Tarnobrzeg: Niech Rada Miasta zdecyduje o zaskarżeniu decyzji sądu ws. Budżetu Obywatelskiego do NSA – wnioskuje W. Zych

Witold Zych zawnioskował do przewodniczącego Rady Miasta, by radni zajęli stanowisko w sprawie ewentualnego zaskarżenia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, który odrzucił skargę tarnobrzeskiej Rady Miasta na orzeczenie Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Orzeczenie to dotyczy unieważnienia uchwały budżetowej na rok 2022, w części dotyczącej Budżetu Obywatelskiego  – pisaliśmy to w artykule pn. Tarnobrzeg znów przegrał z RIO.

– W związku z brakiem w programie najbliższej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (sesji z dnia 27 lipca br – przyp.red) projektu uchwały związanej z wyrokiem WSA w Rzeszowie nakazującym realizację w ramach BO 2022 projektu: „Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim” złożyłem dzisiaj (tj.25 lipca – przyp.red) w biurze RM pismo do przewodniczącego Rady Miasta – napisał w mediach społecznościowych Witold Zych, załączając zdjęcia wniosku złożonego do przewodniczącego:

Uchwała o której procedowanie wnioskował były radny nie została włączona do porządku obrad, stąd decyzja Witolda Zycha o ponownym złożeniu wniosku do przewodniczącego Rady Miasta.

– W związku z brakiem pozytywnego ustosunkowania się do mojego wniosku dotyczącego zajęcia przez Radę Miasta stanowiska w sprawie zaskarżenia wyroku WSA w Rzeszowie oddalającej skargę RM na orzeczenie RIO w Rzeszowie dotyczące BO 2022 postanowiłem ponownie wystosować pismo do Przewodniczącego RM Bogusława Potańskiego. Nie można przechodzić obojętnie wobec braku transparentności i jawności działań organów naszej gminy w tak istotnych dla mieszkańców sprawach, jak Budżet Obywatelski – poinformował w mediach społecznościowych Witold Zych, załączając zdjęcia pisma, które otrzymał od B. Potańskiego oraz złożonego wniosku.

Odpowiedź przewodniczącego Potańskiego:

Kolejny wniosek W. Zycha:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzezanka
10 miesięcy temu

Brawo Panie Xych
Dlaczego Rada Miasta nie moze pochylic nad jej skarga na orzeczenie RIO
Co jest tajemnego w informacji prezydenta dlaczego dalej zaskarża wyrok Przeciez Rada powinna zapoznać się ze stanowiskirm prezydenta i prognozana wygraną
A szanse na wygraną sa mizerne
Prezydent jak na razie przegrywa sprawy
Jest jeszvze jeden aspekt spraw sądowych
Prezydent zleca je kancelsria zezwnetrznym z pomonieciem wlasnych mecenasow
Podobnie jrst ze sprawą w TBS

obywatel
10 miesięcy temu

Pan Zych to niech się odpiera….li od sołtysa bo jak pisałem jeden doktor w urzędzie to i tak za dużo ( pożytku z niego nie ma a tylko koszty ) , drugi jest zbędny . Zresztą w sprawie parku w Zwierzyńcu też de facto przegrał w WSA ( jako jeden z pomysłodawców tego bezprawia). WSA chyba już się wypowiedziało w sprawie urojonego pomysłu jakim był ” park – jakiś tam). Aż strach pomyśleć jakby dwóch doktorów pracowało w urzędzie i miało wpływ na wszystko w mieście ??? Co jak co ale tym razem racja jest po stronie prawników ( w tym warchoła prawnego) – decyzja należy do sołtysa ( wójta, prezydenta, starosty, wojewody) a nie do rady a jeśli DOKTOR ZYCH tak twierdzi to niechaj wskaże przepis prawa , iż należy to do decyzji RADY BEZRADNYCH ( już wcześniej zrobili z siebie blaznów takimi uchwałami ) bo nie należy to do ich kompetencji ( co jest jasne, oczywiste ) a jeśli jest inaczej to niech doktor wskaże PRZEPIS PRAWA ???? Słowem SOŁTYS w Tbg rządzi , mieszkaniec z Krosna, Papa Smerf, Siwy Uśmiechnięty Dziadzia – zresztą i tak robi co chce ( bo tacy w radzie ), ma układy w… Czytaj więcej »

