Rząd ogłosił budowę 100 obwodnic w Polsce, m.in. w Nowej Dębie, Kolbuszowej i Osieka

1460x616

Program stu obwodnic na drogach krajowych jest gotów do realizacji i przechodzimy do jego wykonania – ogłosił w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W województwie podkarpackim zaplanowano obwodnice m.in. na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie i Kolbuszowej, z kolei w województwie świętokrzyskim ma powstać obwodnica Osieka w ciągu drogi krajowej 79.

– Ruch pojazdów przez środek miejscowości i uciążliwości z tym związane: korki, zanieczyszczenie powietrza, hałas, to codzienność wielu Polaków. Aby zwiększył się komfort życia mieszkańców zatłoczonych dziś miast i miasteczek, wybudujemy w ciągu 10 lat 100 obwodnic, które wyprowadzą ruch tranzytowy poza tereny zabudowane i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach – powiedział minister Adamczyk.

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł.

Budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek, głównie od międzynarodowych instytucji finansowych oraz z obligacji. Konto KFD zasilają ponadto wpływy z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Istotnym źródłem wpływów do KFD będą również środki UE, pochodzące z programów operacyjnych w ramach perspektywy 2014-2020 oraz 2021-2027

Szczegółowe informacje dotyczące obwodnic znajdują się tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
137 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Budowlaniec
2 lat temu

A TBG jak zwykle w czarnej…

Janusz
2 lat temu

Obwodnicy Tarnobrzega nie ma na mapie…Czy to sen czy prawda ?

Bidul
2 lat temu

Kulwa, a nam piękne słówka władzy zostały na otarcie łez. Konferencje jak to harują, czy nie jest wam wstyd tak oszukiwać prosty lud!!!!! Ludzie ale nas dymają i jak tu się nie wkulwiać.

Taki tamtaram
2 lat temu

Czytać ze zrozumiem.Program 100 obwodnic dotyczy dróg KRAJOWYCH!!!!!.

Bidul
2 lat temu
Reply to  Taki tamtaram

Tarnobrzeg jest marginalizowany w każdej dziedzinie – słabi politycy w Tarnobrzegu od lat nic nie mogący. Zasada TKM bo i tak ch..ja zrobią nam – tak jest od lat – od Mleczka, popr*rz Jajko, Kopertę i tak jest za Zeusa, ręce opadą.

dinar
2 lat temu
Reply to  Bidul

Politycy słabi a ludzie głupi- nie umieją nawet czytać że załapały się miasta z drogą krajową !!!!

Bidul
2 lat temu
Reply to  dinar

Intelekcie my nawet jakbyśmy mieli krajowke przez środek miasta to nie bylibyśmy w 100 bo kryterium były by drogi wojewódzkie. Ludzie tacy jaką mają władzę.

cent
2 lat temu
Reply to  Bidul

Jak rządzili tacy jak ty to mieliśmy województwo, sukcesy i obwodnicę ale na papierze do dzisiaj a żyć nie było za co.

robert
2 lat temu
Reply to  Taki tamtaram

A mówi ci coś- DK9,DK723- to drogi wiejskie? weź więcej magnezu to pomaga na ogarnięcie tematu. Rozwinę droga krajowa-9( Tarnobrzeg-Nowa dęba)droga krajowa -723 (Tarnobrzeg -Sandomierz)skrót ,,DK”-Droga Krajowa! nie chce mi się pisać więcej bo chyba i tak nie zrozumiesz

Paweł
2 lat temu
Reply to  robert

Od kiedy DW723 jest drogą krajową? Najbliższa krajòwka to DK9 w Nagnajowie.

dola
2 lat temu
Reply to  Paweł

przesadził z magnezem i rozgarnęło mu rozumek

Mieszkaniec
2 lat temu

W mieście jest układ i nikt na to nic nie poradzi bo stare komuchy i solidaruchy głosują na swoich,nie chcą świeżej krwi i wybierają tych samych towarzyszy od lat i ich pociotków dlatego tak jest i wcale nie zależy im na tym żeby było lepiej młodym bo im pasuje tak jak jest.Niestety to też jest wina mieszkańców że wybierają te same gęby od lat.

Też mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Marianek uspokój się z tymi twoimi teoriami Bierzesz kasę to siedź cicho.

też belfer
2 lat temu

Panie Prezydencie myślę, że to idealny moment powiedzieć dość i podać się do dymisji. Minął już rok i sam Pan widzi, że nie sprawdza się Pan kompletnie na tym stanowisku. Widzą to mieszkańcy naszego miasta ; rozczarowanie i zniechęcenie jest powszechne. Nie dokonał Pan niczego, upraszczając zielone plandeki i strefa płatnego parkowania to Pana idee i sukcesy. Kolesiostwo i partyjniactwo, myślalem że propaganda PiS tak stara się dyskredytować PO dopóki nie spotkałem się z działaniami Pana zastępcy. Człowiek bez honoru, mały kombinator i dyletant, słaby nawet jak na standardy rodzinnego Baranowa. Reszta ekipy, te wszystkie Rady Kobiet, fotografowie ect sa na podobnym poziomie. Proszę mieć litośc na miastem, ktore powoli tonie i nad samym soba. Niech Pan wraca do szkoły do nauczania które Pan lubi, inaczej skończy Pan jako najbardziej pogardzany i nielubiany włodarz miasta. Zrezygnować można z wielu powodów – ze względów zdrowotnych, z powodu niemożności współpracy z władzami wojewódzkimi i centralnymi, z powodu wypalenia zawodowego ect. Niech Pan to zrobi dla miasta i siebie ! Liczę Pana mądrość i inteligencję.

Bozo
2 lat temu

Dobra, a teraz na poważnie. Kto w to wierzy? Czy wy wszyscy jesteście aż tak zaślepieni tym co ten rząd PIS czy PO wam obiecuje ciemna maso? Myślałem że wszyscy komentujący tu są bardziej ogarnięci. Jednak się myliłem

Qwerty
2 lat temu

Gdyby mieszkancy Tarnobrzega poparli w wyborach p.Kalinkę, to dziś byłoby wszystko. Wybrali sitwę PO to jest jak jest.

Kamilusia
2 lat temu
Reply to  Qwerty

Kamil daj sobie spokój Jesteś niewybieralny i tyle.

Q
2 lat temu
Reply to  Qwerty

Gdyby tylko PiS w Tarnobrzegu wystawił nawet Mietka spod budki z piwem zamiast niewybieralnego Kamila, dziś miałby w Tarnobrzegu prezydenta PiS, na pewno nie słabszego niż D.Bożek.

