Mogą ale nie muszą. Będą podwyżki diet radnych Tarnobrzega?

Troje radnych z klubu  „Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega” złożyło projekt uchwały, zakładający podwyżki uposażenia samorządowców. Działania te uzasadniają brakiem waloryzacji diet tarnobrzeskich radnych od niemal 19 lat.

Na znaczącą podwyżkę diet radnych pozwalają znowelizowane przepisy przyjęte przez polski parlament w październiku ubiegłego roku. W przypadku pensji prezydentów, wójtów, burmistrzów, ustawodawca określił nie tylko maksymalną wysokość pensji włodarzy miast, wprowadził również kwotę minimalną, wymuszając niejako podwyżki. W odniesieniu do diet radnych takich widełek nie ma, określona została tylko kwota maksymalna, a więc w praktyce, podwyżki nie muszą zostać wprowadzone.

O zwiększenie kwot diet radnych, przewodniczących komisji, wiceprzewodniczących oraz przewodniczącego Rady Miasta wnioskują Bożena Kapuściak, Dominika Kliza i Włodzimierz Trybuła. Podpisy tych radnych widnieją pod projektem uchwały, która będzie poddana pod głosowanie podczas najbliższej, styczniowej sesji.

Obecnie do określenia wysokości diet radnych Rady Miasta Tarnobrzega stosowany jest minimalny przelicznik 1,5% przyjęty Uchwałą NR V/35/2002 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 30 stycznia 2003 roku. Tym samym na przestrzeni niemal 19 lat nie przeprowadzono żadnej waloryzacji diet radnych Rady Miasta Tarnobrzega” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

PROPONOWANE PODWYŻKI

Maksymalna wysokość diet zależy od kwoty bazowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe – wynosiła dotąd 1 789,42 zł, i ta kwota, po znowelizowaniu ustawy nie uległa zmianie. Zmienił się natomiast przelicznik. Do tej pory wynosił 1,5 kwoty bazowej, a teraz maksymalnie, 2,4.

Dla miast od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców maksymalna wysokość diety może wynieść 75% maksymalnej wysokości diety. W ubiegłym roku wynosiła ona 2 tys.013 zł, po nowelizacji zaś to 3 tys.220 zł.

W przedłożonym projekcie uchwały na wysokość diet radnych wpływ ma nie tylko nowy przelicznik kwoty bazowej ale również podwyższona relacja procentowa do podstawy naliczania.

Zgodnie z proponowanymi stawkami wysokość diet w relacji procentowej do podstawy wynosić miałaby:

1. przewodniczący Rady Miasta – 90% (było 70%), co daje kwotę 2 tys.899 zł
2. wiceprzewodniczący Rady – 80% (było 60%), co daje kwotę 2 tys.576 zł
3. przewodniczący komisji stałych – 70% (było 50%), co daje kwotę 2 tys.254 zł
4. radni – 60%, (było 35%), co daje kwotę 1 tys.932 zł
5. przewodniczący osiedli – 15% (wskaźnik procentowy taki sam) – co daje kwotę 483 zł.

MNIEJSZE KARY ZA NIEOBECNOŚĆ

Projekt uchwały zakłada mniejsze kary finansowe za nieobecność na sesji lub na obradach komisji. Za nieobecność na sesji potrącenie wynosić miałoby 20% (było 50%) przysługującej diety, za nieobecność na obradach komisji – 10 % (było 20%).
Trzeba tutaj dodać, iż obowiązująca uchwała z 2003 r wyszczególniała, iż zmniejszenie diety nie obowiązuje, gdy wynika ze zwolnienia lekarskiego lub pełnienia w tym czasie innych obowiązków radnego. Natomiast w proponowanej uchwale, zapis brzmi: „Za każdą nieobecność radnego”.

Uchwała która będzie głosowana podczas najbliższej sesji, nie zawiera punktu wprowadzonego uchwałą RM z dnia 31 maja 2016 roku, w myśl którego dieta radnego jest zmniejszana o 10% za opuszczenie na trwałe sali obrad Rady Miasta lub posiedzenia Komisji stałej lub doraźnej w trakcie ich trwania bez usprawiedliwienia i powiadomienia Przewodniczącego odpowiednio Rady Miasta lub Komisji. Wprowadzony został za to punkt o zmniejszeniu diety przewodniczących osiedli. W przypadku długotrwałej niemożności wykonywania obowiązków (co najmniej 14 dni) o 25%, w przypadku zaś niemożności wykonywania obowiązków przez miesiąc – o 100 %.

Ustalenie diet radnych ma zastosowanie od 1 sierpnia 2021 roku. Jeśli więc podwyżki będą przegłosowane, radni będą mogli liczyć na wyrównanie.

V_35_2003

67-diety-radnych_1582857

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
138 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bezradny
4 miesięcy temu

To bardzo niesprawiedliwe, nasza wiceprzewodnicząca zasługuje na dużo więcej.

MPK
4 miesięcy temu
Reply to  bezradny

hahaha tak o 200% bo zarobiona kobita po pachy. K. ludzie dostają 200zł podwyżki a szlachta od razu o 100% Bezczelni.

smile
4 miesięcy temu
Reply to  bezradny

Ja też chcę być radnym….:)))))))

Zbyszek
4 miesięcy temu
Reply to  smile

Trza było sie uczyć i startować, a nie rżnąć teraz gupa?

