Płatne parkingi w Tarnobrzegu. O wprowadzeniu strefy zdecydują radni (SONDA)

Już niebawem radni zadecydują czy w Tarnobrzegu powstanie strefa płatnego parkowania. Stosowna uchwała procedowana będzie podczas sesji w dniu 29 maja br., strefa zaś miałaby obowiązywać już od sierpnia br. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do udziału w sondzie.

Wprowadzenie stref płatnego parkowania w Tarnobrzegu poruszane było już w poprzedniej kadencji. Będący wówczas wiceprezydentem miasta Wojciech Brzezowski zapowiadał wprowadzenia tego typu rozwiązań, nie zdążył jednak z ich realizacją, wcześniej bowiem przestał pełnić tę funkcję. Z kolei ówczesny włodarz miasta Grzegorz Kiełb był przeciwny strefom płatnego parkowania w mieście, tłumacząc w maju 2017 r cyt: „Parkomatów nie ma i nie będzie, nie chcę dodatkowo obciążać opłatami mieszkańców Tarnobrzega „.

Obecny prezydent Tarnobrzega od początku swojej kadencji zapowiadał rozważenie tego rozwiązania. Stosowną uchwałę D. Bożek przygotował na majową sesję RM.

Zgodnie z treścią uchwały, która zostanie poddana pod głosowanie radnych, w mieście ma zostać wyznaczonych 18 stref płatnego parkowania.

1. 1 Maja (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sokola do skrzyżowania z ul. Waryńskiego, z wyłączeniem parkingu Komendy Miejskiej Policji),
2. Hieronima Dekutowskiego (na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Targową),
3. Dominikańska (na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Sandomierskiej),
4. Tadeusza Kościuszki (na odcinku od ul. Sokola w kierunku ul. Moniuszki oraz na parkingu przed budynkiem Kościuszki 32 – Urząd Miasta Tarnobrzega),
5. Olgi Lilien – na całej długości,
6. Niepodległości (na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. 1 Maja łącznie z istniejącymi parkingami),
7. Adama Mickiewicza (na odcinku od Pl. B. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Niepodległości),
8. Józefa Piłsudskiego (na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza łącznie z parkingami obok szalet miejskich i smażalni ryb),
9. Szpitalna (na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Targową),
10. Sandomierska (na odcinku od Pl. B. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Jasińskiego),
11. Juliusza Słowackiego (na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Sokola),
12. Henryka Sienkiewicza ( na odcinku od skrzyżowania z ul. Szeroką do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego)
13. Sokola (na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Słowackiego)
14. Szeroka (na całej długości łącznie z parkingiem od ul. Piłsudskiego)
15. Targowa ( na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do bloku Targowa 10)
16. Stefana Wyszyńskiego (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Dominikańską)
17. Plac Grota Roweckiego
18. Plac Bartosza Głowackiego (miejsca parkingowe od ul. Kościuszki oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Mickiewicza).

Zgodnie z treścią uchwały, za pierwsze pół godziny parkowania w strefie opłata wynosić będzie 1 zł.

1. 1,00 zł – za pierwsze pół godziny parkowania,
2. 2,00 zł – za pierwszą godzinę parkowania,
3. 2,40 zł – za drugą godzinę parkowania,
4. 2,80 zł – za trzecią godzinę parkowania,
5. 2,00 zł – za czwartą i każdą następną godzinę parkowania,
6. 100,00 zł –za wydanie karty abonamentowej typu P (przedsiębiorca) – miesięczna,
7. 250,00 zł – za wydanie karty abonamentowej typu P – kwartalna,
8. 500,00 zł – za wydanie karty abonamentowej typu P – półroczna,
9. 1.000,00 zł – za wydanie karty abonamentowej typu P – roczna,
10. 30,00 zł – za wydanie karty abonamentowej typu M (mieszkaniec) – roczna,

Płatne parkowanie miałoby obowiązywać w dni robocze (pon-pt) z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych, w godzinach od 8.30 do 18. Kontrolować pojazdy parkujące w strefie będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Za parkowanie w strefie płatnego parkowania bez wniesienia opłaty, parkowanie ponad opłacony czas, na podstawie nieważnej karty abonamentowej lub parkowanie w innym miejscu niż wymienionym w karcie abonamentowej opłata dodatkowa ma wynosić 50 zł. W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w dniu wystawienia zawiadomienia obniża się wysokość opłaty dodatkowej do kwoty 25,00 zł.