Pi
2 lat temu
Reply to  Q

Święta prawda

Jan
2 lat temu

Dęba ,Osiek,Kolbuszowa nie maja parkometrów,będziemy lepsi.

oj!
2 lat temu
Reply to  Jan

I PLANDEK PRZY DROGACH

Ahoy
2 lat temu
Reply to  oj!

I sprzedaży udziałow spółki na altanki Ale mają włodarzy którzy otoczyli się dobrymi współpracownikami a nie takimi nieudacznikami jak Bożek.

Magda
2 lat temu
Reply to  oj!

Jeszcze jak tak trochę powieje to same paliki zostaną

adi
2 lat temu

Ten rząd juz obiecał np. milion samochodów elektrycznych i tak samo będzie z obwodnicami …. a na razie zafundował nam drożyznę w sklepach większą niż na zachodzie Europy i obciążenia podatkowe , zus-y że wszystkie małe Firmy padają … brawo .

Bozo
2 lat temu
Reply to  adi

Jedyny mądry tutaj. Brawo!

lupa
2 lat temu
Reply to  Bozo

a ja widzę dwóch ociemniałych komuchów

Bozo
2 lat temu

Zobaczycie jedno wielkie gówno a nie 100 obwodnic. Czy to PO obieca czy PIS

Czytający
2 lat temu

Obwodnicę są tam gdzie lokalni politycy zabiegali Czy Bożek chociaż raz pojechał do Ministerstwa i wykazał że miasto jest zakorkowane. Teraz tłumaczy ze tylko drogi krajowe Jak sprawdziłam nie tylko Kryterium jasne korki A Tarnobrzeg mógl się załapać jako byle województwo. TYLKO Bożek nawet nie wie że jest taki program i kryterium. SKĄD MA WIEDZIEĆ JAK NIE WIE DO KOGO SIĘ UDAĆ Nowa Dęba Kolbuszowa nie czekały aż im manna kapnie tylko zabiegały a nasze władze nawet gwarancji nie wiedzą jak udzielić zgodnie z prawem
Jak Energopol wygra w sądzie to będzie koniec tej władzy I nie za to że przegrała proces ale za nieudolnosc i klamstwa

hufiec
2 lat temu
Reply to  Czytający

ja pomogę doprowadzić te słowa w czyny

Polak
2 lat temu
Reply to  Czytający

bo na stanowisku prezydenta powinna znajdowac sie osoba znajaca sie na biznesie,a nie osoba z budzetowki z kasty nauczycielskiej. skad ktos taki ma wiedziec jak remontowac ulice,zabiegac o obwodnice,itp to takie proste i logiczne

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Polak

Ale przyznać trzeba że ładnie mówić to umie i ten jego radiowy głos…

Darek
2 lat temu

Nie dorabiajcie filozofii typu Nie będzie odwodnić bo to rząd nieudolny. NIE BĘDZIE OBWODNICY W TARNOBRZEGU BO WŁADZA W TARNOBRZEGU NIEUDOLNA Koniec i kropka.

gość
2 lat temu
Reply to  Darek

Za to będzie 13 emerytura z pieniędzy zabranych z rezerwy demograficznej. Ten fundusz miał stanowić jakieś zabezpieczenie na przyszłość jak wzrośnie liczba emerytów. Ale co tam po nas chodżby potop…

stefa
2 lat temu
Reply to  gość

popierzyło ci się z OFE komuchu

tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  gość

Ale hipokryzja. Dlaczego nie dąłeś głosu jak Twoi okradli Polaków zabierając im fundusze z OFE a po drodze skręcili jeszcze !7 mld zł.? Poszukaj tej forsy a jak ją znajdziesz to daj znać na forum.

gość
2 lat temu

Jedni ukradli połowę z OFE a teraz ci dokończyli. Chyba ,że wierzycie w te niby zapisy na koncie w ZUS. Zabrabie pieniędzy z rezerwy demograficznej ,żeby wypłacić 13 emeryturę również uważam za fatalny pomysł.

Tarnobrzezanin
2 lat temu

Właśnie przeczytałem dokładnie co mówił Weber o kryteriach budowy dróg To nieprawda że musiały być drogi krajowe Tarnobrzeg mógł się starać bo wszystkie kryteria spełnił

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Dęba,Kolbuszowa,Janów Lubelski się załapały więc i Tarnobrzeg by się załapał na rządową obwodnicę jak by tylko ktoś tego dopilnował.Nikt tego za nasze władze nie zrobi bo od tego jest Prezydent i jego ludzie żeby takie sprawy dopilnować.

OMG
2 lat temu

PiSowskie kanalie… gdzie Kamilek jest,nic nie załatwił z Jarekiem taki partyjniak i co ??

pukpuk
2 lat temu
Reply to  OMG

„Miłosierny baranku” wykaż(dowiedz się) ile i z kim p.Bożek odbył rozmów w sprawie 100 obwodnic ,ogłoszonych przez Pis już od dwóch lat ,a potem nazywaj ich kanaliami ,tylko zapewne już nie tych samych.

tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  OMG

Idź do Darka i Mirka oni Ci wyjaśnią.

wielopolan
2 lat temu

Filozof od prywatnych załatwień mądrzy się swoją arogancją . Nie wie że są opozycyjni radni (nie filozof jak ty bez kompetencji) aby takie pytania zadawać właśnie PREZYDENTOM a nie posyłać indywidualnych mieszkańców.

Mieszkaniec
2 lat temu

Wiocha bedzie wiochą i tyle jestesmy zadupiem podkarpacia bo tepaki glosuja na tępaków i tak j7z zostanie tępy ludu tbg

Jerzy
2 lat temu

JA uważam że jak by Kalinka dzisiaj rządził miastem to inwestycje by ruszyły z kopyta. Niestety ludzie wybrali jak wybrali i nie ma ani tanich mieszkań,ani obwodnicy ani żadnej dużej inwestycji rządowej.I nie będzie przez najbliższe kilka lat.Może coś tam ze środków unijnych wybudują,jakieś remonty ulic i tyle tego będzie ale to każdy by potrafił.

