Tarnobrzeg: Władze miasta zaskarżą wyrok Sądu Administracyjnego dotyczący projektu „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto”

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika tarnobrzeskiego magistratu, władze miasta zaskarżą wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, dotyczący projektu Budżetu Obywatelskiego „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto”.

Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę Gminy Tarnobrzeg na uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej, stwierdzającą nieważność części uchwały budżetowej podjętej przez Radę Miasta a dotyczącej zaplanowania w ramach budżetu obywatelskiego wydatku na sfinansowanie zadania pod nazwą „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto”. W ocenie RIO projekt ten został wybrany z naruszeniem prawa – szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule pn. Tarnobrzeg: Projekt Budżetu Obywatelskiego „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto” niezgodny z prawem. Jest decyzja Sądu Administracyjnego

O przedstawienie stanowiska władz miasta w tej sprawie, poprosiliśmy rzecznika UM Tarnobrzeg.

– Projekt „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto” został wybrany przez mieszkańców znaczącą większością głosów. Wybór został zakwestionowany przez RIO z uwagi na kwotę projektu oraz projektowany przebieg na terenie nie należącym do miasta. Z chwilą formowania projektu do budżetu miasta – wszystkie uchybienia projektu zostały usunięte – zatem miał być realizowany – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis. 

– Niestety uchwała RIO i kolejni wyrok WSA w Rzeszowie na chwilę obecną uniemożliwiają realizację jakiegokolwiek zadania w tym zakresie. Gmina Tarnobrzeg mając za wiodącą wolę mieszkańców zaskarży wyrok WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie – kontynuuje.

– Podstawą zaskarżenia będą okoliczności związane z prawidłowością formalną projektu w chwili uchwalenie w budżecie miasta oraz nieprawidłowościami w działaniu RIO w zakresie zaniechania wyłączenia członka RIO osobiście zaangażowanego w kwestionowanie postanowień aktów w zakresie budżetu obywatelskiego – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzyś
1 rok temu

„Wszystkie uchybienia projektu zostały usunięte” a dlaczego były uchybienia, kto i jak za nie odpowiedział? Ponosi ktoś odpowiedzialność za wadliwą uchwałę budżetową? Znowu się okazuje, że w UM pracują niekompetentni ludzie, a my mieszkańcy jak zwykle ponosimy tego konsekwencje. W NSA takie sprawy czekają bardzo długo więc bay bay Projekcie widno i bezpiecznie… Po cichu liczę by ten pomysł padł a budżet obywatelski został przeznaczony na jedyny słuszny cel, WODY SIARCZKOWE!! To jedyny właściwy kierunek dla Tarnobrzega niestety obecna władza z PDB Wolą nic w tym kierunku nie robić bo ciężko się przyznać do błędu … Sam PDB na którejś konferencji powiedział, że był inwester na jeziorem co chcaił inwestować w związku z wodami siarczkowymi ale niestety nie mamy odwiertu do złóż … 🙁 Normalnie ręce i nogi się uginają, płakać się chce nad losem Tarnobrzega 🙁

olo
1 rok temu
Reply to  Krzyś

już przestań się Witek a nie Krzyś tak egzaltować swoje lata masz o zdrowie trzeba dbać

Dformat
1 rok temu

Zaskarżają – ile to nas będzie kosztowało? Mam nadzieję, że prezydent i radni ze swoich wypłat i diet zapłacą za prawników i za koszty sądowe. Ja nie mam zamiaru płacić za głupotę.

tynie mądry
1 rok temu
Reply to  Dformat

wybrałeś sobie przedstawiciela Prezydenta. on zapłaci – z twoją idiotyczną butą

kojot
1 rok temu
Reply to  tynie mądry

Baranie do zagrody

Ten do tego
1 rok temu

Oczywiście, że zaskarżą a jakże, no chyba że przeoczą jak w Białymstoku.
„Wiodąca wola mieszkańców”, to zapewne jakiś nowy termin prawniczy, czy tak Jolu? Tak napiszcie w odwołaniu, NSA zapewne wprowadzi go natychmiast do legislacji.

