Gotowy „Raport o stanie Miasta Tarnobrzega za 2018 rok”. W debacie mogą wziąć udział mieszkańcy

Zgodnie z zapisami art. 28 aa ustawy i samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 2016) w bieżącym roku Prezydent Miasta Tarnobrzega po raz pierwszy przedstawi Radzie Miasta Tarnobrzega Raport o stanie Miasta Tarnobrzega za 2018 r.

Raport obejmuje podsumowanie działalności Prezydenta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy
i budżetu obywatelskiego – treść raportu: raport_o_stanie_miasta_za_2018_rok

Raport będzie rozpatrywany przez Radę na sesji w dniu 27 czerwca 2019 r., która rozpocznie się o godz. 11:00. Sesja odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Kopernika 49 w Tarnobrzegu.

Nad Raportem zostanie przeprowadzona debata, w której biorą udział radni oraz mogą zabierać głos mieszkańcy Miasta Tarnobrzega.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega pisemne zgłoszenie, poparte co najmniej 50 podpisami. Zgłoszenie mieszkańca do udziału w debacie składa się najpóźniej w dniu 26 czerwca 2019 roku, jest to dzień poprzedzający sesję, podczas której ma być rozpatrzony Raport.

Zgłoszenia mieszkańców, które wpłyną do Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega po upływie tego terminu, a także zgłoszenia, które nie spełnią wymagań formalnych, pozostawia się bez dalszego biegu.

Pisemne zgłoszenia do udziału w debacie nad raportem składa się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega przy ul. Kościuszki 32, pok. 108, od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:30 – 15:30.

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko oraz adres zamieszkania mieszkańca Miasta Tarnobrzega zamierzającego wziąć udział w debacie oraz co najmniej
50 podpisów osób udzielających poparcia- wzór zgłoszenia stanowi załącznik do niniejszej informacji.

Mieszkańcy będą mogli zabrać głos w debacie nad raportem według kolejności zgłoszeń.

Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, zgodnie z art. 28aa ust. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. 2019 poz. 506).

Po zakończeniu debaty nad Raportem o stanie gminy Rada przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Prezydentowi wotum zaufania.

formularz_zgloszenia

klauzula_informacyjna_dotyczaca_przetwarzania_danych_osobowych

informacja_przewodniczacego

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
muminek
1 rok temu

Znowu tematy zastępcze i igrzyska . Po co są tzw. radni , rady osiedli i tzw. władza miasta i pozorant Perełka ? Oni mają ustawowy obowiązek dbać o interes miasta i inwestycje a takie działanie pod publiczkę to przykrywka do nieudolności i braku działań pro rozwojowych . Popatrzcie nieudacznicy na St.Wolę , Nisko , Baranów Sandomierski !!!Wsadzcie sobie te wasze propagandowe tutuly w du…e kazdy moze wziac udzial ! A z tresci wynika ze tylko 15 osob , wiec nie kazdy zalosni idioci , niech ten bozek zabiera sie z tego miasta i wy razem z nim

John
1 rok temu
Reply to  muminek

Popieram tresc komentarza ale wysil sie i nie kopiuj z innych portali , co do tytulu akurat tu tytul nie sugeruje ze kazdy mieszkaniec moze wziac udzial w debacie wiec ta czesc jest nie trafiona ,

maniek
1 rok temu

Pójdą pupilki cwaniaków , ci ich popierający , będzie cicho , musi tak być aby nie ośmieszać rajców miasta . Wstyd i obłuda płynąca z magistratu , nic nowego nie powiedzą to co było ujawnione , forsy nie ma , obwodnica będzie w XXIII wieku , ulica Mickiewicza przerzucona na XXII wiek , tak działa rada miasta z całym zarządem . Jesteśmy i będziemy daleko na szarym końcu nawet za Nowa Dębą, nie mówiąc o rozwoju Stalowej Woli i obwodnicy do 2022,roku. Nawet Staszów jest lepszy od Tarnobrzega mając swoją otwartą obwodnicę , dało się ano dało. Miejscowości wokół wsi Tarnobrzeg pięknieją a u nas co smród brud i totalne ubóstwo , nawet chodniki zaczynają powoli zarastać. Zaczyna się u nas śmieszność nad śmiesznościami z naszą władzą.

sanepid
1 rok temu
Reply to  maniek

„u nas co smród brud i totalne ubóstwo” -to weż że posprzątaj koło siebie chociaż – niechlujo.

Marek
1 rok temu

co do stanu miasta – to nie ma firmy odpowiadającej za koszenie trawników? przecież to wstyd żeby takie zarośnięte miasto było!! i druga sprawa kiedy ścieżki rowerowe np nad jezioro zostaną posprzątane z tony piachu, który na nich zalega?

