Opady śniegu niemal sparaliżowały Tarnobrzeg. Skandaliczny stan dróg i chodników. „Jechało się jak po gruzowisku”

Śnieg niemal sparaliżował dzisiaj Tarnobrzeg. Intensywny opadł trwał przez całą noc i zakończył się ok. godziny 16. Stan dróg i chodników w mieście mocno utrudniał ich w miarę normalne i przede wszystkim bezpieczne użytkowanie. „Jechało się jak po gruzowisku” – skomentował stan dróg w mieście nasz czytelnik.

Dzisiejszy stan dróg w mieście to jakiś najgorszy koszmar. Jeżdżę różnymi drogami już ponad 40 lat i tak tragicznej nawierzchni w zimie jeszcze nie spotkałem. Jechało się jak po gruzowisku, 30 km\h i całe auto okropnie się trzęsło. Opady śniegu zawsze zaskakują drogowców a gdy opady wystąpią w niedzielę to już jest katastrofa. Widać, że służby odpowiedzialne za odśnieżanie w mieście od pierwszych opadów śniegu oszczędzają na soli drogowej przez co stan dróg w mieście był tragiczny. Drogi krajowe zostały posypane solą oraz odśnieżone i na nich widać czarny asfalt. Czyli pomimo złych warunków można zadbać o bezpieczeństwo kierowców, na krajówce dało się. Często na osiedlach drogami poruszali się piesi ponieważ chodniki były zasypane śniegiem. Czyżby wszystkie służby zaspały? Nie oglądają prognoz pogody? – napisał w e-mailu do naszej redakcji mieszkaniec Tarnobrzega.

Po tym jak intensywne opady śniegu ustały sytuacja niewiele się poprawiła.

Choć chodniki u mnie na Serbinowie zostały odśnieżone, to niczym ich nie posypano. Z powodu ujemnych temperatur zrobiło się na nich bardzo ślisko, bezpieczniej jest chodzić śniegiem, niż chodnikiem – informuje nas czytelniczka. 

Również stan dróg niewiele się poprawił, po tym jak śnieg przestał padać. Jak poinformował nas internauta, jechał Wisłostradą po godzinie 21. I choć na drodze minął go pług, to nadal nawierzchnia była bardzo nierówna i niebezpieczna.

Za zimowe utrzymanie dróg w mieście odpowiada spółka Rejon Dróg Miejskich. Drogi odśnieżane są w zależności od ich standardu – więcej info tutaj

foto: internauta

Subskrybuj
Powiadom o
138 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jjj
1 miesiąc temu

Na wojnę się szykują a odsniezyc chodnika nie potrafią

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

25 cm śniegu pokazało w jakim ROZKŁADZIE jest miasto Tarnobrzeg. Dobrze ze mróz to nie śmierdzi. Opady ustały wczoraj o 16:00 a dziś rano drogi i chodniki zasypane. Komunikacja miejska z 30 minutowym opóźnieniem!!!. Bożek już niczego nie ogarnia w tym mieście !!!
Może na najbliższej sesji RM zrobią świateczno-noworoczny prezent mieszkańcy Tarnobrzega i zrezygnują z zajmowanych stanowisk. WSZYSCY RADNI I PREZYDENCI!!!

minister
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

H** d*** i kamieni kupa panstwo z dykty i tektury!

ALICJA
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

Kiedy ktoś odpowiedzialny za odśnieżanie przejdzie się ulicami i spróbuję przejść przez ulicę na pasach Jeżdżą traktorkami i cały śnieg spychają na boki Trzeba wejść w snieg i breję po kostki żeby wejść na pasy

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Jest zima (co prawda jeszcze nie astronomiczna ale jednak) to musi być śnieg i mróz taka pora roku:)

mach
1 miesiąc temu

pierwsze płaczki sie pożaliły w gazetach że w grudniu śnieg spadł i autem trzęsie, ten co 40 lat jeździ to ma zaniki pamięci, typowe dla dekli z pamięcią wybiórczą w zakresie 12 miesięcy

Tybur
1 miesiąc temu
Reply to  mach

Troll, to co było dzisiaj na drogach woła o pomstę i zmianę firmy która odśnieża to miasto.

tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Tybur

dokładnie

Tom
1 miesiąc temu

Pługi ruszyły w miasto gdy przestawał sypać śnieg. Po przejechaniu pługa droga praktycznie taka sama, przygładził i tyle 🙂 Za gównianą robotę miasto powinno zapłacic gówniane pieniądze.