Marzena
4 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Uczyć? na radnego?

Zbyszek
3 miesięcy temu
Reply to  Marzena

Miałaś iść na zakonnice jak obiecałaś swojej Śp. Babci, a teraz będziesz się użalać nad sobą żeś niedorajda i nieudacznica. I Ksiądz na miejscu….ciamajdo

Wiśniok
4 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

jokby radne były ucone, to by było w Tarnobzygu San Francisco…
A tak to momy tylko klepisko….:)))))))

Zbyszek
4 miesięcy temu
Reply to  Wiśniok

Trza było iść w polityke jak radził ci twoj kochany Dziadziuś, a nie użalać sie teraz nad sobą, żeś nieudacznik i niedorajda i jak twoja kochana babcia zawszy ci mówiła…” ty ciamajdo”

misia
4 miesięcy temu
Reply to  bezradny

co prawda, to prawda…

30.jpg
Zbyszek
4 miesięcy temu
Reply to  bezradny

A przewodnicząca to co? Dowalić jej dwa razy więcej.

Szymon Hujownia
4 miesięcy temu
Reply to  bezradny

Brawo radni! Dojdziemy do wadzy, to damy możliwość jeszcze większych podwyżek.

Pawełło matko
4 miesięcy temu

Dać im więcej a co A niech mają Mieszkańcy się złoża Za mieszkanie 69 M2 czynsz 900 zł

misia
4 miesięcy temu

ja wam dam więcej!

32.jpg
obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  misia

To mi się podoba!!!

Alf
4 miesięcy temu

Tak jako porównanie Panie Prezydencje , proszę sprawdzić ile po podwyżce zarabia Prezydent Warszawy a ile Pan? Nie wydaje się Panu ,że można jednak było mieć większy umiar z tą podwyżką ? Zwłaszcza w czasie kryzysu ?

Blaszane uszko
4 miesięcy temu
Reply to  Alf

Tarnobrzeg=drożyzna dla mieszkańca. Czy radni PO.KO będą firmować swój slogan także w Tarnobrzegu? Bo jeśli tak to nie wyciągną rąk po podwyżkę.

Mieszkaniec
4 miesięcy temu
Reply to  Blaszane uszko

Sa plakaty ty Pis =drozyzna Radni PO zagłosujcie za podwyżkami

Jan
4 miesięcy temu
Reply to  Alf

To nasi bezradni dali prezydentowi podwyżkę najwyższą z możliwych. Przeciez mu sie należało. Nie stać naszego miasta na taki gest? Prezydent chciał mniej ale radni go nie posłuchali i dali maxa. Łatwa kasa prezydentowi nie śmierdzi. Gdyby miał odrobinę przyzwoitości to zawsze mógłby co miesiąc przeznaczać to czego nie chciał na społeczny cel. Chorych dzieci i zbiórek nie brakuje.

Damian
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

A jaką masz pewność że tego nie robi.

Jan
4 miesięcy temu
Reply to  Damian

Gdyby tak było to na pewno prezydent lub jego sztabowcy poinformowali by mieszkańców. Może gdy to dojdzie do niego to tak zrobi. Na dobry gest nigdy nie jest za późno.Potrzebujących nie brakuje.

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

Później będą brednie , że oni tylko 80 procent chcieli z tego ???
TAK jak WÓJT
– wszystko przemyślane, uzgodnione ..

Oko opatrzności patrzy
4 miesięcy temu

W dobie kryzysu i pandemii podwyżki radnych powinny być odroczone na bliżej nieokreślony czas. Na radnego nie idzie się dla kasy tylko dla dobra miasta. Powiedzcie ile można zrobić z oszczędności? Jeżeli podwyższą sobie diety to w mieście zatriumfuje obłuda i fałsz. Idąc dla kasy zdradzili Tarnobrzeg. Jest jeszcze czas do namysłu. Mieszkańcy miasta mówią: STOP dla podwyżek dla radnych, bo po prostu nie stać nas na to, w obecnej sytuacji miasta. Tarnobrzeg=drożyzna dla mieszkańca. STOP

misia
4 miesięcy temu

będzie jeszcze debata

34.jpg
obywatel
4 miesięcy temu

Koryto , koryto, koryto – najważniejsze.

misia
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a kto potrzebuje koryta?

31.jpg
alter ego
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

chciałbyś wrócić?

mieszkaniec
4 miesięcy temu

Gdy obecni radni startowali do rady miasta wiedzieli ile będą zarabiać i się na to zgodzili. Na siłę ich nikt do startowania nie zmuszał. Ledwo połowa kadencji a oni wyciągają łapy po 100% podwyżki. Im się te pieniądze po prostu należą? Za podwyżki dla mieszkańców?

Man
3 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Mam wiedzę że nie wszyscy Radni chcą podwyżek dlatego uchwała jest przez klub. K. K też chyba zagłosuje przeciwko bo ma wiedzę kto jest przeciw tej uchwale a on nie może już przegrywać.