Dzwonnik
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Obywatel -Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Dzwonnik

Czego nie rozumiesz ??? W którym kościele dzwonią ??? Piszecie o transparentności i jawności , przecież wszyscy wiedzą , że w wydaniu Bozkowym i jego ekipy to jedna wielką LIPA ( propagandą wytworzona na potrzeby dorwania się do koryta jego i jego ekipy) to tak jak z podwyżka dla sołtysa Tbg : niby chciał 80 procent a kolega przewodniczący rady zawnioskował 100 procent (na maksa) ?????? To tak jak tu piszą ( po bożkowemu ) czemu się dziwić nie można jak rodowody ekipy są jakie są ( KO, PO, Nowoczesna, PZPR, SLD, milicja, ORMO, UB, SB a nawet poparła go konfederacja w wyborach ): Odpowiedz sobie na pytanie po co sołtys z ekipą ( kolesiami z rady) ma wystąpić z apelacja ???? Po to chyba aby znaleźć sobie ostatni gwóźdź do trumny ( przed wyborami w przyszłym roku) ???? Przecież ta kadencja ( i poprzednia kampania wyborcza) to tylko jedna wielka kalkulacja aby dorwać się do KORYTA a od koryta świnia, wieprz, knur jak wiadomo sama nie odejdzie . Czego się boją ????- bo może się okazać że od lat BO to jedna wielka LIPA i cwaniacy forsują swoje pomysły w interesie wąskich grup ( np : osiedle marzeń) i… Czytaj więcej »

Dzwonniczka
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Po to powinni głosować na sesji, aby opinia publiczna poznała powody dla, których robią to poraz 8 wiedząc z góry, że sprawa jest NSA przegrana. Mnie to ciekawi i chciałabym zobaczyć twarze tych „recydywistów”, którzy nie mają szacunku dla ludzi i prawa.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Dzwonniczka

Przed opinią publiczną ( mieszkańcami) wiele rzeczy się ukrywa ( poczytaj : tarnobrzeski DiM team) i jest to świadome, cyniczne, perfidne , obrzydliwe zachowanie i bez wątpienia ma to ukierunkowany CEL , bóstwo z ekipą ma mieć nieposzlakowaną opinię a że większość bezradnych jest w koalicji z dwoma nauczycielami to i tak nic na wierzch nie wypłynie ( ustalenia w gabinetach o czym wspominał nawet radny z PIS) .
Dla nich się liczy koryto, kasa, koryto ( co miesiąc Kaska wpływa i natrudzić się nie trzeba, ba nawet nic umieć ani wiedzieć i nawet Mietek spod sklepu monopolowego przejawiał by większe zainteresowanie problemami mieszkańców a nie dożynkami, potańcówka , popierdówki , zabawa na pokaz dla ludu .

TACY ludzie powinni zniknąć z życia publicznego a nie dostawać medale, ordery, wyróżnienia , nie powinno ich się chować na cmentarzach z udziałem księdza ( podatek cmentarny od zasiłku pogrzebowego ).

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02QjN1PHGd7G4XejXuEnnodcxBZXGeL6S9V8fMsgqfeWNd6jmtgquC8GTQ7Ey4Uxd6l&id=109647558415830&m_entstream_source=timeline&__tn__=-R

fach
9 miesięcy temu
Reply to  Dzwonniczka

Czyli Pan Zych przestanie namawiać do zaskarżenia do NSA wyroku WSA w sprawie Zwierzyńca i zacznie apelować, żeby rada miasta zdecydowała czy zaskarżyć ten wyrok? Dobry polityk powinien być konsekwentny 🙂 A tak jeszcze odnośnie Konfederacji, to jakie było stanowisko tej partii telewizyjnej w sprawie polskich złóż miedzi? 😉

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  fach

Ależ skąd – pewne że namawiać nie będzie bo i po co ???
Ugrać na tym chyba nic nie może ???
A może jednak będzie namawiać ???