komik
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

traktorek dziecinny niewiele pomoże ,paliwa też musi zostać

kierowca
1 miesiąc temu

RDM coraz ciekawsze techniki odśnieżania dróg prezentuje. Zamiast udawać, że pług coś robi powinien grubo posypać solą i zgarnąć rozpuszczoną śniegową breję i po robocie. RDM oszczędza już na samym początku zimy a nie wiadomo czy spadnie jeszcze jakiś śnieg.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  kierowca

Jeszcze kilka dni temu słyszałem że drogowcy byli przygotowani do zimy. Ale do takiej beż śniegu. Kilka poprzednich było właśnie takich. A tu na złość prezydentowi i RDM taki śnieg i to pod koniec jesieni. OBWODNICA TRZECH ŚWIATEŁ przejezdna? Na grudniowej sesji RM przesunięcie środków na pługi dla RDM? Może Stalowa Wola w ramach czwórmiasta sprzeda nam jakieś używane? 🙂

tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

niestety w tbg nie byli przygotowani !!!

trzeba być optymistą
1 miesiąc temu
Reply to  kierowca

w RDM-ie pracują ludzie pozytywnie myślący i my też bądźmy optymistami i do końca zimy już nie spadnie, czyli więcej soli nie trzeba

Elka
1 miesiąc temu
Reply to  kierowca

Może pieniądze na sól zostały PRZESUNIĘTE na podwyżkę dla prezydenta Bożka?

pracownik
1 miesiąc temu
Reply to  Elka

i prezesa RDM

Adim
1 miesiąc temu
Reply to  pracownik

Wybrano faceta z kilkoma fakultetami i n-ta ilością certyfikatow i co mu tam taki śnieg, przecież może być jeszcze gorzej w zapyzialym Tbgu. Nie!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Elka

A tam , pieniądze trzeba mieć , teraz czekają na kredyt – 60 mln na przyszły rok i już pasożyty ponoć uruchomiły procedury .
Biorą aby splacić pozyczki i kredyty ???

Marek
1 miesiąc temu

Jechałem dziś Wisłostradą i wszystko potwierdzam. Brak słów

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Ciekawe jak w sobotę prezydent jechał na morsowanie Wislostrada
Czy widział jak wygląda odśnieżanie w wydaniu RDM???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Na jakie morsowanie ???
Chyba na trening – SKOKÓW ???
w tym jest świetny , nawet Kubacki mu nie dorównuje !

mieszkaniec II
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie widzial , bo jechał na imprezę z żoną . Nie bedzie sobie niedzieli psuł telefonami do RDM i prezesa pouczał. Wybrał przecież najlepszego z najlepszych.

ALICJA
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Helikopterem leciał A CO !!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

TO TRZEBA BYŁO JECHAĆ tarnobrzeską obwodnicą ???
Tam WIDNO i perełka ( droga) odśnieżona .
Jak Waść nie wiesz którędy jechać to nie narzekaj ( ha, ha, ha)????

fach
1 miesiąc temu

Tak się odśnieża w Finlandii… trakty dla rowerzystów 🙂
https://youtu.be/X6EaJ1Zd8Kk
Proszę porównać z czym do ludzi wychodzi miejscowa administracja 😉

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Proszę, w dużo zimnejszej Finlandii jest sens, są możliwości i pieniądze żeby budować ścieżki dla rowerzystów i do tego porządnie je odśnieżać. Jakie wytłumaczenie ma Bożek dla tego, co mamy w Tarnobrzegu np. na 1 Maja? Że „nie ma” pieniędzy? Przecież to prezydent opracowuje uchwały budżetowe jak i zmieniające budżet!

Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

A co takiego mamy niby na 1 maja?

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Rafał

Mamy tam dość szeroką i uczęszczaną ulicę bez dróg rowerowych ani nawet pieszo-rowerowych, z „radzącymi sobie” rowerzystami.
https://tarnobrzeg.naszemiasto.pl/potracenie-rowerzysty-na-przejsciu-dla-pieszych-w/ar/c4-9030017

Ty to ten specjalista z urzędu?

starszy specjalista
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Bardzo proszę zwracać się do mnie z powagą jako do STARSZEGO SPECJALISTY !!!

