Chcą wybudowania drugiego basenu w Tarnobrzegu. To dobry pomysł?

„Drugi basen w Tarnobrzegu” – to nazwa strony, która pojawiła się w mediach społecznościowych. Jej założyciele chcą w ten sposób przekonać władze miasta do swojego pomysłu.

Jeśli jest to profil przeciwko czemuś – to tylko przeciwko temu jak wygląda obecnie korzystanie z basenu w Tarnobrzegu. Przeciętny mieszkaniec miasta nie ma ani możliwości by na basen pójść z dzieckiem ani by samodzielnie rekreacyjnie popływać. Basen dostępny jest dla mieszkańców teoretycznie od godziny 18:15. Jednak nawet wtedy są dni kiedy część basenu zajęta jest przez prywatne inicjatywy. Wobec czego zarówno osoby chcące przyjść się „popluskać” jak i osoby chcące rzeczywiście popływać nie mają na to szans.

Ten profil nie powstał by nikomu dokopać. Ani władzom miasta ani osobom po stronie MOSiR.

Ten profil ma otworzyć wszystkim oczy i uświadomić ilu mieszkańcom miasta zależy na podjęciu konkretnych działań które finalnie doprowadzą do budowy drugiego basenu.

Ale nie tylko samego basenu ale i mini kompleksu saun, w tym sauny parowej… – informują założyciele strony na facebooku

link do strony: tutaj

O pomysłach na zagospodarowanie nieczynnej od ponad 9 lat niecki po basenie odkrytym pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Obecnie niecka zarasta, oprócz bujnej roślinności, można tam znaleźć również śmiecie. Powiększenia powierzchni pływalni krytej o teren dawnego basenu odkrytego, obecne władze jednak nie planują.

O likwidacji działającego od ponad 40 lat otwartego basenu w Tarnobrzegu, zadecydowały w 2011 r ówczesne władze miasta. Już wówczas infrastruktura obiektu była przestarzała, a jej remont byłby bardzo kosztowny.

– Już w ubiegłym roku (w 2010 – przyp.red) inspektor nadzoru budowlanego zgłaszał zastrzeżenia w kwestii funkcjonowania basenu. Dodatkowo za zamknięciem przemawia fakt, iż przez cały ubiegły sezon sprzedano zaledwie 300 biletów, oraz ze względu na położenie, które uniemożliwia modernizację tego obiektu. W tym miejscu planujemy otworzyć sztuczne lodowisko – mówił ówczesny prezydent miasta Norbert Mastalerz.

Sztuczne lodowisko jednak w tym miejscu nie powstało, a część tego terenu – m.in. po brodziku, zajęła wybudowana obok ścianka wspinaczkowa.

WODNY PLAC ZABAW

Kolejny włodarz Tarnobrzega – Grzegorz Kiełb, miał na to miejsce inne pomysły.

– Wstępne koncepcje za prezydenta Kiełba były takie, żeby zrobić wodny plac zabaw dla dzieci – tłumaczył we wrześniu ubiegłego roku NW24 Adam Strumiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu .

– W pewnym momencie chcieliśmy tam dobudować niedużą nieckę basenu krytego, niestety z braku pieniędzy żadna z tych inwestycji nie powstała – dodał.

CHCEMY, ABY TEN TEREN SŁUŻYŁ REKREACJI

Obecne władze miasta również nie przewidują powrotu w tym mieście basenu otwartego, nie tylko ze względu na kąpielisko nad Jeziorem Tarnobrzeskim, ale również znacznych kosztów, które pochłonąłby remont.

Czy mają w takim razie jakiś pomysł na wykorzystanie tego terenu? Na nasze pytania o konkretne plany dotyczące tego terenu, pytany przez nas we wrześniu ubiegłego roku rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis odpowiedział : Na pewno chcemy, by ten teren służył rekreacji. Rozważane są różne koncepcje.

