Energopol odstępuje od budowy obwodnicy Tarnobrzega

W dn. 28 listopada br. w godzinach popołudniowych po zamknięciu Urzędu Miasta Tarnobrzega do magistratu wpłynęło drogą mailową oświadczenie firmy Energopol – Szczecin S.A. o odstąpieniu od umowy dotyczącej zadania: „Budowa Obwodnicy miasta Tarnobrzega”.

Przedmiotowe oświadczenie zostało złożone po pismach Gminy Tarnobrzeg do Wykonawcy, w których Gmina wzywała do ponaglenia prac wyznaczając konkretny termin. Wykonawca nie spełnił żądania Gminy, natomiast złożył przedmiotowe oświadczenie, które Gmina kwestionuje, gdyż należy wskazać, że w przypadku gdy Wykonawca nie wykonał żądania zawartego w ponagleniu, Gmina Tarnobrzeg ma podstawy do odstąpienia od umowy z winy wykonawcy. Zatem odstąpienie od umowy przez wykonawcę, należy traktować jako reakcję na niemożność wykonania zleconego zadania.

Gmina Tarnobrzeg podejmuje stosowne kroki, w celu dokończenia procedury budowy obwodnicy, a także rozstrzygnięcia niniejszej sprawy w tym uzyskania kar umownych z tytułu nienależytego wykonania umowy.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
1 rok temu

Żywię nadzieje że uda nam się wykonać obwodnicę.
Nie jest to łatwa sytuacja ale też nie Nasza wina jako miasta.

Józek
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Mam pytanie do mieszkańca ? A na jakiej podstawie żywisz taką nadzieję. Wszystko poszło się gonić. Ciekawe jak bedzie z wykonastwem nad jeziorem z drogami. Cosik taniutko poszło na przetargu a to źle wróży.

Flek
1 rok temu
Reply to  Józek

Nadzieja z definicji nie wymaga jakichkolwiek podstaw. Również chciałbym, aby kiedyś się ona pojawiła.

Myślący
1 rok temu

Niech to wybuduje PBI lub Mostostal Warszawa z Mirbudem jak buduja obwodnicę STW i Niska

mieszkaniec
1 rok temu

Może RDM z rozbudowaną kadrą fachowców zajmie się budową obwodnicy? 😀

Mieszkaniec
1 rok temu

No i dobrze bo to nie byłaby prawdziwa obwodnica tylko bubel

Magda
1 rok temu

No, pieknie to nawet tej pseudo obwodnicy nie będzie …

Maanu
1 rok temu

Ale grunt , to że znalazła się bańka na krzaczki

Ar-On
1 rok temu
Reply to  Maanu

i łapka – reszta to uj

Mieszkaniec
1 rok temu

Jak to się ma do zapewnień jeszcze nie tak dawno naczelniczki i prezydenta Bożka „.Mam nadzieję ze wszystko sie dobrze zakończy. ” Trzymamy ręke na pulsie. Zakonczyło się tak jak wszystko u nas. Z treści pisma wynika że to wykonawca nałoży kary i wystąpi o odszkodowanie. To wynika z kodeksu cywilnego. Tylko że Bożek nam o tym nie powie. Poczekamy jakie to odszkodowanie wywalczą mecenasi z urzędu. Byle tylko nie wystąpili bez podsatwy prawnej co im się może zdarzyć. A jak przegrają to kto zapłaci za odsetki i koszty procesu. Podobno miasto biedne. Poczekamy na merytorykę urzędu o oświadczenie prezydenta.

budowlaniec
1 rok temu

No i mamy kompetencje nowego naczelnika od inwestycji i zastępcy prezydenta który uspokajał ,ze wszystko idzie w dobrym kierunku. Co się w końcu uda w tej kadencji tej ekipie. Przez 5 lat przecież nie będziemy odnawiać pomników bo Bartosz jest jeden.

o zgrozo
1 rok temu

w komunikacie jest cyt ” Gmina podejmuje odpowiednie kroki. ” Odstąpienie od umowy przyszło wieczorem 28 listopada a 29 listopada komunikat ,że Gmina podejmuje kroki. Jakie i kiedy się pytam w podjęła kroki wciągu dnia 29 listopada . Takie pendolino w tym mieście nastało czy co.? . Takiego pustosłowia jeszcze Tarnobrzeg ze strony władz miasta nie miał od 1990 roku.

