Największe porażki prezydenta D.Bożka – dwa lata kadencji włodarza Tarnobrzega w ocenie Małgorzaty Zych, liderki Klubu Konfederacji w Tarnobrzga

Małgorzata Zych liderka Klubu Konfederacji i pełnomocnik Ruchu Narodowego mijające dwa lata kadencji prezydenckiej Dariusza Bożka. Stwierdziła że upłynęły one pod znakiem braku określenia podstawowych priorytetów w oparciu o które powinien odbywać się gospodarczy, społeczny i kulturowy rozwój miasta Tarnobrzega.

Wśród największych porażek urzędującego prezydenta wymieniła:

1. Największe w historii Tarnobrzega podwyżki cen śmieci oraz wody, które spowodowały pogorszenie się warunków życia mieszkańców Tarnobrzega, zwłaszcza tych najuboższych emerytów i rencistów oraz rodzin z dziećmi, którzy stanowią dużą część populacji miasta. Prezydent nie potrafił przeciwdziałać lub podjąć inicjatywy w zakresie odzyskania kontroli nad polityką komunalną w mieście co miało związek z wcześniejszą sprzedażą przedsiębiorstwa oczyszczania miasta. Mało tego, w bieżącym roku zdecydował się na zbycie udziałów w kolejnej spółce Tarnobrzeskie Wodociągi, co w przyszłości spowoduje podobne skutki, jak w przypadku pozbycia się przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, które dawało nam możliwość kształtowania własnej polityki w tym zakresie oraz nie generowało wysokich kosztów obsługi oczyszczania miasta.

2. Niszczenie idei budżetu obywatelskiego poprzez dopuszczenie do głosowania projektu “Widno i bezpiecznie” niezgodnego z postanowieniami regulaminu budżetu obywatelskiego w sprawie którego zapadł niekorzystny dla miasta wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wskazujący na świadome łamanie przez prezydenta prawa. Zgłaszanie przez otoczenie prezydenta i ferowanie przez władze miasta projektów, których realizacja dotyczy zadań własnych gminy co powoduje, że w głosowaniach biorą udział tylko osoby bezpośrednio zainteresowane danymi inwestycyjnymi np. mieszkający na danym osiedlu, gdzie ma być wybudowany chodnik. Zwrócono uwagę na nieprawidłowości w sprawie przebiegu procesu głosowania w budżecie obywatelskim na osiedlach wiejskich Tarnobrzega, gdzie dochodziło do głosowania w zastępstwie za osoby nieobecne.

3. Zła polityka informacyjna miasta polegająca na blokowaniu informacji w zakresie np. kosztów zakupu Kolekcji Dzikowskiej i świadomym wprowadzaniu w błąd mieszkańców, co do możliwości wywozu kolekcji za granicę przez jej właścicieli oraz okłamywanie mieszkańców miasta, co chęci realizacji projektu odwiertu wód siarczkowych. W tym drugim aspekcie prezydent mało, że nie podejmuje żadnych zdecydowanych działań to jeszcze działa na szkodę odwołując się od wyroków sądowych nakazujących realizację tego projektu dla miasta grając na czas i opóźnienie inwestycji nie bacząc na odpowiedzialność prawną z tytułu niewykonania budżetu miasta oraz korzyści w postaci nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Prezydent zwalcza ten pomysł z powodów politycznych. Prezydent bojąc się konfrontacji z mediami wygłasza swoje oświadczenia do mediów bez możliwości zadawania pytań przez, co dziennikarze zostali pozbawieni swojej funkcji kontrolnej względem organów władzy. Uznano też, za niedopuszczalne wykorzystanie pieniędzy pochodzących ze sprzedaży udziałów w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi na zakup Kolekcji Dzikowskiej.

4. Zła polityka prowadzona w okresie pandemii wirusa covid19. Prezydent utrudnia życie mieszkańcom, stara się być bardziej restrykcyjny niż wymagają tego zalecenia wynikające z przepisów prawa np. zamknął Urząd Miasta, kiedy odbywało się głosowanie nad budżetem obywatelskim przez co naraził mieszkańców na wielogodzinne oczekiwanie przed urzędem na oddanie głosu. Prezydent dokonał znacznych podwyżek płac pracowników Urzędu Miasta w wyniku czego największe kwoty otrzymały osoby najlepiej zarabiające. Podwyżki te zdaniem Małgorzaty Zych byłyby do zaakceptowania, gdyby dotyczyły najmniej zarabiających, którym w okresie pandemii najtrudniej jest zamknąć budżet domowy. W okresie pandemii kiedy w budżecie miasta brakuje 5 mln złotych prezydent decyduje także o zakupie Kolekcji Dzikowskiej, która znajduje się w zamku tylko po to, aby zabezpieczyć roszczenia finansowe rodziny Tarnowskich oraz przedstawić się opinii publicznej jako mecenas dóbr polskiej kultury i sztuki.

5. Brak współpracy z opozycją w zakresie potrzeb rozwojowych miasta, okazywanie arogancji dla przedkładanych przez Konfederację postulatów programowych takich, jak np. w sprawie realizacji odwiertu wód siarczkowych na Jeziorem Tarnobrzeskim oraz utworzenia Centrum Komunikacyjnego Tarnobrzega, wbrew temu jak nazywał się komitet z którego startował na urząd prezydenta, czyli Razem dla Tarnobrzega.

SPRAWA PRZEJĘCIA DWORCA PKP I UTWORZENIA CENTRUM KOMUNIKACYJNEGO MIASTA

Komentarz Konfederacji do odpowiedzi prezydenta na apel w sprawie przejęcia dworca kolejowego i utworzenia Centrum Komunikacyjnego Tarnobrzega:

Dr Witold Zych zwrócił się do PKP w trybie uzyskania dostępu do informacji publicznej i poprosił o ustosunkowanie się do twierdzeń prezydenta zamieszczonych w Tygodniku Nadwiślańskim, że PKP ani nie widzi możliwości przekazania dworca, ani jego modernizacji oraz poprosił o przekazanie skanów korespondencji między miastem a PKP od początku 2018 roku. Wyniku uzyskanej odpowiedzi okazało się, że nie jest prawdą, jak twierdził prezydent, że PKP nie chciało przekazać dworca oraz że prezydent prowadził jakąkolwiek korespondencję w tej sprawie z PKP. PKP dodatkowo poinformowało, że Gmina Tarnobrzeg w maju 2018 roku zrezygnowała z bezpłatnego przejęcia dworca oraz że ciągle jest zainteresowane współpracą z władzami Tarnobrzega w zakresie modernizacji dworca tak, jak to czyni z wieloma innymi gminami w Polsce.