rowerowy
1 miesiąc temu

Użyłem ogólnego określenia „specjalista”, a nie nazwy konkretnego stanowiska. Jeśli ktoś chce być tytułowany od nazwy zajmowanego stanowiska, niech poda pełną jego nazwę, np. starszy specjalista ds. pisania pism na konputerze dotyczących…

nie zgadzam się
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

potrącenie nie było na chodniku tylko na przejściu dla pieszych,bo ktoś se wjechał prosto pod auto, wiec co ma piernik… Każda szeroka droga w zachodniej części miasta jest domyślnie szlakiem pieszo-rowerowym, pod warunkiem że piesi zgodzą się ustąpić rowerzystom i stąd mówimy o radzeniu sobie.Na oficjalnych też nieraz nie ustępują

rowerowy
1 miesiąc temu

Na przejście dla pieszych wjechał z chodnika, nie z jezdni ani z parkingu, co świadczy o tym, że jazda wzdłuż po przejściu jest pochodną jazdy po chodniku – albo to rozumiesz albo nie. Zgadzam się z jednym, mianowicie że chodnik jest szlakiem pieszo-rowerowym domyślnie, tzn. że można się domyślić, że da się jechać rowerem po chodniku, bo ryzyko otrzymania mandatu za to jest znikome. Tak samo można się domyślić, że da się nie posprzątać kupy po psie.

pochodna głupoty
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Jazda po przejściu jest pochodą GŁUPOTY a nie pochodną jazdy po chodniku. Głupota polegała na tym że po pierwsze nie przystanął wcześniej i nie rozejrzał się, a po drugie nie zsiadł z rowera, (albo co najmniej nie jechał z prędkością pieszego).

u nas jest inaczej
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Ścieżki rowerowe w ogóle nie zostały odśnieżone(przykładowo Sienkiewicza) , chodniki troszkę, więc rowerzyści jadą teraz chodnikami na równi z pieszymi.RDM chyba tkwi mentalnie w 19 wieku i sądzi że zimą rowerm nie jeżdżą. Zacofanie, cóż. Trzęsie ,ale się jedzie fajnie, ale jest zadyszka, śnieg stawia opór. A ty rowerowy, jak tam, jeździsz po śniegu?

rowerowy
1 miesiąc temu

Jak na ciągu przeznaczonym dla rowerzystów na obranej przeze mnie trasie zalega śnieg, to jeżdżę po śniegu. Jakoś trzeba się dostać do celu.

Czwórmiasto wy :)
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Nie trzeba zaglądać do Finlandii wystarczy aby prezydent Tarnobrzega zapytał jak to robią w Sandomierzu Stalowej i Nisku. Taka nauka u mądrzejszych w ramach czwórmiasta.

He-Man
1 miesiąc temu

Uważasz, że tam było wczoraj lepiej?

czwórmiasto wy :)
1 miesiąc temu
Reply to  He-Man

Nie uwazam tylko wiem

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  fach

To jest odśnieżanie. Uwagę zwraca też widoczna na filmie szerokość dróg pieszo-rowerowych oraz rozwiązanie z rozsuniętym przejściem dla pieszych na przedłużeniu takiej drogi.

comment image

Widać że państwo dużo bardziej rozwinięte.

wrzos
1 miesiąc temu

NO PRZYZNAM TAGEDIA RANO WYSZEDLEM NA PRZYSTANEK W SNIEGU PO KOLANA, AUTOBUS MIEJSKI NIE DOSC ,ZE ROZPADAJACY SIE I BRUDNY W SRODKU GRUCHOT TO JESZCZE MOCNO SPOZNIONY, JAK ZAWSZE Z RESZTA, ALE DZIS WYBACZAM BO ZASPY, CHOC PRZEZ TO DO PRACY SPOZNIONY O PONAD KWADRANS, GDZIE TE SLUZBY MIEJSKIE !!!!

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Rozkradzione i przepite w demokratycznym kraju w XXI wieku. Demokracja=Demony kradną w majestacie prawa. Gdzie prokurator?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Nie doszedł do pracy – ZASPY przecie ???