Od opłat zwolnione będą:

1. pojazdy służb miejskich podczas wykonywania obowiązków służbowych (pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, pogotowie ciepłownicze, pogotowie wodno-kanalizacyjne, Straż Miejska, jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Tarnobrzega),
2. pojazdy służbowych Urzędu Miasta Tarnobrzega,
3. motocykle i motorowery,
4. oznakowane pojazdy konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej lub pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową osoby niepełnosprawnej,

Kartę abonamentową będzie można wykupić w magistracie, dzienne opłaty za parkowanie uiszczane będą w parkomatach – o koszty tej inwestycji zapytaliśmy w tarnobrzeskim magistracie (czekamy na odpowiedź)

SZCZEGÓŁY UCHWAŁY10.1-za.-patne-parkingi, 10.2-za.-patne-parkingi.pdf, 10.3-za.-patne-parkingi.pdf, 10 platne parkingi

Czy wprowadzenie stref płatnego parkowania w centrum Tarnobrzega to dobry pomysł?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
3 lat temu

Jestem jak najbardziej za. Szanowni Radni ręka do góry i zielony przycisk na pilocie

Blondas
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Przecież ty nie masz samochodu dlatego chcesz płatnych parkingów.

maciek
3 lat temu

A co z Pkt nr 1 Programu wyborczego? ” Tarnobrzeg rozwijający siꔕ budowa i remonty parkingów miejskich – w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie

bus
3 lat temu

Nie wiem czy słusznie motor-ki są zwolnione z opłat.Znam takowych co parkują na stanowiskach samochodowych tak by zająć całe stanowisko a tam jest miejsce dla 2-3 motocykli

Gość
3 lat temu

Nie ma wyjścia trzeba. Tylko cały ruch przeniesie się poza strefy. Powinno się stworzyć gdzieś w pobliżu nowe parkingi , tak , aby urzędnicy i osoby pracujące w strefie miały altermatywę w pobliżu. Ponadto pierwsze 45 minut powinno być na bilet darmowy. Pozwoli to zrobić szybkie zkupy lub załatwić sprawę w urzędzie. Tak dzieje się w cywilizowanych miastach , dla których liczy się nie sam zysk a rozwiązanie problemu.

Szok!!
3 lat temu

Dla kogo te „wygody”? Przykład: Mam kartę, opuszczam miejsce i udaję się np. do lekarza. Wracam: nie ma miejsca dla mnie mimo opłaty mieszkańca, bo zajęte i opłacone są przez przyjezdnych, urzędników, firmy itp. Gdzie mam postawić auto, skoro „cały” Tarnobrzeg to strefa płatna? Apeluję o trochę wyobraźni. Miasto dla mieszkańców czy „obcych”?

Elza
3 lat temu
Reply to  Szok!!