Wyrażono zaniepokojenie podważaniem przez prezydenta zasadności utworzenia Centrum Komunikacyjnego miasta, które przecież jest uwzględnione w Studium Zagospodarowania Przestrzennego, jednocześnie zwracając uwagę na konieczność kontynuacji działań w tym zakresie polegających na bezpłatnym przejęciu od PKP działek gruntu sąsiadujących z dworcem, które zostały rozpoczęte przez jego poprzednika prezydenta Grzegorza Kiełba.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
109 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edi
11 miesięcy temu

Największą porażką było to że wygrał wybory … 🙂

Bio
11 miesięcy temu
Reply to  Edi

Strzal w 10.Brawo.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Bio

teraz jedna się osoba obudziła się aby napisać opinie o pdb z krosna a ja przez dwa lata sam się ośmieszał a każdy to mu wypominał aby się podał to nawet radni nie maja żadnego głosu w tej sprawie a tam nikt nie jest święty i też nie są lepsi bo nawet nie ma żadnej apelacji ci którzy kończą szkoły i myślą o rodzinach czy dostana jakaś pomoc od miasta ale wolą się wyprowadzić a dziura się powiększa a nie zmniejsza wiec słucham propozycji o tych co są 100% tarnobrz………………

Ta.
11 miesięcy temu
Reply to  Edi

Jak nie miał z kim przegrać, to wygrał.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ta.

Tak , tak – na obiecywał mieszkańcom miasta a to wszystko było tylko czystą pijarowską zagrywką aby dorwać się do władzy (koryta) – to były tylko zwykłe
oszustwa i kłamstwa – dzięki temu wygrał a mieszkańcy miasta oddając na niego głos tak naprawdę jak baranki podłożyły swój łeb do zarżnięcia – teraz bulą za ogrzewanie
(PEC sprzedany) , zakład komunalny (zlikwidowany z rozmysłem) a teraz mamy świadome i celowe działanie z Wodociagami – czyli za wszelką cenę sprzedaż ostatnią spółkę miejską (co coś znaczy w sensie majątkowym) – a później tylko po Bożku
(i jego poprzednikach) pozostanie prywatne miasto co nie ma nic oprócz długów, pożyczek. Bożek jak każdy z PO ( Partii Oszustów) wraz ze swoimi politycznymi pomagierami (wice kitka i wielu innych z poza TBG) pozostawią po sobie tylko zgliszcza – upadłe miasto .

Oko
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

1.Naobiecywał pisze się łącznie. 2.Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć zmian za lepsze. 3.PEC i zakład komunalny rozłożony na łopatki za poprzedników.

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Edi

Wygrał tylko dlatego że ładnie i spokojnie mówił jak to wieloletni nauczyciel starej daty a ci co na niego zagłosowali naiwnie łykali te jego kity.

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  łysy

Po prostu wzbudził zaufanie

Kako
11 miesięcy temu

Dariusz z Krosna to się na emeryturę nadaje albo wnuki bawić a nie zarządzać miastem.
Tu potrzeba prawdziwego, zaradnego gospodarza (najlepiej z zapleczem politycznym), a nie celebrytę, który pajacuje z pompką przed UM czy pozuje do sweet-foci.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Kako

Rzecz w tym że ma godnych następców – wielu jest takich nauczycieli, pracowników spółdzielni
(w genach mają oszustwa i złodziejstwo) w radach co by chętnie dorwało się do koryta – tylko całkowita wymiana wszystkich radnych, urzędników miejskich może coś zmienić.
Całkowitym o świadomym kłamstwem i oszustwem było twierdzenie, że kolekcję dzikowską kupi się także za kasę – za zaoszczędzoną kasę na inwestycjach – a prawda jest taka że urzędasy nawet nie potrafili porządnie policzyć realne, rzeczywiste koszty inwestycji a cenę wzieli zawyżone z sufitu.

Oko
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tylko ten, co sam kłamie i oszukuje podejrzewa o to innych. Rozumiem, że masz doświadczenie. Poza tym trzeba być debilem, żeby twierdzić, że można wymienić/ zwolnić wszystkich urzędników bez konsekwencji prawnych i finansowych.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Oko

Wypowiedzenia kosztują ale nie jest powiedziane że wszyscy nowi mają pracować od razu za tak ogromną kasę jak tarnobrzescy (czyli w dłuższym okresie się zwróci).
Po za tym cwaniaczku (debilu co nigdy nie miałeś do czynienia z kosztami)
zawsze kodeksowo można wypowiedzieć warunki pracy a zwłaszcza PŁACY
(co jest nagminnie stosowane w firmach z trudną sytuacją finansową) ale ty o tym nie masz zielonego pojęcia (zapewne nieefektywny urzędas zwany pasożyt żyjący na koszt podatników) – ciekawe ilu tych fachowców odmówiło by podpisania wypowiedzenia warunków płacy ( i gdzie ci fachowcy by znaleźli pracę za taką kasę).
Nie rób nieuku publicznie pośmiewiska z siebie , miej chociaż odrobinę szacunku do pustej swojej łepetyny.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kako

Jak historyk (mierny) mógł zostać prezydentem , człowiek co zielonego pojęcia nie ma o ekonomii,
zarządzie – a jego praca (stanowisko) ograniczało się tylko do pracy na koszt podatników
– tylko w takim postkomunistycznym kraju i mieście.

Mar
11 miesięcy temu

Wciąż dumne narzekanie, a w porządku obrad XXXVI rozpatrzenie jednej skargi. Jedna skarga na całe miasto.

Kazik
11 miesięcy temu
Kazik
11 miesięcy temu
Reply to  Kazik

utwór nr 1 – dawać wszystko

Neltah
11 miesięcy temu

Panie redaktorze, czy można prosić o DZISIEJSZE zdjęcie? To w nagłówku jest z września!

Owen
11 miesięcy temu
Reply to  Neltah

A jakie to ma znaczenie, że z września? Patrzenie nie boli ale już czytanie tak?

Obserwator
11 miesięcy temu

Jak zwykle krytyka dla krytyki. W kwestii zakupu Kolekcji Dzikowskiej rozproszonej po innych muzeach, która po zakupie stanie się własnością miasta to jak najbardziej dobry krok. Należy zauważyć i z upływem czasu dobra kulturowe, w tym szczególnie ruchome nie tracą na wartości, wręcz przeciwnie ich wartość wzrasta. Popełniono niewybaczalny błąd, iż w rękach miasta nie pozostał rękopis „Pana Tadeusza” gdyż mógłby to być na dziesiątki lat jeden z istotnych elementów promocyjnych miasta, ale za to mamy trybunę na stadionie i to niedokończoną za „drobne” 14 mln i kilka remiz strażackich. Doprawdy Konfederacjo mamy się czym pochwalić – taki atrybut w zderzeniu z dziełami sztuki wchodzącymi w skład Kolekcji Dzikowskiej to naprawdę coś konkretnego i promującego miasto. Wody siarczkowe – w wystąpieniu pokontrolnym NIK na stronie 10 czytamy – cytuję: „W dniu 24 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie z przedsiębiorcą, który wyraził zainteresowanie Projektem PPP. W rezultacie spotkania Prezydent Miasta przedstawił przedsiębiorcy szczegółowe uwarunkowania dotyczące ewentualnej inwestycji, w tym m. in.: •dostępu do podstawowych mediów, •możliwości otrzymania koncesji na wydobycie wód, •umocowania nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, •zlecono opracowanie operatu w celu określenia wartości działek.Do dnia zakończenia niniejszej kontroli – 19 listopada 2019 r. – przedsiębiorca, o którym mowa… Czytaj więcej »

