Apteka internetowa – zalety i wady

glowne_pills-3673645_1920

Popyt na usługi farmaceutyczne w Polsce wciąż przeżywa tendencję wzrostową. Dlatego przybywa nie tylko punktów stacjonarnych, ale i internetowych, zajmujących się sprzedażą farmaceutyków (i nie tylko), opierając na działaniu sprzedaży wysyłkowej. Apteka internetowa – czy warto w niej zamawiać?

1. Apteka internetowa – zalety

2. Apteka internetowa – wady

Apteki internetowe nieustannie zyskują na popularności. Czy faktycznie mają przewagę nad punktami stacjonarnymi, a jeśli tak, to na czym ona polega?

1. Apteka internetowa – zalety

Warto zaczęć od tego, czego może obawiać się wielu klientów. Czy leki i inne produkty sprzedawane w aptece internetowej, pochodzą z legalnych  źródeł i są
bezpieczne?

Do rozpoczęcia działalności, apteka internetowa potrzebuje zezwolenia, wydanego przez stosowny organ. Przepisy prawa farmaceutycznego mówią, że posiadanie apteki internetowej musi iść w parze z posiadaniem punktu stacjonarnego, który będzie spełniał wymogi lokalowe, a tym samym, pozwoli na przechowywanie leków we właściwych warunkach.

Kupując więc produkty w legalnie działającej aptece internetowej, nie musimy się obawiać ich jakości lub pochodzenia.  Zakupy w punkcie internetowym, niosą z sobą wszelkie zalety zakupów online: możliwość przemyślenia decyzji o kupnie, spokój, bardzo konkurencyjne ceny, które łatwo porównać z produktami w innych aptekach internetowych. Do tego zakupy można zrobić bez wychodzenia z domu, w taki sam sposób możemy je odebrać, co dla wielu osób stanowi duże udogodnienie.
W ofercie aptek internetowych znajdziemy suplementy diety, dermokosmetyki, produkty higieniczny czy dla niemowląt, a także – oczywiście – leki bez recepty.

2. Apteka internetowa – wady

Warto wiedzieć, że apteki internetowe nie mogą sprzedawać leków na receptę. Chyba że sprzedaż online stanowi jedynie rozszerzenie sprzedaży stacjonarnej.
Zasadniczą różnicą pomiędzy apteką internetową a innymi sklepami w sieci jest fakt, że klient nie ma możliwości zwrotu zakupionych produktów, chyba że powodem jest zwrot z powodu wady jakościowej, sfałszowanie produktu leczniczego lub niewłaściwe wydanie.

Kupując w aptece internetowej, nie możemy również liczyć na wsparcie farmaceuty i jego radę odnośnie produktów. Natomiast wiedzę można zaczerpnąć ze szczegółowych opisów, umieszczonych pod produktem, lub też z wielu przydatnych treści, którymi dysponują niektóre apteki internetowe, tj. https://www.nowafarmacja.pl.

Zakupy w aptece internetowej mogą być prawdziwym ułatwieniem życia codziennego.

Artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content