Tom
4 miesięcy temu

Bogaci jesteśmy. Dajmy radnym podwyżki bo to kropla przy wydatkach okołocovidowych jakie marnujemy. Polska na testy RT-PCR na COVID-19 od 4 marca 2020 r. do 31 grudnia 2021 r. wydała 3 488 097 649 zł.
***************
Polska od 4 marca 2020 r. do 31 grudnia 2021 r. wydała 28 883 103 656 zł na profilaktykę, diagnostykę, monitorowanie, leczenie oraz inne sytuacje związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV2.
****************
Polska zgłasza 40 876 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii.
Wykonano rekordową liczbę 150 984 testów. Na kwarantannie przebywa 828 763 osoby. Najwięcej od początku pandemii.
***************
Jak widać pieniądze wydane na walkę z obecnie przeziębieniem nie posżły na marne. Sprzedawcy testów i labolatoria zarobiły fortuny. Polska jak również większość świata walczącego z przeziębieniem zalicza rekordy zakażeń. Dodruk pieniądza jest tak ogromny, że za chwilę wszystko musi pierd…ć. Wtedy dopiero będziemy mieli nowy ład…

_qqqFJpbq9fWUAIchJl (1).jpg
Dawid
4 miesięcy temu
Reply to  Tom

Najlepiej wyszczepiony i najmądrzejszy Izrael zgłasza największą liczbą zakażeń SARS-CoV2 na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 7 dni wśród wszystkich krajów świata. Zajebiście są skuteczne te szczepionki…. Ludzie stracili własną odporność i teraz dopiero będą chorwali…

smile
4 miesięcy temu
Reply to  Dawid
Foliarz
4 miesięcy temu
Reply to  smile

Kto by tam słuchał jakiegoś Noblisty, my mamy swoich specjalistów: Grzesiowski, Simon i Horban – tuzy opłacane przez big farmę, kótrym zawierzyły miliony Polaków swoje zdrowie. Za to Luc Montagnier – francuski wirusolog, współodkrywca HIV w 1983, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, współtwórca technologii mRNA powiedział, że szczepionka powoduje wytworzenie dużej ilości białka kolca, takiego jak na powierzchni wirusa i to jest bardzo niebezpieczne, bo sprzyja zachorowaniu. Dlatego coraz więcej osób choruje po szczepieniu”. Wg uczonego Paszporty Covidowe to coś haniebnego i skandalicznego. Szczepionka w technologii mRNA jest chimerą. Nie wiadomo jakie będą konsekwencje przyjęcia jej. „Odmawiam poddania się szczepieniu” – powiedział i zwrócił się do medyków: „Zachowujcie się jak lekarze, nie jak barany. Nie bójcie się”.

Sok z siusiaka
4 miesięcy temu

Dla mnie brakiem wstydu i umiaru była podwyżka dla prezydenta.Ten człowiek zarabia za nieudolne zarządzanie tą mieściną ponad 20 tyś brutto-to jest nienormalne.

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Sok z siusiaka

Dla mnie oszustami i kłamcami będą ci co się wstrzymają od głosu bo będą de facto ZA ( kasę chcą przytulić) a odwagi mieć nie będą powiedzieć NIE .

Miasto zadłużone , sprzedane udziały w Wodociągach( tak piszą w folderach firmy biorące w tym udział) , chcą sprzedać tereny szkoły podstawowej nr 5 aby tylko napchać sobie kieszenie

Scena
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Opcja wstrzymania od głosu powinna być zakazana we wszelkich głosowaniach w radach gmin, Sejmie itd. Nie po to się kogoś wybiera do jakiejś władzy, żeby nie miał zdania. Bo jak ktoś nie jest w pełni przekonany do czegoś, to powinien być przeciw temu, aby zostało to dopracowane. Wtedy co bardziej niezdecydowani nie wykręciliby się już od bycia opozycją.

prawo
3 miesięcy temu
Reply to  Scena

Jeśli chodzi o gminę, to w ustawa o samorządzie gminnym ani nie zabrania ani nie nakazuje umożliwienia wstrzymania się od głosu. Także w statucie miasta możnaby wykluczyć taką możliwość. Ale nikt nie wyjdzie oficjalnie z takim postulatem, bo to wyeliminowałoby przysłowiowe bycie za a nawet przeciw czemuś.

Zbyszek
4 miesięcy temu
Reply to  Sok z siusiaka

A co na to powie ten Rafał z Warszawy? co wycina lasy dla ścieżki rowerowej?

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

A co na to słynny Juliusz Cezar ???

bezradny
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Cezar co ze sprawą sądową prezydenta w mieszkańcem Tarnobrzegu . Będa zasądzone koszty od mieszkańca Chyba spore.

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  bezradny

A tu już wiesz ???
Jeszcze rozprawy nie było a już wyrok jest ???
Zatem wniosek jeden – w Tarnobrzegu banda jak za komuny , UB, SB, Komuniści i ich potomstwo już zdecydowalo ????

Juliusz Cezar
4 miesięcy temu
Reply to  bezradny

Mam nadzieję, że będą, jednak o takich kwestiach decyduje niezawisły Sąd. Może obywatel się pochwali 🙂 W tej kwestii kibicuję Prezydentowi, gdyż na hejt, pomówienia, zniewagi i wulgaryzmy trzeba reagować ostro. W przeciwnym wypadku prędzej czy później może dojść do sytuacji jak przy zabójstwie śp. Prezydenta Adamowicza czy śp. posła Rosiaka. Hejt trzeba dusić w zarodku, a osoby piszące nienawistne i wulgarne komentarze powinny być usuwane z publicznej dyskusji, zaś w razie rażącego naruszenia prawa powinny także odpowiadać karnie. To jest moja opinia. Myślę, że jak „obywatel” dostanie mocno po kieszeni, to trochę zmieni narrację i nauczy się kulturalnie pisać.

