W tarnobrzeskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia na COVID-19. Zaszczepić się chce niemal połowa personelu placówki

W miniony wtorek ruszyły szczepienia na COVID-19 personelu medycznego Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Do szczepienia zgłosiło się prawie 400 pracowników.

– Na ten moment jeśli chodzi o zainteresowanie szczepieniami, zgłosiło się prawie 400 osób z personelu szpitalnego, a więc mniej więcej połowa. Z kolei z personelu grupy „0”, z terenu miasta Tarnobrzega, chęć zaszczepienia wyraziło prawie 500 osób – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24 Wiktor Stasiak, dyrektor placówki.

– Te zgłoszenia na bieżąco spływają, bowiem rząd wydłużył termin rejestracji grupy „0” do 14 stycznia, tak więc codziennie kolejne osoby zgłaszają się – dodaje.

Pierwsze szczepionki otrzymało 75 osób z personelu szpitalnego, kolejne szczepienia dla pracowników placówki planowane są na 5 i 7 stycznia.

– My przekazujemy informacje do Centrum Zdrowia do Warszawy, które dokonuje rejestracji tych osób, natomiast co do samych szczepień, w tym tygodniu otrzymaliśmy pierwszą partię szczepionki, wyszczepiliśmy ją wczoraj i dzisiaj nie mamy już ani jednej wolnej – podkreśla dyrektor Stasiak.

– Ilość osób będzie zależna od zainteresowania i ilości szczepionek jakie pozyskamy z Agencji Rezerw Materiałowych – kontynuuje W.Sasiak dodając, iż: na na dzień dzisiejszy wygląda na to, że otrzymamy tyle szczepionek ile zgłosimy w zapotrzebowaniu.

Sam dyrektor choć zgłosił się do szczepienia, nie otrzymał jeszcze pierwszej dawki szczepionki. – Nie jestem w bezpośrednim kontakcie z pacjentami, w związku z tym uważam, że najpierw musimy zaszczepić personel najbardziej zagrożony – wyjaśnia W.Stasiak.

W CZWARTEK ZGŁOSZENIE, W PONIEDZIAŁEK DOSTAWA

Zapotrzebowanie na szczepionki szpital zgłasza do Agencji Rezerw Materiałowych w czwartki.

– W czwartek zgłaszamy do Agencji Rezerw Materiałowych nasze zapotrzebowanie, to jest nasza decyzja dostosowana do naszych możliwości, żeby nie marnować tych szczepionek, Agencja weryfikuje nasze zamówienie, w poniedziałek ma do nas przyjechać szczepionka, a my na wyszcczepienie mamy cztery dni. Tak było przy pierwszej partii, natomiast to wszystko się dostosowuje do potrzeb, do sytuacji, jest to dynamiczne – opowiada W.Stasiak.

Ile osób może zostać zaszczepionych w danym tygodniu?

– Pytanie ile będzie szczepić zespołów? – odpowiada dyrektor. – Mamy pierwsze doświadczenia z wczoraj i dzisiaj, to jeszcze za mało, żeby autorytatywnie deklarować. Zakładam, że jeden zespół jest w stanie wykonać 40-50 szcczepień, w ciągu normalnej dniówki pracy. Oprócz samego szczepienia w grę wchodzi bowiem jeszcze kwestia wywiadu z pacjentem, kwalifikacji do samego szczepienia, ten pacjent powinien jeszcze pozostać po szczepieniu około 15 minut , zachowanie bezpieczeństwa, dystansu, bowiem trzeba założyć że pacjent może przyjść z COVID-em lub innymi zakaźnymi chorobami. Ale jesteśmy dopiero po pierwszych doświadczeniach, mamy wiec za mało wiedzy praktycznej, zęby to deklarować

NIEPOŻĄDANE ODCZYNY POSZCZEPIENNE

Czy u osób zaszczepionych z personelu szpitalnego wystąpiły jakieś niepożądane odczyny poszczepienne?

– Z informacji które do mnie dotarty co do tych osób, które były wczoraj zaszczepione , nie było jakiś istotnych powikłać, część miała typowe dolegliwości poszczepienne typu uczucie bólu czy lekkie bóle stawowe ale to w większości szybko ustępowało. Ale są to pierwsze próby, dotyczące tylko 75 osób

KIEDY SZPITAL WRÓCI DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA?

– Cały personel nie zdeklarował chęci zaszczepienia, część osób jest przechorowana, mam nadzieję, ze szczepienia spełnią swoją rolę i będą istotnym elementem który ograniczy rozprzestrzenianie się nowych zakażeń i sytuacja w szpitalu zacznie się normalizować – konkluduje dyrektor Stasiak.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
17 dni temu

LEKARZY RODZINNYCH zaszczepic pierwszych!!! Siedza pozamykani w norach od marca !!!
Dość teg, przysięgali pomagać chorym a nie brać pieniądze za nic!

obywatel
17 dni temu
Reply to  Jola

Ich to wcale się nie powinno szczepić – telefonicznie przebadają i przez pielęgniarkę podają skierowania do Szpitala a pracownicy szpitala muszą zrobić wszystkie badania. Wystarczy jak zaszczepią personel Szpitala.