Daro
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Dobrze ze tylko kwadrans. Ja czekałem na przystanku 40 minut . Autobus był opóźniony 35 minut !!!

tak było zawsze
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

I dlatego w tym mieście masz wybór albo własne auto albo własny rower. Komunikacja miejska jest dla osób o najniższych wymaganiach. Jakoś autobusów, ich stan techniczny, tragedia. Nigdy nie było lepiej, bo to w końcu Tarnobrzeg

Z czasów PRL-u
1 miesiąc temu

Było lepiej za PRL-u. Były autobusy Autosany i Jelcze.Pod koniec funkcjonowania normalnego, był Ikarus przegubowy. Czyste i dobrze oznaczone. Mieli swoją zajezdnię i warsztat. Przystanki były duże z zadaszeniem rzeczywiście chroniącym przed deszczem a nie takie jak teraz zrobili.

obwodnica 6,65m
1 miesiąc temu

Ja jutro koniecznie jestem ciekaw jak będzie wyglądała jazda obwodnicą tam gdzie nie ma pobocza z tym śniegiem zalegającym. Najciekawsza sytuacja się zbliża. Zobaczymy czy znajdą się szaleni kierowcy, którzy dotychczas jakoś sobie radzili

odp
1 miesiąc temu

takich kierowców nie brakuje ale tarnobrzeg to jest podkarpacie a stolica jest rzeszów
wiec kto odpowiada za te drogi na których jest uzywany stary sprzet a potem sie człowiek zastanawia kogo to jest winna wiec ten problem dotyczy na odcinku 100 km a nie tylko na takim małym miasteczku jakie jest tarnobrzeg
co z tego sie orientuje na odcinku ponad 100 km zaczynajac od stalowej a konczac na rzeszowie to komunikacja samochodowa jest fatalna i nie wiem kto za to odpowiada ale nie widze przyszłości w tej dziedzinie i to na długie lata teraz niech wroci wat na paliwo to teraz sie zobaczy jak sie beda szybko konczyc wygody wiec na to mi odp?

obywatel
1 miesiąc temu

Ha, ha, ha – A KRAWĘŻNIKI WIDAĆ ???
Niechaj kierowcy biorą azymut na LATARNIE ????

wrzos
1 miesiąc temu

ALE MIMO PROBLEMOW PIEKNIE DZIS NASZE MIASTO WYGLADALO, KIEDY KROLOWA SNIEGU SYPNELA MOCNO SWOIM PIERZEM. ALE JUTRO RANO JUZ NIKOMU DO SMIECHU NIE BEDZIE WIEC W NOCY PLUGI DO PRACY.

brzoza
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Śpią Nic nie jeździ.Za jakie grzechy pokarało to miasto taką żenadą na każdym kroku …

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Moze i ładnie z okien urzędu miasta gdzie rozłożyło się to biedne miasto na łopatki. Gdzie się siedzi i za nic nie odpowiada to mozna jak dzieci podziwiać uroki zimy.

kinia
1 miesiąc temu

Niedziela była, to drogowcy jak zwykle zaspali… Niestety niektórzy chcieli nie chcieli wyjechać musieli chociażby do pracy. Jazda fatalna. A skoro juz jakiś pług przejechal, to w ogóle nie sypal, śnieg zgarnięty pod samochody, bez lopaty nie ruszy z parkingu, a zeby przedostać się na chodnik to najpierw trzeba forsować zwalony przez pług śnieg. Katasrofa jak co roku!!!

Gość
1 miesiąc temu

Umiejętności wielu kierowców co do techniki jazdy po śniegu są żenująco niskie,część nie zmieniła opon.Oczekiwanie o których pisze rzekomo zbulwersowany kierowca do redakcji że drogi gminne nie są w takim stanie jak krajowe najwyraźniej nie ma żadnego pojęcia o standardach zimowego utrzymania dróg pomimo 40 letniego doświadczenia za kierownicom.czyli jak co roku kierowców tez zima zaskoczyła

Mentor tego miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Kolejny troll, próbujący zmanipulować tarnobrzeską rzeczywistość, RDM wczoraj żadnych dróg nie odśnieżył w odpowiedni sposób, wszystkie drogi były w stanie zagrażającym bezpieczeństwu. Motogodziny poleciały tylko za co? suche przebiegi, dlaczego nikt tego nie kontroluje, a później pododają ludziom, że 100 tys. soli poszło i wyjeździli 1000000 motogodzin. Mówię STOP niech tarnobrzescy radni wezmą się za RDM, bo jak ktoś zginie to będzie już za późno. Za wczoraj nie powinno być zapłacone ani złotówki, do tego kary umowne za nieodpowiedni stan nawierzchni i wykonawca zastępczy. Farma trolli działa, zakłamując rzeczywistość, a rzeczywistość jaka jest każdy widzi.

mieszkaniec
1 miesiąc temu

Tak urzędnicy zaklinają rzeczywistość . Dzisiaj nikogo w urzędzie nie było co chciałby poruszyć temat odśnieżania. A na sesji radni będa opowiadać jak im się dobrze żyje w tym kochanym mieście.

tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

kierownicą,osiołku podstawówka się kłania,hahahaha

Historyk
1 miesiąc temu

W RDM jest nowy prezes .I wszystk gra

Ponadto.sa oszczędności
Ale to nie dotyczy wynagrodzenia prezesa i czwórki wysokich urzędników urzedu.
Zero pokory i szacunku dla mieszkancow

Jurand że Spychowa
1 miesiąc temu

Naprawdę wstyd, w Sandomierzu ,Stalowej odśnieżone a Tarnobrzeg spi pod puchowa kołderka. Ostatnie kilka lat nie było problemu , bo nie było śniegu….czy Wasz prezydent nie widzi jak codziennie przemierza na nogach z domu do pracy?,gdzie zastępca prezydenta, gdzie radni, wszyscy śpią …….

odp
1 miesiąc temu

ale tutaj jest mowa o któtkim odcinku do z stalowej do sandomierza jest ponad 30 km
a jak nie bedzie stac ludzi aby zatankowac paliwo jak podwysztki pujda w styczniu o tym nikt nie mysli a ze ludzie sa zezradni to niech rzeszów odsnieza tarnobrzeg przeciez tak sala leprsze mozliwosci ale złodzieje sa wszedzie i 5to jest coraz bardziej widoczne

He-Man
1 miesiąc temu

Byłem wczoraj we wszystkich trzech i proszę nie siać propagandy!! W Sandomierzu gorzej niż w Tbg a w Stalowej tylko gdzieniegdzie niewiele lepiej!!!

Tybur
1 miesiąc temu
Reply to  He-Man

Pan z rdm? Czy troll na usługach? Ja byłem w Stalowej i tam na głównych drogach lepiej niż w Tarnobrzegu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  He-Man

Byłeś chyba w nocy na tarnobrzeskiej obwodnicy – i tyle??

W du….e byłęś i gów???o widziałeś – TYLE W TEMACIE???
Za dużo oglądasz TVP o dziewiętnastej trzydzieści ????

mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  He-Man

To urzędnik w niedzielę objeżdża czwórmiasto celem nauki jak działać i zarządzać miastem. Przy takich poborach to wystarczy na obiad w pięknej kawiarence w Sandomierzu.

He-Man
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Jacy wy głupi jesteście to głowa mała. Dlaczego tam byłem to moja sprawa a jeśli uważacie że tam wczoraj było lepiej to współczuję i radzę wyłączyć nie tylko tvp ale i tvn czy kto tam czym sobie mózg otępia 🙂 zapamiętam tą cenną radę – jak w niedzielę przekraczają „bramy” naszego miasta na obcych blachach – znaczy urzędnicy ;D 😀

Mtbg
1 miesiąc temu

RDM na dywanik!! za taki stan dróg, nie wywiązują się ze swojego zadania to i nie powinno być żadnej kasy. Dziś i w środę czekają nas kolejne opady a co za tym idzie zaraz trzeba będzie zakładać łańcuchy na koła jak będą tak odśnieżać jak dotychczas.

tbg
1 miesiąc temu

wezcie się w końcu do odsnieżania,nie na pusto jezdzić,rozumiem,ze więcej spali paliwa,ale za to wam płacimy!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  tbg

Im tam nie płacą za odśnieżanie ???
Tylko od kilometrów przejechanych i ilości wysypania (piasku z solą) – NIE WIESZ WAŚĆ??

Nie chodzi o jakość tylko ILOŚĆ bo z tego jest kasa WAŚĆ ??

Jedziesz szybciej to więcej kilosów zrobisz w tym czasie a jak jedziesz szybciej to więcej rozsypiesz (piachu i soli) na większej ilości kilometrów a jak więcej przejedziesz to więcej w papierach: kilometrów, zużytej soli i piachu – DANE BĘDĄ się zgadzały a i kontrole to potwierdzą ( wszystko OK) w późniejszym czasie ????
” DOBRZE MAJSTRY PRACUJĄ ” – nagroda (premia) się należy.

Papa
1 miesiąc temu

Brawo nw24 trzeba piętnować dziadostwo które jest w tej mieścinie szkoda ze tak dużo ludzi widzi co tu się dzieje tylko jakos nikt z tym nic nie robi Dobra robota tak trzymac

mat
1 miesiąc temu

dziś o 6 rano na drogach w Tarnobrzegu koszmar 20 na godzinę było za dóżo. Warszawska i Sikorskiego nieodśnieżone i nie posypane, a na stronie RDM to drogi I kategorii odśnieżania Pan Dyrektor Techniczny na antenie radia Leliwa opowiada o drogiej solance ja rozumiem gdyby opady były miesiąc a tu zaledwie 72 godziny i co niema paiachu i solanki nie ma pługa, to co mają i po co są ?

