Tarnobrzeska Rada Kobiet powołana

Tarnobrzeg zachod slonca

Prezydent Dariusz Bożek powołał Tarnobrzeską Radę Kobiet. Pierwsze posiedzenie wyznaczone zostało na 3 lutego br.

Tarnobrzeska Rada Kobiet ma pełnić funkcję zespołu doradczo – konsultacyjnego prezydenta miasta w sprawach społeczno – kulturalnych i promocji zdrowia wśród kobiet mieszkających w Gminie Tarnobrzeg. Jej członkiniami mogą zostać pełnoletnie mieszkanki Tarnobrzega, których kandydatura poparta została rekomendacją poświadczającą zaangażowanie w sprawy społeczne, wystawioną przez organizacje pozarządowe, instytucje itp. lub grupę co najmniej 10 osób fizycznych.

Pierwotnie rada miała liczyć od 7 do 21 członkiń, ostatecznie będzie jednak obradować w 24 osobowym składzie. – W związku ze zgłoszoną większą liczbą kandydatek do Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, prezydent miasta Tarnobrzega odstąpił od górnego limitu składu osobowego i postanowił, ze Rada w najbliższej kadencji będzie liczyła 24 członkiń. Kadencja Rady trwa 2 lata, począwszy od dnia zwołania pierwszego posiedzenia Rady- czytamy w załączniku do zarządzenia prezydenta.

Kadencja Rady trwa dwa lata. Pierwsze posiedzenie odbędzie się w poniedziałek 3 lutego br.,dopiero wtedy poznamy regulamin Rady Kobiet a także zadania, jakie to gremium przed sobą stawia.

SKŁAD TARNOBRZESKIEJ RADY KOBIET

1 ) Sławomira Olszewska

2 ) Grażyna Urbańska

3 ) Justyna Uchańska

4 ) Bożena Nowak

5 ) Halina Zimoląg – Dojka

6 ) Dorota Wyrzykowska – Pycior

7 ) Anna Kapica – Soodak

8 ) Anna Godlewska

9 ) Anna Świątek

10 ) Renata Serwin

11 ) Grażyna Warzyńska

12 ) Wiesława Serafin

13 ) Marta Kopeć – Bitner

14 ) Beata Grzywacz

15 ) Katarzyna Paluch

16 ) Iwona Dybus – Grosicka

17 ) Elżbieta Piejko

18 ) Beata Góra

19) Monika Stępień

20) Renata Mroczek

21 ) Julia Dominik – Słomka

22 ) Edyta Potańska

23 ) Grażyna Potańska

24 ) Małgorzata Zych

102
Dodaj komentarz

40 Wątków komentarzy
62 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
51 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arnold Boczek

Tylko po co ?

cel

Tylko po to by żona i siostra mogły też aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym wraz z panującym nam najwybitniejszym prezydentem w dziejach naszego miasta.

Lora Croft

no właśnie też chciałbym wiedzieć po co komu ta sekcja Archeo?!

Zigi

Rada radzi, rada nigdy ciè nie zdradzi

obserwator

dobre pytanie; po co ??? w tbg niema waznych spraw? brak słów

kaczkadan

Czy to jest żart? Czy prezydent nie ma ważniejszych obowiązków niż konsultacje społeczno – kulturalne?

Mar

Ciekawe, czy szanowne Panie doprowadzą do czegokolwiek przynoszącego odczuwalne korzyści dla mieszkańców (np. wydzielenie do wakacji fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie). A w ramach równouprawnienia powinna powstać rada mężczyzn. No bo skoro w radzie miasta zasiadają kobiety, a mimo to tworzy się odrębną radę kobiet, to należy stworzyć radę mężczyzn. W innym wypadku dojdzie do dyskryminacji tarnobrzeskich mężczyzn.

Cik

Daj już spokój z tym parkingiem – kto to widział, żeby na rynku parkować – rusz tyłek, a nie będziesz woził zad. Rynek wolny od samochodów.

