prowadzi także inwestycje mające na celu poprawę odwodnienia w Dymitrowie Małym. Z nowego chodnika korzystają już mieszkańcy Kaczaków i Dąbrowicy. Szereg inwestycji, które Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu prowadzi na terenie gmin powiatu tarnobrzeskiego, realizowana jest dzięki finansowemu wsparciu, jakie przekazano na ostatniej sesji dla gmin. Radni, na wniosek zarządu powiatu przekazali po 100 tysięcy złotych. – Pieniądze pozwolą dokończyć już rozpoczęte inwestycje lub te, które zaplanowaliśmy. W ten sposób chcemy zakończyć prace na podsumowanie tej kadencji – dodał wicestarosta Pitra.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content