ŚCISK NA BASENIE KRYTYM

Sąsiadująca z dawnym basenem otwartym kryta pływalnia, zostawia wiele do życzenia. Korzystający z niej mieszkańcy narzekają m.in. na brak miejsca na basenie, który niejednokrotnie dzielą z uczestnikami zorganizowanych zajęć.  Remontu wymaga jego infrastruktura. Powiększenia powierzchni pływalni krytej o teren dawnego basenu odkrytego, władze jednak nie planują.

– Na pewno konieczny jest remont obecnego basenu, który ostatni gruntowny remont przechodził przed piętnastu laty. Będziemy chcieli pozyskać na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu – mówił NW24 rzecznik Lis.

– Powiększenie basenu, obecnej niecki, nie jest brane pod uwagę, co nie oznacza, że zamykamy się na temat zwiększenia dostępności mieszkańców miasta do basenu, poprawy komfortu nauki pływania. Póki co, pojawiają się dopiero luźne propozycje – dodał.

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
1 miesiąc temu

Nie wiem jakie priorytety mają władze MOSiRu ale na pewno nie jest nimi zwykły obywatel chcący popływać.Sięga to niestety absurdu. Zorganizowane grupy prawie cały czas okupują basen. Do tego dochodzi nauka pływania. Powinno to być zorganizowane mniej więcej po połowie .Połowa czasu dla osób indywidualnych , połowa dla grup zorganizowanych i nauki pływania. Można ewentualnie basen na dwie części podzielić , ale pewnie nikomu się nie chce. Takie cyrki to chyba tylko w tym mieście. W obecnej sytuacji finansowej , budowa nowego basenu to utopia.Zresztą ile nowych budynków użyteczności publicznej powstało tu w trzech ostatnich dekadach?

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Alf .Przelicz, ile władza wydała na niezbyt mądre pomysły kasy. Np ścianka wspinaczkowa. Jestem za bo basen służy wszystkim mieszkańom i jest dla zdrowia

ada
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Za prezydenta Kiełba był rozpisany przetarg na rozbudowę basenu ale popełnili bład i za mało zarezerwowali kasy na projekt , wszystkie oferty były ponad budżet a budzet był malutki taki na projekt 5 domków.I tak przetarg chyba umarł śmiercią własną a mielibysmy juz rozbudowany basen.Bardzo szkoda.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ada

Wystarczy ten kibel po nim – dobrze że nie brał się za basen . Całe szczęście , że go nie ma i nie będzie, szkoda że tylko nim był – zmarnowany czas.

Malgorzata
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Dlatego już lepiej jeździć na basen do Sandomierza.

Kapitan
1 miesiąc temu
Reply to  Malgorzata

Nie tylkona basen ,silke tez maja niezla.

Kulka czerwona
1 miesiąc temu

2 basen powinien powstać przy szkole – zostaje gra w lotto, może wybudują bidokom takim jak Tarnobrzeg drugi basen, wierze w lotto

walt
1 miesiąc temu

dobrze,że zostało w mieście to co komuniści w PRL zbudowali a czego styropianowcy nie zdołali wyprzedać albo zmitrężyć jak choćby basen odkryty.uff.

heniek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

to prawda tarnobrzeg ma za co dziekowac komunistom bez nich bylby zapyziala wiocha typu rozwadow czy cos takiego nie ublizajac oczywiscie rozwadowowi na poczatek proponuje postawic pomnik gierka na starowce tarnobrzeskiej

heniek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

malo tego wymyslili to czego nikt inny nie mogl wymyslec a mianowicie wojewodztwo ze stolica w tarnobrzegu

wojciech
1 miesiąc temu
Reply to  heniek

tarnobrzeg mial juz swoje 5 minut no coz nic nie trwa wiecznie teraz pora na innych

nie komuch
1 miesiąc temu
Reply to  walt

sluchaj no przyjacielu ten kraj budowali nie tylko komunisci

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  nie komuch

Myslę ,że chodziło o ustrój. Rzeczywiście, patrząc z perspektywy mieszkańca tego miasta to kapitalizm i nieudolne rządy zniszczyły prawie wszystko co tu zbudował poprzedni system