Mar
1 rok temu

Redakcjo, zróbcie proszę sondę czy gmina powinna zaskarżyć ten wyrok czy nie. Przez weekend zagłosujemy, a w poniedziałek prześle się wyniki do urzędu, żeby znowu nie było tłumaczeń, że ktoś czegoś nie wiedział. Z góry dziękuję.

Robi
1 rok temu

Teraz przez pół roku odwrócą temat od KPO, będziecie się wszyscy podniecać jakąś pierdołą czyli BO, a winnych nie ma i nie będzie !!!!!?? Duże środki przelecialy przez Tarnobrzeg jak pelikan. Kiedy obwodnica??? Kiedy inwestycje w mieście, kiedy inwestycje??? Bo cygaństwa nie zniese!!! A cygaństwo w Tarnobrzegu na każdym kroku…

Mar
1 rok temu
Reply to  Robi

Co do KPO, to tu masz podane dotychczasowe oficjalne ustalenia:
https://nadwisla24.pl/2020/09/03/wladze-tarnobrzega-odpowiadaja-na-nasze-pytania-dotyczace-projektow-zgloszonych-do-krajowego-planu-odbudowy/
Generalnie raczej marne szanse. Jeśli Cię to boli, to pisz do władz miasta, np. zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej.

Natomiast co do BO, to wyrok chyba jeszcze nie został zaskarżony, więc jest jeszcze szansa przekonać władze do zaniechania tego.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Podsumowując w skrócie: Władze Tarnobrzega przyjęły uchwałę nr XI/110/2019 – w sprawie budżetu obywatelskiego miasta Tarnobrzega, posiadającą pieczęć radcy prawnego poświadczającą jej zgodność z prawem, Mieszkańcy (nie wiem, kto był wnioskodawcą, ale podejrzewam, że były to osoby związane z Prezydentem Bożkiem, gdyż w pewnym sensie pośrednio lobbował on w mediach za tym projektem, pamiętam entuzjazm w wypowiedziach PDB przed głosowaniem i po ogłoszeniu wyników) zgłosili projekt „Widno i bezpiecznie”, który mimo, że był niezgodny z uchwałą, został pozytywnie zaopiniowany przez Prezydenta, a następnie projekt ten wygrał, zaś jego koszty sprawiły, że pozostałe projekty nie miały szans na realizację, RIO stwierdziła, że kwota projektu przekracza dopuszczalny pułap, a nadto dotyczy terenów osoby trzeciej (parafii), co sprawia, że projekt jest niedopuszczalny, Władze Tarnobrzega dokonały korekty w uchwale (przyjmując w 2020 roku kolejną uchwałę nr XXIII/257/2020), mimo, że przepisy uchwały nr XI/110/2019 w sprawie budżetu obywatelskiego nie przewidują procedury ponownej weryfikacji projektu już po zakończonym głosowaniu, a co więcej – realizacja zadania na terenie cmentarza parafialnego nie została w ramach korekty wyłączona (uchwała z 2020 roku również posiadała pieczęć radcy prawnego), Jednocześnie władze Tarnobrzega wniosły skargę na rozstrzygnięcie RIO do WSA, w której nieudolnie sformułowano zarzuty, a ponadto podniesiono rzekomy brak niezawisłości członka… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
1 rok temu

Wszystko dobrze skomentowane. Chodzi o to że władza zawsze ma rację a na realizację projektów obywatelskich nie ma kasy bo wydała na maseczki płacąc za jedną wielokrotność złotówki.
Nie ma też kasy bo ogromne pieniądze poszły na Plewienie roślin które w połowie uschły z powodu zachwaszczenia i braku swiatla
Teraz to trzeba te skargę upublicznić i podać do wiadomości który z radców urzędu ja napisał i podpisał Skargę do NSA musi sporządzić mecenas.

obywatel
1 rok temu

Nazwisko tego radcy prawnego i adwokacin poproszę (adwokat to osoba publiczna – tak SA w Białymstoku) – chyba nie jest tajemnicą kto reprezentuje miasto.
Co do sloganów prawniczych to Pani Jola nie wie o czym pisze a jak mówią jaka treść pisma
adwokaciny taka jej wiedza (ciekawe czy Jola S – córa słynnego aparatczyka PZPR z siarkopolu)..

