Dlaczego warto zrobić kurs trenera personalnego?

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie dbałością o atrakcyjną sylwetkę i zdrowy tryb życia. Siłownie i gabinety dietetyczne przeżywają prawdziwe oblężenie, a wielu ćwiczącym pomagają trenerzy personalni. Sprawdź, dlaczego warto zrobić kurs trenera personalnego i co możesz dzięki temu osiągnąć.

Kim tak naprawdę jest trener personalny?

Organizacja indywidualnych treningów, pomoc w zmianie sylwetki, nadzorowanie efektów i opieka nad ludźmi, którzy chcą schudnąć lub wyrzeźbić swoje ciało to standardowe zadania trenera personalnego. Trener personalny to nie kto inny, jak indywidualny trener aktywności fizycznej – osoba, która angażuje się na różnych płaszczyznach w pomoc klientowi chcącemu zmienić swoje życie. Określenie to nie jest wcale na wyrost, gdyż zarówno odchudzanie, jak i budowa masy mięśniowej czy po prostu rzeźbienie ciała są swego rodzaju życiową rewolucją, a żeby przyniosły odpowiednie efekty, potrzebne jest profesjonalne wsparcie.

Trener personalny układa plan ćwiczeń dla klientów, uczy swoich podopiecznych poprawnego wykonywania ćwiczeń oraz mierzy osiągnięte przez nich efekty i motywuje. Zawód trenera personalnego pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, ale cieszy się ogromną popularnością. Żeby go wykonywać, trzeba mieć jednak odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a te najlepiej zdobyć na certyfikowanym kursie. Zobacz 5 powodów, dla których warto zostać osobistym trenerem.

Zobacz >> Kurs trenera personalnego Rzeszów

Zaliczony kurs trenera personalnego to…

1. Drzwi do kariery

Kurs trenera personalnego jest niezbędny do tego, by profesjonalnie pracować z klientami. Ładne ciało i umiejętność przekonywania nie wystarczą do tego, by znaleźć pracę w renomowanej siłowni czy studiu fitness. Wiedza i doświadczenie w pracy z ludźmi też nie są wystarczające, jeśli nie poprze się ich wiarygodnym dokumentem. Przejście kursu trenera personalnego i zdobycie stosownych uprawnień jest więc podstawą do „wystartowania” w pracy.

2. Bardzo dobre zarobki

Zarobki w branży fitness należą do jednych z najwyższych i spokojnie mogą konkurować z zarobkami najbardziej uznanych grup zawodowych. Ogromne zainteresowanie zdrowym stylem życia idzie w parze z dużymi pieniędzmi wydawanymi na utrzymanie zdrowia i urody. Trener personalny może liczyć na zarobki rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Najlepiej zarabiają trenerzy personalni gwiazd muzyki i kina oraz celebrytów znanych z pierwszych stron gazet. Ci instruktorzy zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na miesiąc, a przy tym doskonale się bawią.

3. Duże perspektywy zawodowe

Najlepszą wizytówką trenera osobistego są efekty uzyskiwane przez jego klientów. Im te rezultaty są lepsze, tym łatwiej zrobić karierę w branży. Najbardziej zaangażowani i sumienni trenerzy konsekwentnie wspinają się po drabinach awansów, zaczynając od małych siłowni na obrzeżach miast, by po jakimś czasie zostać specjalistami i budować osobiste marki.

4. Możliwość łączenia pracy z przyjemnością

Praca trenera personalnego to doskonała propozycja dla kobiet i mężczyzn, którzy kochają sport i lubią efekt buzujących endorfin wydzielanych po intensywnym treningu. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez ćwiczeń, to działając, jako trener personalny nie będziesz wcale czuć tego, że pracujesz. Praca będzie Twoją przyjemnością, a dodatkowo ktoś Ci za tę przyjemność zapłaci. Układ idealny, prawda?

5. Możliwość niesienia pomocy

Wielu trenerów personalnych przyznaje, że pieniądze i prestiż to jedno, ale szczególnie ważna jest możliwość obserwowania zmian zachodzących w klientach. Przykładowo obserwacja drogi kobiety, która przychodzi do trenera z nadwagą i prawie zerową pewnością siebie, a po jakimś czasie zaczyna zachwycać sylwetką i wysoką samooceną. Te przemiany są często spektakularne i pozwalają poczuć ogromny respekt do możliwości ludzkiego ciała oraz swego rodzaju dumę. Każdy trener personalny niesie pomoc i wsparcie psychiczne, nawiązując z klientami szczególny rodzaj przyjacielsko-mentorskiej relacji. Wsparcie trenera często nie kończy się na ułożeniu planu ćwiczeń i nadzorowaniu treningu, ale też na rozmowach, słowach wsparcia i motywowaniu do dalszych zmian.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 rok temu

Trener personalny – następny zawód który nic nie produkuje tylko zarabia na ludzkiej głupocie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content