Mar

A właśnie że będę pisał o tym, bo deklaracja wydzielenia fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie jest zawarta w jednym z punktów programu wyborczego Pana Prezydenta
https://drive.google.com/file/d/1If_1DxlGBzkf1fzZjjwh3xyKjqYmzAtE/view
No chyba, że Pan Prezydent stanąłby przed kamerą i powiedziałby do mikrofonu, że była to fałszywa deklaracja i okłamał Tarnobrzeżan. Jednak póki co niczego takiego nie powiedział w mediach, więc rozumiem, że owo wydzielenie zostanie dokonane. Pytanie tylko kiedy.

Zbych

A ja jestem jeden z wielu który nie głosował na D.B tylko z powodu tego punktu jego programu bo ten plac jest nie do takich durnych celów. Aby „blacharze” stawili tam brudne, stare rupcie i zagracali reprezentacyjny i znany w całej okolicy nasz piękny plac.

Mar

Cóż, mamy takiego prezydenta, jakiego wybrała większość Tarnobrzeżan (ci, którzy głosowali na niego i ci, którzy nie zagłosowali na kogokolwiek) – ja głosowałem na kogo innego. Ale skoro wygrał wybory, to póki co do 2023 roku jesteśmy skazani na niego, jak i jego ekipę. Dlatego należy od nich oczekiwać działania, a żeby nie migali się od roboty, to działania zgodnego z jego programem wyborczym. Bo jak zażądasz czego innego, to ci powiedzą albo odpiszą, że mają inne plany i nic nie wskórasz.

Lutek

a po co ci rada Męższczyzn skoro poława Rady Kobiet to babochłopy więc proporcje są słuszne

Mar

Po to, żeby było równouprawnienie. Co do wyglądu Pań, to każdy ma swój gust.

Or.

Cy majo juz corne stroje na marse po Tarnobrzegu.

też kobieta

Czy Rada kobiet otrzyma dofinansowanie na swoją działalność . Czytaj na kawkę , serniczek i lokal na spotkania z Panem Prezydentem Czym radni Rady Miasta tej kadencji się zajmują.??????? Podjęli już może decyzje o obwodnicy czy nadal są w nastroju sylwestrowym. Kto nas ukarał takimi radnymi i takimi prezydentami.

Mar

Większość Tarnobrzeżan sama się nimi ukarała głosując na wiadomy komitet, albo nie idąc na wybory. A reszta musi znosić to wszystko przez tamtych.

obywatel

No cóż zapewne prezydento postara się o kawą, ciasteczka – oczywiście za kasiorę z podatków a jeśli tak będzie to mamy kolejną bandę co będzie się spotykać aby nażreć i nachlać się za publiczne – czy tak będzie czas pokaże.

Mar

Co z tego, że ludzie to widzą, skoro prawdopodobnie nikt nie złoży w związku z tym skargi do rady miasta?

Lutek

uprzejmie proszę redakcję NW24 o prezentację Rady Kobiet w strojach plażowych!

.

Jestem ZA – koniecznie trzeba pokazać walory Pań.

Obywatel

Lepiej nie, bo będziemy mieć silne wymioty, torsje.

Krzysiek

Jestem przeciwny, nie chce mi się oglądać ich w strojach. Fuj!

Jaarząbek trener drugiej klasy

No widzicie niedowiarki, marudy, malkontenci !!!! Ale żesmy dojeb…i Stalówce Mielcowi i innym !!!!!!!!!!! Niech se za szafę wsadzą te swoje inwestycje i miejsca pracy a kogo to interesuje.My mamy RADE KOBIET !!!!!!!!!!!!!!!! Chyba najbrzydszych w miescie ale co tam elyta to elyta. Vivat Pan Prezydent, jego ciężka praca i wspaniałe pomysły na rozwój miasta !!!!!!!!!!!!!