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

PANA TADEUSZA to Tarnowski sprzedał do Wrocławia bo ta rzecz była cenna. A resztę badziewi chcą upchnąć gadziewi na prowincje. A podobno ich punktem honoru było to aby ta cała kolekcja trafiła do Tarnobrzega?! Jaki honor Tarnowskich takie ich działania !!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Tarnowscy i honor – dobre dorobili się na niewolnictwie (pańszczyźnie) a teraz jeszcze chcą dorobić się na mieszkańcach miasta , bo burmistrz (z wieloma pomagierami ) mają w geny chłopa pańszczyźnianego) – bo to ostatecznie mieszkańcy za to płacą.
Tarnowscy dobrodzieje niech zrobią darowiznę na rzecz miasta a nie próbują dalej żyć
(żreć, chlać) za kasę publiczną (czyli mieszkańców TBG).

Masakra
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Ciekawe na co komu obrazy jakieś potrzebne, jak nawet wodociągów swoich nie będziemy mieć. Żenada. Kup obraz sprzedaj wodę. Zamienił stryjek siekirke na kijek.

Oko
10 miesięcy temu
Reply to  Masakra

Pewnie, po co kolekcja? Wielu wystarczy flaszka, duży telewizor (żeby sąsiad zazdrościł), disco polo w radiu i 500+ warte teraz może 200 złotych.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Oko

Zarobili uczciwie pracując to niech robią co chcą z kasą , jak chcą się napić to niech kupują i flaszkę a tobie wara od tego – nie twoje i nie z twojego i nie za twoje.

As
11 miesięcy temu

Jeszcze tylko mostu przez Wisłę brakuje i wszystkie pomysły śpiącego rycerza podane na tacy jako danie główne.

Alf
11 miesięcy temu

Martwi mnie postawa Konfederacji na temat pandemii. Zarówno posłowie w sejmie jak np. Pan Braun , który odmówił wystąpienia w masce i został niedopuszczony do głosu na mównicy , jak i ci Państwo na zdjęciach ostentacyjnie wydają mi się ignorować nakaz zasłaniania ust i nosa. Może i przepisy są w tej materii niedoskonałe ale są normy współżycia społecznego i taka postawa jest dla mnie wysoce naganna. Część postulatów według mnie jest bliźniaczo podobna do pomysłów Pana Zych za kampanii wyborczej na urząd Prezydenta miasta. Proszę wskazać jeszcze tylko realny pomysł na sfinansowanie tego remontu dworca. Z tego co słyszałem na potrzeby kopalni w czasach komuny były robione badania wód . Może warto pogrzebać i odszukać dokumentację. Zdaje się ,że płytsze i znacznie wydajniejsze w minerały źródła są w rejonie Mielca. Ale to tylko zasłyszane informacje.

Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Były chociażby ogromne środki z KPO, o czym początkowo nasze miasto nawet nie słyszało, podczas gdy inni składali wnioski. Np. Ropczyce złożyły wniosek o budowę nowego dworca kolejowego, Dębica – o budowę multimodalnego dworca przesiadkowego, a Jasło – o zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego dla komunikacji miejskiej. Jest wiele innych programów, gdzie można ubiegać się o wsparcie finansowe, trzeba tylko chcieć. A stanowisko Pana Bożka jest takie, że nie mamy pieniędzy na utrzymywanie dworca, a teren należy do PKP – no to problem z głowy. Inne miasta, często dużo mniejsze od Tarnobrzega jakoś chciały i potrafiły współpracować z PKP – przykład chociażby Kolbuszowa czy Jarosław (w Jarosławiu jest też całkiem ładna galeria, mimo że miasto to jest mniejsze od Tarnobrzega). Prawda jest taka, że jakby Pan Zych był prezydentem, to nie wstydzilibyśmy się teraz swojego dworca PKP, byłoby budowane centrum komunikacyjne, miasto posiadałoby własną komunikację miejską i mogło się starać o dotacje na nowe elektryczne autobusy, a nad Jeziorem nie tylko byłaby poprawa infrastruktury, ale powstawałyby hotele i sanatoria lecznicze. O innych kwestiach nie wspomnę (most na Wiśle, kwestia prawdziwej wspólnej obwodnicy dla Tarnobrzega i Sandomierza, czy rozwój strefy ekonomicznej), bo to są odrębne tematy. Jak się chce i ciężko pracuje,… Czytaj więcej »

Alf
11 miesięcy temu

Stan dworca przede wszystkim świadczy bardzo źle o właścicielu czyli PKP. Z tego co wiem PKP proponuje wszystkim dzierżawy na 20-30 lat. Nie chce oddawać nawet m2 na zawsze. Tym bardziej dziwi mnie opisana propozycja oddania działek za darmo. Myślę ,że z takiej okazji miasto na pewno by skorzystało Zgadzam się z opinią ,że remont dworca jako obiektu wpisanego do rejestru zabytków przekracza obecne możliwości finansowe Tarnobrzega. Koszty adaptacji takich obiektów są 2-3 razy wyższe niż normalne. Konserwatorzy tworzą nieraz Himalaje absurdów, jak ze strefą konserwatorską przy budowy galerii w centrum. Tu to pewnie kilkanaście , kilkadziesiąt milionów Z tego co pamiętam pomysły wyborcze Pana Zycha nie spotkały się z entuzjazmem wyborców. Mam nadzieję ,że na kolejnych wyborach ludzie zwrócą uwagę na dotychczasowe osiągnięcia zawodowe i biznesowe potencjalnych kandydatów. Miastu potrzebny jest wreszcie dobry gospodarz. Inaczej czeka nas rychła ruina

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Działania urzędu miasta w sprawie dworca PKP świadczą tylko to nieuctwie, braku działania na rzecz miasta burmistrzów, radnych (obecnych i byłych) – nic więcej
a PKP pilnuje tego co przynosi kasę (jak dobry gospodarz) a nie inwestuje w miejsca gdzie nikt nie jest zainteresowany kolejami – proste.
Remont dworca przekracza możliwości finansowe miasta – większej bzdury, głupot nie można było napisać – a co robienie parkingów nad jeziorem, chęć budowy grodu słowiańskiego, stawianie latarń , zakup kolekcji od Tarnowskich ,
rozdawnictwo z kasy miasta forsy na rzecz przeróżnej maści fundacji, stowarzyszeń – miasto było (czy będzie) stać ???????? Jakim kosztem – sprzedażą majątku miasta – wodociągów –

Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Skoro z tym budynkiem są takie problemy, to już dawno można było pomyśleć o budowie nowego, w pełni nowoczesnego dworca po drugiej stronie torów, gdzie i tak są puste tereny. Zabytek byłby problemem PKP, w przyszłości mogłoby tam być muzeum kolejnictwa z wystawą zdjęć czy małych eksponatów. A obsługa pasażerów, czyli kasy biletowe, poczekalnia, toalety, punkty gastronomiczne oraz pomieszczenia administracyjne byłyby po drugiej stronie. Na taką inwestycję też zapewne znalazłoby się spore dofinansowanie z UE czy programów krajowych. Ale najlepiej rozłożyć ręce, powiedzieć, że się nie da i brać kolejną wypłatę. Mi by było wstyd, gdybym był prezydentem. Taka funkcja to nie tylko praca, ale też pewna misja, trzeba robić wszystko, aby w tym mieście się żyło lepiej, a nie ciągle zwalać na innych (poprzedników, PKP, inne podmioty). No ale to tylko moje zdanie…

Obywatel
10 miesięcy temu

Mam nadzieje ,że nigdy nie będziesz miał problemu z poczuciem wstydu , bo nigdy nie zostaniesz prezydentem tego miasta.