Dokładnie tak. Czy to że mieszkam w „centrum” ma być karą?! Że muszę za ten przywilej że mieszkam w mieszkaniu po babci dodatkowo płacić?! I najważniejsze jest właśnie to że jak wrócę późnym wieczorem to dalej będę musiała objezdzac pół osiedla żeby w końcu zaparkować poza swoją stefa,bo zapłacenie karty mieszkańca niczego mi nie gwarantuje. Po za tym litości – strefy płatnego parkowania w mieście gdzie jest parę ulic na krzyż?! Toż to kpina!!

eugeniusz
3 lat temu
Reply to  Elza

Wprowadzenie płatnych stref ma zapewnić większą rotację pojazdów, a nie pozostawianie ich na kilka godzin. Płatne parkowanie zachęci do pozostawienie swoich czterech kółek w garażu lub pod blokiem (szeczególnie gdy się z odległgo Serbinowa udaje na zakupy) i skorzystania z MKSów, roweru, własnych nóg itp.
Płatne strefy to już standard czy się komu podoba czy nie 🙂

Doda
3 lat temu
Reply to  eugeniusz

Standard ale może w Krakowie czy Warszawie. Jakie zakupy w centrum miasta gdy wiekszość lokali handlowych do wynajęcia?!Miało być centrum handlowe na klepisku,powstałyby nowe miejsca parkingowe rzut beretem od „centrum” a tak nadal jest klepisko, a miasto myśli o płatnym parkowaniu w rynku którego notabene nie ma !!Stalowa rusza z obwodnicą,mówi się o moście i innych inwestycjach a my nadal w tym samym miejscu. Płatnemu parkowaniu stanowcze nie !! Straż miejska do roboty i pościągać z parkingów zawalidrogi które już wtopiły się w asfalt.!

Szok!!
3 lat temu
Reply to  eugeniusz

Niestety! cała ta afera płatnoparkingowa dotyczy mieszkańców bloków i głównie w nich uderzy. Jeżeli nie będzie można wrócić na parking pod blok, to pozostanie tylko płacić po 17 zł/dobę lub 5 km od miasta. Czy urzędnik tego NIE ROZUMIEĆ??!!

sos
3 lat temu

Na ulicy Sienkiewicza 38 od strony bloku na ZAKAZIE od poniedziałku stoją dwa zepsute samochody i nikt ich nie usuwa. Jeden z rejestracją RT 33… porzucony na chodniku przed II klatką, a drugi
z rejestracją TSZ przed I klatką, a mieszkańcy nie mają gdzie parkować swoich aut. Od strony ulicy przed blokiem jest parking dla przyjezdnych, więc pytam dlaczego przyjezdni tam nie parkują?
Samowola, nikt nie sprawdza, więc lud czyni co się mu podoba, a gdzie jest straż miejska?

złom
3 lat temu
Reply to  sos

na ul.Kopernika to samo: jeden obok przedszkola 15 drugi obok bloku 12 ,stoją na „flaku” rok albo dłużej.

Zygfryd
3 lat temu

Mieszkaniec Tarnobrzega płacący tu podatki, które idą m.in. na budowę parkingów ma płacić 30 zł za kartę mieszkańca korzystając z parkingu, który został zbudowany m.in. z jego pieniędzy 🙂 Bożek i jego ekipa the best. Dodatkowo zapewne tęgie głowy w UM wymyślą że mieszkańcy danego budynku mają mocno ograniczony teren parkowania „karty abonamentowej” i jak sobie zaparkują poza „wyimaginowaną” strefą bo wszystkie miejsca wokół budynku zamieszkania będą zajęte to mieszkaniec dostanie 50 dych kary 🙂 Pogratulować.

Szok!!
3 lat temu

@Zygfryd cyt.”Dodatkowo zapewne tęgie głowy w UM wymyślą że mieszkańcy danego budynku mają mocno ograniczony teren parkowania „karty abonamentowej” i jak sobie zaparkują poza „wyimaginowaną” strefą bo wszystkie miejsca wokół budynku zamieszkania będą zajęte to mieszkaniec dostanie 50 dych kary”

Może o taką strategię chodzi?

Zygfryd
3 lat temu

Niechaj Redakcja zapyta co z autami pracowników urzędu miasta Tarnobrzega, które około 7.30 masowo pojawiają się i zajmują miejsca parkingowe na ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Dekutowskiego i ul. Sokolą na około 8 h. Czy urzędnicy będą obowiązani płacić jak inni użytkownicy tarnobrzeskich parkingów czy jednak, choć przytoczone wyżej informacje milczą na ten temat, „nagle” okaże się że mają „zniżkowe” karty abonamentowe itp. przywileje.