Olek
2 lat temu

Któryś radny zapytał na sesji RM prezydenta dlaczego nie rozmawiał z Weberem, który podobno chciał pomóc przy obwodnicy. Bożek wstał i powiedział, że planuje go zaprosić do Tarnobrzega by porozmawiać. Normalnie padłem gdy to usłyszałem. Miasto kupiło nowe auta aby ponoć jeździć i załatwiać sprawy dla miasta a tu słyszymy, że będziemy zapraszać, noż kurw…ła. Powinien siedzieć w Warszawie pod gabinetem Webera, rozmawiać i załatwiać a on zamierza zapraszać…

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Olek

Weber jest młodszy od naszego prezydenta więc wiesz jak jest.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Pytanie, czy Tarnobrzeg się w ogóle zgłosił? Jeśli się zgłosił, próbowaliśmy, to można Pana Prezydenta jakoś usprawiedliwiać. Ale jeśli nawet nie podjęliśmy tematu, a co gorsza nikt w UM o tym nie wiedział, to nie ma na to wytłumaczenia. Co do dróg krajowych, to Tarnobrzeg jest położony administracyjnie przy drodze krajowej nr 9, z kolei przez Sandomierz biegnie DK nr 79 i DK nr 77. Gdybyśmy razem z Sandomierzem składali wniosek o wspólną obwodnicę naszych miast (a więc dla prawie 75 tysięcy osób), taki wniosek miałby naprawdę mocne podstawy. Jestem ciekaw jak Pan Bożek będzie się z tego tłumaczył.

Tarnobrzezanin
2 lat temu

Jeszcze raz podkreślam To że obwodnicę będą budowane z Krajowego funduszu nie oznacza że nie będą finansowane też inne drogi Trzeba tylko spełnić kryteria PODSTAWOWYM JEST ODCIAZYC ZAKORKOWANEJ MIASTO Tarnobrzeg jest w końcu miastem czy nie
Po prostu w urzędzie nikt z urzędników nie wie że taki fundusz i program powstał Brak czasu bo tworzy się radę kobiet odnawia pomnik i ogłasza przetarg na zakup nowych samochodów. Gdzie ci specjaliści od środków ewnetrznych. Gdzie kompetencje osób powołanych i zatrudnionych przez Kalinke i zostawionych na stołkach naiwnie ze będą razem z Kalinka pomagać w zdobywaniu środków pomocowych.
To duża niedojrzałość polityczna
Co Kalinkow realizują swoje cele i w całe nie pomagają Bozkowi.
Co się jeszcze musi wydarzyć aby prezydent zaczął samodzielnie myśleć
Jestem wkurzony bo na niego głosowałem

Mar
2 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

„Program określa cele i priorytety inwestycyjne w zakresie budowy obwodnic miast na sieci dróg krajowych.”. Także Tarnobrzeg się nie łapie, bo nie ma drogi krajowej (przez teren gminy przechodzi tylko kawałeczek DK9). Pan Prezydent i jego ekipa w porozumieniu z władzami Sandomierza powinni zabiegać w Warszawie o uznanie ciągu Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska od DK9 wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77 za drogę krajową, bo ten ciąg spełnia kryterium „drogi stanowiące inne połączenia zapewniające spójność sieci dróg krajowych” określone w artykule 5 ustawy o drogach publicznych.

Zubowska13
2 lat temu

Radni Nowej Dęby co chwilę do Warszawy do ministerstw i instytucji. Młoda ekipa której się chce działać i która działa. Niech się papa smerf Bożek i zastępca z Woli Baranowskiej uczą od chłopaków.

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Zubowska13

Naprawdę myślisz że nasz prawie 70 letni prezydent ma chęć i siły jeździć do Warszawy ?

BezPrezydencie
2 lat temu

Tę obwodnicę uratuje tylko Rada Kobiet!!!!

Budowlaniec
2 lat temu

Ale fakt faktem: Kolbuszowej się ta obwodnica po prostu należy.
Kto przejeżdża tamtędy, wie o co chodzi.

Natomiast obwodnica Nowej Dęby???
Mocno dyskusyjne…

Orzech
2 lat temu
Reply to  Budowlaniec

Powinni połączyć obwodnicę N.Deby z obw. Kolbuszowej wtedy jedziemy 20 minut szybciej do stolicy województwa. Obecnie jest bardzo słabo. Ruch na tej krajówce jest ogromny 🙁

Polak
2 lat temu
Reply to  Orzech

bardzo słuszna i trafna uwaga.DK9 jest ogromny ruch,zwlaszcza TIROW.ale zeby tak bylo to trzeba o to zabiegac i miec układy gdzie trzeba !!!

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Budowlaniec

Jak byś mieszkał w centrum Nowej Dęby to na pewno byś zmienił zdanie.

Mar
2 lat temu

„Program określa cele i priorytety inwestycyjne w zakresie budowy obwodnic miast na sieci dróg krajowych.”. Także Tarnobrzeg się nie łapie, bo nie ma drogi krajowej. Ciąg Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska od DK9 wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77 już dawno powinien mieć status drogi krajowej i wówczas sprawa obwodnicy Tarnobrzega wyglądałaby zupełnie inaczej. A tak niekończąca się tragi-komedia pod tytułem „Droga obwodowa miasta Tarnobrzega” trwa.

Tarnobrzezanin
2 lat temu

Jak się wie że jest taki program to się udaje do ministra i podejmuje uchwałę o zmienię statusu drogi. Gdzie są doradcy prawnicy prezydenta że tego nie wiedzą PROGRAM TRWA OD DWÓCH LAT I NIKT W TARNOBRZEGU O NIM NIE WIE I NIE WIEDZIAŁ NOWA DĘBA WIEDZIAŁA NISKO WIEDZIAŁO A U NAS CIĄGLE BAL
NIE MA TŁUMACZENIA SKNOCONA OBWODNICA ŻE ŚRODKÓW UNIJNYCH ZAPRZEPASZCZONA Z FUNDUSZU KRAJOWEGO
CO PAN POWIE SZANOWNY PANIE BOZKU. NIECH PAN SIĘ MODLI ABY ENERGOPOL NIE WYGRAŁ Z PANEM SPORU O KASĘ.

dołek
2 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

A jak się nie wie jakie „kroki” zostały w tym temacie poczynione lub nie ,to się zadaje trud i się dowiaduje a nie na ślepego wali w płot i udaję mędrca świata ,bo czy była szansa się załapać – odpowiedzi może tylko udzielić ten kto w tym temacie podjął jakieś oficjalne kroki

Gorka
2 lat temu
Reply to  dołek

Nie trzeba widzieć Nawet jak jeździli to po to aby wypić herbatę Jakoś nie słyszałem że odbyły się rozmowy Weber chyba nie jest niedostępny. Przecież .Bożek chwalił się dobrymi relacjami z pisem .Z posłami z pisu. Popieral Warchoła Zawarł układ z Kalinka ze za to że jego ludzie zostaną w urzędzie i radach nadzorczych to będzie realizacją programu rządowych.
Obowodnice są budowane przy miastach a nie na zakokowanych a nie na pustych odcinkach dróg krajowych Tak trudno tobie to zrozumieć. Prezydentowi chyba też po tym jak skopał temat obwodnicy
Zobaczymy kiedy teraz ogłosi dalszy przetarg za jaką kasę i czy marszałek pozwoli dalej kontynuować pomysł.
5 LAT prezydentury Bozka nie spowoduje że obwodnica powstanie To już wiemy.
Może referendum i obwodnica powstanie.

dołek
2 lat temu
Reply to  Gorka

„Tak trudno tobie to zrozumieć”.-ŻEBY ROZUMIEĆ TRZEBA WIEDZIEĆ – Najwyrażniej tobie TO SIĘ NIE UDAŁO!!!!Obwodnice same się nie budują ani żadne referenda też nie wybudują .Budują je właśnie miasta same lub ze współpracą Państwa albo UE.Oczernianiem prezydenta bez konkretnej wiedzy , wystawiasz sobie świadectwo zacofanego buraka.

