Wykonawca rewitalizacji nad Jeziorem Tarnobrzeskim zostanie wyłoniony? Wpłynęły dwie oferty mieszczące się w limicie cenowym

Pięć podmiotów stanęło do przetargu na realizację projekt pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – etap I”. To drugie podejście tarnobrzeskiego magistratu do wyłonienia wykonawcy tego projektu, pierwszy przetarg został unieważniony z powodu ceny wskazanej przez podmioty biorące udział w postępowaniu, przekraczającej limit ustanowiony przez gminę.

Na realizację projektu gmina Tarnobrzeg przeznaczyła 8 mln 832 795,35 zł. W pierwszym przetargu starowały dwie firmy, jedna z nich oszacowała koszty na 9 mln 996 473,22 zł, druga zaś na ponad 11,5 mln zł.

W drugim przetargu oferty złożone przez dwie firmy mieszczą się w limicie cenowym ustanowionym przez gminę. Jedna z nich jako cenę brutto podała kwotę 8 481 074,47 zł, druga zaś 8 826 743,13 zł.

Informacje_z_otwarcia_ofert

**************************

Przypomnijmy, 27 marca br. prezydent miasta Dariusz Bożek podpisał umowę o dofinansowanie na zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Otrzymane dofinansowanie wynosi ponad 5 mln zł, a całość planowanych prac kosztować będzie prawie 9 mln zł. Projekt partnerski Gminy Tarnobrzeg pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc” został wybrany do dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w ramach osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna/działania 6.3 Rewitalizacja przestrzeni społecznej. Wniosek został złożony do dofinansowania 14 września 2018 r.

Głównym celem niniejszej inwestycji jest: ograniczenie problemów społecznych na terenach zdegradowanych Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc wchodzących w skład Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego. Realizacja projektu pozwoli na zagospodarowanie zdegradowanych, poprzemysłowych przestrzeni publicznych na cele społeczne oraz gospodarcze, uporządkowanie i poprawę estetyki terenów rewitalizowanych. Zakres rzeczowy projektu Gminy Tarnobrzeg pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – etap I”, obejmuje zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego na cele rekreacyjne i turystyczne.

Planowany zakres:

ulica Plażowa:

 • parking wraz z pawilonem sanitarnym,
 • 2 punkty gastronomiczne,
 • altana grillowa,
 • miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku tj. place zabaw, boisko do siatkówki,
 • park linowy,
 • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.
 • ulica Żeglarska:
 • parking
 • 2 punkty gastronomiczne
 • altana grillowa
 • budynek z pomieszczeniami przeznaczonymi dla: policji, pomocy medycznej, pokoju rodzinnego oraz sanitariaty
 • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.
 • plac zabaw

przy ulicy Ocickiej

 • altana grillowa

Wartość projektu Gminy Tarnobrzeg: 8 832 795,35 zł
Wartość kosztów kwalifikowanych: 7 181 134,43 zł
Dofinansowanie: 5 153 182,06 zł
Czas realizacji 2019-2021

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zainteresowany
2 lat temu

Tragedia coś im wyszło, a może to jednak poraszka czekam na stałych hejterów o wasze opinię

John
2 lat temu
Reply to  Zainteresowany

A co im wyszlo ? Bo nic nie widze

Mieszkaniec
2 lat temu

Z artykułu zamieszczonego wynika ze na ul Plażowej i Żeglarskiej nie będzie nowej jezdni asfaltowej o chodnikach czy ścieżkach rowerowych nie wspominająć aczkolwiek biorę pod uwagę ze mogę nie rozumieć pisanego tekstu ;););)

też mieszakniec
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Też zauważyłem że, Plażowej i Żeglarskiej zakres zmniejszony aby przetarg doszedł do skutku. Który radny o to zapyta.? Dlaczego prezydent zmienia zakres ,jeżeli zmienia .To nie jest transparentne dla mieszkańców. A moze wcześniejszy przetarg był niedoszacowany i dlatego decyzja o zmianie zakresu który wymienił wcześniej mieszkaniec. Takie kruczki są możliwe. Czekamy na wyjaśnienie .

