Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kluczowe drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim doczekają się remontu? Jest częściowe dofinansowanie z województwa

Sierpień 7, 2019 11:25 AM

Projekt zakładający przebudowę dróg biegnących równolegle do lustra wody Jeziora Tarnobrzeskiego, otrzymał dofinansowanie z Zarządu Województwa Podkarpackiego. Planowany remont obejmuje ok. 2 kilometrowy odcinek ulicy Żeglarskiej i ponad 2,5 km odcinek ulicy Plażowej.

Projekt pn. „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega” złożony został przez poprzednie władze miasta, dofinansowanie zaś otrzymał z listy rezerwowej.

Całkowita wartość projektu wynosi 13 017712,00 zł. Pieniądze o jakie wnioskowała gmina to 9 800 680,79 zł, natomiast zarząd województwa przyznał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 7 588 051,00 zł.

Według informacji jakie przekazał podczas ostatniej sesji RM prezydent Bożek, pozostała część pieniędzy o jakie wnioskowała gmina a więc ponad 2 mln 200 zł ma być udzielana przez zarząd województwa w miarę pojawiania się wolnych środków. Brakujące środki finansowe na realizację tego zadania mają również zostać zabezpieczone w budżecie miasta na lata 2020-2021, o co wnioskować będzie Tarnobrzeski Wydział Techniczno Inwestycyjny i Drogownictwa.

- Zakończenie rzeczowej realizacji projektu powinno nastąpić w terminie do 30.06.2021 r. Obecnie wnioskodawca czyli Urząd Miasta przygotowuje dokumenty niezbędne do podpisania umowy o dofinansowanie – informuje NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

- Po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie zadania, niezwłocznie przystąpimy do przygotowania dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu – dodaje.

W ramach projektu w miejscu istniejących dróg wybudowane zostaną ciągi jezdne dwupasmowe, jednokierunkowe oraz rowerowe i piesze. Na skrzyżowaniu ul. Żeglarskiej z ul. Siarkową wybudowane zostanie rondo. Powstaną również parkingi, zjazdy oraz oświetlenie.

ZAKRES PRAC

  • Na ulicy Plażowej:

1. wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni
2. budowa parkingów
3. budowa chodników, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo rowerowych, zjazdów
4. budowę oświetlenia drogi
5. budowę odwodnienia drogi
6. likwidację kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym terenu, w tym przebudowę tego uzbrojenia jeżeli zajdzie taka potrzeba

  • Na ulicy Żeglarskiej:

1. wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni
2. wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej
3. wykonanie oświetlenia drogi
4. wykonanie kanalizacji deszczowej i urządzeń odwadniających
5. wykonanie kanału technologicznego
6. wykonanie zbiornika odparowującego

23 Responses to Kluczowe drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim doczekają się remontu? Jest częściowe dofinansowanie z województwa

  1. ToDobrze Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 11:40

    Oczywiście że się nie doczekają. Tym razem zabraknie 100 zł

    • PAULINA Odpowiedz

      8 sierpnia 2019 at 15:12

      Ostrzegam przed kąpaniem sie w strefie b3,b4,b5,z moicH obserwacji wynika ze niektorzy wlasciciele psow traktują to miejsce jak zalew dla psow!z mojej kilku godzinnej obserwacji widzialam jak ludzie podjerzdzaja tam z psami i ida ich kąmpac!to jest dla LUDZI!A NIE PSÓW!.PRZYPOMINAM ZE W JEZIORZE NIEMOZNA KĄPAC KUNDLI!BO SRAJĄ DO WODY I LEJĄ!WIDZIALAM NA WLASNE OCZY,SYTUACJA MIALA MIEJSCE PARE DNI TEMU PO 18 BO PO 18 NIETRZEBA PLACIC 6 ZL I SIE ZJERZDZAJĄ Z PSAMI!KONIEC TEGO!DZISIAJ BEDZIE KONIEC/jak tylko zobacze psa w wodzie dzwonie na policje!i od dzisiaj nagrywam pieski jak sie kąpią!

