Tarnobrzeg: Małżeństwo wracające z sylwestra brutalnie pobite przez młodego człowieka. „Możemy się cieszyć, że nas nie pozabijał”

foto: pobita w sylwestra mieszkanka Tarnobrzega

Wracające z sylwestra małżeństwo zostało brutalnie pobite przez młodego mężczyznę. Roztrzęsiona tarnobrzeżanka skontaktowała się naszym portalem i opowiedziała nam o tym, co się im przytrafiło w noc sylwestrową ok. godziny 3 przy ul. 11 Listopada w Tarnobrzegu.

Pani Monika (nazwisko do wiadomości redakcji) wracała z mężem z sylwestrowego spaceru wokół Jeziora Tarnobrzeskiego organizowanego przez tarnobrzeski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Pod blok przy ul. 11 Listopada podwiozła ich znajoma.

– Wysiadając zobaczyliśmy roztrzęsioną, zapłakaną dziewczynę, pytam się co się stało, ona mówi, że ją pobił chłopak. – opowiada w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl pani Monika. – Ten chłopak stał rzeczywiście obok, oboje byli młodzi, tak w wieku 18-20 lat, bez kurtek, tak jakby z domu wybiegli, dodatkowo on nie miał butów i skarpetek, był po prostu na boso – kontynuuje.

– Podeszłam do niej i powiedziałam uspokój się, powiedz co się stało i wtedy tech chłopak doskoczył do mnie, chyba mnie kopnął albo uderzył w twarz, teraz już tego nie pamiętam, zalałam się krwią z rozciętej wargi. Mój mąż oczywiście zareagował, a wtedy ten chłopak doskoczył do niego, przewrócił go i zaczął się pastwić nad nim. Bił go tak dotkliwie, że myślałam, że go zabije. Siedział na nim i go okładał jak w filmach – dodaje.

Widząc co się dzieje pani Monika próbowała dodzwonić się na policję i pogotowie. – Nie wiem jakim cudem się to stało, czy ta dziewczyna odciągnęła tego chłopaka, czy jakoś uwolnił się mój mąż, nie wiem jak to się rozegrało bo ja byłam zalana krwią, w każdym bądź razie, to przechodzący obok obcy ludzie dodzwonili się na pogotowie. Z kolei to ratownicy wezwali policję – opowiada tarnobrzeżanka. – Z pogotowania wyszłam o godzinie 8 rano, już nie chcę opowiadać co tam usłyszałam, mówili że się awanturuję, łaskę nam robili, że w ogóle się nami zajęli a od pani pielęgniarki usłyszałam z kolei że nie powinnam się szlajać po ulicach – dodaje.

Ze względu na bardzo złe samopoczucie mąż pani Moniki został na obserwacji w szpitalu. – Chyba ma nos złamany, jest bardzo poobijany po żebrach, twarzy, posiniaczony – opowiada tarnobrzeżanka.

Nie udało nam się ustalić czy sprawca został już ujęty. – Policjanci którzy przyjechali do szpitala zapytali nas co się stało i kazali przyjechać na drugi dzień na komisariat złożyć zeznania. Później jak trochę ochłonęłam to zadzwoniłam na policję i zapytałam, czy zrobili coś w tej sprawie ale policjant powiedział, że nie udzieli mi takich informacji na telefon, że jako osoba poszkodowana dowiem się wszystkiego jak przyjdę na komisariat  – wyjaśnia pani Monika.

Z kolei zapytany przez nasz portal dyżurny w tarnobrzeskiej policji poinformował nas , że „w chwili obecnej w tej sprawie prowadzone są czynności”.

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tarnobrzeg
1 rok temu

Oj i nasze służby sie nie popisały, dwója z wykrzyknikiem !!!!!!

Mar
1 rok temu

Z przedstawionego opisu postawy służb wynika, że po godzinie 22 trzeba siedzieć w domu i jeszcze modlić się, żeby ktoś nam się nie włamał. Pozostaje mieć nadzieje, że aby odciążyć służby wejdzie kiedyś w końcu powszechne prawo do posiadania broni palnej przez pełnoprawnych i niekaranych obywateli, oczywiście po odpowiednim przeszkoleniu, a nie jak teraz na jakieś zezwolenie.