Mar

Śmiech przez łzy :/ Ale cóż, lud tarnobrzeski tak wybrał. Teraz może i żałuje, bo krytykują nawet ci, którzy głosowali na obecnego prezydenta, ale konkretne działania podejmuje mało kto. Skoro tylu niezadowolonych, to czemu na kolejnych sesjach rady miasta pojawiają się tylko pojedyncze skargi mieszkańców? Gdzie to masowe oburzenie pokazywane tutaj?

ubytki

mam nadzieje ze jest niszy wiek niż 65+ bo to strata czasu i pieniedzy na prad i ogrzewanie wystarzczy ze juz w mu mamy 55+ moze i wiecej i tak nic dla miasta dobrego nie robia tylko wstyd przynosza jak mieszkancy sadza

Norbi

Dybus-Grosicka,aktywna forumowiczka „iv” na tarnobrzeg.info

enyaw

no i ??

Ano

No tego twojego newsa to ja już nie rozumiem. Akurat ta pani jest zaangażowana w rozwój naszego miasta i jej miejsce w radzie kobiet jak najbardziej słuszne.
Dobrze ze chce swój czas poświęcać pro bono naszemu miastu.
Dobrze ze Rada powstała, jeden z postulatów spełniony czekamy panie prezydencie na resztę, przede wszystkim na rozwój.

owen

Pro bono? – zalatuje mi tu prawniczym językiem, a w takim właśnie srodowisku obraca sie chyba ta pani iwona?

Mieszkanka

Oczywiście że prawnicza a pisze jej mąż były zastępca Mastalerza. Tylko dlaczego dostał tylko tyle w ramach podziękowania za kampanie Myślę że jeszcze będzie coś więcej.

Jan

Rada kobiet to w większości nauczycielki. Nic nie robią za darmo.Powinny uchwalić sobie diety w wys.1000 pln za posiedzenie.W razie niespełnienia strajk włoski.

Jan

I oczywiście zakup czarnych strojów i transparentów,w obronie wolnych sądów i legalizacji aborcji.Bo jak wiadomo to są największe bolączki Tarnobrzega,ba .. powiatu,województwa,a nawet kraju.

Zdziwiony

A w Radzie Kobiet dwie kobiety Potanskie zgodnie z programem wyborczym.

Mar

A gdzie rada mężczyzn? Art. 32 Konstytucji:
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

stop bez-rad-om

Czyży to jest ochotniczy acz zakamuflowany akces do rady menów.?

Mar

Nie, chodzi o równouprawnienie.

Łapówka

przydała by się też rada starców z domu starców

Mar

W Tbg jest już rada seniorów
http://www.tarnobrzeg.pl/urzad/rada-seniorow/

Mar

No i jeszcze art. 33 Konstytucji:
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.

fan

Taka Rada bez Rejczel w ogóle sie nie liczy

Łapówka

też mi jej brak, oj jak bardzo brak

Ahoy

Miasto się rozwija Rada Kobiet stworzy spółdzielnie na czele z prezesem. Tylko co to dla miasta znaczy Papierowy twór bez kompetencji i tylko dla lansu prezydenta

stary

Dość dyktatury kobiet.

weto

podszywasz się pod szanowaną skądinąd panią posłankę Scheuring-Wielgus cytując jej szlagierowy postulat

Zuzia

Anie jest wstyd za jakąś tam radę kobiet Jestem wykształcona pracuje mam zasady izadna władza domowego istnienia jako kobiety nie jest mi potrzebna Już komuniści raz utworzyli 8 marca

Nabor

Kobiety zglaszajcie się do Koła Gospodyń powołane przez Bozka. Jest już ogłoszony nabór aby twór został utworzony na dzień 8marca

Prezes Ochódzki o radzie:

Wiecie po co ta rada? Ona odpowiada żywotnym interesom całego społeczeństwa! To jest rada na miarę naszych możliwości. Czy wy wiecie co robimy tą radą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie mówimy to nasze przez nas powołane i to nie jest nasze ostatnie słowo! i nikt nie ma się prawa przyczepić bo to jest rada społeczna kobiet!

