40 tysięcy za organizację festiwalu. To dużo czy mało? Prezydent Bożek: „Kultury nie można degradować – to ona buduje naszą tożsamość”

Majówka z kulturą przez duże „K” szykuje się w Tarnobrzegu. A to z racji współorganizacji przez miasto sandomierskiego festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych. Za cztery festiwalowe dni zapłacimy 40 tysięcy zł. I właśnie wielkość tej kwoty zwróciła uwagę czytelnika, który napisał do nas w tej sprawie.

U nas repertuar uboższy o wiele, długi weekend nie sprzyja frekwencji tubylców na czymkolwiek (kto może pryska z miasta na ten czas), a i wpływy z biletów idą do kieszeni organizatora wydarzenia a nie do TDK czy innych instytucji. Niby wszystko ok, tylko po co mówić o oszczędzaniu na czymkolwiek, taka hipokryzja mnie wkurza” – napisał internauta (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

„BUDOWA POZYTYWNEGO WIZERUNKU TARNOBRZEGA”

W tym roku festiwal odbywa się po raz szesnasty. Impreza mocno wrosła już w Sandomierz, który między innymi dzięki temu wydarzeniu promuje się w Polsce. Z tego typu promocji chce skorzystać również Tarnobrzeg.

– Tarnobrzeg wspólnie z Sandomierzem zorganizował widowisko charytatywne „Julka Zatańczy” (27 grudnia w Tarnobrzegu,a 28 w Sandomierzu), co stało się momentem kluczowym dla nawiązania rzeczywistej, realnej współpracy pomiędzy miastami tak blisko ze sobą sąsiadującymi. Wówczas wzmocniły się kontakty pomiędzy przedstawicielami samorządów, a także w zakresie działalności kulturalnej – wyjaśnia NW24.pl rzecznik prasowy prezydenta, Wojciech Lis.

– W związku z tym – mając na uwadze partnerskie miasto jakim stał się Tarnobrzeg dla Sandomierza – burmistrz Sandomierza Marcin Marzec zaproponował współorganizację 16.edycji Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych. Mając na uwadze pozycję Sandomierza – rozpoznawalnego nie tylko w Polsce, ale i wśród turystów zagranicznych, postanowiliśmy zadbać o pozytywny wizerunek Tarnobrzega, który choćby w zakresie kultury i działalności prospołecznej może w jeszcze większym zakresie stać się miastem pozytywnie postrzeganym, do którego warto przyjeżdżać i do którego warto wracać – dodaje.

60 TYS. ZŁ DO 40 TYS. ZŁ

Aby festiwal mógł się odbyć, każdego roku Sandomierz przekazuje na jego organizację niemałe kwoty.

– Poprzedni rok był mocno obciążający nas, to było ponad 100 tysięcy zł, zaś w latach poprzednich było to 80 tysięcy zł – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury. – W tym roku, dzięki współpracy z Tarnobrzegiem za organizację zapłacimy 60 tysięcy zł – dodaje.

Łączny koszt festiwalu ponoszony przez oba miasta wynosi więc ok.100 tysięcy zł, część tej kwoty czyli 40 tysięcy zł przekazuje Tarnobrzeg.  Czy 40 tysięcy to dużo czy mało w obliczu zapowiadanych przez władzę Tarnobrzega oszczędności? Odpowiedź od prezydenta Dariusza Bożka, którą otrzymaliśmy za pośrednictwem rzecznika,  jest jednoznaczna cyt: „Kultury nie można degradować – to ona buduje naszą tożsamość”.

– Z danych Ewidencji Ludności wynika, że Tarnobrzeg liczy 46 tys. 771 mieszkańców. Koszt Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych – rozłożonego programowo na cztery dni – to 40 tys. złotych. W prostym rozrachunku to niecałe 1,00 zł (dokładnie 0,85 gr) na mieszkańca, który będzie miał okazję, skorzystać z oferty festiwalowej niemal za darmo – informuje NW24.pl rzecznik Lis.

43 DO 14

Jak w takim razie prezentuje się oferta festiwalowa? „U nas repertuar uboższy o wiele’” – komentuje nasz czytelnik.