smyk
1 rok temu

uchwały sa obowiązujące, czyli ważne i nie stwierdzono uchybień pod względem prawnym
Wywody dotyczące prawników itd – niezrozumiale.
RIO kwestionuje wartość projektu

obywatel
1 rok temu

kolejny miernota adwokacki powiązany zapewne ze spółdzielnią mieszkaniową Siarkowiec oraz jakiś niedouczony radca prawny doradza jak ośmieszyć miasto. Mianowicie w orzecznictwie Sądów Administracyjnych jest jednolity obowiązek z urzędu brania pod uwagę nieważności czynności prawnych (uchwał) jak również w uchwale SN z 2005 roku wyraził pogląd iż jest to obowiązek Sądu. Tylko w tarnobrzeskim sądzie z naruszeniem prawa sędziowie okradają ludzi z tego prawa. Dla sądu jest ważne czy jest to zgodne z prawem powszechnie obowiązującym tj. przepisami ustaw, rozporządzeń i przepisów prawa unijnego a reszta nie jest ważna. Wiadomo że w miastach prawidłowo zarządzanych jest nie do pomyślenia aby publiczne pieniądze wydatkować na prywatnych posesjach (jak to miało miejsce w Tarnobrzegu od lat w przypadku finansowania inwestycji na prywatnych terenach spółdzielni mieszkaniowych) a uchwały ( o których mowa )nie są przepisami prawa powszechnie obowiązującego i nie wynikają z przepisów prawa powszechnie obowiązującego a przede wszystkim nie mogą ich naruszać i być z nimi niezgodne.. Komuś w urzędzie poje…. się role kto uchwale prawo i od czego samorząd, prezydento, rada jest a oni są tylko do stosowania prawa a nie do uchwalania według widzimisia historyka czy też kilkuset osób głosujących za projektem. Poza tym powoływanie się na większość mieszkańców miasta jest… Czytaj więcej »

rado
1 rok temu
Reply to  obywatel

ten znowu spamuje
kopiuj ze zrozumieniem te orzeczenia

smyk
1 rok temu
Reply to  obywatel

wow!!!
wypociny najwyższych lotów – coś gdzieś słyszał coś dopowiedział i wyszło g….wno
Jak zawsze

obywatel
1 rok temu
Reply to  smyk

Gó…. wiesz, gó…. słyszałeś – ile to już razy uchwały Rady miasta Tarnobrzega były już były uchylane lub stwierdzono je za niezgodne z prawem lub naruszeniem prawa – no (ale o tym się nie mówi) a odnosząc się do tematu to uchwały sprzecznej z prawem nie ma możliwości uchylić. Czyżby urzędasy się wypowiadały ????
Tak na marginesie „smyku,: rodo” to może coś więcej na ten temat i jasna twoja opinia (ważne czy nieważne??????
Jak może wiesz jeden z drugim to może napisz tu na forum co za firma robiła bilbordy
i kto jest związany z tą firmą ??????

smyk
1 rok temu
Reply to  obywatel

kwik kwik kwik

obywatel
1 rok temu
Reply to  smyk

Całe miasto to jeden wielki kwik, kwik, kwik – wczoraj aborygen ze Stalowej Woli zwany Lucjuszem chwalił się że załatwił 9 mln złotych z województwa na budowę przedszkola (ale też miasto musiało mieć swój wkład -11 mln) a tu urzędasy (nieroby) z prezydento na czele tylko kwiczą (tak jak wy).

smyk
1 rok temu
Reply to  obywatel

to twoj kwik
nie zrozumial ale to nie dziwi
Belkoczesz bez ladu i skladu, plujesz po ludziach argumentujac to frazesami. kazdy glupi, ty madry, wybitny w kazdej dziedzinie
To idz, dzialaj, plac te podatki o ktorych tak duzo piszesz ze to z twoich
Pokaz rozwiązania w mieście, napisz idealne pismo do sadu z właściwą argumentacja prawna – tylko nie ten spam co w komentarzach bez sensu kopiujesz z google