WOW
1 rok temu

Miasto się rozwija zgodnie z wywiadem parę dni temu przeprowadzonym z prezydentem Bożkiem na pierwszą rocznicę wyboru tego Pana na funkcję prezydenta. Wszystko się zgadza . Tak mówił : rozmawiam , pilnuje kontaktuje się z przedsiębiorcami i wszystko się dobrze toczy. Obwodnica też zatoczyła się .

Mar
1 rok temu

Spokojnie, mają scenariusze. Teraz wdrożą plan B, jak ten nie wyjdzie – plan C, potem D itd. A potem rozpocznie się nowa kadencja samorządu 😉

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

no i jeszcze plan Z – zapomniałem 😉

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Kolejny uzurpator – nie podszywaj się pode mnie.
Ale widzę, że reagowanie na podszywanie się pode mnie to daremny trud, więc daję sobie z tym spokój i nie odpowiadam za to, co inni piszą pod moich nickiem.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

uzurpator – kolejny podszywający się. Bądź tak ogarnięty i wymyśl sobie nowy nick ok ?

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Widzę, że dostałeś polecenie, żeby dyskredytować moje opinie. Cóż, prawda obroni się sama – na głupoty i kłamstwa dadzą się nabrać tylko ludzie nieświadomi.

Siarka
1 rok temu

Obwodnica dwupasmowa powinna iść wzdłuż wałów od Wisłostrady do mostu w Sandomierzu z dojazdami i zjazdami oraz dwoma mostami jeden na wysokości Przywiśla drugi okolice Zakrzowa, Sielca – łącznik z planowaną eSką. Planowaną obwódowa to tylko zwykła droga miejska – oby tylko nie zwężona jak na Wyszyńskiego. Jakiś musk nie dostosował jej do warunków bezpieczeństwa i np. na wysokości hotelu – parking jest zagrożeniem dla jadących Wyszyńskiego w stronę ronda – gdyż wyjeżdżający nie patrząc wyjeżdżają na drugi pas – nikt tego oczywiście nie wyłapał, bo było tanio i tanio.

Jerzy
1 rok temu
Reply to  Siarka

Obwodnica powinna iść przez tereny posiarkowe i nieużytki w Ocicach i Chmielowie i kończyć się w Nagnajowie a nie ryć ogródki działkowe i pół miasta.Dobrze że odstąpili od budowy bo dopiero byłby paraliż w centrum gorszy niż jest teraz.

Gość
1 rok temu

I problem budowy obwodnicy rozwiązany. Mam nadzieję ,że teraz może nie dojdzie do sprzedaży prawie połowy wodociągów.

Butek
1 rok temu
Reply to  Gość

Wodociągi w Jaworznie biorą się za gospodarkę odpadami (śmieci), a u nas zostaną zastawione, chamstwo i buta władzy (rada miasta) nieliczacej się z mieszkańcami i nie myślącej do przodu, kto to spłaci, jak mieszkańców miasta ubywa.

Lolek
1 rok temu

Darek, Darek, Darek, brawo

helena
1 rok temu

W taki o to sposób opatrzność zaczyna karać tarnobrzeżan, za wybór nauczyciela historii na prezydenta miasta. To dopiero początek.

Raduś
1 rok temu
Reply to  helena

Oj Helenko aleś błysnał

Waldemar
1 rok temu
Reply to  Raduś

Pani Helena chyba jednak ma rację bo jak na razie więcej POrażek niż sukcesów.

obserwator
1 rok temu
Reply to  helena

nauczyciele na stanowsku prezydenta to super fachowcy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  helena

Opaczność to chroni przed takimi ludźmi którzy mają nadzorować inwestycje
z ramienia miasta – i całe szczęście bo tylko lans, ozdoby świąteczne
i renowacje pomników się mogą udać przy takich władzach miejskich.

wieprz
1 rok temu

Papa Smerf obywatel Krosna uznał, że jak wprowadzi płatne parkingi to rozwiąże problemy komunikacyjne miasta. Papo smerfie proponuję wprowadzić dla pana opłatę za przebywanie w urzędzie miasta – tak po 100 zł za godzinę i wtedy nie będzie pan przychodził do pracy aby nie płacić i wtedy przestanie pan niszczyć nasze miasto swoimi decyzjami i nieudacznictwem.