Sama liczba wydarzeń wskazuje, że w Sandomierzu będzie działo się o wiele więcej. Przez cztery festiwalowe dni odbędą się tam 43 wydarzenia, w Tarnobrzegu zaś 14. W obu miastach publiczność będzie miała okazję spotkać się z tegorocznym reżyserem Niezwykłym czyli Januszem Kondratiukiem oraz z Aktorką Niezwykłą Anną Dymną.

Oczywiście w obu miastach odbędą się, lecz w rożnej liczbie projekcje filmowe, oraz koncerty – w Sandomierzu trzy w Tarnobrzegu zaś jeden,. Na większość z tych wydarzeń wstęp jest bezpłatny, na część trzeba rezerwować wejściówki, są również wydarzenia płatne – jak w przypadku koncertu Tomasza Błasiaka „Serca Biciem” , który odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w środę 1 maja. Na wydarzenie trzeba kupić bilet w cenie 20 zł.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na festiwalowe wydarzenia trafia do głównej organizatorki i pomysłodawczyni festiwalu, Katarzyny Kubackiej – Seweryn, z fundacji „Taki Jestem”.

– Z kosztorysu i deklaracji głównego organizatora wynika, że dochód ten włączony jest w budżet festiwalu, chodzi tu o zakwaterowanie gości, jakieś honoraria dla prelegentów itd. – tłumaczy NW24.pl dyrektor Sandomierskiego Domu Kultury.

O tym, czy warto było wejść we współorganizację festiwalu, najlepiej zaświadczy frekwencja. O zainteresowanie sandomierską odsłoną festiwalu, spokojny jest dyrektor SCK .

– U nas frekwencja jest duża. Nasze małe kino jest obłożone, często brakuje w nim miejsc. W Domu Katolickim, gdzie jest sala na 386 miejsc jest już znacznie łatwiej o wolne krzesło, ale też często bywa wypełniona, w zależności od tego jakie spotkanie czy jaki film jest tam wyświetlany – tłumaczy w rozmowie z NW24.pl W. Dumin.

– Ciężko powiedzieć, jak będzie w Tarnobrzegu. Pierwsza edycja jest zawsze ryzykowna, w Sandomierzu ludzie są jakby z automatu a w Tarnobrzegu muszą przyjrzeć się ofercie, sprawdzić czy to ich zaciekawi. Ja liczę, że to się sprawdzi, mam taką nadzieje – dodaje.

A jaka jest Wasza opinia na temat współorganizowania przez Tarnobrzeg festiwalu? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach

PROGRAM FESTIWALU:

Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
2 lat temu

Czego się spodziewaliście po historyku i marnym byłym dyrektorze LO zarazem, z sołtysem z Woli Baranowskiej razem wziętych? Nie można było przeznaczyć tego na koncert czy jakiś festiwal u nas? Tylko znowu pewnie by Dariusz stał za garami i rozdawał pokarmy i mieszał chochlą bigos…a Mirus jak zwykle z tylnego siedzenia wszystkim kieruje razem z Pankiem. Resztki godności nawet nie ma, bo się nawet nie pokaże, tak żeś go Dariuszu schował, albo on Ci kazał, że masz tak robić. Podejrzewam to drugie. Kupiliście radnych, knura i chlora zarazem, tępaka, o bożkowych nawet nie napiszę, bo głąby. Resztki przyzwoitości Darek, nawet to już Ci pada starcze.

Fenek
2 lat temu

Ja się cieszę, do tej pory jeździliśmy do Sandomierza , teraz fajne imprezy będą na miejscu. Wreszcie coś ambitniejszego niż discopolo

Obywatel
2 lat temu
Reply to  Fenek

Przeczytaj kretynie artykuł dokładnie 🙂

Rene Artois
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Kretynów to sobie w rodzinie poszukaj chamie.

Pracownik
2 lat temu
Reply to  Rene Artois

Przecież ma rację. Dajemy Sandomierzowi kasę. Ludzie!