Zwierzyniec
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To są różne sprawy. BO to zaskarżenie RIO, bez szans na wygraną. Zespół istnieje ( nawet widać go na Google maps) i są wielkie szanse na jego obronę. Likwidowanie tego co powołano, to byłby kolejny paradoks III RP.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Zwierzyniec

W mozgownicach twórców i urzędasów tarnobrzeskich ISTNIEJE
– jest wyrok jest , poczekajmy na uzasadnienie a wtedy wyjdzie jacy to doktorzy, bezprawnicy, bezradni SĄ ?
Na razie to jest wyrok WSA – tyle w temacie a tablice to sobie bardziej w du…e włożyć i dziwię się że nadleśnictwo toleruje takie pieniactwo i bezprawie a pożytek z tych tablic to taki jak z WITACZY .
Sołtys to niech się zajmie chwastami na Sikorskiego ( obok stacji Mogą) bo chwast zapierd ..a a on jeździ na wycieczki do Rzeszowa po medale i ordery które mu się nie należą !

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  fach

Zamiast głupawymi pomysłami jak ten Rada powinna przyjrzeć się Wodociągom ( zyskom z czego wynikają)
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/rachunki-za-wode-w-gore-prezes-wod-polskich-znalezlismy-sie-pod-presja-wywiad/rrpndqs

Uważny obserwator
9 miesięcy temu
Reply to  fach

Dla mnie to jest oczywiste, że tak myśli , bo przecież to projekt obywatelski, a radni reprezentują mieszkańców. DB zawsze był przeciwny temu pomysłowi i jeszcze byłby gotów nie odwołać się. Do tej pory, a już to prawie dwa miesiące, nie ma uzasadnienia wyroku. Wygląda na to, że sędzia ma kłopoty z argumentacją swojego wyroku. Powinien to zrobić w 14 dni. Zarówno w sprawie BO, jak i zespołu sprawa powinna rozgrywać się w świetle jupiterów, a nie w zaciszach gabinetów przy kompletnym pomijaniu opinii publicznej. Można odwrócić sprawę, skoro tu prezydent chce sam odwołać się od wyroku, to używając twojej argumentacji powinien być konsekwentny i także się odwołać w sprawie Zwierzyńca.. Nie chcę nawet myśleć, że się teraz nie odwoła. Przecież musiałby zrealizować BO i odwiert wód siarczkowych. Woli przegrać w sądzie, zapłacić, aby tylko nie musiec realizować pomysłu dra W. Zycha.

fach
9 miesięcy temu

Mam nadzieję, że szczegółów dowiemy się po otrzymaniu uzasadnienia od WSA, ale już dzisiaj apeluję do władz miasta o złożenie odwołania do NSA w Warszawie. Jeśli tak się nie stanie, to wkrótce ponownie Nadleśnictwo Nowa Dęba zacznie wycinkę naszego starego Zwierzyńca – napisał W. Zych.„.
https://nadwisla24.pl/2022/06/22/uchwala-o-ochronie-lasow-zwierzyniec-i-jasien-niewazna-wedlug-wojewodzkiego-sadu-administracyjnego/
Konsekwentnie do sprawy z BO w sprawie Zwierzyńca powinien być apel o rozpatrzenie przez radę miasta zaskarżenia wyroku WSA do NSA, a nie od razu o odwołanie się od wyroku. Natomiast konsekwentnie do sprawy Zwierzyńca w sprawie BO powinien być apel od razu o odwołanie się od wyroku. Na chwilę obecną konsekwencji brak 🙂 A od tego już tylko kilka kroków do stosowania tzw. prawa Kalego 😉