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        8 sierpnia 2019 at 15:40

        I bardzo dobrze! Jedna mądra osoba, co z tym w końcu robi porządek! Szkoda, że odpowiednie służby nie reagują, przecież jest monitoring nad Jeziorem!

      • wet Odpowiedz

        8 sierpnia 2019 at 20:29

        Po czym widziałaś jak pies sra lub sika do wody? Też chcę tego trochę bo to nie w psiej naturze. Wysra się w wodzie i jak sypnie ziemią? Bardziej bym się przyglądnął tym rozbitym nad jeziorem w odludnym miejscu kilku namiotom, gdzie oni oddają mocz i kał? gdzie się myją?

        • PAULINA Odpowiedz

          9 sierpnia 2019 at 11:40

          PSY SRAJĄ W WODE A ONI SIE TAM MYJĄ!

  2. gość Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 12:57

    Projekt patrząc na to co dzieje się obecnie z przetargami kosztować będzie pewnie z 15 milionów. Dofinansowanie na chwilę obecną wynosi ok. 7,5 miliona. Biorąc pod uwagę obecny stan finansów miasta to całkowicie nie realne znaleźć taką kasę.

    • Kaska Odpowiedz

      7 sierpnia 2019 at 13:16

      Tylko 15 milionów? gdzie przy przetargu za jeden milion oferty są są o jeszcze jeden wyższe to dobrze będzie gdy w 20 mln zł się zamkniemy. To projekt z 2017 roku a dzięki PiS wszystko obecnie jest prawie 2x droższe niż kiedyś więc te 15 baniek to będzie jakaś „wyprzedaż lub promocja” :D NIe mam nic do tej drogi, ona jest bardzo potrzebna.

  3. ela Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 14:17

    obwodnicy nie bedzie to przezucic pieniadze nad jezioro Ruszyc w tbg cokolwiek albo te wioche zaorac!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  4. obywatel Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 14:42

    Ale sukces – HA, HA HA – z wielkich inwestycji „ch…, d…, i kamieni kupa”
    a propaganda jak za najlepszych czasów Stalinowskich – OJ biedne to miasto
    pod zarządami tych ludzi – nawet kompletna klapę w inwestycjach próbują przekuć w sukces (Gebels był uczciwszy).

    • John Odpowiedz

      7 sierpnia 2019 at 16:03

      Przetarg odwolany wiesz z nw24 ,pieniedzy w ttbs nie ma wiesz z nw 24 , nie ma kasy na remont zalewu wiesz z nw24 co by sie nie dzialo bozek nie jest od informowania , od zalatwiania , on jest dla ozdoby , balony , zimne odnie i bozek , niech nam rzadzi bozek , oby jak najkrocej

  5. Maciek Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 16:34

    Kolejna tragikomedia po drodze obwodowej. Ja sądzę, że do lipca 2021 r. nie będzie skończone ani jedno ani drugie.

    • obywatel Odpowiedz

      7 sierpnia 2019 at 17:59

      Jeszcze zostało wykazanie się Bożka w budowie parkingu dla potrzeb Urzędu Skarbowego – nie dla interesantów , nie dla mieszkańców sąsiedniego budynku
      a czytaj właściwie ” dla potrzeb pracowników US – na cudzej prywatnej własności (zawsze to przewodniczący rady Osiedla Wielopole przekuje w sukces
      za cudze, na cudzym ale się wypowiada jakby nie wiedział, że taki twór jak rada osiedla nie ma kompetencji do wypowiadania się w tym temacie – czytajcie na tablicach ogłoszeń znajdujących się na ul. Wyspiańskiego).