Fenek
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Twój poziom kultury i współczynnik źółci pokazuje że nie zaslugujesz na Nicka Obywatel. Prawda jest oczywista – jak mamy darmowy wstęp na imprezy w Tbg to miasto zapłacić musi. No bo kto ? Akurat ty cierpisz bo to nie Sławomir. A ja się cieszę

Obywatel
2 lat temu
Reply to  Fenek

Niestety nie słucham disco.

Nka
2 lat temu

Jestem za tym,żeby kasa trafiala do naszych fundacji czy stowarzyszeń. Mamy ogromny potencjał i pomysły. Gdyby te 40 tys. dodatkowo trafiło dla organizacji tarnobrzeskich, można byloby pomyśleć o tarnobrzeskim wydarzeniu-a nie podpinac się pod Sandomierz. Tylko że nam mówi się o oszczędnościach 🙁

Jerzy
2 lat temu

Bardzo dobry pomysł z tym festiwalem.mi się podoba

sroka
2 lat temu

Powiedziały jaskółki że w że w d… mają Spółki jeden weżnie drugi nie da a kredyty spłacać trzeba

zapraszamy
2 lat temu

spokojnie Stalowa co roku wydaje na imprezy 7 milionów zapraszamy na trase dwojki w czerwcu na nadsanskich błoniach

Edek
2 lat temu
Reply to  zapraszamy

Zaproście Tarnobrzeg do współorganizacji, dopłacimy
(żart)

WŁADZO DROGA, KTÓRA MIAŁAŚ MÓJ GŁOS W WYBORACH, MASZ PRAWO WSPÓŁORGANIZOWAĆ CO CHCESZ ZA ILE CHCESZ TYLKO NIE GADAJ W KÓŁKO O ZACISKANIU PASA i OSZCZĘDZANIU ITP. ŻEBY JEDNO Z DRUGIM GRAŁO. I JUŻ.
Powodzenia.

Mieszkaniec
2 lat temu

W końcu coś się zaczyna pozytywnego w mieście dziać. Tu festiwal tu Bajm na dniach Tarnobrzega fajnie

John
2 lat temu

Zaciskanie pasa w pelnej krasie ujrzymy jak kalinka otrzyma odpowiedzi na zapytania , a co do bozka i tej marnej rady to ciagle mam niezmienne zdanie samo dno szamba

rodowity mieszkaniec Tbg
2 lat temu

Dla mnie to nie najlepszy pomysł podpinać się pod czyjś festiwal, który i tak by się odbył. 15 minut autem i jesteśmy w Sandomierzu. Uważam, że powinniśmy promować nasze jezioro i tam organizować jakiś cykliczny ambitny festiwal, który wyróżni nasze jezioro. Nie wiem dlaczego Festiwal S-16 nie jest kontynuowany.

Uka
2 lat temu

Ten też by wymagał kasy,a jak nie ma to chyba lepiej darować sobie kulturę

Ela
2 lat temu

Hipokryzja jakich mało. Najpierw prezydent mówi o oszczędzaniu na każdym kroku a tu nagle ściąga kawałek festiwalu filmowego za 40 tysiaków do miasta, które pustoszeje w majowy weekend. W Sandomierzu jest odwrotnie, tłumy ściągają do miasta z całego kraju. Dla prezydenta to niecała złotówka na jednego mieszkańca. Licząc w ten sposób za 40 tysięcy można wysłać 40 biednych dzieciaków na kolonie…

Obserwatorka
2 lat temu

Najlepiej to zrobić dużego miejskiego grilla, postawić cysterne piwa i może co niektórzy będą usatysfakcjonowani. Nie ma to jak typowa polska rodzinka Januszek i Grażynka. Amen

jan
2 lat temu
Reply to  Obserwatorka

No tak ,wytłumaczyła „elita”- pospólstwu. Tylko że ta „elita” żyje z podatków a pospólstwo też płaci podatki i ma prawo do wypowiedzi swojego zdania o tychże wydatkach.

mieszkaniec
2 lat temu

Droga redakcjo, czy wszystko co obecnie zrobi Nasza władza będzie u Was poddane krytyce?. Nie wiem co sie stało ale odnosze wrażenie że każym tekstem chcecie wywołać burze. 40 tyś na festiwal, informator dla emerytów tyle i tyle.. kazdą rzecz bedziecie tak rozliczać ?
Prawda jest taka że zaczyna sie w końcu coś dziać, fajne incjatywy. Pisało w prasie ze ma byc zespol Bajm na dni Tarnobrzega też źle ?