Cowboy
1 rok temu
Reply to  Mar

…i wtedy taki pełnoprawny i niekarany, który właśnie po pijaku pobił swoją dziewczynę (1 raz, więc niekarany), zastrzeli tarnobrzeskie małżeństwo wracające z sylwestra.

Lola
1 rok temu

Panie pielęgniarki jak zwykle obrażone bo przerywasz im sylwestrowy dyżur ! A one by chciały napić się w spokoju kawki i mieć święty spokój ! Każdy pacjent nawet w pilnej potrzebie niemile widziany

owen
1 rok temu
Reply to  Lola

Pielęgniarka do kadrowego „odstrzały” natychmiast! Jakim prawem pozwala sobie na obraźliwe i chamskie komentarze wobec pacjentki? Tym pigułom to się w głowach poprzewracało, one kompletnie nie znają swojego miejsca! W większości to zwykłe prostaczki, które kiedyś nauczyły się robić zastrzyki. Chyba prawie każdy kto zetknął się z Izba Przyjęć wie o czym piszę. Zero ogłady, zero kultury osobistej, zero wyczucia, o empatii nie wspominając, tylko rozdarte mordy na cały korytarz wykrzykujące dane osobowe, a nawet dane wrażiwe. I ludzie nic z tym nie robią, choremu jest wszystko jedno, rodzina się boi, a raka pseudopielęgniarka-prostaczka umacnia sie w przekonaniu, że jej żadne standardy nie obowiązują i pozostaje całkowicie bezkarna.
Policji nie oceniam bo mam za mało danych ale tej pokrzywdzonej kobiecie z pewnością odechce sie na zawsze udzielania bezinteresownej pomocy ofiarom pobicia na ulicy. „Brawo” nasze służby!

Joanna
1 rok temu
Reply to  Lola

Narodowy Fundusz Eutanazji ups! Przepraszam „Zdrowia” – zabiera ludziom pieniądze siłą i płaci personelowi w szpitalu za przychodzenie do pracy, a nie za leczenie i zadowolenie pacjenta – więc czego się spodziewacie?

Pp
1 rok temu

K.. Y policyjne. Łaskę robią. Najlepiej im wszystko na tacy dac

KSS
1 rok temu

Wszyscy utrzymywani z naszych podatków – każdy ci robi wielką łachę, że musi ruszyć dupsko bo tobie dzieje się krzywda a od czego oni wszyscy są, nie podoba się to wyp na kasę do marketu nie brakuje ich w mieście.

Ewelina
1 rok temu

Ta kobieta ma tyle krwi na bluzie że wygląda mi to na bardziej poważne zranienie niż tylko rozbita warga.

gość
1 rok temu

To już chyba przynajmniej drugi taki przypadek i podobna reakcja stróżów prawa. Podobnie było z tym człowiekiem któremu jakiś zwyrodnialec rozbił butelkę na twarzy bo zwrócił mu uwagę ,że pije przed blokiem. Czy tak wyglądają procedury w naszym kraju? Powinna być chyba natychmiastowa reakcja i przyjęcie zgłoszenia w szpitalu a nie zapraszanie na komendę.Ważny jest czas, który działa na korzyść przestępcy. Może uciec z kraju na przykład…

obiektywny
1 rok temu

Na pal gnoja….jak Azję!!!

Ortodox
1 rok temu
Reply to  obiektywny

ja jestem raczej zwollenikiem naturalnej selekcji czyli dać mu zgrzewkę piwa i wypożyczyć rower wodny za darmo, a natura powinna sama zrobić swoje

Mieszkaniec
1 rok temu

Cisza , spokój oraz brak skandali to wszystko czego oczekuje elektorat dominują cy czyli emerytalno-rentowy.Prezydent niczym polityk dobrej zmiany odczytał oczekiwania w/w elektoratu.Nie jestem rozczarowany bo na Niego nie głosowałem.Duża kultura osobista I brak konfliktowego charakteru to duży plus.Wasza pomyślność jest w Waszych rękach a nie w Prezydencie.Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Ortodox
1 rok temu

Zabrać kibolom piłkarzyki i powinno się trochę polepszyć w kwestii bezpieczeństwa, bo wówczas osiedlowe osiłki nie będą miały powodu pakować po piwnicach przygotowując karczycha do walki z psami.

art
1 rok temu

Czyli wychodzi na to, że widząc tego typu sytuacje należy wykazać się znieczulicą. Brawo dla Pani i jej Męża, że nie wahali się i zareagowali na sytuację.