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Dalej wybierajcie cwaniaków nauczycieli, politologów, socjologów i pracusi ze spółdzielni – to pozostanie Wam tylko liczyć na cuda – a nóż coś się uda i wyjdzie.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A pokaż mi w ostatnich wyborach takiego co osiągnął wcześniej sukces ekonomiczny. Od lat wybiera się mniejsze zło w nadziei ,że może ten nowy będzie lepszy od poprzedniego.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Mniejsze zło w przypadku TBG to tak jak wybrać ZERO.
Tu się nie wybiera mniejsze zło lecz cwaniaczków co prą tylko dla kasy
a miasto to tylko wymówka dla osiągnięcia celu.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jak nie mam w czym wybierać to w końcu coś trzeba wybrać

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Jeśli nie ma w czym wybierać, to dlaczego akurat dane podejście? Bo jeśli coś za nim przemawia, to znaczy, że jednak jest co wybrać.

z sando
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

tarnobrzeg bedac wojewodztwem na co oczywiscie nie zasluzyl ograbial innych dobrze ze juz od ponad 20 lat wrocil na poprzednie miejsce

Sołtys Pława
1 miesiąc temu
Reply to  z sando

buroku wracaj na grządkę na polu

z sando
1 miesiąc temu
Reply to  Sołtys Pława

tylko krolewski sandomierz miastem wojewodzkim w rzeczypospolitej

Bonaanza
1 miesiąc temu
Reply to  z sando

RACZEJ –KOREWSKI.!!

zenek
1 miesiąc temu

Naprawde liczycie na to ze miasto wybuduje drugi basen?Nie ma na naprawe 50 m chodnika czy na zalatanie kilku dziur po zimie a wy o basenie rozprawiacie?No chyba ze w wyborach wybierzecie odpowiednia władze która rządzi i dzieli a nie na przekor aby tylko tamci nie wygrali.Ale jesli nawet to dopiero za kilka lat ,a ewentualna budowa na kilkanaście.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  zenek

no to po co miasto inwestowało w obszar nad jeziorem bo tam też można popływać a teraz chcecie drugi basen no to zacznicie zbierać kasę aby wykupić działkę a potem na materiał
ale to nie wyjdzie bo tu jest bieda i ludzie pełnego strachu…..
pozdrawiam

Wiolka
1 miesiąc temu

Dwa Baseny i Dwóch Prezydentów i Dwie Rady Miasta. Skoro na Miejskim basenie nie można normalnie korzystać, skoro obecny prezydent „nic nie może i nie ma pomysłu na miasto” a radni przyklaskują i akceptują to co z „góry” dostają to trzeba podzielić TBG na dwa małe miasta : TBG Obywateli i TGB Kolesi Partyjnych.

Brawo
1 miesiąc temu
Reply to  Wiolka

Tak właśnie myślą mieszkańcy . Tylko DWÓR udaje ,że nie widzi.

Mar
1 miesiąc temu

Jak nie ścianka wspinaczkowa, to dworzec kolejowy. Jak nie dworzec, to drugi basen. Palące potrzeby miasta. Widocznie gospodarka odpadami już optymalna, tak jak drogi, tereny na osiedlach itd. Serio?

mieszkaniec Tbg
1 miesiąc temu

PO co mieszkańcom drugi basen? za niedługo będą mieli lepszą atrakcję w pobliżu – ściankę wspinaczkową. Postawioną notabene za 2,7mln zł za 100% środków gminnych. To projekt budżetu obywatelskiego mocno promowanego przez obecnego prezydenta, który miał kosztować jedyne 400 tys zł. Mają rozmach…… 😀 Obecna władza nie zdobyła w żadnym programie nawet ułamka % dofinansowania na ukończenie ścianki wspinaczkowej więc nie liczcie, że kolejny basen wybuduje.