Jan

Motyla noga.

ast

Nr 3 na liście szczególnie reprezentatywny. Prędzej by kandydowała do psychiatryka niż do rady kobiet. Reszty nie znam i nie chcę poznać. Poza tym i tak większość Żydówek, ale taka specyfika tego miasta

Żyd

A co ty masz do Żydów? Zrobili ci coś czy jak?
I nie chce cie martwić ale według prawdopodobnie Twojej wiary, wszyscy pochodzimy od Żydów, a do Żydówki i Żyda się modlisz.

angel

też argument se wymyśliłeś ,do ciebie nikt nie będzie się modlił to pewne.

Mar

Aż dziw, że jeszcze żaden klakier nie stanął w obronie rady kobiet 😉 Czyżby już nawet zwolennicy obecnej plejady dostrzegali, że nie dzieje się dobrze?

Moon

Kopernik była kobietą!

Edek

Juz jedna rada ( rada miasta ) nic nie robi bo tarnobrzescy radni są bezradni Może rada kobiet przyda się na potancowkach i alkoholowych imprezach rady miasta ?

Mar

Mnie rozwaliło, jak debatowali nad budżetem na 2020 rok. Ci co głosowali przeciw ok – byli konsekwentni. Ale ci, którzy się wstrzymali to krytykowali w niektórych obszarach, a potem się wstrzymali. Czyli tak: nie podoba mi się to i to, ale nie zagłosuję przeciw, żeby Pan Prezydent w rewanżu nie odciął mojego osiedla od inwestycji i funduszy, przez co stracę w oczach wyborców i będzie mi trudniej załapać się na następną kadencję. Koryto plus.

wiżu

Ludzie, których dopadła niestabilność emocjonalna tracą zdolność logicznego rozumowania. Może to mieć ścisły związek z ich zachowaniem i sposobem mówienia niekiedy przykrych rzeczy

Mar

Znowu te brednie. Na temat się wypowiedz.

wiżu

To są brednie i niedorzeczności -ponieważ straciłeś zdolność logicznego rozumowania ; ” Ale ci, którzy się wstrzymali to krytykowali w niektórych obszarach, a potem się wstrzymali. Czyli tak: nie podoba mi się to i to, ale nie zagłosuję przeciw, żeby Pan Prezydent w rewanżu nie odciął mojego osiedla od inwestycji i funduszy, przez co stracę w oczach wyborców i będzie mi trudniej załapać się na następną kadencję. Koryto plus.”

Mar

Głosowanie odbywa się nad całą uchwałą, a nie jej częścią. Dlatego osoba konsekwentna, jeżeli nie podoba jej się coś w uchwale, to głosuje przeciw niej, żeby uchwała trafiła spowrotem do właściwej komisji i została dopracowana – to jest logiczne. Wstrzymanie się to rozumowanie na zasadzie „jestem za, a nawet przeciw” – to jest nielogiczne.

wiżu

PO pierwsze ;to dotyczy 2 radnych i nie miałoby znaczenia w głosowaniu. Po drugie; przeczytaj kilka razy te twoje fanaberie i zrozum wreszcie że piszesz niedorzeczności i logika jest dla ciebie nie osiągalna.

Mar

Z ujadającymi ignorantami nie gadam.

cel za kasę

„Głosowanie odbywa się nad całą uchwałą, a nie jej częścią.” —nie jesteś odkrywcą ameryki tylko twórcą absurdów by póżniej bezowocnie deliberować nad nimi.

jack daniels

Jakie to żałosne, inne miasta jak burza idą do przodu a u nas babochy wybierają się same do jakiejś głupiej rady. Litości Prezydencie wez się do jakiejś sensownej roboty i skończ z tm cyrkiem. Nie narażaj siebie i Tarnobrzega na ciągłe posmiewisko.

Ano

Na babcie, żonę, mamę czy córki też mówisz babony?
Jeśli się zgadzają, mów jak chcesz ale na forum publicznym pokaż troszeczkę kultury.