Prawnik
2 lat temu

Ciekawe kto będzie z mecenasow miejskich reprezentował Miasto w sporze sądowym
Mieszkańcy chcieliby to wcześniej wiedzieć bo wroble cwierkaja że będzie to kancelaria prawna spoza urzędu miasta
Jeżeli tak to ograniczyć zatrudnienie mecenasow w urzędzie.

Gornik
2 lat temu

Tylko czekać jak uzdrowiciel z pisu Motyka ogłosi upaglosc Kopalni Machow. A miała kasa płynąć strumieniami Tak zapewniał. BOŻEK po wyborach Zostawiając na stanowisku likwidatora powołanego przez Kalinke.
Z ruchów kadrowych też trzeba się rozliczyć przed wyboracami Panie Prezydencie.

Bezradny
2 lat temu

To prawda Bożek zostawił na stołkach pisowców w zamian za pomoc w środkach i nie tylko
Mamy pomoc. Widać i czuć ale w nagrodach dla kalinkowych urzędników

pomocny
2 lat temu
Reply to  Bezradny

Poza prostacką manią oczernianiem kalinki to potrafisz coś mądrego ,rzeczowego powiedzieć ,choćby którzy to urzędnicy?

Trzeba rozmawiać
2 lat temu

Weber chciał rozmawiać I co panie prezydencie Jedna ko ktrtna odpowiedź Kiedy Pan rozmawiał w sprawie obwodnicy z posłem Weberem KONKRETNIE PROSZĘ TO NA SESJI POWIEDZIEĆ

instrukcja
2 lat temu

Pytanie na forum do prezydenta i żądanie odpowiedzi jest świadectwem zacofania i złudnego oczekiwania. Na forum możesz sobie wymienić opinie z takim jak ty.

siarkowiec
2 lat temu

Najbardziej chorą częścią tego miasta jest oświata ktora przejada ponad połowę budżetu, w ciągu roku tyle co sport przez ponad 80 lat i nie ma ŻADNYCH sukcesów a przeciwnie z roku na rok zsuwa się coraz bardziej na dno tabeli. Wiadomo że prezydent-nauczyciel tego nie zmieni bo nie ma chęci ani pomysłu więc miasto nie ma żadnych perspektyw. Ale duże pieniądze to duże możliwości przekrętu. Przykład najbliższy stadionu, dyrektor szkoły który sprowadza Ukraińców wynajął Karolinę i im podnajmuje. Kasa bardzo okrągła.

Mar
2 lat temu

„Program określa cele i priorytety inwestycyjne w zakresie budowy obwodnic miast na sieci dróg krajowych.”. Także Tarnobrzeg się nie łapie, bo nie ma drogi krajowej (przez teren gminy przechodzi tylko kawałeczek DK9). Pan Prezydent i jego ekipa najpierw powinni w porozumieniu z władzami Sandomierza zabiegać w Warszawie o uznanie ciągu Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska od DK9 wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77 za drogę krajową, bo ten ciąg spełnia kryterium „drogi stanowiące inne połączenia zapewniające spójność sieci dróg krajowych” określone w artykule 5 ustawy o drogach publicznych. Inaczej nie będzie dofinansowania rządowego na obwodnicę Tarnobrzega.

noł
2 lat temu
Reply to  Mar

ale sobie pozwoliłeś polatać, spadnij bo straciłeś azymut . A na doradcę prezydenta to już sam się dyskwalifikujesz teraz. „Inaczej nie będzie dofinansowania rządowego na obwodnicę Tarnobrzega.” Dofinansowania właśnie ogłosił minister ale ekspert Mar-ny głosi swoje buńczuczne dyrdymały.

Mar
2 lat temu
Reply to  noł

Gdzie jest napisane o dofinansowaniu rządowym na obwodnicę czy drogę obwodową konkretnie Tarnobrzega? Podaj link.

noł
2 lat temu
Reply to  Mar

Ty czytasz do góry nogami zapewne też chodzisz na głowie ,jakie linki ci się śnią? nie ma tam Tarnobrzega i nie pomoże twoja „błyskotliwa”(tylko takie prezentujesz)i syzyfowa myśl, bo ta lista dofinansowania jest już! co do ciebie nie dotarło .

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

No właśnie w tym problem. Przepadła nam ta możliwość, bo przez ponad 10 lat nikt nie był w stanie załatwić ustanowienia drogi krajowej na ciągu Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska. Gdyby np. od 5 lat była na nim droga krajowa, to Tarnobrzeg mógłby się załapać na program 100 obwodnic. Idąc twoim tokiem rozumowania, skoro to „syzyfowa myśl, bo ta lista dofinansowania jest już!”, to może niech nic nie robią, niech następny program rządowy nas minie, a potem kolejny i kolejny.

noł
2 lat temu
Reply to  Mar

idąc moim tokiem to czytaj to co napisane i nie wydurniaj się ze spóżnionymi pomysłami. koniec kropka.Odnośnie przyszłości to znowu twoje gdybanie jest(nie nowość) jak pisanie na wodzie i jakoś tu nie trzymasz się kurczowo programu wyborczego D.B – 1/9 zaplanowanie realizacji II części drogi obwodowej i dowiązanie jej do planowanych inwestycji drogowych Sandomierza

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Do noł / ożesz / mania / nota: w sprawie obwodnicy, tak jak w wielu innych sprawach, udajesz głupiego, więc dalsza polemika daremna. Jeżeli chodzi o program wyborczy Pana Prezydenta, to w większości nie jest on z mojej bajki, ale niektóre jego punkty popieram, a w całości można rozliczać z niego obecną plejadę. Poza tym, skoro już odkryłeś się pisząc niedawno:

„Oni mają grupę (koalicję władczą)bezmyślnych acz posłusznych radnych i robią co sztab wymyśli .Trzeba tylko patrzeć im na łapy i kontrolować ,bo na to są możliwości (radni pozostali)i pokazywać ludziom ich niegodne, nieuprawnione i błędne wyczyny a nie podawać im pomysły.”,

to nie czepiaj się ludzi wyrażających swoje opinie na tym portalu, tylko rządzących. Bo jak na razie to wyglądasz jak ich agent, a nie jak człowiek krytykujący ich postępowanie.

noł
2 lat temu
Reply to  Mar

nie czepiam się ludzi wyrażających opinie tylko głupków piszących brednie.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Aleś mi pocisnął! Takie słowa ze strony kłamcy, hipokryty i ignoranta jakoś mnie nie ruszają 😉

Roman
2 lat temu

W informatorze wydanym jeszcze za czasów rządów Dziubińskiego pisze że w okolicach miasta będzie przebiegać autostrada więc albo pomyliło im się z obwodnicą albo to była taka zagrywka.

