SKS WISŁA SANDOMIERZ nie przystąpi do rozgrywek 3 ligi sezonu 2021/22

Decyzją zarządu SKS WISŁA SANDOMIERZ nie przystąpi do rozgrywek 3 ligi sezonu 2021/22 czytamy w dzisiejszym komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu Wisły Sandomierz.

Cały komunikat:

„Decyzją zarządu SKS WISŁA SANDOMIERZ nie przystąpi do rozgrywek 3 ligi sezonu 2021/22
Dzisiejszy dzień miał dać nam ostateczną odpowiedź gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy, Miał być ratunkiem dla prawie 100-letniej historii tradycji i tożsamości naszego klubu, który dostarcza emocji, dumy po wygranej i łez po porażce. Rozmów i rozterek długo po ostatnim gwizdku. Klubu, który może liczyć na doping swojej drużyny przez oddanych fanatyków i kibiców.

Niestety okazuje się, że te wszystkie wartości są zupełnie obce i bezwartościowe dla władz Sandomierza. Nasz uprzedni apel został zupełnie zignorowany nie licząc garstki radnych, którzy wyrazili poparcie ale bez jakichkolwiek konkretów i form finansowania. Także niby są jakieś formy zrozumienia i aprobaty ale okazuje się, że przy biernej postawie Burmistrza Marcina Marca i całej Rady Miasta to nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Zdajemy sobie sprawę, że przeciągająca się niepewność startu bardzo niepokoi zawodników i nie pomaga w ewentualnych rozmowach z potencjalnym trenerem jak i kompletowaniem drużyny, która cały czas jest w zawieszeniu. Spędza również sen z powiek u nas zarządzających klubem, którzy muszą wziąć odpowiedzialność za wycofanie drużyny. Zostaliśmy już nie raz ze strony miasta zlekceważeni i potraktowani obojętnie, ale dla dobra klubu swoją dumę i swoje urazy należy schować do kieszeni i dalej walczyć. Ale wszystko ma swój kres, chociażby dla szacunku dla każdego pojedynczego kibica i każdego zawodnika, który jest niepewny swojej przyszłości. Sezon zaczyna się 7 sierpnia, przygotowania w klubach ruszają w najbliższy poniedziałek 5 lipca. Rozmowy a raczej przepychanki i przerzucanie odpowiedzialności między władzami naszego miasta cały czas trwają. My prócz prośby do wszystkich dobrze nam życzącym o jeszcze chwilę cierpliwości i rozmów z potencjalnymi sponsorami nic innego nie możemy zrobić. Zdajemy sobie również sprawę, że stan niepewności, łudzenia się i wiary w to, że prócz nas to jeszcze komuś na klubie zależy nie może trwać w nieskończoność.

Z ciężkim bólem serca ta decyzja została podjęta, ale po raz kolejny bez stabilności finansowej nie weźmiemy na siebie odpowiedzialności za prowadzenie drużyny na poziomie trzecioligowych rozgrywek.”

Z wyrazami szacunku
Prezes: Sebastian Wieczorek
Wiceprezes: Sławomir Gągorowski
Członek zarządu: Paweł Czerepak

 **********************************************************************************************************

Aktualizacja

W dniu 02.07 na Walnym Zebraniu przy obecności i zapewnieniu Pana Posła Marka Kwitka, obecnych na spotkaniu Radnych Sandomierza oraz Pana Wiceburmistrza Pana Janusza Stasiaka, który przedstawił jasne stanowisko Pana Burmistrza Marcina Marca odnośnie wsparcia SKS Wisła zapadła jednogłośna decyzja o przystąpieniu do rozgrywek 3 ligi w nadchodzącym sezonie 2021/2022 – czytam na oficjalnym profilu Wisły Sandomierz

Urządzamy pokój małej dziewczynki

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wojto z sando
2 lat temu

wisla z kim ty trzymosz?wstyd

Dorian
2 lat temu

Gdyby Wisła miała barwy tęczowe to kasa by była

Panczo
2 lat temu
Reply to  Dorian

Jeśli to tak działa to zakładam tęczowe barwy i idę po hajs.

zenek
2 lat temu

A w nastepnym sezonie wycofanie Siarki.To oczywiste.

Tomasz
2 lat temu

Kolejni, którym się wydaje, że muszą być utrzymywani z publicznych pieniędzy bo tak chcą i już. Ponoszenie kosztów piłkarskich rozgrywek ligowych nie jest zadaniem gminy. Znajdźcie sobie sponsorów.

art
2 lat temu

Na jednym z portali jest artykuł informujący, iż Wisła Sandomierz przystąpi jednak do rozgrywek III ligi.

odp
2 lat temu
Reply to  art

raczej jak im sie to uda to życze im powodzenia bo szkoda zaczynac znowu od zera
ale jak tam ma byc to niech tak zobia tylko pod inna nazwa

stara wisla
2 lat temu

wislo z kim ty trzymasz?

Panczo
2 lat temu
Reply to  stara wisla

Wisła trzyma się koryta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content