Do Ano

To się nie odnosi do żon matek siostr tylko do ideii. Na tzw kulturze probujecie budować te kadencję

mona lisa

A teraz niech owe damy zieloną uliczną plandekę zakupioną za 90 tysięcy przerobią w ramach koła gospodyń miejskich na garniturki dla papy smerfa i surducik dla jego zastępcy.

John

Ciiiii panie z kola gospodyn miejskich wyrazaja swoj zal na fb jednoczesnie zarzucajac brak inteligencjii i kultury piszacym tu forumowiczom . Oczywiscie jak to zwykle bywa w kole wzajemnej adoracji kazdy ich wpis zaczyna sie od Bozenko jestes cudowna … Krysiu jestes wspaniala … Aniu a ty wybitna intelektualistka . twierdza ze dyskusja na tym forum to dno a malo tego ze biora w niej udzial tu to jeszcze przenosza ja na fb i tam kontynuuja . tak wiec drogie panie musialyscie zejsc na to dno azeby chwilke pozniej pieknymi slowkami na wlasny temat z tego dna sie wyciagac ?… Czytaj więcej »

Mar

Niestety tak to wygląda.

Koniec

Nic już nie uratuje tej prezydentury Będzie trwać w tej beznadzieja i udwawaniu Beneficjenci tej władzy biorą kasę SA odporni na krytykę
Tyle że po upływie kadencji znowoz pojawia się zakopleksieni nieudacznicy Wtedy mieszkańcy wybiorą mniejsze zło czyli Bóstwo w postaci Bozka
To moja prognoza oparta na tym co obserwuje co dzieje się w moim mieście które jest niszczone przez nieudolnie rady i bezmyslnych prezydentów.

Mar

Co wybiorą, to będą mieli. Jak będą durni / naiwni / leniwi (ci co nie pójdą głosować), to będą mieć kolejną kadencję w stylu koryto plus. Dziwi mnie, że ludzie nie potrafią przełożyć na politykę jednej prostej rzeczy: jak jakiś produkt lub wykonawca usługi z określonej branży się nie sprawdza, np. fryzjer, to szukam i próbuję z innym.

stary

uśmiałem się do łez że Scheuring-Wielgus jest szanowana,chyba przez gorszych głupków od niej.

obywatel II

Przecież ona dla kasiory jest w stanie zrobić wszystko, kłamać, oszukać i okraść – ma znajomości w sądzie (i właściwe pochodzenie) nikt jej nie tknie bo ma znajomości w tutejszej prokuraturze (ma staż u nich) – co tam etyka , zwykła uczciwość to są dla niej obce.
Jeśli ktoś powie że jest uczciwa – to kłamie i to bezczelnie

obywatel II

Wielgus-Dec ——————————————- „Nie można być wzorowym adwokatem, jeśli nie jest się przyzwoitym człowiekiem” Antoine-Gaspard Boucher d’Argis Celem, do którego adwokat dąży – jest przekonanie sędziów… Sędziów zaś może ująć tylko ten, kogo uważają za człowieka prawego… Pod żadnym więc pozorem nie powinien adwokat wystawiać na szwank zaufania, które wzbudza.” Fernand Payen „O powołaniu adwokatury i sztuce obrończej” Adwokat nie może usprawiedliwiać naruszenia zasad etyki i godności zawodu powoływaniem się na poczynione przez klienta sugestie. § 11 Adwokatowi nie wolno świadomie podawać sądowi nieprawdziwych informacji. § 12 Adwokatowi nie wolno udzielać pomocy prawnej, która ułatwiałaby popełnienie przestępstwa lub wskazywałaby możliwość uniknięcia… Czytaj więcej »

lidia

M.S i J.U?

owen

Punkty 22 i 23…..to tak cała rodzina w jakichś Radach?