Mar
2 lat temu
Reply to  Roman

O obwodnicy Tarnobrzega mówi się na poważnie co najmniej od 2009 roku.
https://echodnia.eu/podkarpackie/tarnobrzeg-miasto-musi-wybudowac-ekramy-dzwiekochlonne-przy-przyszlej-obwodnicy/ar/8574688
Także gdyby miała powstać siłami samorządu, to już by powstała. Potwierdzają to problemy z procedowaną drogą obwodową, stanowiącą nie obwodnicę miasta, ale właściwie drogę opaskową dla kilku osiedli.

Tarnobrzezanin II
2 lat temu

Tym bardziej mnie przekonujesz że temat przez władze zaniechany A grzech zaniechania równa się nieudolnosci
Z tego wyborcy rozliczają

Lokjer
2 lat temu

Jak rozmawia sie z kierowcami odnosnie skrzyzowania w Sandomierz krajowki i wojewodzkiej drogi to wszyscy sie dziwia ze tam krajowka nie ma pierwszenstwa na Stalowa Wole,Nisko,Przemysl tylko na Nagnajow .

maniek
2 lat temu

Jak tylko zbudowali most koło Połańca Tarnobrzeg stał się typowym ZADUPIEM . Nie ma szans na obwodnicę ,za niskie progi na taki interes . Cieszą się tylko ci , którzy mają interes z władzą , dobrze działają / brawo panie Ordon/ , naszym nie zależy na tej WSI , to jest dziki teren bez przemysłu . To co zlokalizowane przy DK 9 to gmina Nowa Dęba i tam są pieniądze , a tu tylko gadka o GALERIACH , tylko po co ? Lepiej niech miasto postara się o odcinkowy pomiar prędkości od McDonalda w kierunku Sandomierza , tam jest CYRK PRĘDKOŚCIOWY , każdemu się spieszy a teren zabudowany / miasto/ . Nawet ciężarówki tną ok. 100 km/h a osobowe to nie ma co mówić .

Tentego
2 lat temu

Echhhh szkoda . U nas wyrypią to kufno przez działki i las które podzieli miasto i odetnie PKP i pewnie będzie sukces

Boryl
2 lat temu

Szkoda, że Tarnobrzeg się nie załapał bo można było zrobić piękny łącznik dwupasmowy drogi nr 9 z dwoma mostami w Sandomierzu. A większa część przebiegałaby przez Tarnobrzeg (byłaby to prawdziwa obwodnica), a tak zostało to jednopasmowe gówno, które nie obejmuje całego miasta tylko część.

Mar
2 lat temu
Reply to  Boryl

Dokładnie. W Tarnobrzegu problemy komunikacyjne ma rozwiązać droga opaskowa z dwoma pasami ruchu omijająca kilka osiedli. W programie Pana Prezydenta jest niby punkt „zaplanowanie realizacji II części drogi obwodowej i dowiązanie jej do planowanych inwestycji drogowych Sandomierza”, ale planować to i my możemy, a poza tym to i tak byłoby tylko przedłużenie tej pierwszej opaski, zapewne wykonane z podobnym „rozmachem”.

Melinmer
2 lat temu

Mostu nie ma na Wiśle przez co miasto bardzo traci, dobrych dróg dwupasmowych też nie ma, dworca kolejowego też ma, wiadukt jeden który jak powstanie galeria się całkowicie zakorkuje ale władze na inwestorze wymuszaja tylko rondo zamiast partycypację w kosztach budowy drugiego wiaduktu na wysokości lasu Zwierzynieckiego i przebicia Ul. Zwierzynieckiej w kierunku Meksyku

Wizja
2 lat temu

Ta władza to nawet nie ma wizji Jak można było nie podjąć starań o obwodnicę fonansowana w całości z KRAJOWEGO funduszu
Ten fundusz obejmuje wszystkie drogi nawet gminne bo to jest pomoc państwa w Programie bezpieczeństwo również rządowym Trzeba było tylko złożyć wniosek umotywować
Obwodnicę to zadanie rządu jeżeli mają poprawić bezpieczeństwo
Wszyscy na tym forumm udają greka
Nikt nawet nie wspomni że o to nie starał się ani Bożek ani Kalinka a program trwa dwa lata No cóż Bożek zachlysnal się światłem fleszy jak Kali ka nad jeziorem podpisywał umowę
Pajacowanie trwa

Do wizji
2 lat temu
Reply to  Wizja

Wreszcie ktoś wyraźnie napisał Obwodnicę buduję się też we współpracy z rządem czli z KRAJOWEGO Funduszu Drogowego
Kto to w ko Cu powie tej Radzie i temu Prezydentowi

Mar
2 lat temu
Reply to  Wizja

Tarnobrzeg to jedyne miasto na prawach powiatu w woj. podkarpackim, przez które nie przechodzi droga krajowa (pomijam skrawek DK9 przy granicy gminy w Nagnajowie). Przez ponad 10 lat kolejni prezydenci nie zadbali o to, żeby ciąg Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska od DK9 wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77 stał się drogą krajową, co otworzyłoby zupełnie nowe perspektywy i środki finansowania. Gdyby np. od 5 lat była na nim droga krajowa, to Tarnobrzeg mógłby się załapać na program 100 obwodnic. Zamiast tego już drugą kadencję trwa czasochłonna i kosztowna gra w samorządową „obwodnicę” w formie opaski kilku osiedli.

Do Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

„Zamiast tego już drugą kadencję trwa czasochłonna i kosztowna gra w samorządową „obwodnicę” w formie opaski kilku osiedli.” – dodał bym do tego znaczący fakt, iż ta pseudo-obwodnica mocno wydrenuje budżet miasta. Po nowym przetargu to minimum 15-20 mln zł. W 2019 roku urzędnicy się nie przepracowali gdyż 90% zaplanowanych inwestycji(nawet te z przyznanym dofinansowaniem) poszło w piz…u aby od razu spłacić zaległości oświaty wobec ZUS. Lata można było z tymi zaległościami funkcjonować ale w nauczycielskiej głowie było to niewyobrażalne bo śmieszne odsetki musieliśmy za ten „kredyt” płacić. Co jutro panie prezydencie? Ogłosi Pan, że spłacamy dług zaciągnięty w bankach? Po 30 mln rocznie i spłaci Pan dług do końca kadencji i będzie to niewątpliwy sukces. Przecież od tego kredytu to dopiero płacimy odsetki… Przecież każdy dług trzeba spłacić. Nie narobi się Pan przy tym. Żadnej wpadki nie zaliczy. Same plusy. A za zaoszczędzone, nie zapłacone odsetki od kredytu to dopiero można inwestować… Odsetki płacimy w milionach rocznie.