Odwołanie
9 miesięcy temu
Reply to  fach

Czyżby Rada Miasta nie była częścią władz miasta?

fach
9 miesięcy temu
Reply to  Odwołanie

Zależy jak na to patrzeć, ale nie będę zagłębiał się w semantykę 😉 Tak czy inaczej gdzie analogiczny wniosek do przewodniczącego rady miasta w sprawie Zwierzyńca? Poproszę o link do skanów lub zdjęć, a jeśli takowych brak, o niezaklinanie rzeczywistości 🙂

Prawda
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ważna uwaga, to Kukiz 15 popierał DB, a nie Konfederacja.

Prawda
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

W woli ścisłości, to w tych wyborach nie było jeszcze Konfederacji partie startowały oddzielnie. Ruch Narodowy, go nie popierał.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Prawda

Tylko koledzy jego !
Na jedno wychodzi , to tak jak Potanski , członek PO startował z bezpartyjnego komitetu wyborczego Bożka ( Razem z Tarnobrzega – dla swoich wydoimy kasę i wyczyścimy koryto ).
Też bezpartyjny ??? Teraz Ha, Ha, Ha .

Ciekawy
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Po co atakujesz uczciwego człowieka dra WZ?

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

Ja nikogo nie atakuje a skoro tak twierdzisz to odpowiedź ( może też odpowiedzieć dr WZ a mianowicie :

– jak to jest że na przywislu urzędasy chcieli wyciąć około 160 drzew a w tym temacie cisza w Konfederacji ???

– jak to jest że w BO był projekt mówiący o wycięciu drzew ( pomiędzy szkoła nr 4 i urzędem Skarbowym) aby zrobić parkingi ( remonty dróg bocznych Wyspiańskiego – Tracza) a w tym temacie cisza ( tu drzewa zbędne co ) ???

– można mnożyć przykłady wycięcia dużych drzew przez urzędasów po akceptacji bezradnych w mieście a w tym temacie cisza ???

– jak to jest że pod Kozienicami jest podobny park a Nadleśnictwo prowadzi wycinkę i nasadzenia po wycince ???
Pewnie tam inny kraj i inne przepisy prawa ??

Jeśli chodzi o pomysł odwiertu to dla mnie taki sam pomysł jak ścianka wspinaczkowa, nasadzenia bozkowe ( notabene chyba pomysły zaklepany przez poprzednia radę także ) a koszty plewienie zajebi…e – CHWAST ZAPIE…A na Sikorskiego ( lukullus, mogą, biedronka) że aż miło patrzeć ???

Sam odwiert to wyrzucanie kasy mieszkańców w błoto a realizacja na ch…j potrzebna ???

Ciekawy
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dr W. Zych ma teraz na głowie o wiele ważniejszą sprawę, jaką jest spalarnia. W swoim wywiadzie dla TVL mówił, że wszystkie inne sprawy bledną wobec tej i ja się z nim całkowicie zgadzam.

Antyobywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

No właśnie, po co obywatel czepiasz się go skoro teraz jest tak zaciekle atakowany przez lobby spalarniane. Walczy o tak istotną sprawę. Tak wielka spalarnia całkowicie zmieni oblicze i wizerunek naszego miasta.To będzie prawdziwy dramat dla Tarnobrzega. Należą mu się słowa uznania i podziękowania, za to co robi w imieniu wielu obywateli naszego miasta. Lepiej przestań się go czepiać, bo z wodami siarczkowymi to nie masz racji.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Antyobywatel

Populizm i kłamstwa trzeba tępić .
Typowe komunistyczne zachowanie : sukcesami się chwalić a porażki ukryć – WEDŁUG WAS TAK MA BYĆ ??

DECYZJA NALEŻY do BOŻKA a nie nieudaczników z bezrady – jasne i proste ( do zaskarżenia nie potrzeba mu jakiejś uchwały bandy koryciarzu) przestańcie ogłupiać ludzi KŁAMSTWO to kłamstwo tak samo jak oszustwo ?