Zigi
1 rok temu
Reply to  Marek

Wiem, za bardzo mnie poniosło ale przydałoby się poprawić ścieżkę bo już są fale i jeszcze jakieś światło i bariery ochronne od wisłostrady.

davey
1 rok temu
Reply to  Marek

Koszenie koszeniem,ale koszmarnie wygląda to co zostaje po skoszeniu.Nikt tego nie grabi licząc,że wiatr rozniesie czy może zgnije jeśli będzie mokro.Może traktują to jako nawóz czy inny wspomagacz wzrostu tejże trawy?

Emil
1 rok temu

Ja pierdole jeszcze głosy trzeba zbierać żeby się odezwać..was całkiem pojebało? I to jest „debata”…

Bubu
1 rok temu
Reply to  Emil

Powiedz to tym na górze, którzy wymyślili takie durne przepisy. Dla każdej gminy te zasady są jednakowe.

coto
1 rok temu
Reply to  Emil

„pierdole całkiem pojebało” – to nie „debata” , ty musiałeś już taki być!!

Emil
1 rok temu
Reply to  coto

„nad Raportem zostanie przeprowadzona debata, w której biorą udział radni oraz mogą zabierać głos mieszkańcy Miasta Tarnobrzega.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega pisemne zgłoszenie, poparte co najmniej 50 podpisami

#debata #calkiempojebalo

pała
1 rok temu
Reply to  Emil

Nic nie zrozumiał— słownictwo , słownictwo TWOJE …ku , bo wszyscy umieją czytać

Urzędnik
1 rok temu

Panie Prezydencie urzędnicy pytają czy w związku z upałami planuje Pan skrócenie czasu pracy?

Marek
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

A mieszkańcy protestują !! niech pracuja jak każdy inny pracownik, maja klimatyzacje? co to oni sa na jakiś specjalnych warunkach? i tak 30 min przed końcem łażą po sklepach i wcinaja lody w miejscu pracy!!!

ogrodnik
1 rok temu
Reply to  Marek

Ja też mogę protestować, że jak wchodzę do sklepu o 17:30 to tylko syk i foch, że śmiałem przyjść. A sklep czynny do 18. Szanujmy się a nie odpowiadajmy jadem na głupie prowokacje.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

25 stopni to jest upał? Proponuję pracę w biedronce tam jest klimatyzacja.

tratata
1 rok temu

Zaorac ten przysiolek i zaczac od nowa .Tak jak z pilka nozna.Jedno wielkie bagno i mafijne powiazania.

lalala
1 rok temu
Reply to  tratata

no cóż jak masz takie nawyki a tyle jest nieużytków wokoło ,więc nie marnuj się chłopie orz od rana do nocy, bo ten świat za duży dla twej osobowości.

Janiko
1 rok temu

Baranie od tego jeż UM i jego przydupasy

cap
1 rok temu
Reply to  Janiko

Obudż się nie jesteś w oborze ,tu inne reguły,pałą możesz oberwać ty.

.
1 rok temu

kiedy rusza inwestycje z budżetu obywatelskiego wybranego w ubiegłym roku ?

smile
1 rok temu

a ja idę zaraz do lasu….póki jeszcze nie wycięli… 🙂 🙂 🙂

cool
1 rok temu
Reply to  smile

lasy były, są i będą, ale z głupotą bywa różnie

smile
1 rok temu
Reply to  cool

Masz rację….z głupotą urzędasów bywa różnie… 🙂 🙂 🙂

Kibic
1 rok temu
Reply to  smile

Podobno tną na potęgę ostatnio. Budżet upomina się o coraz wyższe daniny na programy socjalne

aya
1 rok temu
Reply to  Kibic

podobno z tego budżetu mają dokształcać „takich rozwiniętych”

ogrodnik
1 rok temu
Reply to  smile

Prosiłbym o zaprzestanie obrażania urzędników. Tyle pomyj nie dostaje żadna grupa zawodowa.

obserwator
1 rok temu
Reply to  ogrodnik

Weźcie się za uczciwą pracę!

dociebie
1 rok temu
Reply to  smile

pogarda dla mądrzejszych -jedyna szansa się „dowartościować” a obcowanie z dziczą daje takie rezultaty

Były urzednik
1 rok temu

Nigdy mieszkańcy Tarnobrzegu Tak nie odnosili się do urzędników. Pracowali latami i nikt ich nie straszył reorganizacja Mieli doświadczenie i znali się na robocie.Dzisiaj to wywala się kogo popadnie aby zwolnić stołek dla kolesia.Co to za ruchy kadrowe.Naczelnikiem ważnej działki jaka są inwestycje dostaje kobietka referent że szpitala.To są kompetencje.Dyrektora mopr usuwa się rękami następczyni i jej koleżanek To są ruchy kadrowe merytoryczne
Miało być lepiej A jak jest każdy widzi.To nawet Kalinka który się rozpędzić na początku za poleceniem niejakiego kadrowego po koniec przystopowal Kalinka szybko się uczył czego nie można powiedzieć o tej ekipie.