obywatel
1 rok temu
Reply to  smyk

Bardzo proste rozwiązania jeśli miasto jest zadłużone: 1. likwidacja stanowiska wiceprezydenta(zbędny- wystarczy upoważnienie np. skarbniczce miasta podczas nieobecności prezydento, 2.likwidacja przerostu zatrudnienia (co najmniej 10%), 3.likwidacja stanowiska naczelnika gs podatków(zbędne, kiedyś nie było a urząd funkcjonował), 4.rozwiązanie umów z kancelariami prawnymi (wystarczy dobry radca prawny a prawo nie tego wymaga zatrudniania kancelarii prawnych). 5.koniec z nagrodami rocznymi (żadnych sukcesów urzędnicy nie mają, wypełniają ze stosunku tylko prace) do czasu spłaty zadłużenia miasta, 6.Koniec z inwestycjami na terenach prywatnych, wydawanie kasy tylko na cele przewidziane w ustawie (obowiązki gminy) 7.koniec dotacji dla spółek prywatnych (kluby, fundacje, stowarzyszenia prywatne, ogródków działkowych) do czasu spłaty zadłużenia, 8.zakaz podnoszenia wynagrodzeń pracownikom urzędu (w spółkach miasta oprócz wzrostu wynagrodzenia minimalnego), 9 zakaz zbywanie majątku do czasu spłaty zadłużenia tylko na jego spłatę, 10 likwidacja straży miejskiej (zbędna , przejadą się tylko samochodem po mieście i nic więcej), 11.pozwalniać osoby posiadające uprawnienia emerytalne, w radach nadzorczych spółek miasta zakaz obsadzania swoimi (z rodziny a tych co mają emerytury lub uprawnienia odwołać a nowym zmniejszyć diety), 12 zmniejszyć wynagrodzenie prezydento (do minimum – do czasu spłaty zadłużenia miasta) 13 zmniejszyć diety radnym do minimum, 14 do czasu spłaty zadłużenia zlikwidować budżet obywatelski (jak widać same problemy a… Czytaj więcej »

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Konkret. Takiego podejścia nam trzeba.

Dodałbym jeszcze, żeby gdzie sytuacja nie jest nagła, stosować doraźne rozwiązania przejściowe, np. zamiast przebudowywać dopiero za kilka-kilkanaście lat ul. Wyspiańskiego, robiąc na niej ciągi rowerowe, już teraz wyznaczyć je na chodnikach na tej ulicy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

Słuszna uwaga – ale jak tak dalej prywatna firma będzie swoimi pojazdami rozjeżdżać chodnik -(patrz np. przy szkole nr 4)

to jaki sens jest to robić a upłyneło niewiele lat od remontu chodnika

olo
1 rok temu
Reply to  obywatel

a czy ty swoim prywatnym autem nie rozjeżdżasz publicznych dróg ????

droga
1 rok temu
Reply to  obywatel

Z takim programem można ludzi przekonać do odwołania tej ekipy nieudaczników , przypominając głośno błędy i wybaczenia bożkowej ekipy Trzeba w to ubrać osobę zdolną i chętną wprowadzić to w życie

xyz
1 rok temu
Reply to  obywatel

dobre sobie
szybko roześlij ten pomysł po zadłużonych gminach – niech czerpią garściami z tych cudnych pomysłów ha ha ha

smyk
1 rok temu
Reply to  obywatel

ale nie usmialem
tylko potwierdzasz diagnoze

 1. nie jestem urzędnikiem i nie mam nic wspólnego z urzedem
 2. masz jakiś problem – zdecydowanie – bo z twoich postów wynika ze każdy ma pracować za miskę ryzu
 3. masz wizje świata – chora – ale tylko twoja racja wedle twego stanu umysłu jest sluszna
 4. dlaczego prawnicy maja pracować za friko – z tego zyja ,to ich praca, ty nie pobierasz wynagrodzenia za prace ? pytanie retoryczne
 5. dlaczego radni maja mieć min dietę – jaka to minimalna dieta, z czego wedle ciebie wynikają stawki radnych czy prezydenta?twoje brednie tylko potwierdzają twoja niewiedze
 6. zlikwidować budżet obywatelski, w radach nadzorczych nie mogą być emeryci ????? no i tu kolejny dowód braku wiedzy
 7. na marginesie- niezle musiał ci dokopać jeden z prawników urzędu lub wszyscy bo ewidentny bol d….u ciebie z tym związany I to cieszy ;)))))
 8. urzędnicy bez podwyżek – tak za miskę ryzu, to aplikuj do miasta uzdrowisz ten według ciebie chory stan – tylko pamiętaj, za miskę ryzu pracujesz lub wolontariat
 9. generalnie poraza twój stan, jeżeli wszędzie widzisz wrogów, zło, spisek i korupcje – poważnie sa ludzie co mogą ci pomoc
 10. bez odzewu, dalej pluj jadem i gnij w złości
obywatel
1 rok temu
Reply to  smyk