Bez wizji
2 lat temu
Reply to  Do Mar

Wreszcie kto łopatologicznie wyjaśnił co tak naprawdę wyprawia Bożek
Zawirowania wokół obwodnicy są dla niego jak wybawienie Nie chce jej budować bo nie ma kasy Kasę wydał na oświatę i splate ZUS.
Już się chce rzygać jak słyszymy ze sukcesem Bozka jest spłata ZUS przy równoczesnej sprzedaży udziałów które odkupimy za 43miloony
Bozek jeszcze nie powiedział ile już miasto poniosło kasy na obwodnicę która nie powstanie Kto jest winien. Nie powiedział też kto będzie reprezentował Miasto w sporze z Energopol em Energopol w upadłości ale zatrudnia super prawników a u nas czekanie aż wpłynie milonow pozew.
Obecni prawnicy musza być przygotowani na proces.
Można by tak wymieniać przyczyn upadku miasta Bożek jest grabarzen a miał być ratownikiem z wysokogórskimi kwalifikacjami
Matko Dzikowska pomóż nam

gość
2 lat temu
Reply to  Bez wizji

Przestań może pleść głupoty. Miej pretensje do mlecznego janka i małego fiata. Popatrz jak rosło zadłużenie. Teraz to można sobie pogwizdać. Z pustego i Salamon nie naleje.

Mar
2 lat temu
Reply to  Do Mar

Co do ceny drogi opaskowej zwaną obwodową pełna zgoda – niewspółmierna do przewidywanych rezultatów.

Co do wychodzenia z zadłużenia obecna plejada sama sobie przeczy, bo z jednej strony mamy spłacenie na gwałt zobowiązań zus-owskich, a z drugiej transakcję z udziałami w wodociągach i kredyt na oświetlenie uliczne, nie wchodząc już w marnowanie pieniędzy na zbędne wydatki.

Co do dalszego przebiegu tej kadencji, to od tego roku podobno mają ruszyć inwestycje, tylko że w rejonie Jeziora. W mieście jak na razie bez inwestycji, czyli nadal będzie infrastruktura pamiętająca w niektórych miejscach lata 90-te XX wieku, za którą kierowcy będą musieli dodatkowo podziękować opłatami za parkowanie w centrum.

cel
2 lat temu
Reply to  Mar

Na gdybaniu i przypuszczeniach nie dochodzi się do niczego . Redakcja powinna poprzez radnych (dowolnych)zadawać konkretne pytania na interpelacjach w czasie sesji R.M i mieć dostęp do tych utajnionych i skrywanych działań całej plejady. Bo żródełka informacji plejada pilnuje i skąpi.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Co jest niby gdybaniem i przypuszczeniem? Konkretnie.

pal
2 lat temu
Reply to  Mar

zadając takie pytanie potwierdzasz „potęgę intelektu” opisaną w jednym z postów powyżej , mając to na uwadze podaje dwa przykłady może rozpoznasz który jest przypuszczenie a który gdybaniem w razie trudności nie wahaj się wołać pomocy. 1)”od tego roku podobno mają ruszyć” „2)jak na razie bez inwestycji,”

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Ad 1) Zaznajom się z tym, co było mówione o inwestycjach na ostatniej konferencji Pana Prezydenta.
https://youtu.be/soCEHQ7wyxI
Ad 2) Całość brzmi: „W mieście jak na razie bez inwestycji”. W mieście w sensie w części centralnej / śródmiejskiej. A wprowadzania stref płatnego parkowania nie uznaję za inwestycje.
Na ignorancji i obłudzie dochodzi się do niczego.

amen
2 lat temu
Reply to  Mar

a głupota i ograniczenie doszło do dna i polega na przytaczaniu całości zdania o gdybaniu i przypuszczeniach .

Pusto
2 lat temu

Szkoda ze Bożek nie czyta tego forum Może przyszłoby pomyśleć a nie obrażać się na redakcję

As wywiadu
2 lat temu
Reply to  Pusto

Prezydent czyta komentarze z NW24 bo podczas konferencji jest przygotowany do pytań z forum NW24. Często podczas sesji rady wsi robi aluzje do komentarzy z tego portalu. Musi czytać bo skąd by wiedział co się w mieście dzieje? 😀

J.bond
2 lat temu
Reply to  As wywiadu

Twoja inteligencja sięga nie asa ,lecz zwykłego burka

Mar
2 lat temu
Reply to  Pusto

Nawet jeśli nie czyta, to czytają ludzie z jego otoczenia, więc wie co i jak. Kiedy np. mówi w wywiadach lub innych wystąpieniach, że słyszał lub spotkał się z negatywnymi opiniami na temat jakiegoś działania władz miasta, to prawdopodobnie te opinie pochodzą z NW24. Przypomnę sprawę biało-czerwonych słupków przed urzędem
https://nadwisla24.pl/2019/07/08/tarnobrzeg-ozdobne-donice-zamiast-kontrowersyjnych-slupkow/
Pomysł został skrytykowany w komentarzach na NW24 i od tamtej pory cisza w tyn temacie 😉

Słupek
2 lat temu
Reply to  Mar

Jeżeli chodzi o słupki przed wejściem na salon prezydenta to sam Bożek wtedy jako radny je krytykował Jakoś nic nie zrobił w tym temacie Taki jest skuteczny

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Może to i lepiej, że nie postawili donic itp., bo koszty tego byłyby pewnie masakryczne. Tymczasem wystarczyłoby na tych słupkach przemalować białe pasy na czarno albo szaro. Czy w RDM-ie nie mają papieru ściernego, taśmy malarskiej, pędzla itp.? Bo jeżeli nie, to należałoby dokapitalizować tę spółkę ww. narzędziami pracy.

sir binuf
2 lat temu

Niestety najsłabsza ekipa w dziejach naszego miasta. Nie dostaniemy ani złotówki z rzeki pienieniędzy ktore wlewają sie do sąsiednich miast. Porażka !

Magda
2 lat temu

No ale o co chodzi?! Inwestycje są! Mamy nowe krzaczki przy drogach i ekrany dźwiękochłonne dla jeży. No w którym mieście tak dbają o jeże, no?