  6. mieszkaniec . Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 17:33

    No właśnie ?Gdzie komunikaty co dalej z TBS? Bo to że prezes TBS to kolega to wszyscy wiedzą. Co dalej z przetargiem na obwodnicę ? Bo że sobie nie radzą to juz wiemy ? A gdzie wykaz ludzi zatrudnionych przez obecna ekipę i tzw „królowych” . Mija rok a karuzela kadrowa trwa. Chociaż nalęzy sprawiedliwie powiedzieć obok urzędowej karuzeli trwa pisowska ( patrz ZUS )
    Czekamy na patrzenie władzy na ręce przez radnych ,którzy zrobili z rady miasta tej kadencji NIEMĄ RADE
    Nie jest wesoło ale jest śmiesznie.

    • obywatel Odpowiedz

      7 sierpnia 2019 at 18:01

      Wykonawcy dobrze wiedzą, że nie mają po co wchodzić do TBG – kasy nie ma i nie będzie (przykład TTBS).

  7. Albert IV Wielki Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 18:39

    Oddać jezioro Marszałkowi i sparwdzić sprzedaż działek nad tym zbiornkiem – za jakie kwoty kto i kiedy kupował, jakie procesury ogłoszeń o sprzedaży??? Miasta nie stać na inwestycje nad jeziorem, które służy mieszkańcom podkarpacia – to sparawa Marszałka on ma kasę a tu bieda, drogi dziurawe brak pracy za godziwą zapłątę.

  8. kudłacz nadbrzeżny Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 19:11

    Do zadania brakuje na starcie 5,5 miliona – jak uwzględnić realne koszty to pewnie jeszcze więcej, a w mieście pieniędzy nie ma i nie będzie bo nikt tu nie inwestuje. Dodatkowo wojna prezydenta naszego grajdoła z Marszałkiem Ortylem oznacza, że pieniędzy nie dostaniemy. Po co się srać, że będą jakieś inwestycje – prezydent musi doczekać do emerytury i wali go los miasta.

  9. and Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 20:00

    Energopol Szczecin zrezygnował z rozpoczetej inwestycji wały powiat sandomierski podwykonawcy bez kasy itd….
    A unas myslą że bedzie projekt dokończony juz umowa powinna byc zerwana i juz powinien być przetarg a czas leci leci i bedzie wielka kup……..

    • gość Odpowiedz

      7 sierpnia 2019 at 20:23

      Po co robić przetarg jak kasy nie ma. Drugi raz taki numer jak z budową bloku?

  10. Banbryla Odpowiedz

    7 sierpnia 2019 at 21:37

    Jezioro oddać Marszałkowi niech on zacznie dbać o inwestycje dla mieszkańców Podkarpacia – a inwestycje tylko w mieście

  11. ruda Odpowiedz

    8 sierpnia 2019 at 08:11

    Żadnej wojny z Marszałkiem nie ma i nie było. To miejscowi kacyki myśleli że jak się dogadają z Kalinką i zostawią jego ludzi w urzędzie to ten będzie za nich załatwiał kasę u Marszałka. Marszałek Ortyl to znany gracz polityczny i na piękne słówka Kalinki nie da się nabrać. Właśnie w Tarnobrzegu chodzi o to ,ze nie mamy sprawnych uczciwych polityków samorządowców. Na tym polega problem tego miasta. Wojenki i jeszcze raz wojenki. Czy Bożek myśli że ludzie Kalinki nie patrzą mu na ręce i nie wykorzystają to w celach politycznych. Nie takie trony padają .Świeży przykład barona Kuchcińskiego.

    • hermer Odpowiedz

      8 sierpnia 2019 at 21:26

      Jak udajesz mądrego że znasz myśli innych to jest to dowód że naprawdę jesteś głupi.(jeszcze udajesz rudą)

      • do hermer Odpowiedz

        8 sierpnia 2019 at 22:39

        A ja nie” ruda” i już wiem kto to „hermer” .Zabawa trwa na Titanicu Tarnobrzeskim . Bawcie się dobrze

        • KAMIL Odpowiedz