Janek
3 lat temu

BZDURA!!!

Szok!!
3 lat temu

W Krakowie jest tak: wydzielone miejsca dla mieszkańców za ustaloną opłatą – wjeżdża „obcy” – telefon, blokady na koła, opłata za zdjęcie blokady.

W Tarnobrzegu: oszacować ilość parkujących samochodów przez mieszkańców i miejsca parkingowe w zamieszkaniu – wprowadzić opłaty – miejsce gwarantowane.

Dla pozostałych wybudować lub wyodrębnić parkingi – wprowadzić parkomaty i niech sobie parkują do woli.

Szkoda
3 lat temu

W Stalowej powiedzieli że nigdy płatnych parkingów na warcie Nadbereznego nie będzie bo to złodziejstwo on obniża koszty życia a Bożek przeciwnie

PALIKOT
3 lat temu
Reply to  Szkoda

W STALOWEJ WOLI ZA ŚMIECI PŁACI SIE 6 ZŁ A W TARNOBRZEGU 18!

ewa
3 lat temu

powinny byc platne parkingi bo przez to ze urzednicy stawiaja swoje samochody na 8 godzin ludzie chcacy zaparkowac na godzine czy dwie nie moga znalesc miejsca

Adam
3 lat temu
Reply to  ewa

Wpisy za to są urzędników.Wladza sobie krzywdy nie zrobi
Urzędnicy urzędu miasta nie będą płacić Wszak pracują na naszą rzecz i pensję mają z moich podatków.Tak to Bozek szuka kasy .

tratata
3 lat temu

Robicie z tego grajdoła wielkie zatłoczone miasto a to zwyczajna miescina gdzie nigdy nie miałem problemu z zaparkowaniem.Nie rozumie w ogóle problemu bo go nie ma.Kuźwa w Rzymie,Londynie czy Paryżu to rozumie .Ale w wielowsi Tarnobrzeg?Problem z zaparkowaniem?Kuźwa Ogarnijcie sie wieśniaki.

eugeniusz
3 lat temu
Reply to  tratata

Łżesz jak pies jak piszesz, że nie miałeś problemu z parkowaniem swojego pojazdu w okolicach centrum.

tratata
3 lat temu

nie miałem

Wiesiek
3 lat temu

Które miasteczko w Polsce pokroju Tarnobrzega ma płatne parkowanie? to nie Warszawa, Kraków, czy Lublin? Słaby pomysł. Zaparkować zawsze się da, tylko trzeba myśleć i umieć robić kopertę, czego wielu naszych kierowców nie potrafi i zostawia pół miejsca niezajętego przed albo za sobą, przez co marnuje się parking.

wilk
3 lat temu
Reply to  Wiesiek

Pomysł slaby masz rację.

wilk
3 lat temu

Pomysł z platnymi parkingami nietrafiony chyba że dla urzedników popaczcie jak sobie zrobili dobrze w starostwie ogromny parking tylko dla nich, szlabany – zabrali kilkadziesiat miejsc parkingowych mieszkancom i sa zadowoleni.

Qwerty
3 lat temu

Skandal. Cala Mickiewicza. Czyli wszyscy odwiedzajacy chorych w szpitalu, przyjeżdżajacy z chorymi do Przychodni Specjalistycznej, będą bulić. Brawo, brawo. A dlaczego pominięto Kochanowskiego, Moniuszki. Tam to dopiero będzie kasa. A może mieszkaja tam urzędnicy?
Mam pytanie do radnych o koszty i zyski tego debilnego pomysłu. Ile będzie kosztować ustawienie parkomatów i dodatkowych znaków drogowych? Gdzie znajdziecie przedsiębiorcę gotowego zapłacić 1000 zł za kartę. Jakie wpływy z parkomatów przewidujecie jeśli nasilony ruch trwa 4-6 godzin przez 5 dni w tygodniu? To jest CHORE!!!

