Tarnobrzeg; Biblioteka kupi ponad 2 tysiące nowych książek. Pozyskała na to pieniądze

Już wkrótce czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu będą mogli wypożyczyć nowe książki. Pieniądze na zakup ponad 2 tysięcy nowych pozycji, placówka pozyskała w ramach dotacji z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zakup nowości wydawniczych”.

Tarnobrzeska placówka otrzymała dotację w wysokości 47 887 zł. co stanowi 35% ogółu środków przeznaczonych na zakup nowości w roku bieżącym. Kwota ta pozwoli, przy obecnej średniej cenie zakupu 1 książki, na uzupełnienie księgozbioru MBP w około 2 110 książek. Nowości wydawnicze o różnej tematyce, dostosowanej do zainteresowań czytelników oraz lektury szkolne po ich opracowaniu, przekazane zostaną do Biblioteki Głównej oraz 8 filii bibliotecznych.

Nadmienić należy, że oprócz dotacji celowej MKiDN na zakup książek przeznaczane są pieniądze z dotacji podmiotowej, stanowiącej wkład własny do programu, przekazanej przez Urząd Miasta Tarnobrzega. W roku bieżącym planowany jest zakup około 5 600 książek.

Informacje o nowościach wydawniczych trafiających do naszych bibliotek znajdują się na stronie internetowej MBP w zakładce „Nowości naszej biblioteki” oraz katalogu centralnym online MAK+ „Szukam książki”.

info: MBP

Ile kosztuje budowa basenu w ogrodzie?

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content