Ty nie ale z twojej rodziny zapewne tak – taka obłuda z twoich postów bije że aż strach – a dlaczego mają się dorabiać z kasy miasta. Żaden dobry gospodarz by sobie nie pozwolił na takie rzeczy którym ty zaprzeczasz (najpierw by ciął zbędne wydatki).
Nikt ich nie zmusza do pracy w urzędzie a jak im się nie podoba (są tacy zdolni i wykształceni) to niech otworzą własne interesy.
Twoje wypowiedzi to typowa bolszewicka propaganda (za miskę
ryżu) – jak za mało to Lidl, Biedronka czeka (zarobią więcej niż minimum – no ale tam trzeba pracować).
Twój stan umysłu potwierdza tylko to co jest faktem – zarabia się krocie tylko w urzędzie (no i spółdzielniach) i bezapelacyjnie do urzędu, do rady idzie się tylko po kasę.
Wizje świata to masz jak PZPR- Balcerowicz – wszystko na sprzedaż i pod zastaw(tak właśnie rozumują tylko ci co sobie z niczym nie potrafią dać rady.
Dalsze dyskusje z tobą to jak rozmowa z koniem.

szyk
1 rok temu
Reply to  smyk

Człowieku, nie widzisz co się dzieje? Co z cenami za wodę, ścieki i śmieci? Co z inwestycjami? Co z KPO? Jak nie jest dobrze to trzeba mówić że jest, żeby kogoś prawda nie zabolała?

obywatel
1 rok temu
Reply to  szyk

Twoje poglądy „smyk” to jak wyjęte z ideologii komunistycznej

 • tak Lenin zrobił rewolucje, tak zawsze komuniście tacy jak”Stalin” Bierut, PZPR-owcy ogłupiali naród (prace (dla idei) i to wam pozostało – takim jak ty.

Jak będzie za mało to jak wielu mieszkańców miasta – na saksy do Niemiec, Francji.
Mogą przecież pracować dla dobra wspólnego (za minimum) i gwarantuję, że większość mieszkańców będzie „za”,
Mogą pracować tylko za uznanie (a nie kasę).

Ten „smyk” To jeden z tych co twierdzi, że urzędnikom należy się więcej niż to co gwarantuje Państwo w postaci płacy minimalnej, większość mieszkańców miasta ma zarabiać płacę minimalną (lub do niej przybliżoną ) a urzędasom się należy więcej od reszty (większości) to jeden z tych co będzie twierdził, iż inwestycje za swoje (zaoszczędzone) kosztują tyle samo co robione za pożyczone (chyba pożyczają za miskę ryżu lub za friko).
To jeden z takich co będzie twierdził że telewizor kupiony za swoje (zaoszczędzone) będzie kosztował tyle co kupiony z kredytu (pożyczki ) wziętej w banku (bank za darmo da kredyt, pożyczkę albo za miskę ryży.

rado
1 rok temu
Reply to  obywatel

twoje poglądy żywcem z prl – mamy równe zoladki i każdy ma zarabiać tyle samo.
cwaniaku glos nie do urzędu i dziel swoja wspanialomyslnoscia i morzem wiedzy, doświadczeniem i pomysłem na każdy problem zamiast tu siedzieć i pierdziec

obywatel
1 rok temu
Reply to  rado

Dla dobra miasta i mieszkańców – mogą , ba nawet za miskę ryżu a i bożek z Radnymi spłacą dług – też mogą za miskę ryżu.