RTX
3 lat temu
Reply to  Qwerty

Akurat ja mieszkam na Kochanowskiego i przy takich strefach parkowania to sam bym wolał aby u mnie była , bo obecnie jest ciężko zaparkować po pracy a jak wprowadzą te strefy to w ogóle człowiek nie zaparkuje bo wszyscy będą szukać po taniości . Ale sam pomysł stref powinien być taki ,że mieszkańcy są zwolnieni i dotyczy to tych z poza miasta. Człowiek więcej płaci za śmieci , za użytkowanie wieczyste to jeszcze dodadzą opłatę za parkowanie . Brawo

Szok!!
3 lat temu

A’propos warunków płatnego parkowania. Czy chodzi o ten śmietnik przy ul. Kościuszki obok Telekomunikacji? O każdej porze roku sypie się z drzew, na wiosnę kwiatostan, w lecie owoce, na jesieni kasztany i to wszystko jest rozjeżdżane przez samochody w piękną kostkową nawierzchnię. Jakoś Władze Miasta nie razi, że obok mają taki śmietnik, który nikt nie sprząta. A wystarczy nakazać Telekomunikacji przycięcie wystających poza ogrodzenie gałęzi z tego sadu. Za to Szanowni Radni mamy płacić. Podobnych warunków można znaleźć więcej w naszym pięknym mieście.

Maniek
3 lat temu

1.Wprowadzenie opłat tylko na dolnej części ul. Dekutowskiego spowoduje, że pozostała część ulicy, na której już teraz znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem będzie wogóle niemożliwe, ponieważ wszyscy chcący uniknąć opłat zawalą całkowicie ul. dekutowskiego nie objętą opłatami.
2. Czy jako mieszkaniec ul. Dekutowskiego w części nie objętej opłatami
w związku z brakiem miejsc parkingowych zaparkuje swój samochód na ul. Targowej będe ponosił opłatę w wysokości 2 zł za godzinę? Czy mam jechać szukać miejsca na Serbinowie? Gratuluje pomysłu SM.

Doda
3 lat temu
Reply to  Maniek

Też tak uważam.Będzie masakra dla części mieszkańców Dekutowskiego. Uważam że to strzał w kolano dla władz miasta. Budować parkingi,a nie utrudniać mieszkańcom centrum życia.

taki
3 lat temu
Reply to  Maniek

.”Wprowadzenie opłat tylko na dolnej części ul. Dekutowskiego spowoduje”, nie wpadło Ci do głowy: że spowoduje już tu ,wolne miejsca i pozostała Twoja argumentacja się sypie.

Maniek
3 lat temu
Reply to  taki

Owszem możliwe że w dolnej części będzie więcej miejsc parkingowych ale i tak nie będę mógł z nich skorzystać na podstawie karty mieszkańca ponieważ zgodnie z Regulaminem strefy płatnego parkowania miasta Tarnobrzeg do zakupu karty abonamentowej typu M uprawnieni są mieszkańcy budynków zlokalizowanych bezpośrednio przy parkingach objętych SPP. W mojej ocenie zapis ten wyklucza możliwość wydania karty abonamentowej typu M mieszkańcowi górnego odcinka ul. Dekutowskiego.