JA

Drogie Koleżanki z Rady Kobiet. Wiecie kim jestem bo z kilkoma z Was rozmawiałam i byłam zachęcana do udziału w Radzie ale nie wyraziłam na to zgody. Myślę ze wszystkie czytacie wpisy na tym forum i same widzicie jak dużej krytyce poddany został ten pomysł. Stare przysłowie mówi, że „od mieszania herbata nie staje się słodsza”. Rada Kobiet przy Prezydencie będzie tylko taką łyżeczką, grupą kobiet która spotka się od czasu do czasu żeby ponarzekać przy filiżance kawy a może załatwić coś w Urzędzie dla siebie, swoich znajomych czy rodziny. To nie był dobry pomysł i teraz kiedy widać jak… Czytaj więcej »

Mar

Twoja uczciwość i klasa zasługują na pochwałę. Ale to czego oczekujesz jest, z całym szacunkiem, naiwne.

zawiedziony

Miasto szowinistów, egoistów i malkontentów. Poziom dyskusji sięgnął dna..Smutno się patrzy na te komentarze. Założę się, że tak samo smutne jest wasze życie. Jeżeli brakuje wam Rady Mężczyzn to dlaczego żaden z was o to nie postuluje?! Odpowiedź jest prosta! Jedyne na co was stać to picie piwska i narzekanie. Który z was miałby motywację i energię do tego, by cokolwiek zrobić dla choćby najmniejszej społeczności?! Tym BABONOM do pięt nie dorastacie! i już nie dorośniecie, ale to i lepiej. Mam tylko nadzieję, że tak ogromnego braku szacunku względem kobiet nie przekazujecie własnym synom i wnukom. Życzę wam wszystkim odrobinę… Czytaj więcej »

Do zawiedziony

A Ty wyglądasz po tych wywodach na zakompleksionego i mialkiego człowieka który aby się dowartosciowac musi być blisko władzy aby Ogrzać się przy niej i aby świat o Tobie uslusxal Sam nic nie potrafisz i jesteś bez żadnych talentów aby coś zaoferować konstruktywnego Taka rada kobiet to szczyt Twoich kompetencji A tam tylko media na pierwszym posiedzeniu i tyle To ja jestem zawiedziony że dla Bozka to mowum. bo to co do tej pory robi to samograj Nic nowego i mądrego nie utworzył czy też nie wytworzył
Porażka

Mar

No to po kolei. Co do miasta szowinistów, egoistów i malkontentów nie uogólniaj, bo np. w obecnej plejadzie przecież nie ma takich ludzi, a oni też są z tego miasta. Co do smutku smutne jest to, co się dzieje z tym miastem. Co do rady mężczyzn zasadność jej powołania wynika z przepisów Konstytucji, które przytoczyłem powyżej. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia nie z szowinizmem ale z feminizmem w Tarnobrzegu. Co do jedynie picia piwska i narzekania znowu nie uogólniaj. Co do pracy dla społeczności niektórzy pisząc tutaj komentarze to właśnie robią. Co do niedorastania do pięt znowu nie… Czytaj więcej »

DJ

Czy ta rada ma sens istnienia??? Bo poza lansem i generowaniem kosztów związanych z jej utrzymaniem, nie widzę żadnych pozytywów ???

obywatel II

Czego się nie robi dla lansu – wszystko i na cudzy koszt (czytaj podatników).
Zamiast bawić dzieci, wnuki i poświęcić czas rodzinie dla swojego ego
= zaistniały w głupawej, bezużytecznej radzie – tyle można powiedzieć.
Jak takie chcące coś zrobić dla miasta to niech starują do rady, prezydenta
a tak mamy twór jak z tragedii.
A już o pomysłodawcy to szkoda słów – cadak co robi cuda, cuda, cuda !!!

Mieszkanka

To prawda co czytam Do tej pory oprócz Rady Kobiet i wspólnego ubierania choinki oczyszczenia pomnika Bartosza i przeniesienie uroczystości pod pomnik Piłsudskiego. Nic ale to nic nie wykonał własnego pomysłu na miasto Wszystko co robi to kontynuacja wcześniejszych.
I co ciekawe tak już zostanie Ta kadencja nie niema Rada Miasta i pozorny lansujacy się Prezydent. W wywiad z Pintalem o budżecie to pogawnetka a nie merytoryczny wywiad Żal Żal i tyle że miałam w tym udział

Jak zwykle bubel

Prezydent zmienił swoje zarządzenie bez formalnej zmiany liczby Zarządził skład 22osobowy a następnie bez zmiany zarządzenie powołał 25.Prezydent to może tylko trzeba to robić zgodnie z prawem Zmienić Zarządzenie a tej zmiany nie ogłoszono I tak jest zawsze bo osoby z tytułem doktora tego nie pilnują
Chaos w tym urzędzie okropny.