Cezarion
4 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ze swoimi talentami mógłbyś kandydować, zostać prezydentem i zbawić Tarnobrzeg. Nie chcesz jednak kandydować i zamiast tego marnujesz swój potencjał na bezowocne dyskusje na forum, które zresztą i tak nie ma wpływu na decyzje urzędników. Zawiodłem się na Tobie.

Juliusz Cezar
4 miesięcy temu
Reply to  Cezarion

Tarnobrzeg ma odpowiedniego Prezydenta. W porównaniu do poprzednich kadencji można dostrzec progres.

Cezarion
4 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Moim zdaniem Ty byłbyś lepszym prezydentem. Nie raz pisałeś że zrobiłbyś inaczej to czy tamto. Miasto jest w tak kiepskim stanie, że nie potrzebuje progresu tylko mocnego prorozwojowego kopa. Nie mamy kilku kadencji, no chyba że Tarnobrzeg ma stać się mało znaczącym miasteczkiem. Ale skoro zamiast wyciągnąć miasto z zapaści wolisz dyskutować na forum, to szkoda strzępić język po próżnicy. Zawiodłem się na Tobie.

Miotła prowadząca
3 miesięcy temu
Reply to  Cezarion

„Miasto jest w tak kiepskim stanie, że nie potrzebuje progresu tylko mocnego prorozwojowego kopa.”

Tej mieścinie potrzebne są grabki, miotła, wiaderko i nieco ludzi do pracy przy nich. No i więcej zieleni.

Do Cezara.
4 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pokaz ten progrez ale nie ten rozpoczety przez poprzedników. Taki wlasny autorski.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Do Cezara.

Ścianka wspinaczkowa – miała kosztować około 600 tysięcy ?????
A wyszło kilka milionów ???

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ha , ha, ha – może i ma Tarnobrzeg odpowiedniego ???? Ha, ha ha
– tylko czy wójt ma NIEODPOWIEDNICH OBYWATELI
– mieszkańców ( ha, ha, ha) a przynajmniej na sto procent jednego – ha, ha, ha..

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tak, takich jak Ty i Tobie podobnych to bym deportował z tego miasta. Co do ścianki to raz, że inwestycja była trochę niedoszacowana, ale wybrali mieszkańcy i trzeba było to zrobić, a dwa że budowa się przedłużyła, zaś z roku na rok ceny materiałów budowalnych rosną, co jest oczywiste. W skali budżetu te kilka milionów to nie robi żadnej różnicy, w dobrej firmie to prezes czy dyrektor od PR to może zarabiać ponad 400 000 zł brutto rocznie. Szkoda, że nie zwracasz uwagi na to, ile środków zewnętrznych miasto ostatnio pozyskuje.

dream
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak, oprócz tego centrum i osiedla są rozwijane równomiernie z jeziorem, przykładowo przebudowa ul. Wyspiańskiego już na ukończeniu. A potem się obudziłeś i pomyślałeś „ale fajnie by tak było”?

mieszkaniec IIII
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar zarzucasz innym że hetują. A co Ty robisz opluwając i skazując bez wyroku sadowego Obywatela. Namawiasz do nienawiści poprze radość ,ze ktos będzie ukarany za krytyke władzy. Obywatel ma prawo mieć swoje zdanie a czy obraził śmiertelnie prezydenta to nie Twoja ocena a sądu. A jak Sąd uniewinni to co ???Przeprosisz na tym forum. Chyba jednak ni, bo z tego co piszesz masz zawsze racje. Dla Cezara byłoby okey jak forum zniknie. Wtedy nikt już sie nie odezwie. Krytyka to wolnośc słowa zapamietaj Cezar.

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu

Dobrze, może rzeczywiście tym razem przesadziłem. Puściły mi nerwy, przepraszam. Nie mam problemu z przyznaniem się do błędu. Nie hejtuję i nie wydaję wyroków, po prostu dla mnie to jest oczywista sprawa, że to co robi obywatel podlega pod paragraf. Z tą deportacją to trochę przegiąłem, ale sam zobacz, że miękkie środki wobec obywatela nie skutkują, gdyby nie on, to poziom dyskusji na forum byłby dużo wyższy. A tak to wszystkim już nerwy puszczają. Dla mnie byłoby OK gdyby forum i dyskusja było, ale każdy użytkownik dyskutował (nawet krytykował) bez hejtu, obrażania i pomawiania. Zgadzam się, że krytyka to wolność słowa, lecz wolność słowa też ma swoje granice i powinna być merytoryczna a nie naruszająca godność innych, zapamiętaj to mieszkańcu III.

Cezarion
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dalej prowadzisz te bezowocne dyskusje, podczas gdy mógłbyś kandydować, zostać prezydentem i zbawić Tarnobrzeg. Ale żal.

Sok z siusiaka
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Po co wchodzisz na to forum trutniu i konfidencie???Nie lubimy donosicieli-nikt ich nie lubi.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – kłamco i oszuście ! Ha, ha, ha .

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

W skali budżetu te 8 mln co geniusz oddał (a nie musiał) to nie robi żadnej różnicy ???? Walnij się w czerep ???

Wolne środki w budżecie to chyba coś około 6 mln, prawie chyba 1 mln dokapitalizowanie Wodociągów ( oby na pewno tylko to – ?) a pozostały milion byłby jakby nie podwyżki dla wójta, radnych, premie i podwyżki dla urzędników ???/
Więc nie bredź – Juliusz Cezar nie żyje – oszuście i kłamco !