John
3 lat temu

Ciekaw jestem jak rozwiaza problem z zasilaniem tych parkomatow czesc z tych parkingow jest objeta gwarancja a ingerowanie w nie czyli rozbieranie kostki brukowej itp spowoduje utrate gwarancji , co pociagnie takie podejscie bozka do sprawy a no to ze wlasciciele wielkopowierzchniowych sklepow rowniez wprowadza platne parkingi bo niby dlaczego chocby parking przy galerii tarnobrzeg mabyc darmowy w srody i soboty skoro w te dni parkuja tam osoby ktore przyjezdzaja na miejski ryneczek , abiedronki kauflandy , czy wy zidiociali urzednicy choc w czesci zdajecie sobie sprawe z konsekwencji waszych glupich pomyslow ? A tak wogole to zajmijcie sie dniami tarnobrzega bo wam place pod sceny zalalo

fanaberie
3 lat temu
Reply to  John

Szukasz pretekstów na siłę i nie logicznych.Parkomaty zamontują fachowcy! tam gdzie jest ich „najlepsze” usytuowanie. Sklepy wielkopowierzchniowe działają na podstawie zezwoleń U.M zawartych w ustawie i muszą takie warunki spełniać a nie robić wolnej amerykanki.

Parkingowy
3 lat temu

A ja chce być parkingowym Proszę zatem aby nie stawiać pasjonatów tylko stworzyć miejsca pracy zgodnie z obietnicami wyborczymi
Wtedy pieniądze z parkowania pójdą na moje wynagrodzenie A tak to nie wiadomo na co pójdą.Moze na torciki może na podwyżkę dla autora pomysłu Nie wiadomo.

Parkingowy
3 lat temu

Poprawka do poprzedniego postu Chodziło o parkomaty A nie pensjonaty.Pensjonaty też niektórym by się przydały.

fakt
3 lat temu
Reply to  Parkingowy

Nie pomyliłeś się , Twoja intuicja tam szykuje Ci miejsce.

Parkingowy
3 lat temu
Reply to  fakt

To jest stosunek władzy do mieszkańców. Urzędnik siedzi w pracy i odpisuje na posty .Każdy post krytyczny jest oceniany jako napisany przez wariata. Pycha kroczy przed upadkiem.

fakt
3 lat temu
Reply to  Parkingowy

Nie jestem żadnym urzędnikiem – nie pisz bzdur bo odwołam się znów do Twojej intuicji.

Nie dla parkomatów
3 lat temu

Należy najpierw wybudować nowe parkingi i ewentualnie z nich pobierać opłaty. Gdzie mają parkować przyjeżdzający do pracy samochodami gdy pracują w miejscu gdzie przy wszystkich ulicach będą parkomaty.

Janek
3 lat temu

Głupi pomysł. Bilecki,karneciki. Nawet nad jeziorem już kasuja. Darek nie idź ta drogą.

edziu
3 lat temu

Jestem za!

Kolejna Podwyżka Cen Wody
3 lat temu

Już za tydzień dopadnie nas kolejna z serii zaplanowanych podwyżek cen wody. W rzeczywistości cena wody spada o 2 grosze z 5,05 zł/m3 na 5,03 zł, ale jednocześnie odbiór ścieków drożeje z 5,53 na 5,83 zł/m3, czyli o 0,30 zł.
Podsumowując, łączna cena dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków rośnie o 28 groszy, na 10,88 zł/m3.

To nie koniec złych wieści. Największą z serii podwyżek przewidziano na przyszły rok, kiedy cena wody wzrośnie o 0,56 zł/m3, a cena odprowadzenia ścieków 0,85 zł/m3, co oznacza łączną podwyżkę o kolejne 1,41 zł/m3.

W sumie w ciągu trzech lat zaplanowano wzrost cen aż o 30%.

kranik
3 lat temu

To teraz wiadomo dlaczego wypowiada się umowy w wodociągach. Przyjdą swoi za kasę z tych podwyżek.

Mieszkaniec
3 lat temu

Dlaczego urzędasy parkują za moim blokiem skoro to jest parking dla mieszkańców bloku nr.16 o czym informuje tabliczka?

gdyby
3 lat temu

Plac byłego dworca PKS był tematem do rozwiązania parkujących urzędników i pracowników dojeżdżających ale nikt nie pomyślał żeby MKS dostosować do przyjeżdżających nawet z naszych osiedli i wykorzystać ten tern na miejski parking.Władze pozbyły się tego obiektu w prostacki sposób a dzisiaj problem narasta i zyski z niego żadne.