miro
1 rok temu

Tarnobrzeg miasto żuli, meneli, patoli i kiboli a wszystko otoczone palikami i zieloną plandeką za kilkadziesiąt tysięcy z kasy miasta.

omlet
1 rok temu
Reply to  miro

no i jeszcze czasem zabłyśnie w tym mieście, swoim „intelektem” – filozof w gumiakach nijaki „miro”

Protazy
1 rok temu

Jeśli relacja z SOR jest oparta na prawdzie to taka pielęgniarka kwalifikuje się na bruk.

kaśka
1 rok temu

Pani pielęgniarka oraz inne osoby zajmujące się pokrzywdzonymi powinni ponieść konsekwencje takiego zachowania! to jest niedopuszczalne! Insynuacje jakoby ludzie którzy chodzą w nocy same były sobie winne są prosto ze średniowiecza. Osoba która wypowiada takie słowa powinna być odsunięta od służby zdrowia! a pokrzywdzone osoby powinny wnosić o duże odszkodowanie od szpitala!!!

robert
1 rok temu

jeszcze trochę to po 22,00 będzie ciężko z domu wyjść, nic dziwnego jak widzę trzech młodych panów pijących koło przystanku z tzw gwinta wódkę a obok jedzie patrol policji to udaje że nic nie widzi, albo padają śmiechem i jadą dalej, zainteresowanie problemem jest znikome, wręcz żadne czekają na zgłoszenie nic od siebie, nie wiem może płacą im tylko za zgłoszenia tak mi to wygląda a o strasznej straży wiejskiej nawet już mi się nie chce opisywać-słowo typu praca za nicnierobienie to za dużo powiedziane!

Mikołaj 2019
1 rok temu

Obywatel jest dla milicjanta a nie odwrotnie. Ręce opadają. Podwyżki im dać i na maxa przed emeryturą.

Tropiciel idiotologii
1 rok temu

1.Od osoby po kielichu nikt nie przyjmuje zawiadomienia.Często po pijaku opowiada się bzdury.
2.Jeśli pokrzywdzony skamle o swoim biednym losie dziennikarzowi a nie złoży zawiadomienia po wytrzeźwieniu to teraz nie powinien marzekać na cały świat.
3.Zamiast skamleć jak biją męża trzeba krzyczeć wniebogłosy. Skoro panika nie pozwala powiadomić policji zrobiłby to jakiś mieszkaniec bloku.

Wiktor
1 rok temu

Jaki z Ciebie jasnowidz. Wszystko wiesz z góry. To może pomożesz zapracowanej Policji, która nie zdążyła z interwencją i wskażesz sprawcę? A jak chcesz tropić idiotologię, to spójrz w lustro i przeczytaj swój tekst (jak wytrzeźwiejesz po Sylwestrze). 🙂

owen
1 rok temu
Reply to  Wiktor

W punkt!

Szklana kula
1 rok temu

Wynika z tego że w szklanej kuli da się coś wywróżyć. A na pewno szklana kula wskaże sprawcę pobicia i wszyscy będą zadowoleni.

prawdziwa miłość to ty
1 rok temu

nie dość że laska wpie#dol zebrała to jeszcze odpowie za nie udzielenie pomocy 😉

Qwerty
1 rok temu

Reakcja policji bardzo typowa. Nie chce się im tyłków ruszyć nawet do tak ciężkiego pobicia. Gdy się do nich dzwoni z interwencją to zawsze znajdą powód by nie przyjechać i z góry usprawiedliwiają sprawcę. W ewidentnych sprawach tak prowadza dochodzenie, by go umorzyć. Kiedy wymiana dzielnicowych tak zżytych z patologią, że sami się nią stają i oficerów dyżurnych?

gosc
1 rok temu

na tzw.rajdach tarnobrzeskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego nie pije się nic tam są sami zadeklarowani abstynenci i abstynentki !

obywatel
1 rok temu
Reply to  gosc

Byłeś na imprezie, że zabierasz głos? To po pierwsze. Po drugie rzucanie pomówień jest karalne. Po trzecie: w tym kraju na szczęście jeszcze nie ma prohibicji i każdy pełnoletni obywatel może się napić. Po czwarte: idąc Twoim durnym rozumowaniem, Twoja abstynencja spowodowała u Ciebie zanik mózgu (o ile go miałeś).

ivan_drago
1 rok temu

policja jak zawsze winna,a nie młody zwyrodnialec.
pewnie miał patriotyczną koszulkę na sobie.pdw.