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – kłamco i oszuście .
Deportować to możesz ty siebie z tego miasta parszywa mendo ale nie żadnego innego mieszkańca.
W skali budżetu te kilka milionów nie robi żadnej różnicy – puknij się w łapetyne !

Sok z siusiaka
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Konfident i miękka faja.

z obserwacji
4 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Niezmierzone są wyroku boskie ,a nieprzewidywalne sądów w Polsce. Niejaki Frog, „pirat drogowy” został zwolniony z odpowiedzialności karnej za stwarzanie zagrożenia na drogach Warszawy bo… panował nad samochodem. Można? Można.
Jest od czasu wydania tego wyroku, ciche przyzwolenie na szarżę ułańską na drogach. Tylko panujcie nad samochodem i to wystarczy.

Trzymaj się obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  z obserwacji

Obywatel trzymaj się Wygrasz a jak przegrasz to zwolaj konferencje prasowa i powiedz wszystko mieszkancom.

z obserwacji
3 miesięcy temu

Jeśli masz na myśli forumowicza o nicku „obywatel” to nim nie jestem. Jeśli masz na myśli obywatela RP to nim jestem i jestem telewidzem.

Mieszkaniec
4 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Rozprawa ma byc na Placu Czerwonym Kara chłosty aby juz nikt nie ośmielił się wladzy krytykowac
Jestem za.

Do Cezara
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A swoja droga skad masz informacje o sprawie wytoczonej przez prezydenta Duzo na tym forum piszesz o planach i marzeniach prezydenta.
Ujawnij się w koncu Wreszcie poznamy wielbiciela. Przeciez to nie wstyd byc razem z wladza i byc beneficjentem tej władzy

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  Do Cezara

Obywatel sam się tym chwalił, to raz. Nigdzie nie pisałem o „planach i marzeniach” Prezydenta, to dwa. Nie jestem niczyim wielbicielem tylko wyrażam swoje subiektywne zdanie, to trzy. Nie jestem żadnym beneficjentem władzy, to cztery.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – kłamco i oszuście ! Ha, ha, ha

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Trybunał: wolność wypowiedzi to też wypowiedzi obraźliwe….
W wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 4 listopada 2014 r. (30162/10, Braun v. Polska, LEX nr 1532397) podkreślono, że wolność wypowiedzi, chroniona w art. 10 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, stanowi jeden z podstawowych fundamentów społeczeństwa demokratycznego i jeden z podstawowych warunków jego postępu i samorealizacji jednostki. Z zastrzeżeniem ustępu drugiego (art. 10 Konwencji) wolność wypowiedzi znajduje zastosowanie nie tylko do „informacji” i „poglądów”, które są dobrze przyjmowane lub postrzegane jako nieszkodliwe lub obojętne, lecz także do tych wypowiedzi, które są obraźliwe, szokują lub przeszkadzają. Takie są wymogi pluralizmu, tolerancji i otwartości, bez których nie ma „społeczeństwa demokratycznego”. Na podstawie art. 10 ust. 2 Konwencji istnieje niewiele miejsca na wprowadzanie ograniczeń wypowiedzi politycznych lub debaty dotyczącej kwestii zainteresowania publicznego.

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Na razie to nie masz zdaje się sprawy przed Trybunałem, tylko przed naszym tarnobrzeskim Sądem. No ale masz prawo się bronić jak uważasz. Wystarczyłoby, żebyś wypowiadał się kulturalnie, to zapewne żadnej sprawy w sądzie byś nie miał.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – kłam o i oszuście! Ha, ha, ha!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ponoć twój wójt w TVL mówił, że kandydując był świadomy na co się decyduje

  • czyżby oszukał i kłamał ????
Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ani nie mój, ani nie wójt. W sumie to Twój, skoro na niego głosowałeś 🙂
A co do pytania, to sam się zapytaj Prezydenta, nie siedzę w jego głowie, ja tylko staram się oceniać czy w Tarnobrzegu jest lepiej czy gorzej.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – kłamco i oszuście ! Ha ha ha

Sok z siusiaka
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Konfidencie Adamowicz żył jak oszust i jak oszust zginął-tyle w temacie.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – kłamco i oszuście . Ha, ha, ha

Bolek
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Sądziłem że jednak ogarniasz temat bo jak wiadomo nie każdemu psu naimie Burek.Podobnie z Juliuszami Cezarami.Zerknij na facebook a zrozumiesz że używanie rozumu to rzecz cenna i nie prowadzi przed oblicze Temidy

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Dokładnie.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ha, ha, ha – dwóch na jednego , nieładnie ? Ha, ha, ha – nawet jak trzeci muszkieter dołączy to i tak wielkie gó….o bez WODZA ??

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Juliusz Cezar był tylko jeden a reszta to się tylko podszywają.
Bolus to mi się jednoznacznie kojarzy : inaczej kapuś.ha, ha, ha .
Wy to tacy trzej muszkieterowie ( ty, Julcio Cezio, walt) – ha, ha, ha .
A gdzie wasz wódz??? Ha, ha, ha .

Zbyszek
3 miesięcy temu
Reply to  Sok z siusiaka

A nsz Donald to ile? no ile? I za co …….no za co?