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Poczucie wstydu mam jako mieszkaniec, bo widzę jak wyglądają dworce w innych miejscowościach Polski. Jeśli uważasz, że trzeba być prezydentem, żeby się wstydzić za swoje miasto, to nawet nie będę tego komentował. Jednak nie zmienia to faktu, że to prezydent ponosi szczególną odpowiedzialność za wizerunek gminy miejskiej, gdyż nią zarządza. A do bycia prezydentem Tarnobrzega aspiracji na szczęście nie mam i nigdy nie kandydowałem, więc powyższy komentarz świadczy tylko o braku logiki w Twoim rozumowaniu i wyciąganiu wniosków, co do których nie ma żadnych podstaw. Pozdrawiam

Janusz
10 miesięcy temu

W Dębicy też był taki stary zabytkowy dworzec PKP ale kilka lat temu miasto go wyremontowało i teraz wygląda jakby dopiero co go zbudowano. Czyli się da tylko trzeba chcieć a nie zwalać winę na PKP. Myślę że jak by był charyzmatyczny prezydent to sprawę dworca by załatwił bo nawet w interesie PKP jest jego remont.

Prawda
10 miesięcy temu

Panie Witoldzie, proszę nie bić piany, bo o tym dworcu nie da się już słuchać i czytać. Na ten moment sprawa dworca jest drugorzędna i tylko może narazić miasto na niepotrzebne koszty remontu i utrzymania budynku, gdyby miasto go przejęło od PKP ( to tak, jakby ktoś wyremontował mój dom, potem go utrzymywał, a moja rodzina nadal by z niego korzystała – prościej się nie da wytłumaczyć tej głupoty). PKP byłoby z pewnością zadowolone z takiego obrotu sprawy. O wodach siarczkowych i potencjalnych inwestorach ktoś już napisał wyżej. Prawda jest taka, że jakoś nie ma tabunu ryzykantów chcących inwestować w wody siarczkowe. Może pan sam zacząć budować te hotele i sanatoria nad jeziorem. Jeśli to taka intratna inwestycja na pewno się zwróci. „ Jak się chce i ciężko pracuje, to się szuka wyjścia” . Proszę wziąć się do pracy, bo wzbudza pan litość i śmiech.

Ines
11 miesięcy temu

Zastanawiam się dlaczego nadwisla24 wspiera medialnie tak kontrowersyjne osoby jak Państwo Zych.
Klub Konederacji wiele razy pokazał skrajne ideologiczne stanowiska. To ludzie którzy chca władzy bez realizmu. Ich poglądy są chyba gorsze od poglądów przedstawicieli PiS. Czy chcecie takie osoby miec u władzy?
Przeanalizujcie i zastanówcie się. Proszę sięgnąć do wypowiedzi prywatnych państwa Zych chociażby na Facebooku. Życzę przyjemnej przerażającej lektury.

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Ines

Tak chcemy !!!! Tarnobrzegowi potrzeba ludzi którym się chce działać w kierunku rozwoju tego miasta. Chce się ściągać środki z zewnątrz a nie tylko biadolić że się nie da. Budżet miasta powinien być tylko wkładem do inwestycji na które urzędasy powinni ściagać środki z zewnątrz . Bożek za miejskie pieniądze remontuje kawałki dróg i chodników po których można jeszcze jeździć i chodziś latami. Czerwonym emerytom może to się podoba a że miastu wbija ostatnie gwoździe do trumny to co go to obchodzi.

Ines
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Naiwny…
To zwykle bicie piany Państwa Zych.
Jestem zawsze krytyczna w stosunku do działań wladzy i prezydentów Miasta Tarnobrzega. Widzę błędy i porażki kolejnych prezydentów ale na litość boską Państwa Zych… z nich nawiedzonym pomysłami i pseudo religijno-patriotyczna ideologia oderwana od rzeczywistość tez nie chce !!! To niebezpieczna gra.

????
11 miesięcy temu
Reply to  Ines

czy to znaczy że nie ma alternatywy dla nieudolności Bożka ? bo samo patrzenie na błędy jest bardziej niebezpieczne

Ines
11 miesięcy temu
Reply to  ????

Skąd wiesz ze tylko patrzę?
Nie będę sie rozpisywać bo to nieodpowiednie miejsce do tłumaczeń.
Nieudolność wladz tez widzę. Bożka wybrali mieszkańcy. Teraz muszą to przełknąć niestety. Po raz kolejny. Wiele błędów i złych decyzji zapada w tym mieście konekwencje ponosimy wszyscy.
Dworzec…cóż.kazdy wie jak wygląda. Wiem o nim wiecej niz Pan Zych. Czy nie jest mi wstyd. Jest. Tym bardziej ze jestem tam codzienne. Słyszę i widzę śmiech podróżnych i mieszkańców. Tak wstydzę się.
Ale wstyd mi również za naiwność mieszkańców Tarnobrzega. Za Kielba. Za chwasty na wisloatradzie. Za bzdurne wydawanie pieniędzy. Za brak pomyslu na rzadzenie miastem. Za wiele wiele różnych tematów. Ale wiem tez ze Państwo Zych to nie jest rozwiązanie dla miasta. To propaganda dla kolejnych naiwnych…boje sie takich ludzi oderwanych od rzeczywistości.
Aha i PiS tez nie lubię żeby byla jasność…
Lubie swoje miasto i przykro mi że ma fatalnych gospodarzy do rządzenia od wielu wielu lat….

walt
10 miesięcy temu
Reply to  Ines

ja tam na Bożka nie narzekam aż tak głośno.pamiętam Żwiruka,mlecznego Jana,jajecznicę czy Kiełba więc naprawdę nie mam jakichś wygórowanych oczekiwań i może dlatego nie jestem aż tak zawiedziony ?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  walt

No to jaka różnica – po wszystkich tylko długi i wiele kasy wyrzuconych w błoto (plac czerwony, park technologiczno- przemysłowy, Marina, nasadzenia wzdłuż dróg aby prywatna firma zgarniała kasę za plewienie, ścianka wspinaczkowa, inwestycje nad jeziorem za zastawioną kasę wodociągów itd.) – czym burmistrz się różni od poprzedników – niczym , tak jak i oni sprzedaje – wodociągi.