Lips
1 rok temu

Tutaj jest aż kilka żałosnych sytuacji.
Po pierwsze typowa tarnobrzeska patola. „Królowie” miasta, szukający we wszystkim pretekstu do bójki. Do odstrzału.
Dwa- panie pielęgniarki. Ja wiem, rozumiem że można być zmęczonym, sfrustrowanym, że pracuje się w taki dzień. I jeszcze bym zrozumiał, gdyby ktoś przyszedł bo go paluszek rozbolał. Ale przy takiej sprawie, gdzie jeszcze małżeństwo zachowało się tak bohatersko? Poleciłbym zmienić zawód, bo ewidentnie to nie dla nich.
Trzy- policja. Chętnie złapią kogoś kto odpali sobie papierosa w niedozwolonym miejscu, albo nie przejdzie na pasach, ale kiedy coś się dzieje zmiatają pod dywan. Kiedy ja zostałem pobity, złożyłem zeznania, wskazałem sprawcę, to za parę dni dostałem telefon, żebym wycofał zeznania bo i tak za mało dowodów i nie opłaca się nic z tym robić. Następnym razem ten co pobił mnie, albo tych państwa kogoś zabije. Czy to swoją dziewczynę, czy to przypadkowego przechodnia- winnych nie będzie.

JAcek
1 rok temu
Reply to  Lips

Raczej oczekiwałbym reakcji Dyrekcji szpitala, bo to nie pierwszy przypadek braku empatii na SORze. A na przyszłość dla wszystkich poszkodowanych rada – nie wolno przeszkadzać pracownikom SORu, w ich byciu w pracy. Oni tam są i nic nie mogą: bo procedury, bo pacjenci przeszkadzają, bo …..
Dużo zdrowia dla służby zdrowia!

Obserwator Pacjent
1 rok temu

Po pierwsze jeżeli nie znacie się na ciężkiej i stresującej pracy pielęgniarek SOR to się nie wypowiadajcie. Bo ja będąc pacjentem owej sylwestrowej nocy również trafiłem na SOR i nie czekałem długo, a Panie były bardzo miłe i uprzejmę. Na wynik badania TK i jego opis musiałem również poczekać, ale za to przez ten czas przez SOR przewinęło się wielu pacjentów a Panie pielęgniarki zrobiły wszytsko starannie i dokładnie z uprzejmością wobec wszytskich. To że „Pani bohaterka” była w stresie to rozumiem bo została zaskoczona zaistniałą sytuacją – pobiciem, ale żeby od razu takie złe rzeczy wypisywać to już przesada. Nigdzie nie jest napisane że obserwacja ma trwać krótko, wszytsko zależy od przypadku. Takie jest moje zdanie.

owen
1 rok temu

Jakoś ci nie wierzę. Albo jesteś „Panią” pielęgniarką albo miałeś piękny nierealny sen sylwestrowo-noworoczny. Na porządku dziennym (a może tylko dziennym?)tam można usłyszeć jak taka „Pani” zwraca się do starszych ludzi per „ty”, nieprzyjemnym pełnym wyższości tonem.

gość
1 rok temu

Jesteś może pielęgniarką z dyżuru?

Jez
1 rok temu

Nic się nie zmieniło w podejściu policji do obywatela od lat. To smutne, że Polska tkwi w miejscu, że policja poluje tylko na kierowców i nic więcej, pewnie tak jak kiedyś byłaby w stanie strzelać do strajkujących bo to taka sama mentalność. Współczuję pobitym i reakcji slużb, które utrzymywane są za nasze pieniądze i takie podejście należy nazwać po imieniu: hańba !

Ala
1 rok temu

Proszę się nie czepiać alkoholików Alkoholizm to choroba Renta się należy! !!!a niech ktoś spróbuję dostać rentę na inne choroby Droga przez mękę nie należy się!

gość
1 rok temu

Dopiero dziś tj 02.01 koło 15.00 dwóch gosci zbierało ślady w rękawiczkach w miejscu tego zdarzenia. Po co się mieli wcześniej fatygować.