Marysia
2 lat temu

Bożek to niech posłucha nokferencji w swojej telewizji na temat obwodnic Nowej Dęby. Płakać się chce nad naszym losem.

Mar
2 lat temu
Reply to  Marysia

Pan Prezydent zapowiedział ostatnio rychłe spotkanie z Panem Weberem z Ministerstwa Infrastruktury, także można oczekiwać, że już niedługo pochwali się mieszkańcom załatwieniem podczas tego spotkania ustanowienia wkrótce drogi krajowej na ciągu Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska od DK9 wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77.

Do Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Ty to pracujesz w urzędzie czy co Tylko urzędnik może takie dyrdymały wygłaszać Po co Bożek ma się spotkać z Weberem Będzie aneks do obwodnic czy co OBUDZIL SIĘ BOŻEK

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Skoro nie wyłapałeś sarkazmu, to wiedz, że to był sarkazm. Choć swoją drogą ciekawe co Pan Prezydent załatwił w Warszawie, bo spotkanie odbyło się bodajże w piątek zeszłego tygodnia.

sobol
2 lat temu

Mogła być piękna droga dwupasmowa od Sandomierza do DK9, tj. prawdziwa obwodnica Tarnobrzega , a tak została nam marną nie zaprojektowana obwodowa, obejmująca kawałek miasta. Ludzie płakać się chce nad losem miasta, kiedy własne interesy przestaną być przedkładane nad interes miasta.

obywatel
2 lat temu

Znowu głośno o Tarnobrzegu – matołach z Tarnobrzega.
Wy tam zajmujecie się fikcyjną tarnobrzeską obwodnica a poczytajcie na temat absurdów w Tarnobrzeskiej spółdzielni (bloki w Nowej Dębie) o której jest na w.pl ( oraz piszą w Faktach)- tam dopiero są cwaniacy – szara komunistyczna tarnobrzeska eminencja co sędziów tarnobrzeskich ma pod sobą.

Mar
2 lat temu

Sprawa obwodnicy to sprawa dotycząca zarządzania miastem i gospodarowania jego majątkiem. Sprawy spółdzielni i wymiaru sprawiedliwości to inna tematyka, która pasuje bardziej do posta np. o manifestacji w obronie sądów.

Co do obwodnicy, to czy ktoś z fanów Pana Prezydenta mógłby napisać, co Pan Prezydent załatwił dla Tarnobrzega podczas ostatniego wyjazdu do Warszawy?

Mar
2 lat temu

Materiał z TVL:
https://www.youtube.com/watch?v=nR_iZiRU_dg
Kluczowe słowa padają w 5:27. Byłaby droga krajowa na ciągu Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska, to i Tarnobrzeg mógłby mieć zbudowaną obwodnicę.

A co załatwiono dla Tarnobrzega w tych kwestiach podczas ostatniej wizyty Pana Prezydenta w Warszawie?

pętla
2 lat temu
Reply to  Mar

Trzeba mieć naprawdę problemy psychiczne by pisać takie brednie !!!1)Byłaby droga krajowa na ciągu Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska, to i Tarnobrzeg mógłby mieć zbudowaną obwodnicę.2)czy ktoś z fanów Pana Prezydenta mógłby napisać, co Pan Prezydent załatwił dla Tarnobrzega podczas ostatniego wyjazdu do Warszawy?

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Trzeba być wyjątkowym ignorantem lub/i kłamcą, żeby stawiać zarzuty bez podania jakichkolwiek argumentów. Ale to u ciebie norma.

Poza tym, skoro już odkryłeś się pisząc niedawno:
„Oni mają grupę (koalicję władczą)bezmyślnych acz posłusznych radnych i robią co sztab wymyśli .Trzeba tylko patrzeć im na łapy i kontrolować ,bo na to są możliwości (radni pozostali)i pokazywać ludziom ich niegodne, nieuprawnione i błędne wyczyny a nie podawać im pomysły.”,
to czepiaj się rządzących. Bo jak na razie to wyglądasz jak ich agent, a nie jak człowiek krytykujący ich postępowanie.

rezydent
2 lat temu
Reply to  Mar

Problemy psychiczne uwidaczniają się ;1)bezsensownym i bezwiednym pisaniu tekstów 2) bezpodstawnie przytaczaniu tekstów i linków 3)uporczywym, maniackim powtarzaniu swoich niby-mądrych pomysłów 4)mylnie przedstawianie cech określanych ludzi

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

1. Przedstawiłeś nieodnoszące się do tematu ogólniki, z których nic konkretnego nie wynika.
2. Nie odniosłeś się konkretnie do przytoczonych przez ciebie wypowiedzi:
„1)Byłaby droga krajowa na ciągu Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska, to i Tarnobrzeg mógłby mieć zbudowaną obwodnicę.2)czy ktoś z fanów Pana Prezydenta mógłby napisać, co Pan Prezydent załatwił dla Tarnobrzega podczas ostatniego wyjazdu do Warszawy?”,
ani tym bardziej nie wykazałeś, że stanowią one brednie.
3. Nadal nie skrytykowałeś władz, wbrew swojej niedawnej wypowiedzi.
4. Co do powtarzania, to owszem, powtarzam niektóre kwestie, bo niektórzy, jak widać na twoim przykładzie, mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem, przyjmowaniem wiedzy i logicznym rozumowaniem.

Ostatnia szansa na zgodną z prawdą, uczciwą i konkretną wypowiedź w tym temacie. Bo z ignorantami/kłamcami nie dyskutuję.

Mar
2 lat temu

Ignorant się uciszył, więc ponawiam pytanie. Wie ktoś co konkretnie załatwiono dla Tarnobrzega podczas ostatniej wizyty Pana Prezydenta w Warszawie? Bo na konferencji prasowej w dniu 6 lutego Pan Prezydent powiedział „Jutro jadę do Warszawy. Pan Minister zaprosił nas do siebie. Nie tylko o obwodnicy będziemy rozmawiali.”. A póki co nie spotkałem się z jakimkolwiek oficjalnym komunikatem urzędu miasta po tej rozmowie.

rezydent
2 lat temu
Reply to  Mar

Twój stan psychiczny się pogarsza to ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, przyjmowaniem wiedzy , logicznym rozumowaniem i maniackim powtarzaniem bredni z trwałymi niemożliwościami ich skorygowania do rzeczywistości .Proponuje terapie(szczegóły wkrótce)

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Ty masz urojenia i łżesz jak najęty. W tym co napisałem nie ma bredni.
Po pierwsze zadałem konkretne pytanie, mianowicie co konkretnie załatwiono dla Tarnobrzega podczas ostatniej wizyty Pana Prezydenta w Warszawie?
Po drugie Pan Prezydent powiedział przecież na konferencji prasowej w dniu 6 lutego:
„Jutro jadę do Warszawy. Pan Minister zaprosił nas do siebie. Nie tylko o obwodnicy będziemy rozmawiali.”.
Po trzecie póki co nie ma oficjalnego komunikatu urzędu miasta po tej rozmowie, no chyba że przeoczyłem takowy.