Ewa
4 miesięcy temu

Po coś na te stołki się pchali Biorą pensje w zakładach pracy W godzinach pracy wyskakują do urzędu na narady i jeszcze podwyżki chcą Albo dorabiają do emeryturki

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Ewa

W jakich zakładach pracy , milicjant emerytowany, dziadostwo z mafii spółdzielczej, cwaniacy że stowarzyszeń, urzędasy , pracusiem z instytucji podległych wójtowi, nauczyciele , emeryci bezproduktywni , jacyś drobni ( starzy) rzemieślnicy ( raczej sklepikarz)
– tam ku….. A wszystko na garnuszku obywateli , mieszkańców od zawsze lub biznesmeni ( z komunistycznym rodowodem).

Odyseusz
4 miesięcy temu

Banda nierobów żerująca na ludzkich podatkach !

misia
4 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

wyczuwam rozpierduchę

33.jpg
fach
4 miesięcy temu

Po przyznaniu podwyżki dla prezydenta to była tylko kwestia czasu. Ale póki co nie chcecie komitetu obywatelskiego, tylko polegacie na zacnych przedstawicielach, no to macie dbanie o dobro mieszkańców 🙂 Widocznie jeszcze za mało kosztów ponosimy i za dużo dostajemy 😉

misia
4 miesięcy temu
Reply to  fach

tak to wygląda

36.jpg
Ale
3 miesięcy temu
Reply to  fach

jak mamy stworzyć taki komitet?

fach
3 miesięcy temu
Reply to  Ale

Zacząć należy od założenia naszego medium w sieci, według mnie najlepiej publicznej strony na fb gdyż jest to platforma popularna i darmowa. Tam powinny być publikowane posty z odnośnikami do istotnych artykułów w lokalnych mediach, z możliwością swobodnego komentowania, zawierające sondy dotyczące spraw poruszanych w tych artykułach, np. „Czy Twoim zdaniem radni Rady Miasta Tarnobrzega powinni otrzymywać wyższe uposażenia?”. Tak widzę pierwszy etap 🙂

No to
3 miesięcy temu
Reply to  fach

zakładaj taką stronkę. W czym problem?

fach
3 miesięcy temu
Reply to  No to

Po pierwsze nie mam czasu administrować taką stroną. Po drugie nie siedzę w social mediach itp. Po trzecie nawet gdybym miał czas i zdolności ku temu, to nie tworzyłbym czegoś, czego lud nie chce na obecnym etapie 🙂 Wiele wskazuje na to, że nie tacy zwykli mieszkańcy jak ja tu bywają, a oni są odpowiedniejszymi ludźmi do prowadzenia takiej strony.

obywatel
4 miesięcy temu

Niech ulice odśnieżają, to sobie troszkę dorobią do pensji!!!

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Popatrz na skład tego komitetu z którego startowali – i wszystko jasne .

Mieszkaniec
4 miesięcy temu

Przecież radni tdj kadencji nicnid moga Nke ma dyskusji na seskach i Tylko głosują. Czy ktos zainteresował się jakie koszty miasto dodatkowo ponioslo przy obwodnicy czy jezioro na skutek ugody i sporów Dlaczego utworzono nowe stanowiska prezesa w Wodociagach. Dlaczego urzednicy dostałi tylko 400zl.podwyzki a kierownictwo i naczelnicy duzo wiecej Dlaczego nikt nie pochyli sie nad uzasadnieniem ruchow kadrowych w mieście..Dlaczego niektorzy radni sa prezesami slolek panstwowych i sa radnymi.
Dlaczego jedne stowarzyszenia się rozwijaja jak np seniorzy a inne nie dostaja nawet 550zl dotacji.
Dlaczego mamy duze koszty kancelarii prawnych przy sprzedaży wodoviagow i obslugi miasta.
Radnych to kompletnie nie ineresuje Diety raczej tak. Troche rozsądku by się przydało.

Mafioso
4 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Światem rządzą mafie. Nie tylko finansowe. Bawią się naszym kosztem. Wystarczy popatrzeć na youtube. Wiele filmów z różnych dziedzin już usunięto, najwyraźniej uznanych za niewygodne. Nawet te usunięto, które dawały ludziom dobre rady. Niewygodne dla koncernów.

smile
4 miesięcy temu

jak widać po komentarzach, wszyscy….
bardzo kochają pana prezydenta….
i radnych…..:))))))))))))

pracownik
4 miesięcy temu

Podwyżki należały by się radnym wtedy gdyby to była ich jedyna praca i tylko z niej by sie utrzymywali oraz gdyby dzięki ich pomysłom miasto stanęło na nogi i mieszkańcy byli by zadowoleni. Szeregowi radni tylko za podnoszenie ręki chcą dostawać po 2000zł miesięcznie, podwyżka z 930zł OSZALELI? czy OCHU….LI? Połowa radnych to nie wie nawet jak mównica wygląda z drugiej strony.

Marzena
3 miesięcy temu
Reply to  pracownik

Dokładnie. Kto śledzi sesje rady miasta to przyzna że połowa radnych nawet głosu nie zabiera na sesjach a tylko robią za maszynki do głosowania.

Oratores
3 miesięcy temu
Reply to  Marzena

Bo nie maja nic do powiedzenia.