chichi
1 rok temu
Reply to  Były urzednik

z ciebie urzędnik jak z raka ogier -wysłowić się nie umiesz, należałeś się do pzpr i latami nikt cię nie wykopał ,Teraz by się chciało mieć wpływ ale „takich” nikt nie słucha bo ośmieszają się sami

ewa
1 rok temu

wiocha nie miasto Sklepy czynne do godziny 17!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! emeryci i bezrobotni zdaza kupic piwo

awe
1 rok temu
Reply to  ewa

Pleciuga – Biedronka, Kaufland, Żabka .. i wiele innych do 22-00

resFT
1 rok temu

Ja mogę im pokazać skrótowy raport o stanie miasta za 2018 rok
1) obalenie ze stanowiska urzędującego prezydenta podłą intrygą
2) obsadzanie stanowisk ludźmi bez kompetencji ,ważne żeby byli z PO
3) zaniechanie wszelkich działań dla inwestycji strategicznych dla miasta takich jak droga ekspresowa i budowa mostu
4)zaniechanie współpracy z rządem i władzami województwa, gdyż są z PiS ,a Tarnobrzeg ma być antypisowski

Petent
1 rok temu

Często jestem w UM i widzę tę pracę.Ludzie czekają a urzędniki kręcą się i ruszają jak muchy w smole.Niektórzy z nich wykazują totalny brak zaangażowania w swoją pracę i chęci pomocy petentowi.Przecież każdy prezydent Tarnobrzega zwiększa zatrudnienie w UM więc załatwianie spraw powinno trwać błyskawicznie przy takim stanie osobowym.To już w ZUSie sprawniej to idzie bo tam czekam max.5-10 minut.

umcyk
1 rok temu
Reply to  Petent

Twoja opowieść brzmi bardzo NIEWIARYGODNIE ale rozumiem że musi być zgodna z Twoimi intencjami a celu takich intencji trudno się domyśleć bo nie może to być „kalanie swojego gniazda”

gość
1 rok temu
Reply to  umcyk

Człowieku półtora miesiąca czekam na głupią odpowiedz z urzędu. Podobno została pocztą wysłana. To powinno trwać max 2 tygodnie. Teraz wcale się nie dziwię ,że to miasto przegrywa na każdym polu.

John
1 rok temu

Na zwykle pozwolenie na przejazd droga z ograniczeniami czeka sie dwa tygodnie kartka ktorasam musisz napisac a urzedas ma zaniesc do wielmoznie panujacego i klepnac pieczatke , przeciez to dramat , jestescie powolni a pokoje przepelnione ale w celach towarzyskich

ogrodnik
1 rok temu
Reply to  John

Prosiłbym o zaprzestanie stosowania obraźliwych określeń na pracowników UM. Że jedna sprawa się czasem przeciągnie, zdarza się. Ale już nie widać tysiąca innych załatwionych sprawnie.

Ciekawska
1 rok temu

Polecam zaglądać na BIP Tarnobrzeg do zakładki – Zarządzenia Prezydenta. Można znaleźć info na temat podziału środków dla organizacji pozarządowych z przeznaczeniem na organizację półkoloni letnich. Ciekawe jest to że co niektorzy dostali 100% tego o co wnioskowali a pozostali tylko na tzw otarcie łez. Czyżby ich wnioski były tak super merytorycznie przygotowane? To tak na marginesie w ramach transparentnosci i przejrzystości działalności tarnobrzeskiego magistratu.

ćwoku
1 rok temu
Reply to  Ciekawska

insynuacje — to jest to co nas cieszy, to jest to czym żyjemy mali ludzie nie potrafiący dojść do faktów bo jesteśmy za głupi

Cwioku
1 rok temu
Reply to  ćwoku

Ćwieki zajmij się swoją pracą A nie pracą swojej żony urzędniczki z nadania kalinkowego i spółki.
Wszyscy wiedzą że piszesz w jej imieniu Daj sobie chłopie spokój.

lekcja
1 rok temu
Reply to  Cwioku

Ćwieki; element dekoracyjny ĆWOK ;człowiek mało inteligentny, nieobyty prostak – wizytówka „Cwioku”

Ale ciekawostka
1 rok temu
Reply to  Ciekawska

To komu przydzieli kasę Bozek to wymaga pełnej kontroli.Dostali Związani z zastępcą A pozostali potraktowano jakby ich nie było w mieście.Pdzypominam że Bozek deklarował że będzie pracował dla wszystkich mieszkańców.
Ale co on może skoro decyzja była zastępcy bez prawa reklamacji.W końcu mieszkańcy się mogą zbudować.

44
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x