walt
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

sprzedaży wodociągów nie popieram ale zdaje się to nawet cała Rada klepała.

poza tym sytuacja jest zgoła odmienna niż 20 lat temu gdy za mlecznego wyprzedawali za bezcen PEC,PGK (dokończył jajecznica),MKS i tak dalej i dalej.

dziś Bożek i każdy następny tylko ponosi konsekwencje wesołej wyprzedaży poprzedników,głównie mlecznego.

a jak się zerknie na kwoty jakie osiągano to za głowę się można złapać za jaki bezcen wyprzedali srebra rodowe.
a teraz wyją.
zresztą widzimy jak jan pracuje w pocie czoła w Rzeszowie w Sejmiku ale to przecież ponad 9,5 tyś baranów z Tarnobrzega go wybrało więc czego się spodziewać po ludziach,którzy nie zrozumieli tego co się w koło nich dzieje tylko wierzą rydzkowi ? dla nich już nadziei nie ma.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  walt

Bożek to ich dobry uczeń , naśladowca i tak samo robi bo inaczej nie potrafi (myślenia nie zmieni postkomuniście – nauczycielowi – to już geny)

walt
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

startuj może Cię docenią współplemieńcy 😉

oczaruj gawiedź i śmiało będziesz się pławił w tych luksusach !

Albina
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Proszę oglądać, słuchać i czytać ze zrozumieniem. Inwestycje drogowe realizowane w mieście są w dużej części finansowane ze środków zewnętrznych. Same się ściągnęły? A może Zychowie z konfederacją to zrobili? Z tego co wiem, to na każdym zebraniu osiedlowym podnoszone są remonty dróg i chodników. Widocznie to jest bardziej potrzebne mieszkańcom, niż dworzec, z którego odjeżdża 5 pociągów na krzyż.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Ines

no niestety ale domena musi na siebie zarabiać więc nie wiem czy są takie darmowe w pl lubię tu sobie poczytać ale nie które artykuły są słabe nawet nie do za akceptowania a gdzie ta prawda jest……..

Obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ines

Każda ideologia zarówno skrajnie prawicowa jak i lewicowa prowadzi do rządów autorytarnych i dyktatury . Wystarcza mi co karakan z Żoliborza zaczyna wyprawiać w tym kraju. Akcje Policji stają się coraz bardziej brutalne. Apogeum było wysłanie tajniaków z BOA z pałkami teleskopowymi na protestujące kobiety. Tak dzieje się na Białorusi. Jeszcze miesiąc temu popierano na Białorusi programy komputerowe do identyfikacji funkcjonariuszy w maskach i publikowano ich zdjęcia bez masek z danymi osobowymi. Minął miesiąc i u nas straszy się karami do roku więzienia i chyba grzywnami do 45 000 euro z ujawnianie danych osobowych funkcjonariuszy biorących udział w pacyfikacjach protestujących u nas w kraju. Policja dziesiątki lat pracowała żmudnie na zaufanie społeczeństwa. Czy 500 dodatku jest warte takich reakcji jak obecnie ?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

A w mieścinie TBG bez zmian – ciągle ci sami przy korycie w większości z rodowodem PZPR oraz ich potomkowie – w TBG mamy ” dziedziczenie” stołków jak za komuny.

Justa
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

dwa lata temu były wybory a ty pewnie byłeś na uroczystościach koronacji czy pasowania albo masz hyrdy myrdy

JaOby.
11 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

tak jest warte bo ja (i nie tylko ) potrzebuje porządku i policja jest po to by mi go zapewnić porównywanie do Białorusi jest durne( I PACHNIE KOMUSZO) , my równamy do UE a tam pała policyjna jest używana i przynosi skutki. Prawo(NASZE) nie zezwala na uliczne harce. .

odp
10 miesięcy temu
Reply to  JaOby.

ale ktoś dokonał takiego wyboru ale jak ktoś ma pusto w …….. i potem się mnoży na tysiące a na końcu większe cyfry ale w tym mieście to jest nie możliwe a skoro ma być porządek to tego nie widzę bo się boje chodzić chodnikami bo głupia mamuśka parkuje swojego suwa na mim potem zablokowane prz…………. dla pieszych kara od 300 do 500 i 10 punktów ale drogówki nie widzę a jest największe natężenie ruchu czyli odjazd ale szanuje ich za pomoc dla inny w tym czasie……….

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ines

To pisz swoje zastrzeżenia w TW lub innych mediach lokalnych tak chętnie dotowanych z kasy miejskiej przez burmistrza z urzędasami – tam wszystko jest OK , istny raj w mieście , krytyki burmistrza i urzędasów miasta tam brak – tylko same sukcesy !!!!!

krasnal
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

rownie dobrze Ty mozesz wypowiadac sie w innych mediach typu onet

Ada
11 miesięcy temu

Krytyka dla krytyki, mrzonki, fantasmagorie:)))

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Ada

klasyczne bicie piany i wyrzucenie na pierwszą linię pani Zych bo pan Zych mimo wielkiej megalomanii i autopromocji wciąż nie został zbawcą,prezydentem,który jedyny może swoimi fantazjami tchnąć w życie w Tarnobrzeg.lepiej zostawić niech się w tym błocie,którym chcą obrzucić Bożka sami taplają.amen.oszłomostwo wysokich lotów.przerost formy nad treścią i to w sporym rozmiarze.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

OHO HO – burmistrz twoim idolem – najwyraźniej z PO , Lewicy – krytyka swoich zabronione , bronić do upadłego (nawet coś czego się nie da) .

walt
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

idolem ? hehehe chyba powszechną wiedzą jest,że nie głosowałem na pana Bożka,miałem zamiar w 2 turze ale nie przypuszczałem,że tak zdeklasuje pisowskiego delfina już w 1 turze.
ba,krytykuję prezydenta za to,że rozdaje pieniądze żłobom ze spółki siarka tarnobrzeg pod przywództwem geszefciarza więc to nie jest wcale takie płonne i bezkrytyczne uczucie jak to malujesz kiepski badziewiaku.
ale jeśli będzie w następnych wyborach wybór między pisuarem,doktorem fantastą czy jego żoną a Bożkiem to zdecydowanie wybiorę tego ostatniego.
i mam do tego prawo i nie będę nawet czuł z tego powodu dyskomfortu,ale bij pianę to może dostaniesz naczelnika w dworze skonfederowanych Zychów hehehe 🙂

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  walt

No to jesteś pomagierem burmistrza i to dzięki takim jak ty mamy to co mamy

  • długi, pożyczki, zastawione udziały wodociągów jak w lombardzie !!!
  • Dopóki tacy jak ty będą wybierać (jak ty) to będzie to co jest
  • – wielkie nic , ..gów…. długi, pożyczki a żyć jak pączki będą z tego urzędasy i miernoty polityczne (z rodzinami i znajomymi).