Ktoś wyżej pisał aby dać organizacjom, dopiero co jedna zrobiła festiwal muzyki hardcore czy jakoś tak przy marinie, prosze przypomnieć ile to kosztowało i ile osób przyszło na ten festiwal ?

yyy
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

a czy Twoim zdaniem to powinna być tajemnica co i za ile? Najlepiej nie pytać nic, żyć w słodkiej nieświadomości z myślą, że wszystko jest za darmo zorganizowane przez cudotwórcę Prezydenta

mieszkaniec II
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Władzy należy patrzeć na ręce.Radakcha jest okey bo tacy jak Ty którzy mieli pomysł na ten festiwalmusza się liczyć z tym że mieszkańcy nie pokochają Bożka i jego festiwali.Na razie trudno zaakceptować dotychczasowe pomysły.Raz się mówi o braku środków A tymczasem dostają ci którzy należą do dworu Bożka.
Dlatego drogi mieszkańcy będziemy pisać i krytykować bo mamy do tego prawo jako mieszkancy Pan Bozek wydaje publiczne pieniądze a nie własne.

kichal
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

P

chiha
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Gdzie ty żyjesz?, na pewno za piecem u bożków albo w zabitej dechami dziurze. Robiąc zarzuty redakcji o treść na forum czytelników trzeba nie widzieć cywilizacji parę lat. Jeśli ta „nasza władza” ma takich POpleczników to tym gorzej dla tej władzy.

Karolina
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Powinno być Disco Polo i duży Grilll

Batman
2 lat temu
Reply to  Karolina

a nad ranem polewamy się szampanem i sramy do klatek schodowych na osiedlach jak panowie w stadionowych szalikach

Michał
2 lat temu

Przecież wiadomo, że tej redakcji nie po drodze z obecną władzą. Co innego jakby Kamil rządził

kichal
2 lat temu
Reply to  Michał

Twoja obsesja do Kamila podzielana jest tu dość obficie a to już jest argument przeciw twojej sugestii co do redakcji – przecież tu piszą; CZYTELNICY!!

ktoś
2 lat temu
Reply to  kichal

Ja osobiście jestem rozczarowany obecnym stanowiskiem redaktora, nie wiem co się stało ale przestał być obiektywny. Biłbym mu brawo gdyby napisał tak jak napisał o festiwalu ale tylko wtedy gdyby napisał również o tym smutnym wydarzeniu które miało miejsce w TDK z prezentacją kandydatów do Europarlamentu z PIS. Spotkanie pokazało jaką pozycję ma Pan K.K w strukturach PIS. dlatego też jest mi przykro że redaktor nie opisał obiektywnie tego żenującego spektaklu którego niestety byłem świadkiem

dul
2 lat temu
Reply to  ktoś

Twoje odczucia po spotkaniu są nieobiektywne i politycznie chcesz je wykorzystać poprzez dziennikarza ,sugerując własne odczucia czy może polityczną zagrywkę, warunkując uznanie obiektywizmu redakcji . Twoja hipokryzja czy braki umysłowe sięgają szczytów .Tak instrumentalnie traktować dziennikarza to może tylko stary e-SB-ek.

Szczepan
2 lat temu
Reply to  ktoś

Podobno ten portal taki za Kalinką i PiSem a na spotkaniu pismenów nikogo z NW24 nie było. Przynajmniej ja nie widziałem.

zapraszamy
2 lat temu

ja mam gdzieś takie imprzy w Stalowej są prawdziwe w czerwcy pokazy lotnicze i dni miasta Sławomir ma grac i zagraniczna gwiazda podobno Alvaro Soler

Karolina
2 lat temu
Reply to  zapraszamy

a my mamy miec fajne dni Tarnobrzega to źle ? Tak ciężko jest docenic to co mamy ?

toco
2 lat temu
Reply to  Karolina

Co za „skrupulatność” i „precyzja” sformułowań!!! „my mamy mieć fajne dni”–„ciężko jest docenić to co mamy”. Musiałaś być uczennicą bohatera tego artykułu, ale chluby nie ma.

