W tarnobrzeskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia na COVID-19. Zaszczepić się chce niemal połowa personelu placówki

W miniony wtorek ruszyły szczepienia na COVID-19 personelu medycznego Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Do szczepienia zgłosiło się prawie 400 pracowników.

– Na ten moment jeśli chodzi o zainteresowanie szczepieniami, zgłosiło się prawie 400 osób z personelu szpitalnego, a więc mniej więcej połowa. Z kolei z personelu grupy „0”, z terenu miasta Tarnobrzega, chęć zaszczepienia wyraziło prawie 500 osób – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24 Wiktor Stasiak, dyrektor placówki.

– Te zgłoszenia na bieżąco spływają, bowiem rząd wydłużył termin rejestracji grupy „0” do 14 stycznia, tak więc codziennie kolejne osoby zgłaszają się – dodaje.

Pierwsze szczepionki otrzymało 75 osób z personelu szpitalnego, kolejne szczepienia dla pracowników placówki planowane są na 5 i 7 stycznia.

– My przekazujemy informacje do Centrum Zdrowia do Warszawy, które dokonuje rejestracji tych osób, natomiast co do samych szczepień, w tym tygodniu otrzymaliśmy pierwszą partię szczepionki, wyszczepiliśmy ją wczoraj i dzisiaj nie mamy już ani jednej wolnej – podkreśla dyrektor Stasiak.

– Ilość osób będzie zależna od zainteresowania i ilości szczepionek jakie pozyskamy z Agencji Rezerw Materiałowych – kontynuuje W.Sasiak dodając, iż: na na dzień dzisiejszy wygląda na to, że otrzymamy tyle szczepionek ile zgłosimy w zapotrzebowaniu.

Sam dyrektor choć zgłosił się do szczepienia, nie otrzymał jeszcze pierwszej dawki szczepionki. – Nie jestem w bezpośrednim kontakcie z pacjentami, w związku z tym uważam, że najpierw musimy zaszczepić personel najbardziej zagrożony – wyjaśnia W.Stasiak.

W CZWARTEK ZGŁOSZENIE, W PONIEDZIAŁEK DOSTAWA

Zapotrzebowanie na szczepionki szpital zgłasza do Agencji Rezerw Materiałowych w czwartki.

– W czwartek zgłaszamy do Agencji Rezerw Materiałowych nasze zapotrzebowanie, to jest nasza decyzja dostosowana do naszych możliwości, żeby nie marnować tych szczepionek, Agencja weryfikuje nasze zamówienie, w poniedziałek ma do nas przyjechać szczepionka, a my na wyszcczepienie mamy cztery dni. Tak było przy pierwszej partii, natomiast to wszystko się dostosowuje do potrzeb, do sytuacji, jest to dynamiczne – opowiada W.Stasiak.

Ile osób może zostać zaszczepionych w danym tygodniu?

– Pytanie ile będzie szczepić zespołów? – odpowiada dyrektor. – Mamy pierwsze doświadczenia z wczoraj i dzisiaj, to jeszcze za mało, żeby autorytatywnie deklarować. Zakładam, że jeden zespół jest w stanie wykonać 40-50 szcczepień, w ciągu normalnej dniówki pracy. Oprócz samego szczepienia w grę wchodzi bowiem jeszcze kwestia wywiadu z pacjentem, kwalifikacji do samego szczepienia, ten pacjent powinien jeszcze pozostać po szczepieniu około 15 minut , zachowanie bezpieczeństwa, dystansu, bowiem trzeba założyć że pacjent może przyjść z COVID-em lub innymi zakaźnymi chorobami. Ale jesteśmy dopiero po pierwszych doświadczeniach, mamy wiec za mało wiedzy praktycznej, zęby to deklarować

NIEPOŻĄDANE ODCZYNY POSZCZEPIENNE

Czy u osób zaszczepionych z personelu szpitalnego wystąpiły jakieś niepożądane odczyny poszczepienne?

– Z informacji które do mnie dotarty co do tych osób, które były wczoraj zaszczepione , nie było jakiś istotnych powikłać, część miała typowe dolegliwości poszczepienne typu uczucie bólu czy lekkie bóle stawowe ale to w większości szybko ustępowało. Ale są to pierwsze próby, dotyczące tylko 75 osób

KIEDY SZPITAL WRÓCI DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA?

– Cały personel nie zdeklarował chęci zaszczepienia, część osób jest przechorowana, mam nadzieję, ze szczepienia spełnią swoją rolę i będą istotnym elementem który ograniczy rozprzestrzenianie się nowych zakażeń i sytuacja w szpitalu zacznie się normalizować – konkluduje dyrektor Stasiak.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
9 miesięcy temu

LEKARZY RODZINNYCH zaszczepic pierwszych!!! Siedza pozamykani w norach od marca !!!
Dość teg, przysięgali pomagać chorym a nie brać pieniądze za nic!

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Jola

Ich to wcale się nie powinno szczepić – telefonicznie przebadają i przez pielęgniarkę podają skierowania do Szpitala a pracownicy szpitala muszą zrobić wszystkie badania. Wystarczy jak zaszczepią personel Szpitala.