Wrona
1 rok temu

Byłam tylko raz na komendzie, po wypadku , w którym poszkodowaną była bliska osoba. Usłyszałam od dyżurujących policjantów że jeśli mi się coś nie podoba w ich pracy to po drugiej stronie ulicy jest adwokat, to sobie mogę wynająć, byli mega opryskliwi. Co tam za ludzie pracują?

gość
1 rok temu
Reply to  Wrona

Każdy może mieć zły dzień, ja spotkałam się z dużą życzliwością i empatią ze strony Policjanta

Ewa
1 rok temu

No SOR w Tarnobrzegu pracuje jeszcze taki lekarz( kierownik?) który jednym pacjentom przedstawił się że jest kardiologiem a innym że jest ortopedą? Widziałam to na własne oczy. Szpital w Tbg to porażka.

resFT
1 rok temu

Szkoda że odjechałem przed pierwszą spod bloków na kopernika 20 ,bo pewnie byłbym pierwszym do interwencji ,ale cóż nie było mnie tam…
Sprawa prosta została skomplikowana do granic absurdu. Po pierwsze cóż to za nierozgarnięty mąż który dał się powalić?Podjął walki nie będąc gotowym do walki, nie podjął ucieczki od razu ,nie zadzwonili na policję od razu po zdarzeniu? Przeciez jeździli po mieście, patrole były i nie byli bardzo zajęci by nie przyjechać? Na następny dzień to już za późno.
Taki facet to pewnie wyjatek ,co nie umie się wcale obronić.
Jedyne co można się domyślać,to to że ten typ był jednym z bandy która odpalała fajerwerki za wieżowcem kopernika 20 o północy ,bo oni wszyscy byli w wieku około 20 i tam byli.

Czarne tło jest kiepskie
1 rok temu
Reply to  resFT

Mało istotne czy maz się umiał bronić czy nie, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.gość który atakował powinien dostać15lat za próbę zabicia bądź 25lat ciężkiej pracy za wyżywienie. Dałoby to innym do myślenia. Sam miałem 20lat byłem głupi ale nigdy nie myślałem aby zaatakować jakaś parę.

obywatel
1 rok temu

Policja w Tarnobrzegu nie jest po to aby łapać przestępców – najlepiej musicie ich sami złapać a jak się okaże że to ktoś znajomy z Kasty lub prowincjonalnej pseudo-elity prawniczej to i tak nic nie wskóracie – ochronią go.
Najlepiej kupcie im jeszcze kilka samochodów to sobie pojeżdżą po mieście albo rowerów za pieniądze spółdzielców w ramach kosztów działalności społeczno- kulturalnej. Im krzywdy nie zrobili to co będą ścigać. Generalnie są zbędni.

Gość1313
1 rok temu

Zastrzelić na miejscu śmiecia.Po co ma takie bydlę chodzić po ulicach.

resFT
1 rok temu

W USA mógłby już zostać zastrzelony w ramach obrony koniecznej. W Polsce byćmoże nawet go nie złapią

Janusz
1 rok temu

Ta sytuacja pokazuje że najlepiej się nie wtrącać w czyjeś kłótnie i awantury.

aca
1 rok temu

Wybraliście Prezydenta co Medialnie jest czynny to Macie.W innych Miastach jest porządek.Tarnobrzeg był zawsze czerwony i tak zostanie.Brrrr

Michał
1 rok temu

To już nie pierwszy raz jak się przedstawili tarnobrzescy specjaliści ze szpitala po podwyżkę łapy wyciągać a jak trzeba się za robotę brać to nie ma komu zwolnić taki personel w trybie natychmiastowym trzeba to do telewizji zgłosić niech to nagłośnią i zrobią porządek wykoncypował banda idiotów medycznych

kierepka
1 rok temu

Bo tak policja traktuje wszystkich. Ja jak czekałem ostatnio pierwszy w kolejce to sobie gadał z drugim elementem. Jak już odchodzić zacząłem to zadzwonił łaskawiec, dobrodziej i prosi ja mówię teraz to ja nie mam czasu i poszedłem, machnąłem tylko ręką na odchodne i poszedłem.

Czarne tło jest kiepskie
1 rok temu

Nadwisla24 zmiencie tło z czarnego na biały A napisy z białych na czarne bo oczy bolą po przeczytaniu połowy artykuły, doszedłem do 2 komentarzy I nie dam rady więcej A mam dopiero 30lat

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content