Maranatha
2 lat temu

Kpina. Taki pseudofestiwal. U nas jakieś spady a tylko nieco ciekawsze w Sandomierzu. Partycypacja 60% do 40% wygląda mi podejrzanie.

cos sie szykuje
2 lat temu

Kamil bedzie komisarzem juz o tym się mowi że NAD TYM SIE PRACUJE

ktoscos
2 lat temu

no oczywiście przecież po to napisałeś ale nie wspomniałeś kiedy ci się to przyśniło i od kiedy już zacząć mówić.

Tomasz K.
2 lat temu

Dziennikarze są od tego aby patrzyć władzy na ręce. Jestem czytelnikiem tego portalu od 8 lat i oni zawsze pytali o nie wygodne fakty urzędującej władzy Mastalerza, Kiełba a teraz Bożka. Zwolennicy bożkowej władzy nie potrafią nawet przeczytać artykułu ze zrozumieniem, wszędzie widzą tylko atak. Ta redakcja nie atakuje, piszą tylko o faktach.

Tadek z Łocic
2 lat temu

Tyle pinendzy dojta spokój

księgowa
2 lat temu

Panie Prezydencie niech Pan przestanie pleść dyrdymały o 85 groszach za mieszkańca. Sandomierz za 60 000zł ma 43 wydarzenia czyli płaci 1395 za jedno a Tarnobrzeg za 40 000 zł ma 14 czyli płaci 2857 zł za jedno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najdelikatniej można powiedzieć o niegopodarności, podejrzliwi powiedzieliby co innego. Nie znam się na kinie dlatego proszę kogoś zorientowanego o ocenę tych przepłaconych fimów.

John
2 lat temu

Przeciez to nikt inny jak organizatorka boska rejczel ta impreze zalatwila , co jej bozek zrobi a nic bo by pluto sie obrazil cala tajemnica festiwalu

dii capprio
2 lat temu

Zawsze trzeba przyjrzeć się sytuacji w ktorej ktoś płaci 200% za coś co może zapłacić 100 %. Ale do rzeczy z filmami : Jak pies z kotem oglądałem tak z pół roku temu w galerii w Rzeszowie ale wiem że był też grany u nas. Grane były Rozmowy nocą i Nadmiar łaski. Uczciwie powiem bajek nie znam ale ogólnie według mnie niezwykła jest tylko cena tego festiwalu. Ja na pewno nie przyjde bo te filmy widziałem i żaden mnie nie zachwycił.

śmiać się czy plakać ???
2 lat temu

Jeżeli prawdą jest to co pisze John to znaczy że ludzka głupota nie ma żadnych granic. Dopiero jedna nauczycielka z trójki pomogła wsadzić GK do pierdla a już sie kolejna afera szykuje z nastepną polonistką.Ale sie Kamil ucieszy 🙂

John
2 lat temu

To nie jest kwesyia wiary ww moje tylko ta osoba odpowiada za teto imprezy wiec dali jej wolna reke a dokladniej to pluto zreszta to pluto nominuje do urzedu a bozek wlasciwie tylko to firmuje , wiec z cala pewnoscia tak rejczel to zorganizowala i fudtraki tez ona i dni tarnobrzega i pare malych takie ktore bez echa leca a pieniazki plyna

Pracownik
2 lat temu

A że kręcą intrygę przeciwko tym dwóm miernotom to prawda.

rwa
2 lat temu

Cały Tarnobrzeg wyjeżdża na majówkę z miasta do….rodziny na wieś PANISKA

John
2 lat temu

Smieszne jest to ze dzien po tym jak pojawil sie ten artykul , powstal reklamujacy to smieszne wydarzenie artykul na echo dnia , rejczel pros kolego naczelnikow azeby mocno reklamowali twoj glupi pomysl bo wyjdzie klapa a 4 dychy pojda w proznie , albo podsune ci inny pomysl zrob tak jak dotychczas bylo robione niech urzednicy maja darmowe a w dodatku obowiazkowe wejsciowki dko tego dobierz prezydencika bozka , niech mu polecenie wyda pluto , kolegow z echa dnia z aparatami utworzycie sztuczny tlum , prezydencik powie jakie to bylo wspaniale i kulturalne wydarzenie i sprawa zalatwiona uzasadnienie wydania kasy jest