Ewelina
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Telefonicznie czy kijem w okno ? Telefony w przychodniach nadal głuche.

obywatel
9 miesięcy temu

I brawo Panie Stasiak, że w pierwszej kolejności personel i nie pcha się Pan pierwszy .
Godne pochwały.

Seba
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Raczej jako dyrektor powinien dać przykład i sie zaszczepić jako pierwszy a nie najpierw wysyła młodsze od siebie pielęgniarki i inny personel medyczny poza tym on chyba nie wie że wyszczepia to się bydło a nie ludzi.

wasyl
9 miesięcy temu
Reply to  Seba

Nie wiadomo czy się zaszczepił, wszyscy obiecują a potem nic . Tak jak Duda , a ilu się zasczepi osób to tylko wie dyrektor bo tych osób jest chyba bedzie mniej niż to podane .

cieć
9 miesięcy temu
Reply to  wasyl

nie wiesz to nie otwieraj dzióbka Są grupy do szczepień w gr,0 jest służba zdrowia(lekarze ,pielęgniarki. ratownicy itd ) nie administracja.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Seba

Dał bardzo dobry przykład – nie jest lekarzem. pielęgniarzem czy salowym

  • tobie pomyliło się właściwe postępowanie Stasiaka
  • z takim komunistą jak Leszek Miler co się chwalił że zaszczepiony.
Artysta
9 miesięcy temu
Reply to  Seba

Przykład będzie dawał jak przyjdzie na niego kolej.Jakby zaszczepił się pierwszy to byście go zjedli razem z gównami,że władza się szczepi pierwsza poza kolejnością,że korzysta z przywilejów itd.

Obserwator
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dyrektor zachowal lczujność.

Robert
9 miesięcy temu

Skończyłem pielegniarstwo,chciałbym pracować w Tarnobrzegu w szpitalu,czy sa może przyjęcia?

Adizabebe
9 miesięcy temu
Reply to  Robert

są, ale jak będziesz siedział w domu to nikt cię nie zatrudni. W Nowej Dębie są też przyjęcia.

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  Adizabebe

narazie jestem połamany,jak dojde do zdrowia to chcę pracować

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  Adizabebe

słyszałem też że wszędzie przyjmują pielęgniarki tylko w Tarnobrzegu nie

^v^
9 miesięcy temu

Czekamy na fotki szczepień z TBG-u niech władze pokażą właściwą drogę tarnobrzeskim plebejuszom. Może trzeba wprowadzić dla zaszczepionych mieszkańców obniżkę za wodę i śmieci.

*v^
9 miesięcy temu
Reply to  ^v^

jakie benefity dla zaszczepionych szykują woołdze miasta?

ARTUR
9 miesięcy temu
Reply to  *v^

Takie jak w całym kraju czyli „pierwszeństwo w korzystaniu z usług zdrowotnych” oraz „zaszczepiony nie będzie wliczany do limitu na spotkaniu towarzyskim”

łysy
9 miesięcy temu
Reply to  ^v^

Na youtube jest film „szczepionka uczyni cie wolnym” jak szczepią vipów pustymi strzykawkami.

Odyseusz
9 miesięcy temu

Konowały a w pustych łepetynach za grosz inteligencji !

smile
9 miesięcy temu

Podobno na nocnym dyżurze szczepiła się pielęgniarka z lekarzem….:)

wasyl
9 miesięcy temu
Reply to  smile

Statystyki dyrektora inne , niech da przykład podwładnym i to publicznie na placu czerwonym kolo pomnika Bartosza , to uwierze jak przyjdę na to widowisko.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  wasyl

To zwróć się do burmistrza Bożka i jego zastępcy Pluty – pewnie pierwsi dali by przykład ????? Jak miler i pseudo-gwiazda z minionej epoki -Janda.

Jola
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

I byłoby bez referendum

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Następne pop………. gwiazdy – Materna i Maria Seweryn (córa Jandy) – zdziczenie całkowite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zaszczepione w W-wie – przykład dają,
a co tam listy, wskazania, kolejność .
Popaprańcy popierający PO. KO i lewicy – co wy na to ?????????????????????

Artysta
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Podobnie było jak była awaria w Czarnobylu.Komuchy były pierwsze do pobierania jodu,a zwykli ludzie o niczym jeszcze nie wiedzieli.

wasyl
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nikt nie mówi o szczepieniach w opozycji obok koperciarza.

smile
9 miesięcy temu
Reply to  smile

Tak się szczepili….aż ich rozłączyć nie mogli…:)

Dorota
9 miesięcy temu

W jednym z podkarpackich szpitali na 230 łózek które są przeznaczony dla chorych na covid obecnie jest tylko 3 pacjentów a lekarze kasują od państwa za takiego x 2 zamiast przyjmować i leczyć innych chorych.

777
9 miesięcy temu
Reply to  Dorota

zawiść czy troska? –odpowiedż jest prosta

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content