Tarnobrzeg: 17 pracowników szpitala objętych kwarantanną

Do 17 zmniejszyła się liczba pracowników tarnobrzeskiego szpitala objętych kwarantanną. Z kolei zarażonych jest 13 osób z personelu szpitala.

Osoby z pozytywnym wynikiem testu to pracownicy Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii na którym przebywała pacjentka zakażona koronawirusem. Oddział ten nadal jest zamknięty.

– Mam nadzieję, że po świętach część personelu wróci, bo ukończyła już kwarantannę, niektóre osoby były na zwolnieniach a te się już kończą – wyjaśnia NW24.pl Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala w Tarnobrzegu.

– Dokładamy wszelkich starać aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Mieliśmy wczoraj ginekologiczną pacjentkę z kwarantanny, pobraliśmy wymaz i wynik był ujemny – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
10 miesięcy temu

Szkoda słów…

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Wręcz przeciwnie. Trzeba przypominać, że koronawirus „pojawił się” w Tarnobrzegu w szpitalu. Wadza by chciała to zamieść pod dywan, żeby już o tym nie mówić, żebyśmy zapomnieli. Ja nie zapominam, bo gdyby nie to, to być może nie mielibyśmy dzisiaj korony w mieście!

rentgen
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

A gdzie miałby się pojawić? ??? Pewnie wolałbyś by pojawił ci się w domu , a może u sąsiada i może wtedy byś już zapomniał ??? Zamiast doceniać tę pracę i poświęcenie !!! pracowników szpitala to idiota próbuje być mądrzejszy od całego świata.

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  rentgen

Czy prokuratura nie powinna zbadać czy nie złamano procedur i nie narażono ludzi? Tylko może nie miejscowa a jakaś dalsza .

mito
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Nie w takich przypadkach tylko psychiatra działa

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  mito

No właśnie ,że przynajmniej kilka takich zgłoszeń na szpitale w kraju już wpłynęło. Zdaje mi się ,że zgłosił to min. Sanepid

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  rentgen

Ty zwodzicielu. Czytaj słowa swojego idola, bo widocznie jeszcze do ciebie nie dotarły.
https://nadwisla24.pl/2020/03/27/dyrektor-tarnobrzeskiej-placowki-w-stasiak-w-szpitalu-na-dzisiaj-koronawirusa-nie-mamy/

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Zwłaszcza że Stasiak twierdził że wirusa w szpitalu nie ma.

Rep
10 miesięcy temu

Wiktor dyspozytor do dymisji

wrzos
10 miesięcy temu

DZIWNE TE WASZE OSADY? NIKOGO TU NIE BRONIE,ALE WYGLADA TO TAK,JAK BY NIGDZIE W ZADNYM SZPITALU POLSCE NIE BYLO KORONAWIRUSA TYLKO U NAS? TARNOBRZESKI SZPITAL TO DUZY GMACH,WIEC TRUDNO WSZYSTKICH UPILNOWAC. POPATRZCIE CO SIE W POLSCE DZIEJE W DOMACH OPIEKI,SZPITALACH,A CZYJA TO WINA? PIS-U,KTORY NIE DAJE RADY TEGO OGARNAC,A KACZYNSKI MA TO W DUPIE I KOLEJNA MIESIECZNICE CZY JAK TO SIE ZWIE URZADZIL. PARANOJA!

marian
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

W Ameryce,Italii,Hiszpani też PIS rządzi.Ludzi w USA GRZEBIE SIE W ZBIOROWYCH MOGIŁACH,TO TEŻ WINA PISU?Zadzwoń do dobrego psychiatry,może ci jeszcze pomogą?

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

1) Gdzie indziej też różne rzeczy się dzieją. Ale żyjemy tutaj i tu możemy się zarazić, a nie na np. na zachodzie Polski.
2) Co z tego że duży gmach? Przywożą pacjentkę z objawami odpowiadającymi objawom koronawirusa, to umieszcza się ją na oddziale chorób wewnętrznych zamiast zakaźnym?
3) Co ma do tego Kaczyński? Kaczyński może nawet dokładnie nie wiedzieć jaka była czy jest sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu, bo od tego ma pisowców w województwie i powiecie.
Następnym razem pomyśl, zanim coś napiszesz.

wrzos
10 miesięcy temu

DO MARIAN I WLASNIE DOKLADNIE W TYCH KRAJACH,KTORE WYMIENILES KORONAWIRUS ZBIERA NAJWIEKSZE ZNIWO ZAKAZEN I SMIERCI,WIEC WIDAC JAK NIEUDOLNE RZADY TAM DZIALAJA!? A PSYCHIATRA WIDAC TU KOMUS INNEMU SIE PRZYDA!

stefan
10 miesięcy temu

w słuzbie zdrowia jest obecnie olbrzymia dysproporcja , jedni w dramatycznym wysiłku walczą na pierwszej linii ryzykując zdrowie swoje i bliskich ale inni lekarze i pracownicy z różnych oddziałów pouciekali na zwolnienia albo ze względu na Covid nie przyjmują pacjentów i w efekcie prawie nie pracują …

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  stefan

No wiesz, podawać w wątpliwość starania jakichkolwiek pracowników polskiej służby zdrowia. Cytując „racjonalnego”: „Zamiast doceniać tę pracę i poświęcenie !!!”. Weźmy dla przykładu tarnobrzeski szpital, cytując klasyka: „W szpitalu na dzisiaj koronawirusa nie mamy, pojawił się nam ale uporaliśmy się z nim.”. Taki już złośliwy ten wirus, że się pojawia raz tym a innym razem tamtym.

dxf
10 miesięcy temu
Reply to  stefan

Szacunek dla tych co pracuja, im siępo koronie należą się podwyżki. Jest ryzyko jest kasa!!! Zdrowia wszystkim, którzy zachorowali, bo będzie dobrze.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x