tramp
2 lat temu

Kiedy czytam różne komentarze wynika z nich, że niezależnie od tego czy coś w Tarnobrzegu się dzieje czy też nie, zawsze wg piszących jest źle. Bo jak nie ma żadnej imprezy to krytyka, że nic się nie dzieje i nie robi. Natomiast gdy jest zapowiedź jakiejś imprezy, natychmiast wszystko jest potępiane w czambuł, bo nie to, a tamto, bo nie taki artysta a inny itp. itd. Kiedyś P. Duma wydawał rocznik kulturalny – wszystkie imprezy jakie na przestrzeni każdego roku były w TBG i powstawał z tego naprawdę okazały tom. Czy każdy z krytykujących był choćby na części z nich. Oczywiście, że nie, ale krytykował ile wlezie to co się odbywało. Teraz jest tak samo z tą różnicą,że do tej pory ten festiwal był tylko w Sandomierzu, no ale teraz będzie i u nas, więc zgodnie z tarnobrzeską tradycją trzeba to koniecznie skrytykować…

John
2 lat temu
Reply to  tramp

Walesa tez byl u nas wiec jesli ci. Sami organizuja te jakze kulturalne widowiska to ja z gory dziekuje , po drugie jesli ma sandomierz to niechnie sobie ma szczytem organizacji ma byc podanie komus 40 tys i udzieleniu tdku na kilka dni , naprawde fenomen organizacyjny , to tyle przykladow do nasladowania , bo 550 tys wydane skwer na kopernika 40 dychy na kulture , miliony nad wisla , po drodze jakies schow zwane stund upem , i pare drobniejszych smiesznych imprez , serio uwazasz ze to koniec intelektualno organizacyjnycjch mozliwosci naszego miasta ? No to faktycznie niezbyt dobrze wrozy i pozostaje cieszyc sie ze wogole ktos cokolwiek robi huuuurrrra

Ciekawy
2 lat temu
Reply to  John

Ciekawy jestem jaki masz pomysł na imprezy. Prosze napisz przykładowe propozycje.

lis
2 lat temu
Reply to  Ciekawy

Ciekawość czy prowokacja ? służąca naczelnikom (do wykorzystania bo nie ma pomysłu a kasę biorą) kryje się za tym pytaniem „John” byłby naiwniakiem gdyby dał się wkręcić w taki tani numer.

Pracownik
2 lat temu

Innych panie „redaktorze” pozwalasz obrażać, a inne komentarze kasujesz…

Doda
2 lat temu

Wszystkie okoliczne muzea ( Stalowa Wola,Sandomierz,Mielec ) już ogłosiły program na noc muzeów. W każdym przypadku zresztą oferta jest atrakcyjna .U nas natomiast nadal nic nie wiadomo i obawiam się że jedyną atrakcją będzie tradycyjnie możliwość spotkania dyrektora placówki. Propozycję rozszerzenia festiwalu na Tarnobrzeg uważam za dobrą i wbrew wpisom powyżej myślę że sporo osób skorzysta szczególnie nieco starszych ,a takim spotkanie z kulturą też się należy.

Pudeleks
2 lat temu

To Doda wal na noc muzeów w tamte rejony jak ci nie pasuje. Byłaś z raz za biletem w muzeum w Tarnobrzegu czy jak większość posiarkowych trolli czekasz na darmochę???

Doda
2 lat temu

Wyobraż sobie baranie że byłąm i to nie raz. Mało tego – zawsze swoich gości spoza TBG prowadzę na zwiedzanie. Owszem nie pasuje mi i dlatego jak co roku „walę w tamte rejony”.Posiarkowy troll ? – bez komentarza.