Ptys
1 rok temu

Na co w tej mieścinie obwodnica Szczególnie tak głupio zaprojektowana ze wraca do miasta ! Można jeździć rowerami i chodzić piechotą Ruszyć dopska Tarnobrzezanie! !!!Prezydent i urzędnicy powinni dać przykład

Podróżnik
1 rok temu

Ale Tarnobrzeg i Karuzela mają pecha. Miał być super a wyszło NIC.

Tasman
1 rok temu

Karuzela to niech drugi wiadukt buduje, bo to rondełko tylko zrobi blokadę na ul. Sienkiewicza nie tylko w środę i sobotę, niech miasto zajmie się sprawą zjazdów i dojazdów by było bezpiecznie i bez nerwów.

mirosław
1 rok temu

to nie jest miasto to wiocha nie m akasy na nic to jest duża inwestycja nie będzie nigdy drogi a ludzie działek nie odadza jak tadza z 300 tysiecy odszkodowania to może a pozatem jest ekologia sa dzrzewa

anon
1 rok temu

to nie jest wina bożka tylko firmy no i oczywiście kasy budrzetu

Mar
1 rok temu

Kto jeszcze tego nie widzi, niech przejrzy na oczy – ta obwodnica to mit. Pomijam, że zgodnie z przyjętą koncepcją to co najwyżej tzw. mała obwodnica. Wkład własny na nią włożyć w przebudowę / remont ulic Sikorskiego i Warszawskiej, tam gdzie są one zniszczone, i skończyć z tym teatrem. A prawdziwa obwodnica, na którą może ktoś kiedyś wpadnie, powinna biegnąć, jak napisał Siarka, przy wale wiślanym jako przedłużenie Wisłostrady.

Helka
1 rok temu

Tonie jest tak jak urząd próbuje wytłumaczyć odstąpienie od umowy
Moim zdaniem to urząd robił wszystko aby wina obarcxyc wykonawcę. Wina przyodstapieniu jest ważna Moim zdaniem będzie potężny spór z wykonawcą.
Tylko niech Bożek o tym poinformune mieszkancow
Ciekawe co na to zamówienia publiczne
3 mecenasow ma co robić

wieprz
1 rok temu
Reply to  Helka

no jak to co, grajdoł Tarnobrzeg wypłaci odszkodowanie Energopolowi

Kur Miejski
1 rok temu

Prosimy Cię Bożku, zrób coś!

Tentego
1 rok temu

Strup z głowy, teraz pora zdobyć środki na prawdziwą obwodnicę o miastotwórczym oddziaływaniu

Mar
1 rok temu
Reply to  Tentego

Obwodnica służy do tranzytu i jako taka nie oddziałuje miastotwórczo, tylko odciąża ulice w mieście, chyba że są przy niej dostępne odpowiednio rozległe i dogodne tereny, choć wtedy ma oddziaływanie raczej przemysłotwórcze. Odziaływanie miastotwórcze mogą mieć istniejące ulice, w tym przypadku Sikorskiego i Warszawska – to przy nich powstają sklepy, myjnie, lokale gastronomiczne itd., jest też PPT w Zakrzowie. Dlatego zamiast zajmować się pseudo-obwodnicą lepiej wziąć się za te drogi, bo terenów pod placówki handlowe / usługowe jest przy nich nie brakuje.

nik
1 rok temu
Reply to  Mar

do „Tentego” i „Mar” — Miastotwórczy to był Krak bo wybudował Kraków a Tarnobrzeg już jest wybudowany i się zwija więc mówcie po polsku nie udawajcie inteligenta oderwanego od ziemi a zwłaszcza od obwodnicy potrzebnej miastu.