A jak tam galeria Kołeczka w Mokrzyszowie oraz plan zagospodarowania – może Bożek, Rzecznik albo jakiś radny się wypowie (czy jest Wyrok SA w Rzeszowie w tym temacie)

 • jak tam uchwała – jest czy jej nie ma ????? HA HA HA

Co innego ludzie co ciężko pracują ( niech zarabiają nawet miliony ) szkoda tylko że w większości poza Tarnobrzegiem
( park przemysłowo- technologiczny już się zwrócił – co produkują, jakie tam są technologie , ilu ludzi zatrudniają te firmy przemysłowe z technologią ) A słynna „marina” hotel i restauracja (słynna inwestycja NM. też już się zwróciła

obywatel
1 rok temu
Reply to  smyk

Odnosząc się do twoich (urzędniczych) twierdzeń na temat pism sądowych to. 1.W mieście jest wiele kancelarii prawnych (adwokatów) i jak są tacy wspaniali to niech napiszą pismo procesowe za friko (przecież nie muszą pobierać wynagrodzenia, 2.Na twierdzenia i argumentacje sadowe (innych sądów zawarte w ich uzasadnieniach) powołują się także TK, SN i wiele innych sądów – czyli kopiuj-wklej), 3.miasto reprezentuje prezydent a prawo nie wymaga aby najmować prawników z prywatnych kancelarii(i płacić im z kasy miejskiej – jak jest inaczej to podaj przepis prawa) 4 cwaniaczku – bełkoczesz i nic więcej – bo co jest ugruntowane w orzecznictwie jednolicie nie wymaga odnoszenia się do twoich urzędniczy frazesów, 5 Podstawowa rzecz – pierwotna uchwała o czymś mówiła(kwota, która została przekroczona w projekcie i nie może być mowy o takich rzeczach jak zmienienie treści uchwały-kwoty która była sprzeczna z jej pierwszą wersją -uchwały aby dopasować treść to projektu – czyli kwoty) a podstawowa zasada prawna mówi ” prawo nie działa wstecz(nawet jak by przyjąć że jest to prawo miejscowe), w państwie prawa obowiązuje zasada ” interpretacji dokonuje się przeciwko osobie które redagowała treść umowy, oświadczenia, uchwały” 6.Od interpretacji przepisów prawa jest Sąd a nie jakiś adwokat, radca prawny(czy ja i ty) i… Czytaj więcej »

smyk
1 rok temu
Reply to  obywatel

rozczaruje, ani ja ani nikt z moje rodziny nie siedzi na urzędniczym czy państwowym stołku i zapewniam ze place wyższe podatki niż ty i to z moich podatków te jak piszesz urzędasy nie wzbogacają
na szczescie nie ty – niekompetentny
adio

orzeł
1 rok temu

z takimi „prawnikami” wygramy kazdą sprawę i w każdym sądzie, bez obaw 🙂 W Białymstoku to był tylko wypadek przy „pracy”

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

 
Orle przykład – z takimi prawnikami , prezydento , radnymi ,urzędnikami to w Białymstoku
były zaprezentowane całkowite i zupełne umiejętności prawników opłacanych z naszych podatków i to żaden wypadek a prawdziwy obraz kwalifikacji zawodowych (jakim cudem zdali egzaminy prawnicze – oto jest pytanie)
Wynika to jednoznacznie ze sformułowania „uchwała lub zarządzenie organu gminy sprzeczne z prawem są nieważne”. Przez sprzeczność taką należy rozumieć zaś niezgodność z aktami prawa powszechnie obowiązującymi, a więc z Konstytucją RP, ustawami oraz aktami wykonawczymi. Przy czym przy ocenie zgodności aktu praw miejscowego z prawem powszechnie obowiązującym, nie ma znaczenia czy akt ten jest efektem fakultatywnej działalności prawotwórczej rady gminy (jak ma to miejsce w niniejszej sprawie), czy wynikiem nałożonego na organy gminy ustawowego obowiązku stanowienia określonych aktów prawa miejscowego.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  obywatel