Jan
2 lat temu

Popieram kulturę, ale nie dołączanie do czegoś, co już jest CZYJEŚ. Tak jak Woodstock/Polandrock Festiwal to Kostrzyn, tak Festiwal filmów niezwykłych to Sandomierz. Pogadajcie z kimś od marketingu i PR, nibyspece od promocji, wytłumaczy że podpinanie się pod czyjąś wspólną markę, wypracowaną latami, nie daje korzyści miastu.
Co do filmów: już wyżej ktoś opisał.
Jedyny „plus”: lans na wiejskim poziomie dla kilku osób, najbardziej dla tej już wyżej wspomnianej. Ale na to kasa powinna iść prywatna.

mieszkaniec
2 lat temu

Brawo za jakiekolwiek działania w kierunku promocji kultury w mieście! Póki nie ma w Tarnobrzegu takiej rangi festiwalu warto się chociażby połączyć z partnerem któremu organizacja takich wydarzeń wychodzi dużo lepiej. Wszyscy którzy marudzą i krytykują niech się wezmą do roboty i wymyślą coś lepszego!!!

Szczepan
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Filmowego może i nie ma bo po co? Mamy kino, którego widownię nie latwo zapelnić. Mamy w mieście festiwal jakich mało w kraju mianowicie Satyrblues, nim możemy się szczycić.

tom
2 lat temu
Reply to  Szczepan

Mamy też Barbórkową Dramę Teatralną znaną od lat a ostatnio gasnącą i to jest nasze tarnobrzeskie ,to trzeba rozwijać i umacniać a nie podpinać się pod czyjeś i je współfinansować. Przecież z racji bliskości mieszkańcy i tak by z tego festiwalu skorzystali bez dotacji Bożka..

stefan
2 lat temu

Niech się Sandomierz szarpnie i dofinansuje nam Dni Tarnobrzega albo choćby Jarmark Dominikański. Czekam z niecierpliwością na wniosek złożony przez magistrat tarnobrzeski.

zakrzowiak
2 lat temu

Ale tam w Urzędzie Miiasta nie ma takich jeleni jak u nas żeby dali sie tak doić z kasy. Każdy pilnuje swojego interesu tylko nasze naiwniaki dają sie tak ogrywać.Kolega pracuje w Sanomierzu i mówi że w głos się z naszych śmieją jak można z nich ciągnąć, chyba w całej Polsce nie ma takiego drugiego przypadku. Nie ma co liczyć że chociaż złotówka przepłynie w drugą stronę, sam prezydent mówi że współpraca to koncert charytatywny i te fimy lekko licząc z 60 tysi popłynęło juz do Sandomierza, za taką współpracę to my dziękujemy.

gość
2 lat temu
Reply to  zakrzowiak

Przemyjcie oczy.Z czym my mamy w tym mieście startować?

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Czyli podsumowując:
Gdyby Sandomierz sam organizował festiwal, zapłaciłby 100 tysięcy, tak jak w roku poprzednim.
Jednak w tym roku współpracuje z Tarnobrzegiem, więc składamy się w proporcji 60 tys. (Sandomierz) do 40 tys. (Tarnobrzeg).
Liczba wydarzeń: Sandomierz – 43, Tarnobrzeg – 14. Według moich obliczeń, rozkład wydatków powinien wynosić 75 tys. (Sandomierz) do 25 tys. (Tarnobrzeg).

Panie Prezydencie Bożek, czy ma Pan mieszkańców za idiotów?

Już niedługo minie 10 miesięcy, a więc okres karencyjny. Jeśli zarządzanie naszym miastem nadal ma tak wyglądać, to wcale się nie zdziwię, jeśli zostanie złożony wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta.

P.S. Lepiej by było wydać te pieniądze na drogę wyjazdową znad Jeziora, bo znowu ludzie wracający pieszo będą musieli wdychać pył i kurz wyjeżdżających samochodów – ale o tym, to Pan nie pomyśli…

gość
2 lat temu

słaba prowokacja

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  gość

Jaka prowokacja? Jeśli uważasz to za prowokację, napisz dlaczego. Wyraziłem swoje zdanie, w oparciu o opublikowane, powszechnie dostępne fakty.

Gość
2 lat temu

W urzędzie zwolnienia, inwestycje pościągane, a tu takie rozdawnictwo

66
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content