WŁAŚNIE dlatego trzeba TĘPIĆ takich ludzi co na półprawdzie chcą wypłynąć, zabłysnąć i wywindować się ( półprawda to największe kłamstwo).

Tacy ludzie nie powinni zaznać spokoju za życia i po śmierci
!
W Tbg dziwnym trafem chodzą do kościoła, afiszują się z kościołem, udają katolików, dostają medale, ordery itd – skutw ..y to sk….ny.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

A pewnie , siedzieć cicho i nie mówić o niewygodnych sprawach , tak by wam pasowało co????
Jak za Stalina ,Hitlera, Gomułki ( itd) tylko mówić można o sukcesach albo wcale CO???

Żadnej różnicy nich nie widać między WAMI ( dr WZ) a Sołtysem Bożkiem , te same metody , styl, sposób działania – DOBRZE albo WCALE ,
SUKCESAMI się chwalić PORAŻKI ukryć , zamieść pod dywan.

Tam gdzie jest KŁAMSTWO tam TYRANIA – was wszystkich byłych i obecnych radnych to trzeba wypierd…ć raz na zawsze razem z waszym potomstwem i rodzinami OD KORYTA a tym bardziej od decyzji .
To dotyczy też WZ.??

Dzwonnik
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tobie to już chyba dzwoni cały czas w uszach i straciłeś kontakt z rzeczywistością.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Dzwonnik

Wiesz co ” dzwonnik” w urzędzie jest Papa Smerf ( siwy uśmiechnięty dziadzia) ale nie wmawiają że do Tbg dotarł jeszcze ” CIAMAJDA” .

Kontakt z rzeczywistością to chyba doktor stracił ????
Tak dla przypomnienia ” pomnik ŚP ks.Józefczyka” ( którego nigdy za życia nie chciał ŚP)
– raz ze smerfem raz przeciw ( odwiert), raz wspólnie – park) raz oddzielnie ( B Obywateski).

Dajcie spokój błazny robić przedstawienia dla debili !!!??

Do ciekawego
9 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

A Tobie co zrobil WZ ze tak go obrażasz gamoniu

Alf
9 miesięcy temu

Sprawa budowy spalarni według mnie jest przesądzona. Robili konsultacje społeczne bo nakazuje to prawo. Nikt z rządzących się chyba nie wycofał z tego pomysłu. Dla władzy to będzie odtrąbione jako jedyny chyba sukces inwestycyjny. My dostaniemy smród i zanieczyszczone środowisko na zalewem i w okolicy. Myślę ,że gryzoni też przybędzie i dużego spadku wartości okolicznych nieruchomości. Raczej nikt rozsądny nie będzie chciał zamieszkać w sąsiedztwie spalarni śmieci. Jedyna realna szansa ,że może Austriacy się wycofają. Ale to mało prawdopodobne . Znalezienie chętnego ,żeby u siebie zgodził się pobudować taki ogromny syf jest moim zdaniem bardzo trudne

Przyrodnik
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jak ci ludzie nami gardzą. To się w głowie nie mieści, ale mam nadzieję, że tarnobrzeżanie się obudzą.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Przyrodnik

Im większa tyrania tym większe kłamstwa ???

Świnie, wieprze, knury gardzą ludźmi i mają ich za nic , traktują jak owce i barany

Takim to we łbach dożynki, potańcówki, ścianki, miasta podwodne, parki, pomniki , centra seniora, kwiatki ( nasadzenia) ordery, medale , zasłużeni dla ( ???? Właśnie dla kogo i czego), świętowanie byle czego i z byle powodu, składanie kwiatków ( na koszt innych mieszkańców), konferencje ( o dupie marynie) , betonowanie wszystkiego, koncepcje do szuflady itd, itp – są w stanie zrobić wszystko aby wypłynąć a jak wiadomo gówno zawsze pierwsze wypływa.

obywatel
9 miesięcy temu
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
44
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content