Ewelina
17 dni temu
Reply to  obywatel

Telefonicznie czy kijem w okno ? Telefony w przychodniach nadal głuche.

obywatel
17 dni temu

I brawo Panie Stasiak, że w pierwszej kolejności personel i nie pcha się Pan pierwszy .
Godne pochwały.

Seba
16 dni temu
Reply to  obywatel

Raczej jako dyrektor powinien dać przykład i sie zaszczepić jako pierwszy a nie najpierw wysyła młodsze od siebie pielęgniarki i inny personel medyczny poza tym on chyba nie wie że wyszczepia to się bydło a nie ludzi.

wasyl
16 dni temu
Reply to  Seba

Nie wiadomo czy się zaszczepił, wszyscy obiecują a potem nic . Tak jak Duda , a ilu się zasczepi osób to tylko wie dyrektor bo tych osób jest chyba bedzie mniej niż to podane .

cieć
16 dni temu
Reply to  wasyl

nie wiesz to nie otwieraj dzióbka Są grupy do szczepień w gr,0 jest służba zdrowia(lekarze ,pielęgniarki. ratownicy itd ) nie administracja.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Seba

Dał bardzo dobry przykład – nie jest lekarzem. pielęgniarzem czy salowym

  • tobie pomyliło się właściwe postępowanie Stasiaka
  • z takim komunistą jak Leszek Miler co się chwalił że zaszczepiony.
Artysta
15 dni temu
Reply to  Seba

Przykład będzie dawał jak przyjdzie na niego kolej.Jakby zaszczepił się pierwszy to byście go zjedli razem z gównami,że władza się szczepi pierwsza poza kolejnością,że korzysta z przywilejów itd.

Obserwator
15 dni temu
Reply to  obywatel

Dyrektor zachowal lczujność.

Robert
17 dni temu

Skończyłem pielegniarstwo,chciałbym pracować w Tarnobrzegu w szpitalu,czy sa może przyjęcia?

Adizabebe
17 dni temu
Reply to  Robert

są, ale jak będziesz siedział w domu to nikt cię nie zatrudni. W Nowej Dębie są też przyjęcia.

Robert
17 dni temu
Reply to  Adizabebe

narazie jestem połamany,jak dojde do zdrowia to chcę pracować

Robert
17 dni temu
Reply to  Adizabebe

słyszałem też że wszędzie przyjmują pielęgniarki tylko w Tarnobrzegu nie

^v^
17 dni temu

Czekamy na fotki szczepień z TBG-u niech władze pokażą właściwą drogę tarnobrzeskim plebejuszom. Może trzeba wprowadzić dla zaszczepionych mieszkańców obniżkę za wodę i śmieci.

*v^
17 dni temu
Reply to  ^v^

jakie benefity dla zaszczepionych szykują woołdze miasta?

ARTUR
17 dni temu
Reply to  *v^

Takie jak w całym kraju czyli „pierwszeństwo w korzystaniu z usług zdrowotnych” oraz „zaszczepiony nie będzie wliczany do limitu na spotkaniu towarzyskim”

łysy
15 dni temu
Reply to  ^v^

Na youtube jest film „szczepionka uczyni cie wolnym” jak szczepią vipów pustymi strzykawkami.

Odyseusz
17 dni temu

Konowały a w pustych łepetynach za grosz inteligencji !

smile
17 dni temu

Podobno na nocnym dyżurze szczepiła się pielęgniarka z lekarzem….:)

wasyl
16 dni temu
Reply to  smile

Statystyki dyrektora inne , niech da przykład podwładnym i to publicznie na placu czerwonym kolo pomnika Bartosza , to uwierze jak przyjdę na to widowisko.

obywatel
15 dni temu
Reply to  wasyl

To zwróć się do burmistrza Bożka i jego zastępcy Pluty – pewnie pierwsi dali by przykład ????? Jak miler i pseudo-gwiazda z minionej epoki -Janda.

Jola
15 dni temu
Reply to  obywatel

I byłoby bez referendum

obywatel
15 dni temu
Reply to  wasyl

Następne pop………. gwiazdy – Materna i Maria Seweryn (córa Jandy) – zdziczenie całkowite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zaszczepione w W-wie – przykład dają,
a co tam listy, wskazania, kolejność .
Popaprańcy popierający PO. KO i lewicy – co wy na to ?????????????????????

Artysta
15 dni temu
Reply to  obywatel

Podobnie było jak była awaria w Czarnobylu.Komuchy były pierwsze do pobierania jodu,a zwykli ludzie o niczym jeszcze nie wiedzieli.

wasyl
13 dni temu
Reply to  obywatel

Nikt nie mówi o szczepieniach w opozycji obok koperciarza.

smile
15 dni temu
Reply to  smile

Tak się szczepili….aż ich rozłączyć nie mogli…:)

Dorota
11 dni temu

W jednym z podkarpackich szpitali na 230 łózek które są przeznaczony dla chorych na covid obecnie jest tylko 3 pacjentów a lekarze kasują od państwa za takiego x 2 zamiast przyjmować i leczyć innych chorych.

777
11 dni temu
Reply to  Dorota

zawiść czy troska? –odpowiedż jest prosta

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x