Tropiciel idiotologii

Nie mogłem uwierzyć, że powstał u nas taki twór-atrapa.
Jest bardzo symboliczny w tym sensie, że następuje zmęczenie i zniechęcenie obecnymi prezydentami tego nieszczęsnego miasta i pozoracją działania, atrapą udającą działanie…

P. S.
Dlaczego w radzie kobiet nie zasiada pan Kalinka?

od.ps

bo to miejsce dla ciebie, boś idiota.

Darek

Kalinka jest wszędzie to dlaczego nie jest w Radzie Kobiet Przecież z zarządzenia prezydenta nie wynika zakaz Kalinki Każdy przecież może coś robić dobrego dla kobiet Kalinka kiedyś chwalił się że stołek prezydenta objął w dzień 8marca i był to dla niego szczęśliwy dzień kobiet.

obywatel II

Nie go, ma bo nie ma diet !!!!!

do Darek

„Kalinka jest wszędzie to dlaczego nie jest w Radzie Kobiet” – poczytaj jaki jesteś tępy ,jednego zdania logicznego nie umiesz wydukać i sam zaprzeczasz sobie a to głupota najwyższych lotów.

Darek

Spokój

do Darek

…no to wyrzuć obornik 🙂

obywatel II

Ten twór to prawdziwe oblicze miasta i tak zwanych elit (słowo „elit” nie brać dosłownie).

Mar

Proponuję termin „jelity” na podstawie następującego skojarzenia: karma z koryta trafia do żołądka, a następnie do (j)elit 😉

żenada

Filozofia „wysokich” lotów ;1)Nie go, ma bo nie ma diet 2)karma z koryta trafia do żołądka, a następnie do (j)elit Wniosek ;jacy mieszkańcy takie elity

Mar

Chodziło mi o tzw. świnki przy korycie, czyli beneficjentów obecnego rozdania. Ale co do tego, że jacy mieszkańcy takie elity, to pełna zgoda, bo elity wywodzą się z ludu. I tak, piszę to z przekonaniem: nie świadczy to o rozsądku i trosce o dobro miasta znaczącej części Tarnobrzeżan.

Mar

I żebym nie był źle rozumiany: „świnki przy korycie” jako przenośnia, gdzie „koryto” to stanowiska, posady, itp. Nie mówię, że ktokolwiek jest świnką czy świnią.

osąd

Tłumaczenie się z wyżej użytej- prostackiej retoryki – nie spowoduje zmiany twojej pozycji na dnie mieszkańców . Tylko wytrwała praca nasz język wzbogaca

Tentego

Już się tak nie pompujcie. Żałujecie paniom kawy i paluszków? Przecież nie zjedzą tony i nie wypiją cysterny. Ja im życzę dobrze, żeby pozyskiwały sponsorów na działania na rzecz kobiet, żeby wygrywały konkursy na unijne granty. Powinny fundację założyć, będą dysponować własnymi środkami i wszystko będzie transparentne, a kasa miasta nie ucierpi. Tego właśnie im życzę

Kobieta

To czekam na te programy unijne dla Tarnobrzeskich kobiet.
Od gadania nic jeszcze nie wynika
Jak będzie tak prognozuje to wszyscy przeprosza Moim zdaniem przy tym prezydencie nic się nie będzie działo.

Mar

Pierwszym postulatem rady kobiet powinno być powołanie rady mężczyzn 🙂 No bo przecież chcemy w Tarnobrzegu równouprawnienia, a nie feminizmu.

mm

Niektóre Panie doją z magistratu od bardzo bardzo dawna –