Reszta zamiast żarcia , pracy (czyli według takich jak ty – motłoch) będzie podziwiać kolekcje dzikowską (a tarnowscy będą żarli, chlali itp)..

walt
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a jasne,to ja je zaciągałem 🙂 teraz pławię się w luksusach za Wasze.na zdrowie 🙂

zawsze można głosować na obłąkanego pana zycha promotora skonfederowanej szurii i dzieł miszcza pityńskiego.

stefan
11 miesięcy temu

część uwag słuszna i rozsądny prezydent powinien wyciagnąć z tego wnioski i sie nie obrażac

jarosław
11 miesięcy temu

jeszcze tylko brakowało by nacjonalizm z konfederacji rządził w miescie emerytów.

Andryu
11 miesięcy temu

Oglądam odpowiedź Pana prezydenta
https://itvwisla.tv/tarnobrzeg-jakie-beda-dalsze-losy-dworca-pkp/
i nie rozumiem o jakich milionach mówi? Czy pomalowanie elewacji , pomalowanie sali głównej, posprzątanie kosztuje miliony? Skąd się bierze ten pogląd że albo wydajemy miliony na remont, albo doprowadzamy do kompletnej ruiny nie wkładając nawet złotówki, tak jak to zrobiono z budynkami w parku dzikowskim czy hotelem nadwiślańskim ,czy to samo czeka dworzec? Czy panowie samorządowcy nie wiedzą że są odcienie szarości. Czy nie wiedzą że lepiej zrobić cokolwiek niż nie zrobić nic? My mieszkańcy nie wymagamy aby od razu wydać miliony na kapitalny remont, na przebudowę wszystkiego na dzisiejszy styl 21 wieku. Nie o to chodzi. Dworzec jest stary i niech taki pozostanie, ale niech wygląda PRZYZWOICIE,niech tynki nie odpadają, farba sie nie sypie, chodnik nie będzie dziurawy. Kilka płyt wymienić, poprowadzić chodnik do końca. Czy to takie trudne, takie kosztowne? A co z ludźmi oczekującymi na pociąg, czy poczekalnia nie powinna być otwarta? Zawaleniem nie grozi, dach jest cały ,konstrukcja budynku jest stabilna, zatem dlaczego? Gdzie ten szacunek dla ludzi?

praktyczny
11 miesięcy temu
Reply to  Andryu

Najpierw pasowałoby wyremontować perony i dojścia do nich, zrobić długie zabudowane wiaty, zadaszone stojaki rowerowe itd. Obecnie ilość połączeń kolejowych jest niewielka, więc wydawanie milionów na budynek dworca, do którego trzebaby zatrudnić jeszcze ludzi do kasy, sprzątania i ochrony niezbyt się kalkuluje. Co innego, gdyby budynek dworca chciał na coś zagospodarować jakiś prywatny inwestor, wtedy można myśleć.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  praktyczny

pierw to musiałyby jakieś pociągi tu jeździć.

Andryu
10 miesięcy temu
Reply to  praktyczny

Piep…ysz jak potłuczony. Perony są w stanie przyzwoitym, chodzę tam, nie widzę dziur, jeśli sa nalezy wyremontować. Jest jedna wiata na drugim peronie, ławka jest, można siedzieć. Kasa biletowa? Bilety wszędzie sprzedaje się w pociągu u konduktora, znowu bredzisz. Ilość połączeń? Bardzo dobra, do Stalowej można dojechać TYLKO szynobusem, więc kierunek jest atrakcyjny. Do Rzeszowa również jest kilka dziennie,ludzie chętnie jeżdżą. Cały czas podążasz tokiem myślenia prezydenta który mówi albo wszystko albo nic i zamykamy, likwidujemy wszystko, a to nic to przykład obiektów w parku dzikowskim ,gdzie już zdążyło się trochę spalić. Ja jak remontuje mieszkanie ,to etapami, na tyle ile mnie stać,a nie wszystko na raz ,na kredyty,na jakieś miliony,jak by chcieli ci z PO, oni wszystko widzą na czarnobiało.

praktyczny
10 miesięcy temu
Reply to  Andryu

Widzisz, ja pie… jak potłuczony, a ty sam się zaorałeś. Jeśli, jak twierdzisz, perony są ok a bilety kupuje się u konduktora, to na co nam z odświeżania budynku dworca? Wrażenia estetyczne? Jeszcze apropo peronów i Rzeszowa to sprawdź sobie jak tam na dworcu głównym wyglądają wyremontowane perony i porównaj z tymi w Tbg.

Andryu
10 miesięcy temu
Reply to  praktyczny

Ale ja nie powiedziałem że nie trzeba remontować, ale jeśli nie ma środków, to co najmniej odświeżyć wygląd i otworzyć tą cholerną poczkealnię, postawić ławkę na pierwszym peronie, bo nie ma nawet gdzie usiąć. Rzeszów porównujesz do Tarnobrzega? Nie ma o czym gadać. To że perony są z dużych płyt a nie z kostki, nie znaczy że są złe, oczywiście trzeba je pomalować i wyczyścić, bo to miejsce publiczne, musi być czyste ,ale niekoniecznie wykostkowane. Ja nie jestem megalomanem jak nasi rządzący. Farby sa drogie ,ale kosztują najwyżej parę tysięcy ,a nie milionów!

praktyczny
10 miesięcy temu
Reply to  Andryu

Skoro plan już masz, to kiedy zwrócisz się w tej sprawie do PKP?

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  praktyczny

Nie ta opcja forsy nie będzie , chcieli wszyscy historyka to mają więc ważniejsza kolekcja niż rozwój miasta .

Stach
11 miesięcy temu

Dla Tarnobrzega i jego mieszkańców, najlepszym byłoby skopiowanie w mniejszej skali rozwiązania z galerii handlowej i Dworca Głównego w Krakowie.
Powinno powstać centrum komunikacyjne, zintegrowane z obwodnicą miasta i centrum handlowym planowanym na terenach dawnej FUM. Takie rozwiązanie dawałoby nową jakość i było magnesem do odwiedzania Tarnobrzega, jako centrum zakupów.

Cholesterol
11 miesięcy temu
Reply to  Stach

Tak tylko potrzeba że 3 wiadukty

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Cholesterol

a może od razu centralny port komunikacyjny ? 😀

można nawet postawić zamek jak w Disneylandzie tylko kto Stachu za to zapłaci ? ty ?