Mieszkaniec
3 lat temu

Dworzec PKS nigdy nie był we władaniu gminy Tbg wiec tym bardziej władza nie mogła się go pozbyć znawco tematu.

gdyby
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Jezioro i kopalnia też nie było – nie w tym rzecz.Istota w braku pomysłu.

Gość
3 lat temu
Reply to  gdyby

Tylko te pomysły wiążą się z funduszami …

Qwerty
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

A w czyim władaniu był dworzec PKS i teren gdzie teraz jest parking prywatnych busów? Wysprzedali pół miasta pseudo przedsiębiorcom za parę zlotych a teraz szukają pueniędzy w kieszeniach chorych i odwiedzających w szpitalu i przychodniach. To szczyt chamstwa i prostactwa. Kolejne rządy w Tbg to nieudolne gówniarstwo, które dorwało się do władzy bez jakiejkolwiek wizji dla miasta. Wszystko się wali, wszędzie brakuje pieniędzy. Wybraliście kolejnego pajaca, który ma wieprzowe pojęcie o rządzeniu. Tyle lat był w Radzie Miasta a nagle nic nie wie i niczego nie umie załatwić. Państwo radni uważajcie z tymi decyzjami, bo czara goryczy się przelewa i wystarczy kropla.

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Qwerty

Może odpowiem; w władaniu przedsiębiorstwa PPKS czyli tak jak dziury machowskiej skarbu państwa tylko innego ministerstwa zatem w terenie Wojewoda tym zarządzał a nie Prezydent miasta .Przestańcie robić ludziom wody z mózgu.
W fotkach google 2012 można trafić na stary budynek dworca,w 2014 ruiny i szybka budowa prywatnej galerii, prace trwały nawet w styczniu 2015 r zabierając chodnik prowadzący na cmentarz kto chodził to pamięta

Tarnobrzeg
3 lat temu

Ile miasto dzięki temu zyska kasy??? może dzięki temu odbuduje się MKS Tarnobrzeg, może w mieście nie będzie smogu, może ludzie zaczną chodzić, nie wszędzie wjeżdżać – JESTEM ZA

rwa
3 lat temu

Na parkingu kolo dworca PKS parkują urzędnicy dojezadzajacy busami do Rzeszowa Tam też nie ma wolnych miejsc !!!!

oko
3 lat temu
Reply to  rwa

Bo usadowili tam Biedronkę ,chińszczyznę i jeszcze inne badziewa

Człowiek
3 lat temu

Nie!!! Jestem mieszkańcem i mówię nie. Moje zdanie ma być ważniejsze od głupich pomysłów inicjatorów. Jak nie macie co robić to chętnie podpowiem kilka ważnych spraw, które szpeci miasto. Nie dość, że wszystko droższe niż wszędzie to jeszcze dodatkowe opłaty – pod domem sobie ustawcie parkometry. A skoro mają być parkometry to najpierw przygotować parkingi dla mieszkańców.

Majka
3 lat temu

Ja proponuję, aby miasto najpierw zadbało o powstanie parkingów!! To karygodne, że nie ma się gdzie zatrzymac.. a jak już objadę w koło trzy razy to mam za to jeszcze płacić?

instrObsługi
3 lat temu
Reply to  Majka

Zadbać to sobie możesz o fryzurę, o swojego mężczyznę albo o wygląd a parkingi to trzeba wybudować albo na istniejących i wykorzystywanych nieracjonalnie wprowadzić opłaty aby umożliwić korzystanie większej ilości chętnych w krótszych okresach. Za jazdę w kółko nie pobiera się opłaty (poza kosztami eksploatacyjnymi samochodu)

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
59
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content