Także widać, że jesteś agentem obecnej plejady, albo po prostu pożytecznym dla nich idiotą. Bo że piszesz nieprawdę i nie masz argumentów, to każdy normalny człowiek widzi.

sesja1
2 lat temu
Reply to  Mar

Twoja chora logika (tu podstawa do pytania) „Nie tylko o obwodnicy będziemy rozmawiali.”(tu twoje”konkretne” oczekiwania): co konkretnie załatwiono dla Tarnobrzega podczas ostatniej wizyty Pana Prezydenta w Warszawie? Przemyśl to niczym odpowiesz!!

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

No popatrz, nawet wiesz jak przebiegał mój proces myślowy przy pisaniu komentarza – jasnowidz normalnie 😀 Zostawiam cię z twoimi odlotami i innymi problemami, bo psychologiem ani księdzem nie jestem.

diagnoza
2 lat temu
Reply to  Mar

20 minut na przemyślenia dla ciebie to stanowczo za mało. Ale idziesz w dobrym kierunku już wiesz kim nie jesteś i niedługo będziesz wiedział kim jesteś! (podpowiedzi znajdziesz w wyżej napisanych postach)

Mar
2 lat temu

Żaden sprzymierzeniec obecnej plejady nie zechciał poinformować o efektach ostatniej wizyty Pana Prezydenta w Warszawie, więc może zadam pytanie podstawowe. Czy w ciągu ostatniego tygodnia odbyła się wizyta Pana Prezydenta w Warszawie? Bo na konferencji prasowej w dniu 6 lutego Pan Prezydent powiedział „Jutro jadę do Warszawy. Pan Minister zaprosił nas do siebie. Nie tylko o obwodnicy będziemy rozmawiali.”.

news
2 lat temu
Reply to  Mar

Daremnie oczekujesz relacji-pan Prezydent nie otrzymał zapowiadanego zaproszenia i”tak jak powiedział” oczekuje nadal.

Mar
2 lat temu
Reply to  Mar

Może i daremnie, ale nie mnie powinno być wstyd czy głupio z tego powodu, tylko klakierom, którzy przy innych okazjach zajadle bronią obecnej plejady, a gdy pada konkretne pytanie lub zarzut na temat jej działań, to milczą, bredzą lub rzucają epitetami. Na konferencji prasowej w dniu 6 lutego Pan Prezydent powiedział „Jutro jadę do Warszawy. Pan Minister zaprosił nas do siebie. Nie tylko o obwodnicy będziemy rozmawiali.”. Gdyby nie wiedział czy jedzie, to dlaczego i po co miałby mówić, że jedzie? Przecież Pan Prezydent nie splamiłby swojego honoru kłamstwem wypowiedzianym publicznie 😉

Proste
2 lat temu

O prawdziwej obwodnicy Tarnobrzega na razie można pomarzyć. Ale i z dużo mniej skomplikowanymi i kosztownymi inwestycjami czeka się niewiadomo na co. Np. chodniki na ul. św. Barbary przebudowane w 2018 roku pod ciąg pieszo-rowerowy. Do tej pory nie wyznaczono na nich drogi rowerowej, a lato co raz bliżej.

Mar
2 lat temu
Reply to  Proste

To nie tylko na św. Barbary. Np. na ul. Wyspiańskiego chodniki szerokie na 3 m i też nie wyznaczają dróg pieszo-rowerowych, co nasuwa się samo jako przedłużenie ścieżek na ul. Kopernika w kierunku ul. Mickiewicza. Gdyby Pan Prezydent jako prywatny przedsiębiorca inwestowałby w swój biznes w centrum miasta w takim tempie, w jakim inwestuje jako prezydent w infrastrukturę rowerową w mieście, to też miałby problem z zapłaceniem 50 zł miesięcznie za parkowanie 😉

Proste
2 lat temu
Reply to  Mar

Bo oni mają tendencję do męczenia się z 1-3 dużymi projektami w ciągu roku, podczas gdy możnaby było zrobić za niewielkie pieniądze wiele małych rzeczy od A do Z w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Np. dlaczego przez tyle lat nie postanowiono na Placu Bartosza Głowackiego 2-3 stołów zewnętrznych do ping-ponga, w tym jednego mniejszego dla małych dzieci? Tarnobrzeg ma tradycje i osiągnięcia w tenisie stołowym, ale pokaźne dotacje idą na klub seniorski, zamiast na promowanie tej dyscypliny wśród zwykłych mieszkańców, w szczególności wśród młodzieży. Takich przykładów jest więcej.

Fhj
2 lat temu
Reply to  Proste

Od Siarki wara flipsie

Mar
2 lat temu
Reply to  Proste

Fhj, przecież Proste napisał, żeby postawić stoły do tenisa na placu w celu promocji tej dyscypliny, więc co ci nie pasuje? Nie chcesz, żeby klub miał miejscowych wychowanków i reprezentantów w przyszłości?

Proste, co do placu to generalnie jest to kostkowa pustka w samym centrum miasta, na której nie można nawet zaparkować auta za opłatą w dni powszednie i w soboty w godzinach otwarcia sklepów. Ale jak w przypadku obwodnicy, tak i w przypadku placu władze od lat są nieudolne.

Fhj
2 lat temu
Reply to  Mar

nie pasuje mu Siarka, stoły to przykrywka – niech zamknie jap..e, niech go Siarka nie boli. Chce niszczyć niech niszy u siebie w domu, nawet kupie mu młot 5kg (juzka) i niech wali jak w bęben.

oże
2 lat temu
Reply to  Fhj

ten „juzek” byłby dla ciebie lekarstwem ale walnąć trzeba nie w bęben ale w „pustą pałę”.

Fhj
2 lat temu
Reply to  oże

Celowo tak napisane mózgu

Proste
2 lat temu
Reply to  Fhj

Człowieku, co ty pieprzysz? Stół zewnętrzny do ping-ponga w centralnym punkcie miasta szkodziłby KTS Enea? Jeżeli tak, to orliki szkodzą piłkarskiej Siarce… Następnym razem jak będziesz coś pisał, to wytęż bardziej mózg, bo nie pokazałeś ani kultury ani intelektu.

Fhj
2 lat temu
Reply to  Proste

Wszystko ci przeszkadza, daj sobie spokój – za taki intelekt i kulturę, którą tu pokazałeś to ja dziękuję.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
137
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content