Jerzy
1 rok temu

Obwodnica powinna być wybudowana już 30 lat temu a że władza była jaka była to niestety ale o obwodnicy i innych dużych inwestycjach można zapomnieć bo widzicie że nikt poważnie nie traktuje władz Tarnobrzega.

John
1 rok temu

Hej i nienawiść ktura bije . z tego forum jest poprostu niewyobrażalna. Ludzie nie rozumiejo podstawowych zagadnień. Przecierz obecna władza nie jest niczemu winna.

Kto podpisał umowe na obwodnice ?

Janusz
1 rok temu
Reply to  John

A pamiętasz przysłowie tow.Millera ?

Kierowca
1 rok temu

Jak to Bożek niewinny Jego obowiązkiem było kontynuować sprawę obwodnicy Przecież Kalinka to mu zostawił Należało tylko pilnować a nie kombinować jak tu się pozbyć inwestycji. Każdy laik widzi że to urząd dążył do z tego aby rozwiązać umowę Starał się tylko aby to zrobił wykonawca Zapomniał tylko że to wykonawca będzie miał roszczenia W umowach budowlanych każde odstąpienie od umowy daje prawo do odszkodowania Tylko czy nasze służby prawne to obronia i wykażą że to wykonawca tylko po oso odpowiedzialność
Zobaczymy Ale to jest nieudolność Bożek to tylko lans Pracy zero to samo urzędnicy Pewna Pani to przychodzi o 8.30 a wychodzi o 14.00
A Bożek udaje że tego nie widzi
Bajzel i tyle.

Wacław
1 rok temu
Reply to  Kierowca

Niby nick kierowca a taki niewiedzący.

Ani ja Bożkowy ani Kalinkowy ale dajmy ludziom popracować. Jak bohater kierowca ma uwagii to niech pzyjdzie i osobiscie powie że urzednicy tak źle pracują. Są przyjecia we wtorki i mozną pujśc. Sam byłem i zgłosiłem to i owo

Mar
1 rok temu

Obwodnica służy do tranzytu i jako taka nie oddziałuje miastotwórczo, tylko odciąża ulice w mieście, chyba że są przy niej dostępne odpowiednio rozległe i dogodne tereny, choć wtedy ma oddziaływanie raczej przemysłotwórcze. Odziaływanie miastotwórcze mogą mieć istniejące ulice, w tym przypadku Sikorskiego i Warszawska – to przy nich powstają sklepy, myjnie, lokale gastronomiczne itd., jest też PPT w Zakrzowie. Dlatego zamiast zajmować się pseudo-obwodnicą lepiej wziąć się za te drogi, bo terenów pod placówki handlowe / usługowe jest przy nich nie brakuje.

Kierowca
1 rok temu

Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie. Takich spraw nie zamiata się pod dywan.

artur
1 rok temu

Nie potrzebna zadna obwodnica bo ia tak wszyscy omijają Tarnobrzeg przez Stalowa Wole,Sandomierz a Nagnajow to nie Tarnobrzeg.Niby po kiego mieliby tu jechac?Wazne ze Mastalerz wybudował trybunę na klepisku zwanym stadionem ktory teraz służy podwórkowej drużynie I na to ida teraz pieniadze a nie na jakas obwodnice czy inne fanaberie typu poprawa infrastruktury drogowej czy remonty ulic.Oj jaki ten tarnibrzeski lud jest glupi.Oj jaki glupi.

artur
1 rok temu

Nie potrzebna zadna obwodnica bo i tak wszyscy omijają Tarnobrzeg przez Stalowa Wole,Sandomierz a Nagnajow to nie Tarnobrzeg.Niby po kiego mieliby tu jechac?Wazne ze Mastalerz wybudował trybunę na klepisku zwanym stadionem ktory teraz służy podwórkowej drużynie I na to ida teraz pieniadze a nie na jakas obwodnice czy inne fanaberie typu poprawa infrastruktury drogowej czy remonty ulic.Oj jaki ten tarnobrzeski lud jest glupi.Oj jaki glupi.

artur
1 rok temu

Nie potrzebna zadna obwodnica bo i tak wszyscy omijają Tarnobrzeg przez Stalowa Wole,Sandomierz a Nagnajow to nie Tarnobrzeg.Niby po kiego mieliby tu jechac?Wazne ze Mastalerz wybudował trybunę na klepisku zwanym stadionem ktory teraz służy podwórkowej drużynie I na to ida teraz pieniadze a nie na jakas obwodnice. czy inne fanaberie typu poprawa infrastruktury drogowej czy remonty ulic.Oj jaki ten tarnobrzeski lud jest glupi.Oj jaki glupi.