Bolek
4 miesięcy temu

Nic tak nie dzieli ludzi jak pieniądze i nic tak nie łaczy hejterów nieudaczników jak pienądze innych.Nie mam żadnych oporów by otrzymywali większą kasę za swoją pracę.Podwyżki dotyczą wszystkich i wszystkiego a radni nie są z innej planety.

As
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Jesteś jednym z nich ,że tak ich bronisz ? Uważasz ,że dobrze dla miasta pracują ? Nie widzisz gdzie jesteśmy a miasto się zwija?

Zuza
4 miesięcy temu
Reply to  As

Radni mają jedynie diety czyli zwrot kosztów. Każdy ma ma szansę zostać radnym już niebawem wybory. Podwyżki diet są powszechne wszystkiego w całej Polsce jak ktoś napisał po 19 tu latach. Tylko niektórzy populiści udają że nie chcą podwyżki ale przytulają jak dostaną, zakłamanie i obłuda.

Ewa
4 miesięcy temu
Reply to  Zuza

Jakich kosztów?? Na piechotę po mieścinie niech chodzą,!!! Jakie oni mają koszty???

Bolek
4 miesięcy temu
Reply to  As

Po prostu stać mnie na własne opinie a nie podążanie śladem wiecznie niezadowolonych i dlatego mam udane i szczęśliwe życie a opinie hejterów tyle mnie obchodzą że zeszłoroczny śnieg.Radni raczej nie wiele mogą zrobić więcej niż teraz nie to co Wy bo jak mniemam gdybyście byli radnymi to Tarnobrzeg mlekiem i miodem by płynął.Życze zdrowia w toczeniu piany i ruszaniu Ziemi z posad świata

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Pieniądze to są podatników, mieszkańców a nie wójta i radnych.
Nie pier … bzdur.
Radnym i wójtowi wydaje się że są z innej gliny , reszta ma bulić za to że są tam gdzie są
Nieudaczniki idą do polityki błaźnie !

Bolek
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Podatników czyli moje też więc geniusiu mam takie same prawa jak Ci wiecznie narzekający nieudacznicy

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Każdy ma prawo , nawet pisać obraźliwe, wulgarne słowa , a zwłaszcza krytykować .
Oddał 8 mln bo ponoć kasy nie ma a tu niespodzianka – kasa jest tylko kierunki mają inne , najpierw swoje kieszenie

As
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Problem w tym ,że chyba Ty i Joliusz Cezar jesteście z piszących pod tym postem w zdecydowanej mniejszości

Bolek
3 miesięcy temu
Reply to  As

Ale za to jesteśmy w w przytłaczającej większości milczącej która niekoniecznie podziela poglądy większośći tu zbierającej głos.Narzekanie zawsze przychodzi ĺatwiej człowiekowi niż napisanie coś przeciwnego

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

A co ty możesz powiedzieć o większości milczącej i ich poglądach .
Takie twierdzenie jest zwykłym kłamstwem i oszustwem bo nikt nie wie co myśli większość która nie zabiera głosu.
Wyrażamy tu swoje opinie a nie narzekania – więc nie kłam .

Bolo
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Nie chwaliłeś się kiedyś, że jesteś rentierem? Poza tym przecież zabrałeś głos w temacie, czyli nie należysz do milczącej większości. Więc czym ty bredzisz?

Bolek
3 miesięcy temu
Reply to  Bolo

Jeżeli sugerujesz że rentier nie płaci podatków to nie wiesz czym piszesz.Żeby głos milczącej większości był słyszalny też ktoś z nich musi zabrać głos.Ot taki paradoks Bolka a nie jakieś bredzenie

Bolo
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Rentier płaci podatki, ale ma poziom życia mniejszości, w przeciwieństwie do ludzi, którzy pracują za mniej niż wynosi średnia krajowa, których jest większość. Co do drugiego zaś, osoba milcząca nie zabiera głosu, bo jedno przeczy drugiemu. Więc albo zamilknij, aby być w milczącej większości, albo zabieraj głos nadal i bądź w zabierającej głos mniejszości. Więcej konsekwencji, nie bądź jak Cezar.

As
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Jeżeli trzymasz pieniądze w bankach , w kraju , gdzie rząd i NBP pozwalają na to ,żeby obywatele tracili na lokatach rocznie obecnie po ok. 10% to za kilka lat stracisz wszystko z oszczędności życia.

Bolek
3 miesięcy temu
Reply to  As

Od kiedy to rentierzy trzymają pieniądze w banku.Gdyby trzymali nigdy by rentierami nie byli jak mniemam

Bolka
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

A moze król est nagi tylko Bolek tego nie widzi

Bolka
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Bolek zajmij się robota bo nie dostaniesz nagrody takiej j jak w grudniu ub roku

Wim
4 miesięcy temu

Banda złodziei !!!

Xxx
4 miesięcy temu

Przecież pani radna K. ma emeryturę… nic więcej nie robi…. a pieniądze i tak jej wpływają na konto… po co jej więcej…
Szkoda, że Pani radosna K. tak bardzo się zaangażowała w negatywne sprawy byłego prezydenta naszego miasta…

oleg b
4 miesięcy temu
Reply to  Xxx

Szkoda, że do Rady weszły osoby z niejasną przeszłością, były zaangażowane w różne tajnie i niejasne przedsięwzięcia a teraz udają nieskazitelnych i naprawiają świat a zapominają o własnej poprawie. Skore są do pouczeń i wytyczania drogi innym. To nie ta droga!

