Tarnobrzeg: O czasowym zbyciu udziałów w Wodociągach na piątkowej sesji RM

Czasowemu zbyciu udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach za kwotę m.in. 20 mln zł  poświęcona będzie piątkowa, nadzwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzeg. Pieniądze w ten sposób uzyskane mają zostać przeznaczone na wkłady własne w inwestycjach drogowych, na które miasto pozyskało dofinansowania.

Uchwała ta miała być rozpatrywana w trakcie ostatniej sesji zwyczajnej ( w minioną środę) na prośbę prezydenta Bożka została zdjęta z porządku obrad.

– Jeszcze dzisiaj wpłynęła do mnie prośba ze strony pracowników, ze strony związków zawodowych (…) poproszono mnie o to, aby dać jeszcze kilka dni pracownikom Wodociągów na zapoznanie się z tym projektem i z tym co przewidujemy (…) Te kilka dni są po to, żeby pokazać że mnie jako prezydentowi Tarnobrzega i radnym zależy na jednej bardzo prostej rzeczy, na dobru Wodociągów i pracowników, że ta procedura nie zagraża Tarnobrzeskim Wodociągom i ludziom, którzy tam pracują – tłumaczył radnym prezydent Bożek.

Szczegóły dotyczące warunków czasowego zbycia udziałów w spółce – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
2 lat temu

Pieniądze z wodociągów nie powinny zostać przejedzone na drogi ale zainwestowane w edukację. Może kurs operatorów wózków widłowych dla Bożka, spawanie MIG dla Mira, florystyka dla rejczel, filologia polska dla rzecznika i haftowanie dla busza.

ład
2 lat temu
Reply to  ROMAN

Właśnie`tacy „ludzie-mędrcy” pozostawali w tym mieście i to też ma wpływ pośrednio na rozwój a bezpośrednio na wybory i rządzący bezradni osobnicy.Tumany i błazny udających znawców i piszących tu zamknąć w wieczorowych szkołach i edukować albo alternatywa -Załęże .

John
2 lat temu
Reply to  ład

Co zyskujesz glupku sprzedawaniem tego co dziala dobrze ? Dlaczego ci MEDRCY w urzedzie bozek i pluta nie biora sie za pozyskiwanie inwestorow a za handel tym co do nich nie nalezy ? Nic nie zrobili aby miasto zyskalo a jesli chcesz powiedziec ze potrzeba az dwoch glupkow do tego zeby rozwalac miasto to gratuluje pomyslowosci . lazi jeden z drugim z lbem w gorze z urojona duma bo pojecia wstyd nie zna ktos kto zyje na garnuszku panstwa od pierwszego dnia pracy , zaczelo sie niszczenie miasta i rozwalanie ostatnich dzialajacych spolek w 21wieku na oczch wszystkich i nikt nie moze nic

maciek
2 lat temu
Reply to  John

Jak to nic przecież to ty nawoływałeś do referendum za odwołaniem dlaczego więc się nie ujawnisz, nie wyjdziesz z ukrycia i nie stworzysz tego referendum? Hej johny taki jesteś mocny ale w ukryciu? No pokaż co potrafisz …

John
2 lat temu
Reply to  maciek

Maciusiu ja jestem w ukryciu czopku niedorozwiniety ? Ja pracuje w urzedzie i jestem prezydencikiem ktory przyjmuje tylko we wtorki i to w te ktore jest ? Ja zatrudnilem rzecznika ktory ma klepac regulki za mnie ? Ja pracuje za pieniadze mieszkancow i przez nich jestem zatrudniony ? Jednoczesnie robiac wsxystko by im sprawy nie ulatwiac ? Ja powoluje swojego zastepce ch…j wie po co ? Cos ci sie czlowieku w glowe stalo kask nos to nie beda ci sie mysli rozbiegiwac

maciek
2 lat temu
Reply to  John

Człowieku, czy ja ciebie obrażam, wyzywam od czopków? Dlaczego ty to robisz? Dlaczego nie odpowiedziałeś proste na pytanie dlaczego nie robisz referendum jak ci się nie podoba prezydent?

maciek
2 lat temu
Reply to  John

No powiedz johny dlaczego nie robisz referendum ?