Maciek
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

A po co lokalnej elicie jakieś ścieżki rowerowe, przecież oni jeżdżą samochodami. Zresztą skoro tyle lat mogła być nieprawidłowa droga dla rowerów (nieoddzielona od jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie ani za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego), to może być choćby i następne 4 lata – organ wykonawczy Gminy o tym wie i jak widać nad Jeziorem póki co nie widzi w tym problemu.

też mieszakniec
2 lat temu
Reply to  NW24

do NW24 dziękuję za wyjaśnienie. Portal po raz kolejny dowodzi ,ze jest w porządku i profesjonalny. Reakcja na nieprawidłowości i nieprawdy pisane na portalu są błyskawiczne.

Alojzy z Podłęża
2 lat temu

Również się z tym zgadzam. Jedyne wolne i niezależne media w mieście.
Portal przede wszystkim charakteryzuje brak hejtu i mowy nienawiści. Redakcja niezwykle czuwa na tym aby nikt nikogo nie obrażał.

Maciek
2 lat temu

W większości tak, z tym że możnaby poruszać więcej spraw, np. zły stan dróg takich jak m.in. ulica Konopnickiej, z której przynajmniej w dni powszednie korzysta wiele osób.

karas
2 lat temu

Portal NW24 jest profesjonalny.

Problem jest z Wami, wiecznie narzekającymi. Jeżeli słusznie czy nie słusznie wszystko krytykujecie to może najpierw prześledźcie strony NW24, BIP, UM, żeby wiedzieć co się w mieście dzieję. Bo Wasza krytyka dróg przy braku informacji o innych środkach jakie otrzymało miasto robi z Was zwykłych Januszów internetu, którzy obrażają wszystko i wszystkich nie zadając sobie najmniejszego trudu na zdobycie informacji.

Niestety anonimowe fora mają to do siebie, że są jednym wielkim szambem z którego prawda nigdy nie wypływa na wierzch.

Mar
2 lat temu
Reply to  karas

W pierwszym zdaniu „karas” pisze, że „Portal NW24 jest profesjonalny”, a w ostatnim, że anonimowe fora „są jednym wielkim szambem z którego prawda nigdy nie wypływa na wierzch”. To w końcu profesjonalny portal, czy szambo? Poza tym jeżeli anonimowe fora to takie szambo, to dlaczego „karas” na nich pisze, do tego nie z imienia i nazwiska?

Jeżeli chodzi o wieczne narzekanie, to po pierwsze pracownicy Urzędu Miasta Tarnobrzega, w tym Pan Prezydent, z tego co mi wiadomo nie pracują w ramach wolontariatu, ale pobierają pensje. Po drugie dysponują oni pieniędzmi publicznymi, których wydatkowanie powinno służyć mieszkańcom Tarnobrzega. A drogi są jedną z najważniejszych części składowych każdej miejscowości, ponieważ służą wszystkim osobom w niej przebywającym, niezależnie od tego kim są i jak się przemieszczają. Po trzecie należy odróżnić przebudowy i budowy nowych dróg od remontu tych, po których nie da się normalnie chodzić i/lub jeździć. Reasumując władze miasta nie robią nikomu łaski tym, że remontują zniszczone drogi.

tarnobrzeżanin .
2 lat temu

Wyjdzie jak ogłoszą wyniki przetargu a drugi raz wyjdzie jak w 2021 będzie huczne otwarcie inwestycji. Na razie spoko.

tbg umiera
2 lat temu

ludzie nie dziwcie sie ze za kadecji tego przezydenta miasto umiera tylko chce miej dawac a dofinasowania kiedys bedzie zwrocic nie ma miejsca dla młodzieszy tylko starsze pruki chodza po ulicy którzy zatrówaja powietrze i sie kuca ze wiecej sie im nalezy a młodziesz zawijaja nogi i stad uciekaja a prywaciaze szukaja pracowników za smieszne pieniadze i nie spełniaja warókow bhp i innych wiec proponuje zrobic sadarz bo moze sie wkoncu prezydent obudzi i reszta co startuje do senatu nie bede ich wymienial bo wiadomo okogo chodzi

Magura
2 lat temu

A może warto abyś sobie kupił słownik ortograficzny i książkę o dobrym wychowaniu…

Olo
2 lat temu

Punkty gastronomiczne? Miasto swoje bary otwiera?

ciekawy
2 lat temu

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki kto wygrał przetarg. Czy są wyniki postępowania sprawdzającego sprawę Pana Kossakowskiego. Na tej sprawie wszyscy się doktoryzowali.

BOOOGI ŁUGI
2 lat temu

Czy najniższa oferta gwarantuje jakość robót????? Bo jakość jest ważna, lepeij drożnej, ale trwale niż taniej i z ciągłymi poprawkami.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content