Mar
11 miesięcy temu

Jak Tarnobrzeg będzie spał, to lepiej nie będzie. Ktoś kiedyś pisał o jakimś stowarzyszeniu – powstało? Konferencje, oświadczenia, komentarze – coś dzięki nim wyremontowano, stworzono? Przypomina mi się dowcip.
Facet codziennie modli się o wygraną w totka. W końcu pyta Boga
dlaczego nie chce spełnić jego prośby, na co Bóg odpowiada:
– Może dałbyś mi szansę i kupił w końcu ten los?

obywatel
11 miesięcy temu

Jakie porażki – cała działalność burmistrza (i jako radnego) jest wielką porażką
– tu nawet nie ma czego wymieniać – Bożek to porażka – porażka miasta i mieszkańców,
zwłaszcza tych naiwnych jego wyborców – pozostanie dług zwany „Bożek”.

jarosław
11 miesięcy temu

obywatel po kim będzie większy dług Kaczynskim czy Bożku

obraz
10 miesięcy temu
Reply to  jarosław

oto „mądrość” naszego mieszkańca a jest ich wielu na tym poziomie

walt
10 miesięcy temu
Reply to  obraz

spokojnie wg PKW blisko 52% jest na poziomie bohaterstwa gwiazdy prlowskich filmów dla młodzieży,ministra zero,vateusza morawieckiego,broszki i obłąkanego macierewicza a przecież nie ćpali tyle i tego gówna co terlecki.

obraz
10 miesięcy temu
Reply to  walt

już jest drugi (1 -w/w Jarosław) eksponat tarnobrzeskiej „inteligencji” „gwarantujący” postęp i rozwój , do tyłu.

Masakra
10 miesięcy temu

Leń, nic mu się nie chce i tylko kłamie

Muzyk
10 miesięcy temu

Właśnie oglądam sesję rady miasta i dyrektor muzeum nazywa tych mieszkańców którzy nie chcą kupić kolekcji frajerami. A ja mam nieodparte wrażenie, że dla Tarnowskich to właśnie prezydent i dyrektor muzeum są takimi frajerami. Okrągłe słówka patriotyzm, naród, dużo patosu a tu skrzeczy rzeczywistość, tego że ktoś was zrobił w bambuko.

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  Muzyk

Włodarz miasta za kustosza do muzeum zgodnie z wykształceniem . wtedy można kupować kolekcję , bo jakoś ona nie zwróci inwestycji , turystów brak i to zapadłe miasto .

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  wasyl

O tam by się burmistrz nadawał idealnie.

wasyl
10 miesięcy temu

Jeśli chodzi o budżet to mu poprą sprzymierzeńcy , dziennikarzy w tym mieście brak bo są na garnuszku UM / zmiany personalne po wyborach / . Dalej idziemy tą drogą ,że TBG będzie dzielnicą Sandomierza lub Stalowej Woli , tu władzy jest brak wizji rozwoju miasta . Dla kogo ta galeria na bezkolizyjnej , kto tam ma udziały z UM? Tylko chyba po to by ściągać haracz za dzierżawę stoiska . Z czyich podatków będzie to ” Widno i bezpiecznie ” – jeśli jest zakaz, oświetlenie Jeziora – jaki koszt i kiedy zwrot inwestycji , a takich spraw jest więcej . Może tego nie widać w centrum miasta ale na osiedlach robią się dzikie wysypiska, dzięki podwyżce cen śmieci , a tego miasto nie widzi . Będąc z przymusu mieszkańcem tego miasta nie widzę dla niego żadnych perspektyw rozwoju , będzie coraz gorzej , bo włodarzom zależy nie na rozwoju tylko pilnowaniu własnych ” KRZESEŁ ” .

Obserwator
10 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Tarnobrzeg to ciekawe miasto, nic nie robią źle, robią to jeszcze gorzej. Jezioro bez infrastruktury źle i krytyka włodarzy, teraz realizują duży zakres inwestycyjny związany z dozbrojeniem terenu w media, następnie drogi i oświetlenie oraz obiekty pod branżę gastronomiczną i sanitarną też źle, bo kiedy się te inwestycje zwrócą. W obrębie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przez 20 lat nic się nie działo źle, teraz robią drogi drogi i dozbrajają teren pod inwestorów też źle bo kto tu przyjdzie i zainwestuje. Brak obwodnicy źle, udało się przebrnąć przez górę problemów w związku niewywiązaniem się byłego wykonawcy z realizacji zadania i teraz jest możliwość żeby chociaż w tym okrojonym zakresie zadanie zrealizować też źle bo zjazd w centrum miasta. Nic się nie dzieje miasto usypia i za chwilę będzie zaściankiem Stalowej Woli, tak tej Stalowej Woli która się zadłuża a planowane zadłużenie na koniec 2020 r. to dokładnie 195 259 000,00 zł. Za to konfederacja upatruje rozwoju miasta Tarnobrzega w remoncie dworca PKP, wodach siarczkowych którymi jak wynika z wystąpienia pokontrolnego NIK z 2019 r. żaden prywatny podmiot nie jest zainteresowany ze względu na ryzyko powodzenia inwestycji, zakup kolekcji też źle bo Tarnowscy powinni przekazać ją miastu za darmo a ja jeszcze… Czytaj więcej »

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Problem w tym ,ze te inwestycje nad zalewem robione są z kilkunastoprocentowych podwyżek za wodę i ścieki przez mieszkańców i tak już cholernie drogiej . Czy ktoś o tym poinformował mieszkańców i zapytał czy tego chcą? Jak dla mnie nikt

Gitara
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Piszesz bzdury, a to że prezydent kłamie w sprawie dworca jak z nut to to już ci nie przeszkadza?Co ? Nawet nie potrafisz się merytorycznie odnieść co całkiem sensownych zarzutów które Konfa udawadnia. Jak będziemy mieć taką klasę polityczną jak Dariusz Bożek kłamca i takich mieszkańców jak ty którzy to bronią to na pewno Tarnobrzeg będzie miastem mlekiem i miodem płynącym.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Co ty gościu bredzisz na temat St. Woli – wiesz przynajmniej ile tam jest, ile powstało tam (a nie w Tarnobrzegu) , wiesz jakie te firmy płacą podatki lokalne (sama Huta płaci więcej niż wszystkie razem w TBG) – wiesz jakie dochody ma St. Wola dzięki tym firmom co w Stalowej Woli powstały (w TBG pozamykali prawie wszystkie a i NM przegonił wiele z TBG – są w Gminie Grębów teraz).
Przede wszystkim piewco poezji – Tam są firmy (a ludzie pracę)i St. Wola będzie mieć przychody , W TBG remontowano Plac czerwony za pożyczczki (i PEC) a w St. woli w tym czasie robiono infrastrukturę w lesie aby firmy przyszły (i była praca) i nie sprzedawano , zastawiono spółek miejskich (pec, komunlna. wodociągi, MKS, PKS)
a u nas gow… jest, miasto ma prawie gów… (a jak sprzeda udziały wodociągów będzie mieć gów…) – same długi, zastawy, pozyczki – ani widoku na inwestora (bo kto przyjdzie do miasta gdzie są burmistrzami łapówkarze, firmy wykonujące na rzecz miast bankrutują – TTBS – dwa razy , afera z bezużytecznym cudem jak tzw park techn.- przemysłowy ).
Stalowa ma majątek – spółki miejskie a Tarnobrzeg gów…. bo sprzedawczyki rozpier…. wszystko .

walt
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

sprzedawczyki z pisu.

jakby w Stalowej mleczny jan rządził a nie Szlęzak to syn katechetki z haremu janki sagatowskiej,kudłaty oblubieniec też by nic nie miał i dłubałby palcem w dupie

Unsekt
10 miesięcy temu

W wyremontowanym dworcu PKP jako budynku centrum komunikacyjnym można by zrobić na piętrze hostel, na dole bar sieciowy, biedronkę ekspres, centrum informacji turystycznej miasta, w poczekalniach zainstalować plansze z historią miasta, do tego reklamy, jakiś salonik prasowy wraz z okienkiem pocztowym i kasę biletowa poczekalnie czynna nocy i jeszcze by się znalazlo

olo
10 miesięcy temu
Reply to  Unsekt

no to dawaj kilkadziesiąt baniek i rób.