Oprócz tych prawników zatrudnionych na stałe prezydenci współpracują z kancelariami których skład osobowy prowadzi do ważnych polityków
Nie należy zapominać o doktora praw która ma istony wpływ na treść nie tylko podejmowanych uchwał ale też na treści odpowiedzi mieszkańcom w tym do sądu.
Oj przyjdzie czas że ktoś to rozliczy
Może się udawać do czasu

doto
1 rok temu
Reply to  obywatel

no sie odezwal mistrz a raczej miszcz nad miszcze ;)))) ocenia wszystkich tylko wobec siebie bezkrytyczny – najmadrzejszy ;))))mysli lotne jak błyskawica, umysl wartki jak kałuza ale poradzi wszystkim co i jak nalezy
Wszdzie zło, korupcja brak kompetencji – on jeden słuszny, prawy i wykształcony.
chłopie frustracje wylej gdzie indziej zamiast tu siac zamet

obywatel
1 rok temu
Reply to  doto

Wprowadź były komunistyczny aparatczyku (lub jego potomku) cenzurę .jak za twoich najlepszych lat- bo to tacy jak ty mają w genach. Każdy mieszkaniec ma prawo do swojej oceny prezydento i urzędników i wara wam od tego , wara od tego takim jak ty. Wczoraj w Telewizji Rzeszów Prezydent Stalowej Woli chwali się jak dostał 9 mln dofinansowania z Województwa na budowę przedszkola miejskiego (urzędnicy ze St. Woli nie przepuścili okazji (oczywiście mają swój wkład 11 mln ) to jest prezydent i to są urzędnicy a tu popaprańcy z urzędu i tzw. Partii Oszustów dalej swoje , bronią swoich (jak w typowej mafii) – mistrzem 'doto” nie jesteś i nigdy nie będziesz, tacy jak ty chcieli by aby wszystko było cacy, aby wszyscy siedzieli cicho, aby wszystko było pozamiatane pod dywan i aby mieszkańcy o niczym nie wiedzieli – nawet jak fakty temu przeczą. Od takich ludzi jak prezydent, urzędnicy opłacani także z moich podatków należy wymagać dużo więcej niż od przeciętnego mieszkańca, bo zawsze startując na stołeczki wmawiają że są wykształceni, prawi, praworządni, sumienni, rzetelni (ja tego nie robiłem jak i wielu mieszkańców miasta – czyli nie kłamałem) więc przestań bredzić (chyba że byłeś i próbowałeś na spotkaniu z celebrytą… Czytaj więcej »

obywatel
1 rok temu
Reply to  doto

Ty jesteś pewnie jeden z tych arcymistrzów co mają coś wspólnego z bilbordami
„ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS” – nie napisałeś prawny urzędasie napisz prawgę

 • „zmieniamy się za wasze” i ” wielu z was za nasze zmieniło nawet samochody” ????????????????????
Doto
1 rok temu
Reply to  obywatel

Kopiujesz w kółko te same frazesy
Bredzisz o potomkach i aparatczykach / a kim ty jesteś by każdego krytykować a od siebie nie wymagać ????
Podatki płacisz ?
Jakie ?
Mierne jak każda wypowiedz
Wymagania masz ?
Może zacznij od siebie wymagać – poza kultura może jeszcze odrobina wiedzy by się zdała
Bo logicznego myślenia już nie wymagam
Skoro masz prawo do krytyki – wyraźnie go nadużywasz – to ja proponuje Nys wskazał kto jest ok
Bo jak czytam twoje wpisy to sad władza radni urzędnicy – każdy be
Tylko ty cacy – prawy uczciwy i jak czytam – modlący się
Wow !
Wzór cnot ;))))))
Może spójrz w lustro i zobaczysz frustrata który nie ogarnia rzeczywistości widząc wszędzie zło
To chyba jakiś objaw

Mecenad
1 rok temu
Reply to  orzeł

Oczywiscie ze wygramy ale do czasu prawomocnego wyroku.
Na szczęście sądy nie orzekają na pobożnych życzeniach a na faktach A te są dla prawników urzędu bezlitosne
Trzeba umieć się tylko przyznać do błędu.
Miom zdaniem. Skarga do NSA idzie bo nie ma kasy na realizację projektów obywatelskich czy to oświetlenia czy wody siarczkowe
Tylko nie mówi się o tym mieszkańcom.
Obecną władza ma sposób wykpnyw ania władzy Niech krytykują i protestują za chwilę zapomną a moje jest na wierzchu Co tam. Ludzie Tylko widowiskowość i lans to atrybuty tej władzy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mecenad