John
2 lat temu
Reply to  maciek

Prosze i odpowiedz , jesli tylko pojawi sie inicjatywa referendum bede pierwszym ktory bedzie zbieral podpisy . dlatego tez ze ja tego nie umiem nie znam procedur itd wiec odpowiedz jesli nie jestem pewien ze zrobie to dobrze to poprostu tego nie robie ! A nazwalem cie glupkiem dlatego ze jak czytam teksty ludzi slepo broniacych nieudolnego prezydenta ktory prowadzi nas do nikad to szlag mnie trafia i mnie ponosi wiec przepraszam , ale bozka bede wyzywal nadal

Józek
2 lat temu
Reply to  John

W żadnym innym mieście w regionie zaniedbania w sferze rozwoju przemysłu w regionie nie są aż tak katastroficzne jak w Tarnobrzegu. Ktoś chyba z rozmysłem i głęboką ironią uczynił to miasto stolicą TSSE Euro-Park Wisłosan.
Machów wciąż wygląda jak Borne Sulinowo 10 lat po opuszczeniu go przez żołnierzy radzieckich…

Stawiam tezę, że gdyby strefie machowskiej pozwolono się szybko rozwinąć (zamiast z uporem żółwia „likwidować” majątek kopalni Siarkopol), przychody z podatków, które płaciliby potencjalni inwestorzy, spokojnie pozwoliłyby na inwestowanie dużo większych kwot na rozwój edukacji, niż kwoty rozważane w tej chwili. A wodociągi pozostałyby tam gdzie są obecnie.

Amen.

jasiek
2 lat temu
Reply to  John

Wyzywając od głupków nie stałeś się mędrcem a wprost przeciwnie to ty jesteś głupem i chamem(” bozek i pluta nie biora sie za pozyskiwanie inwestorow a za handel tym co do nich nie nalezy” ) Nie masz pojęcia o pozyskiwaniu inwestorów i o uprawnieniach prezydenta.To właśnie ten zastaw umożliwi miastu podjęcie tych inwestycji które mogą miasto postawić na nogi i przyciągnąć inwestorów .Bożek z ekipą to zrozumieli że to jedyny sposób ruszyć do przodu ale głupcy i bezmózgi jeszcze nie.

John
2 lat temu
Reply to  jasiek

Ruszyc do przodu dzieki sprzedazy wodociagow ? Ciekawa teoria bo gdyby byla prawdziwa to Tarnobrzeg bylby juz miastem wojewodzkim po raz drugi tyle juz wysprzedawali miasto powinno pedzic jak maratonczyk , a bozek i pluta zrozumieli jedynie ze ta sprzedaz pozwoli przedluzyc agonie Tarnobrzega i ich smieszna prezydenture bo ich ograniczenie umyslowe nie pozwoli im nigdy nic wiecej zrozumiec

jasiek
2 lat temu
Reply to  jasiek

John nie kłam to nie jest sprzedaż ale zastaw 45% akcji wodociągów i jest rozplanowana spłata tego zastawu i zwrot tychże akcji.A zastaw ten umożliwia posiadanie wkładu własnego przy projektach z dotacją rządową i unijną

gość
2 lat temu

Dlaczego nikt nie powie z czego mają zamiar potem te pieniądze oddać. Zwraca uwagę fakt ,że mówimy o zbyciu a nie o zastawie. To ostatnie tak wartościowe przedsiębiorstwo w rękach miasta.

Mieszkaniec
2 lat temu

Wiadomo skąd mieszkańcy zapłacą jak podniosą opłaty za wodę proste

Mar
2 lat temu

Taka anegdota związana z tematem. Eugeniusz Kwiatkowski, który za sanacji był gospodarczym włodarzem Polski, na zjeździe przemysłowców we Lwowie w roku 1929, na pytanie, dlaczego rząd udziela kredytów inwestycyjnych nawet w sytuacjach, gdy jest stuprocentowa pewność, że nie zostaną one spłacone, odpowiedział, że właśnie dlatego, bo to jest najskuteczniejszy sposób przejęcia państwowej kontroli nad przedsiębiorstwami.

wolność ludu
2 lat temu

wasze tylko są wypowiedzi ale wodociągi przynoszą zyski miastu ale się nie rozbudowują i każdy ma swoje zdanie ale skoro chcesz zbierać podpisy to ile ich zbierzesz więc musiał byś Rydzyka do tbg-u ściągnąć bo za nim renciści i emeryt pójdzie bo nie będzie mu szkoda ostatniego grosza na niego wydąć i zacznij zbierać podpisy na nową spalarnie śmieci to ludzie się przestana buntować że śmieci są będą szybko odbieranie i taniej

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content