Mieszkaniec
1 rok temu

Artur się wkurzył i trzy razy publikuje swoją wypowiedź Ludzie krytykują bo takie mają prawo Nie podoba mi się to ze prezydent z urzędnikami wykazują bute Na zasadzie mówcie co chcecie my i tak wiemy lepiej A tak naprawdę to obecne u prezydentowi chodzi o to aby się przez 5lat bawić jeździć i przeciąć wstęgi i bywać na bankietach A że robota byle jaka w urzędzie to co z tego Pięć lat poniesie dmethturke. Nikt z ojej rodzi ynir przeszedł do historii tego miasta to ja przejdę z Wojtusiem z Kamilkiem i Mirusiem pod rękę
Takie mamy prognozy i perspektywy

aty
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Takie prognozy to ty se wymyśliłeś, bo w twojej łepetynie nic mądrzejszego nie ma szans powstać i powtarzasz to „mądrości” przy każdym temacie .

owen
1 rok temu

Zgadzam się z Jerzym, Mar i Siarka co do przebiegu ewentualnej obwodnicy. Obwodnicy a nie pseudo obwodnicy bo obwodnica powinna omijać miasto, natomiast aktualny projekt jest nie tylko krótkowzroczny ale i po prostu totalnie chybiony. Kolejna droga przez miasto jest zupełnie niepotrzebna a szkody ogromne.Jest takie powiedzenie, że biednego nie stać na tanie rzeczy bo bubel nigdy nie rozwiąże problemu.Lepiej zrobić później, drożej a za to dobrze niż na siłę realizować wątpliwą inwestycję tylko po to żeby się wykazać, że coś się zrobiło.

Mar
1 rok temu
Reply to  owen

Tym bardziej, że jest się czym wykazać względem istniejących dróg. Przecież ulice takie jak m.in. Orląt Lwowskich czy Zwierzyniecka na odcinku od ronda z ul. Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego od co najmniej paru lat nadają się do przebudowy / remontu.

bolek
1 rok temu
Reply to  Mar

oby tylko te przebudowy nie wygladały na zwezaniu dróg, na typowo gminne drózki o małym nateżeniu – bo to kryminał

Mar
1 rok temu
Reply to  bolek

Żeby tylko pieniądze na wkład własny na budowę obwodnicy zostały wydane na przebudowy / remonty istotnych ulic w mieście, które są w kiepskim stanie, a nie na inne cele, np. mecenat lokalnego sportu czy kultury.

Co do zwężania, to kwestia ta została dobrze wyjaśniona w komentarzach tutaj:
http://nadwisla24.pl/2019/11/27/tarnobrzeg-znalezione-pieniadze-przekazali-na-policje-trojka-nastolatkow-wyrozniona-za-postawe-godna-nasladowania/ .
Osobiście uważam, że dla osobówek i busów wystarczające są pasy 3,0 m – wtedy kierowcy rzadko szaleją. Natomiast jeżeli ma być ruch autobusów / ciężarówek, to szerokości pasów powinny być zwiększone do 3,5 m.

Mieszkaniec
1 rok temu

Do Aty,
Zapamiętaj sobie ze kiedyś zapłacisz za to co robisz w tym mieście. Wszystko do człowieka wraca dobro i zło
A jednak sledzisz to forum.
Miłego dnia i wszystkich następnych

ami
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

pewnie w chorym łebie (Zapamiętaj sobie ze kiedyś zapłacisz za to co robisz w tym mieście) powstała pewność że pisze z bożkiem .