zdziwiony
1 miesiąc temu

A jednak są w tym mieście mieszkańcy myślący, wbrew temu co , radni uznali ,że mają świetnych prezydentów to już nic nie muszą-DO WYBORÓW !!! Dobrze ,że w mieście są jeszcze ludzie nieobojętni na nieudolność i marnowanie kasy dla wspinania się do nieba.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  zdziwiony

no jak się chcesz spinać do nieba to musi lotnisko zaistnieć
nie wiem czy tyle kilometrów znajdziesz w tym miescie na budowe
ale jak by ludzie w tym miescie uzywali rozumu to by było inaczej niż jest…….

obywatel
1 miesiąc temu

Lepszy drugi basem niż głupawa inwestycja „ścianka wspinaczkowa” = z basenu być może korzystało by więcej mieszkańców niż z tej zachcianki wąskiej grupy cwaniaków co swoje hobby zrealizuje za publiczne (mieszkańców kasę).
Ścianka to taki przykład głupawej władzy w mieście (tak samo jak kibel za ponad 500 tyś).

niezadowolony
1 miesiąc temu

We wsi Tarnobrzeg stale remontuje sie te same drogi, kiedy inne od lat, nawet te najkrótsze nie sa remonowane (np,przy wiezy cisnień i zjazd do promu)

wasyl
1 miesiąc temu

Już postawili betonową szubienicę , kosztowała z BO ok . 600 tys . zł , teraz wykończenie tego gniota – dodatkowe 2mln . Czy to się zwróci i kto z tego będzie korzystał , emeryci , gdzie młodzież , jakie dla niej perspektywy rozwoju ? Budować coś co się sprawdzi , a tak to żaby będą rechotały w tym nowym basenie , a niedługo sezon nad Jeziorem . Ilu jest tych co chce leżeć w chlorowanej wodzie , najwięcej jazgoczą ci których jest garstka . Było dziadostwo w tym mieście ale teraz sięgnęło dna i nikt nie jest w stanie tego odwrócić przy tym rządzie , rządzących – dbających o własne d..y i toczących walkę między sobą . OTO OBRAZ PAŃSTWA Z DYKTY .

Odyseusz
1 miesiąc temu

Po co w mieście ściana wspinaczkowa , czy nie lepiej byłoby te pieniądze zainwestować w rozbudowę krytego basenu? Jest też druga opcja ściągnięcia do miasta dużego inwestora który zainwestowałby w AQUAPARK jak już ie w mieście to może w okolicach jeziora jako dodatkowa atrakcja nie każdy wszak lubi prażyć się na słońcu:)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Bo kilku cwaniaków za publiczne zrealizuje swoje marzenia i hobby.

ciocia Gienia
1 miesiąc temu

w naszym mieście z każdym rokiem rośnie liczba Morsów więc kryty basen to jak dla pingwina ciepła pierzyna więc wystarczy wzmocnić tylko reklamę na rzecz Morsów i po problemie

Łysy
1 miesiąc temu

Te koncepcje rozważają od co najmniej kilku lat i nic z tego nie wynika a drugi basen kryty by się przydał bo czasem jak się przyjdzie to 3 lub 4 tory na dużym basenie zarezerwowane, na dwóch wolnych torach pływa kilkanaście osób,na małym pełno dzieci które zachowują się jak stado małp i w dodatku jacuzzi też zajęte.

Kapitan
1 miesiąc temu

A JA CHCE -BDRUGIEJ OBWODNICY!! CHCIEC. TO. MOZNA. K..E ZROBIC.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Kapitan

Obwodnica Tarnobrzega już jest i to omijająca całe miasto. Wystarczy przejechać przez Wisłę DK9, a potem skręcić w prawo w DK 79. Trzeba nadłożyć trochę drogi, ale obwodnica jest.

Kapitan
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

NIE ZAPRZECZAM, NIE POTWIERDZAM.!!

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x