Całkowicie błędne wnioski – chodzi o to aby prawnicy powiązani z urzędasami i radnymi (Kalinka – wide; tacy jak ,Wielgus-Dec) zarobili kasiorke z pieniędzy podatników . Jak mierna kancelaria i adwokacina – to szuka kasiory w urzędzie lub tarnobrzeskiej spółdzielni , bo ludzie omijają takie kancelarie i prawników (oszustów, kłamców i złodziei)

Jola
1 rok temu
Reply to  obywatel

Prawda prawnik Jola to Kalinka a pozostali to jeden z Rzeszowa Ma takie popularne nazwisko Warchoł
A inni też po uważaniu Nikt ich nie kontroluje Nie mają czasu dla urzędników i mieszkańców
A Bożek obiecywał bezpłatna pomoc prawników urzędu.
Gdzie to pomoc Urząd zamknięty a Mecenasi po dwie godziny pracują
Ciekawa jaka ta skarga Należy odczytać na sesji

orzeł
1 rok temu

A skończy się tak, że nie będzie ani światła ani odwiertów. dzięki panie Mirku

Wydra
1 rok temu
Reply to  orzeł

Ale ile będzie innych sukcesów. Dla przykładu na skyscrapercity pojawiła się w ostatnich dniach obszerna fotorelacja m.in. z inwestycji nad jeziorem.
https://www.skyscrapercity.com/threads/tarnobrzeg-inwestycje.470148/page-252
Swoją drogą ciekawe jak osoba fotografująca wykonała zdjęcia skoro teren zamknięty dla ruchu.

KS Dzikovia 1929
1 rok temu

Władze niech się wezmą za inwestycje, bo ściemy wam się już wyczerpały, a BO to w Tarnobrzegu była fikcja.

obywatel
1 rok temu

Nie grzesz i nie namawiaj do złego – co znowu zastawią jak w lombardzie, jak ostatnie menele ostatnie udziały w Wodociągach aby mieszkańcy je spłacali (ich dzieci).
Menele od lat wszystko wysprzedawały (PEC, grunty, MKS, PKS , Zakład komunalny i ostatnio wodociągi- udziały).
Jak to jest że w miastach ościennych ST. Wola, Mielec, Krosno, Rzeszów to wszystko miejskie,
nie zastawione jak w lombardzie a miasta rozwijają się o wiele lepiej niż ten zapyziały Tarnobrzeg , są inwestycje, miejsca pracy powstały , są inwestorzy a w St. Woli nawet mleczarnia (a Dziubiński pracuś -mleczarz nawet to pozwolił rozwalić)????

Ale tam Miernot się nie wybierało z PZPR, UB. SB rodowodem a tu są sami albo oni albo ich potomkowie.
Jak taki ktoś jak Kalinka, Pekar, Nowak, Mastalerz, kiełb, lenart , dziubinski, ogorzałek i wielu innych zastało wybieranych do Rady Miasta , na prezydenta – to oni odpowiadają za zadłużenie miasta które będą spłacać nie tylko mieszkańcy ale nawet ich dzieci (o ile stąd nie spir….)

Hit
1 rok temu

Przecież to jest przegrane. I to władze już wiedzą tylko jak zwykle pod publikę.

Binokle
1 rok temu
Reply to  Hit

Za nasze pieniądze będą się sądować. Ludzie czekają na inwestycje, bo tak zacofanego miasta nie ma już w kraju, życie drogie (śmieci, woda), miasto się wyludnia, chcecie dalej wyludnić to miasto?? na tym wam zależy??? bo eksodus migracyjny się zaczął ludzie nie chcą tu mieszkać bo jest drogo.

Mirek
1 rok temu
Reply to  Binokle

Cena wody miała nie wzrosnąć A wzrosła po cichu
Czy to jest w porządku
Udają geniuszy otaczają się miernotami i zabawa trwa.

Binokle
1 rok temu
Reply to  Mirek

zastawili wodociągi, a kasa się rozejdzie szybko, mam nadzieje, że wydatki będą upublicznione, bo nie stać nas na Wersal dla rządzących, mieszkańcy mają już dość traktowania ich jako upośledzonych i nic nie kumających.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mirek

To tylko zwykli oszuści , kłamcy i złodzieje – nic więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content