Kierowca
1 rok temu

Obwodnica miała być Kalinka podpisał umowę z marszałkiem Dlaczego zatem obecną władza to zlekcewazyla Jakim prawem likwiduje to co już zostało rozpoczęte.
Tym sposobem wszystko będzie zaniechane co Poprzednicy zaczeli a własnych pomysłów brak

Inżynier
1 rok temu

Obwodnica ma za zadanie odciążyć ruch samochodowy z centrum miasta i przebiegać minimum kilka kilometrów od centrum a nie przebiegać praktycznie przez sam środek miasta.To nie rozwiąże problemu a korki jak były tak dalej będą.
Prezydent powinien zrobić wszystko żeby powstał nowy projekt obwodnicy i ogłosić nowy przetarg.

Mar
1 rok temu
Reply to  Inżynier

Czyli np. wariant od DK9 wzdłuż Trześniówki, za ul. Sienkiewicza w Mokrzyszowie odbicie w kierunku torów kolejowych i potem już wzdłuż torów z włączeniem do DW723 przed samą granicą z Sandomierzem. Ale skoro z tą pseudo-obwodnicą były takie problemy z finansowaniem i są z wykonaniem, to co dopiero by było z prawdziwą obwodnicą. W tej kadencji niewykonalne, chyba że jakiś 1 etap, np. od umownie Sandomierza do Sobowa. Tylko że to już lepiej zrobić porządek z ul. Sikorskiego i al. Warszawską, przynajmniej miasto by coś z tego miało, a nie tranzyt.

owen
1 rok temu
Reply to  Inżynier

Mnie się wydaje, że coś tam mówili na którejś konferencji dawno temu, że ten projekt obwodnicy to jest sprzed kilkudziesięciu lat z małymi poprawkami. Jeśli to prawda to czad niesamowity! Mnie osobiście obie proponowane powyżej wersje się podobają: wzdłuż wału wiślanego i ta przez Ocice też, ale na Boga nie przez miasto. No cóż, pewnie projekt był tani i chciało się zaoszczędzić to mamy bubel w krystalicznej postaci, czyli taki „przezroczysty” którego ukryć się nie da.

Mieszkaniec Serbinowa
1 rok temu

Teraz to czekamy na informacje Czy i w jakiej wysokości są naliczone kary umowne Czy przez urzad miasta czy przez wykonawcę
Co dalej z umową z marszalkiem
Czy umowa zawarta w trybie zamówień publicznych może być unieeazniona
Czy umowa powinna być zawarta przez Kalinke czy też była niedoszacowana i źle przygotowana z uwagi na to że była zawierana w trybie sukcesu w związku wyborami na prezydenta miasta Tarnobrzeg
Pierwszy lepszy prawnik to powie
Niech Bożek zleci ekspertyz prawna co dalej robić aby zminimalizować ryzyko zapłaty kar umownych marszałkowi.

analiza
1 rok temu

Tylko skończony komuch, matoł i prostak formuje takie zapytania i nazywa to prawnym. „Czy umowa powinna być zawarta przez Kalinke czy też była niedoszacowana i źle przygotowana z uwagi na to że była zawierana w trybie sukcesu w związku wyborami na prezydenta miasta” .Sugestia zawarta w tym paszkwilu obrazuje charakter i „inteligencje” tego typu jednostki.

Prawnik
1 rok temu

No właśnie Czy miastu coś grozi ztego powodu że umowa z marszałkiem będzie zerwania Czy też będzie możliwość kontynuacji tego projektu bez dodatkowych kosztów po stronie miasta.
Kto dopuścił do takiej sytuacji To można wykazać
Znów musi ktoś się tym zająć.
Wkurza tylko zapewnienie Prezydenta że wszystko będzie dobrze na konferencji razem z Naczelniczka. Trzeba brać odpowiedzialność za słowa.

Mar
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Jestem przekonany, że jeszcze dzisiaj Prezydent przekaże całą prawdę na temat obwodnicy, a wybitni prawnicy z UM szybko i skutecznie załatwią sprawę tak, że miasto jeszcze na tym zyska 😉 No bo przecież nie może być inaczej pod tak wspaniałymi – zdaniem niektórych tu piszących – rządami.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
67
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content