Tarnobrzezanin
3 miesięcy temu
Reply to  oleg b

Dorwałi się do wladzy i denerwuja się jak ich się obserwuję i patrzy na ręce.
Najlepiej puszczać pare aby znaleźć czlowieka i pouczyc ze wladzy się nie tyka.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Xxx

A mężunio też ponoć emeryt – zatrudniony ostatnio w szpitalu ????
Tylko PO CO ????

Irek
4 miesięcy temu

Gdybym powiedział swojemu szefowi, że chcę 100% podwyżki to jutro musiałbym szukać sobie nowej pracy… Trzeba mieć tupet aby o nią wnioskować gdy miasto w ruinie, mieszkańcy za wszystko więcej płacą. Dramat

OstatniaParóweczka
4 miesięcy temu

Zmieńcie lepiej tytuł na „nie chcą ale muszą”

As
3 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Gdzie z tym spamem. Tu jest artykuł o ewentualnych podwyżkach dla radnych.

Odyseusz
3 miesięcy temu
Reply to  As

Nie ważne to bardzo ważne info i warto aby każdy się zapoznał. Podwyżki podwyżkami ale zdrowie i życie jest najważniejsze!

Man
3 miesięcy temu

Mam wiedzę że nie wszyscy Radni chcą podwyżek dlatego uchwała jest przez klub. K. K też chyba zagłosuje przeciwko bo ma wiedzę kto jest przeciw tej uchwale a on nie może już przegrywać.

Tarnobrzezanin
3 miesięcy temu
Reply to  Man

Jest niewybieralny. Kazde mocartwo kiedys się kończy

chcem i mogem
3 miesięcy temu

zrobic kupe

misia
3 miesięcy temu
Reply to  chcem i mogem

niby tak, ale to kosztuje

Bez nazwy.jpg
Robotnik w strefie
3 miesięcy temu

Podwyzka konieczna ida wybory Kasa na kampanie będzie potrzebna Tyle ze pójdzie z kieszeni podatników.

Taki mamy klimat w tym mieście

Obserwator
3 miesięcy temu

Czy ktos zauwazyl.ze sprawy dotyczace wladzy miejskiej podnosi tylko nadwisla24
Inne media udaja ze niewiele widzą Widzą tylko to na co dostana pozwolenie z ratusza.
Nie dziwia pewne dzialania zmierzajace do ograniczenia krytyki
Poczekamy na ile to będzie skuteczne Raczej nie.
Prezydent winien lepiej analizowac rady wydane prze doradców

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Bo chyba jako jedyne medium nie dostaje dotacji z urzędu ???
Co niektórzy by chętnie widzieli dotacje dla NW24 z urzędu (niejaki Juliusz Cezar)
bo wtedy byłoby po problemie – wiadomości byłyby wedle życzenia wójta, urzędasów i radnych ????

Misiek
3 miesięcy temu

Trybula i Kliza. Najbardziej zapracowani radni. Jeden głupi jak but a gadane to ma tylko w przerwach i przedszkolanka która poza bawieniem dzieci niewiele się rozumie. Nawet nie wie po co w Radzie siedzi. Żadne z tych dwojga jakoś nie wniosło niczego do obrad. Siedzą i w stołki pierdzą. I ci ludzie chcą podwyżek? Żałosne.

misia
3 miesięcy temu
Reply to  Misiek

muszą pierdzić, bo nie wolno wstrzymywać gazów

nie_wolno_wstrzymywac_gazow_14412.jpg
obserwator
3 miesięcy temu
Reply to  Misiek

Stare dziadki i stare panny to strasznie pierdzą z braku roboty!

walt
3 miesięcy temu

spodziewam się niesamowitej zgodności Rady i bezradnych w tym temacie 🙂

no ale widzimy jaka jest inflacja,ile kosztuje gaz,prąd i dokąd wiodą nas ci pisowscy dobrodzieje 🙂

na neutralnym gruncie
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Poczekaj na PO to zdychał będziesz na ulicy, a pogotowie ratunkowe nie przyjedzie.

Neltah
3 miesięcy temu

Mogą i muszą, mogą gdyż muszą, nie mogą nie musieć ,ale chcą gdyż mogą jak muszą kiedy muszą to i mogą. Jak mogą to nie mogą nie musieć ,bo mogliby musieć móc musieć to zrobić przymusem potem, a tak to nie muszą ale mogą zeby nie musiec musieć potem zrobić to co możnaby teraz ,chociaż nie przymusem ale mus to mus. Mogą i muszą, mogą gdyż muszą, nie mogą nie musieć ,ale chcą gdyż mogą jak muszą kiedy muszą to i mogą. Jak mogą to nie mogą nie musieć ,bo mogliby musieć móc musieć to zrobić przymusem potem, a tak to nie muszą ale mogą zeby nie musiec musieć potem zrobić to co możnaby teraz ,chociaż nie przymusem ale mus to mus. Mogą i muszą, mogą gdyż muszą, nie mogą nie musieć ,ale chcą gdyż mogą jak muszą kiedy muszą to i mogą. Jak mogą to nie mogą nie musieć ,bo mogliby musieć móc musieć to zrobić przymusem potem, a tak to nie muszą ale mogą zeby nie musiec musieć potem zrobić to co możnaby teraz ,chociaż nie przymusem ale mus to mus!

?????
3 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Ile wypiłeś, że taki potworek wyprodukowałeś?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
138
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content