Policja zatrzymała strażaka podpalacza

Policjanci ustalili sprawcę podpaleń nieużytków rolnych, do których dochodziło na terenie gminy Majdan Królewski. Do popełnienia wykroczeń przyznał się 30-letni mieszkaniec tej gminy. O sprawie powiadomiono Powiatowy Oddział OSP, bo jak ustalono, 30-latek działał jako strażak ochotnik.

Mężczyzna przyznał się do pięciu – z sześciu przypadków podpaleń nieużytków. Nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania.

Z ustaleń policjantów wynika, że 30-latek brał udział w gaszeniu kilku zainicjowanych pożarów. Do pożarów doszło w miejscowościach – Huta Komorowska, Komorów, Rusinów, Krzątka i Majdan Królewski.

Za każdy przypadek zaprószenia ognia został ukarany grzywną w maksymalnej wysokości 500 zł. O sprawie powiadomiono Powiatowy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pan TIK TAK
1 rok temu

uczciwy strażak to sie szanuje

Alf
1 rok temu

Piroman czy kasa ?

Mariola
1 rok temu
Reply to  Alf

strażak piroman = kasa za akcję

Adam
1 rok temu

Niech Gminy przestaną płacić strażakom OSP za gaszenie pożarów.
Będzie o wiele mniej pożarów.

Mariola
1 rok temu
Reply to  Adam

to za co płacić w takim razie? Tylko za koty zdejmowane z drzew oraz za likwidowane gniazda szerszeni?

Bogus L
1 rok temu

Może policja zainteresowałaby się grupami 12-15 letnich dzieci siedzących w skateparku nad Wisłą Siedzą też w zwierzyncu Pala papierosy pija piwo i dobrze się bawią A policji ani straży miejskiej nie widać

Mariola
1 rok temu
Reply to  Bogus L

Młodzi są szybsi od służb. Nikt nie będzie robił obławy na szczylów. Niestety. Nie te czasy.

Strażak Sam
1 rok temu

Przykre to bardzo ale zainteresowani dobrze wiedzą dlaczego od kilku dobrych lat zwiększyła się ilość „pożarów”. Niestety wiąże się to z czasem wprowadzenia ekwiwalentu pieniężnego za akcję dla strażaków ochotników. Sprawdźcie sobie ile razy w roku paliło się przed wprowadzeniem kasy dla OSP a ile po wprowadzeniu. Czarnych owiec w stadzie jest z pewnością dużo więcej, trudno złapać takiego.

Alf
1 rok temu
Reply to  Strażak Sam

Gdzieś czytałem ,że członków OSP jest około miliona . Ile to musi kosztować ? Lokalni włodarze ,żeby mieć dobre relacje z tą tak liczną grupą spełniają często absurdalne zachcianki . Kupują nowe wozy z bardzo specjalistycznym sprzętem , gdzie taki amator nie wykorzysta jak już zajdzie taka potrzeba 70 % możliwości . Zawodowcy często gorszy sprzęt mają gdzie cały czas się szkolą. A na co drugiej wsi a jak musi być jednostka z remizą . A jeszcze ta chora rywalizacja ,żeby sprzęt był lepszy niż w sąsiedniej gminie . Ludzie opamiętajcie się. Ile to kosztuje rocznie nas podatników , bo utrzymują to samorządy. Po co ta gigantomania? A potem do niegrożnej kolizji z rozbitym akumulatorem przyjeżdzają 3 wozy plus zawodowa bo każdy chce dorobić.

jan78
1 rok temu

tylko jednego ? przecież wszyscy wiedzą … ale strażak bohater … nie pasuje opcja z podpalaniem ((

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content