Janusz
10 miesięcy temu
Reply to  Unsekt

Pomysł fajny ale najsampierw trzeba mieć ten dworzec bo na razie jest PKP.

Mecenas sztuki
10 miesięcy temu

Ile ubezpieczenie tej kolekcji będzie kosztowało mieszkańców bo nikt nie mówi całej prawdy, ale podejrzewam, że sporo, bo jeśli nie ubezpieczymy i np. kolekcja spłonie lub ktoś zajebie to nieźle stracimy, przez bandę baranów, którzy już liczą zyski. Manipulujecie, ale coraz mniej ludzi wam wierzy.

Max
10 miesięcy temu
Reply to  Mecenas sztuki

A czy czasami pozostałego majątku miasto nie ubezpiecza włącznie z drogami, budynkami i innymi składnikami ? Idąc twoim tokiem myślenia to najlepiej nic nie robić i nie kupować bo ubezpieczenie będzie kosztować. Nasz Stanisław Jachowicz kiedyś napisał „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”. Dobra decyzja Prezydenta i Rady Miasta z zakupem kolekcji, gdyż wreszcie miasto będzie mogło się pochwalić czymś konkretnym, a nie kolejnym chodnikiem, czy kawałkiem kanalizacji, z tym że tu trzeba dobrej promocji i pojawią się turyści. Dajmy czas Prezydentowi, na razie to tylko 2 lata minęły z 5 – letniej kadencji a w inwestycjach dużo się dzieje. Dla przykładu remont ulicy Zakładowej, Strefowej, Plażowej, Zakładowej, ul. Mickiewicza w Miechocinie i odcinka przy szpitalu, remont skrzyżowania Sikorskiego – Wyszyńskiego – Zwierzyniecka, do tego dochodzi Orląt Lwowskich i obwodnica a dzisiaj dobry krok z zakupem kolekcji. Proszę pokazać podobne osiągnięcia w poprzednich kadencjach chociażby tej ubiegłej 2014 – 2018 i pokazać co udało się zrobić przez dwa lata.

Mecenas sztuki
10 miesięcy temu
Reply to  Max

Kto w 2 lata tak bardzo obciążył mieszkańców jak on, śmieci i woda najdroższe w tej części Polski, kolejne zastawy i ty to nazywasz sukcesem, to czyste ……

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Mecenas sztuki

A co źle mówi ? Przynajmniej mieszkańcy dowiedzieli się ciekawych rzeczy.

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  łysy

Dobrze że jeszcze ktoś patrzy władzy na ręce , tak to tylko kłamstwa i mydlenie oczu , dziennikarze nic nie napiszą bo pod nadzorem włodarza. Tak trzymać dalej i pokazywać to co źle zrobione lub na co idzie kasa z podatków .

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Max

O czym ty bredzisz – wszystko za pożyczki, zastawy które mieszkańcy będą spłacać latami , bo burmistrz z urzędasami i radnymi nic innego nie potrafią (oni tylko kase biorą). Mieszkańcy się najedzą tymi twoimi zasranymi ” dziełami sztuki) – takie twoje poglądy (w sprawie zakupu kolekcji) to typowa bolszewicka propaganda aby paru ćwok…w nazywająca się miejscową „elitą intelektualną – kulturalną” reazlizowało swoje hobby na koszt podatników.
Co do muzeum w zamku – to ilu turystów odwiedziło to muzeum , jakie przynosi korzyści finansowe miastu (mieszkańcom) jakie są koszty utrzymania obiektu i pracowników (choćby w tatach 2010-2019) – paru znajomych urzędasów ma tam pracę i w sumie zarabia za pracę (praca bez efektywna bo korzyści żadnej z tego nie ma).

Tomasz
10 miesięcy temu
Reply to  Max

No bracie przesadzasz były i to z udziałem kandydata na prezydenta Szalety inwestycja minionej kadencji która przyniosła i promocje i dochody. pewnie gdyby kandydat został prezydentem szalety zostały by połączone tunelem z centrum komunikacyjnym i otworem siarczkowym to by była atrakcja. a i jeszcze most na Wiśle by powstał, a że gmina za Wisłą nie jest zainteresowana remontem drogi, pomimo tego że mieszkańcy do promu dojeżdżają to miast by tą drogę wyremontowało według planu i koncepcji centrum komunikacyjnego.

Migtka
10 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

Łoryc się trafił

wyborca
10 miesięcy temu

byle się przypy…..rdolic pani ładna, słabe te pretensje, nie promuj sie bo to i tak nic ci nie da

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  wyborca

Prawda zawsze kole ( najczęściej oszustów, kłamców, ) – bez względu kto ją wypowiada!!!!
Uderz w stół a nożyce się otworzą>

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  wyborca

Żeby było cicho to kupią nową choinkę obrońcom włodarza .

Piotr
10 miesięcy temu

Ci czy tamci i tak chodzi o jedno żeby się nachlapac

Marks
10 miesięcy temu

Mam pytanie do Konederacji w Tarnobrzegu co z pomysłem budowy centrum pielgrzymkowego gdyz jeden z kandydatów na Prezydenta miasta taki pomysł zawarł w swoim programie wyborczym. Jak będzie szybka kolej i wyremontowany dworzec to nie uniknione ze pieigrzymi z całego kraju będą do nas zjeżdżać a przy okazji gospodarka będzie się rozwijać bo Plac Bartosza Głogowackiego zostanie zapewne przeznaczony pod kramarze. Miasto ożyje.

sebcio
10 miesięcy temu

TO JEST AJ LAWWWWJU PREZYDENT 😉

Okowitka
10 miesięcy temu
Reply to  sebcio

Co znowu pijesz.??

Ada
10 miesięcy temu

Ale się lansuje:))) Należeć do Konfederacji to wstyd. Wystarczy poobserwować ich zachowania w jako posłów.

symetria
10 miesięcy temu
Reply to  Ada

Ada
Reply to walt:
„Powtarzam: nikt nikogo nie zmusza. Nie czepiaj się wierzących, skoro sam nim nie jesteś.”.

Odpowiem analogicznie.
Nikt nikogo nie zmusza. Nie czepiaj się Konfederacji, skoro sama w niej nie jesteś.

IGA
10 miesięcy temu

KALINKA- NA PREZYDENTA!! Przynajmniej, miejscowy, z dziadka I pradziadka .

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
109
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content