Mietek pocięgło
1 miesiąc temu
Reply to  mat

kolejny raz to samo, pługi powinny ruszyć wraz z początkiem opadów sniegu, a nie w niedziele rano kiedy juz spadło 15 cm ,a na drogach auta ubiły śnieg i zamieniły go w lodową skorupę o nieregularnej powierzchni

Robert
1 miesiąc temu

Co się z Wami ludzie dzieje ? Wszędzie są takie problemy nie tylko u nas i jakoś nie robią z tego tragedii jak tu. Każdy kto tak pisze o tej sytuacji jest wyzywany od trolli.. Czy na te parę dni zimy musimy sypać drogi solą , która zostanie w glebie? Za klika dni już odwilż. Coraz więcej miast odchodzi od soli. poczytajcie sobie. Jak wyglądało w mieście odśnieżanie na początku lat 90 ubiegłego wieku a teraz to jest lepiej bez porównania. Ale w tym zaścianku to wszyscy najmądrzejsi są jak widzę i żadne argumenty do nich i tak nie trafiają. Może też dlatego jest tu tak jak jest czyli gó..iano

Kawosz
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Zamiast soli pora stosować fusy po kawie, ale trzeba o zgromadzeniu zapasów pomyśleć już po zimie.

ALICJA
1 miesiąc temu
Reply to  Kawosz

TARNOBRZEZANIE OGLOSMY ZBIORKE FUSOW PO KAWIE !!!NAJWIECEJ ZBIERZE URZAD MIASTA !!! TAM KAWA LEJE SIE HEKTOLITRAMI

komik
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

popatrz madralo na drogę nr 9 ,od wczoraj czarna

WNUK DZIADKA MROZA
1 miesiąc temu
Reply to  komik

UWAGA IDĄ MROZY, JAK ZAMARZNĄ TE HAŁDY NA DROGACH PRZED POBOCZAMI BĘDZIE DUŻO USZKODZONYCH, dodam od siebie, że nie jestem jasnowidzem ani wróżem.

Ala
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

To postój sobie jutro godzinę na przystanku i wtedy wychwalaj niudolne władze Tarnobrzega.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Za kilkanaście miesięcy Wybory , czy musimy płacić nieudacznikom z urzędu , przecież będą wybory .
Po co wydawać nadaremnie KASĘ jak i tak nic z tego nie będzie ???

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Chyba nie pamiętasz lat 90tych bo ulice odsnieżali 3 lub 4 duże pługi a z tyłu sypali piaskiem i solą a chodniki na osiedlach małe traktorki z pługami i to od 4 rano

Z czasów PRL-u
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

A w okolicy bloków za PRL-u odśnieżały osoby odpowiedzialne za sprzątanie. Teraz nie ma kto tego robić bo się porobiły wielkie panie co to uwagi zwrócić nie można, że brudno, że nie odśnieżone i nieposypane.

Józiek
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Weź się zastanów zanim coś napiszesz. Trzeba się było, kurwa, przejechać wczoraj Wisłostradą, to byś zrozumiał.

Adam
1 miesiąc temu

Nie wiem czy piszącym tu wiadomo że przepisy stanowią że odśnieżanie powinno się zacząć od ustania opadów lub po zmniejszeniu ilości opadów ,a wczoraj jechało ze śniegiem mocno!,więc w czym problem!,poza tym nie tylko w Tebeku tak było byłem w Stalowej i tam dopiero był chaos szczególnie na rondach i chodnikach!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

HA, HA HA ??? Dobre to ???
Czy ustalili jakieś opady czy też ustalili że opadów nie będzie ???
W ubiegłym roku chyba opadów nie było ( w tym czasie ) – to i po co ustalać ???

Anka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przeczytaj to co gość napisał,mądrzysz się ale nie wiesz o co

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

No właśnie co napisał ???
Śnieg prószy cały czas i CO ???

Przepisy sobie a życie sobie !
To w takim razie po co ten sprzęt wyjechał ??

Dlaczego nie czekali aż przestanie prószyć śnieg ???

Teraz niewiadomo czy głupszy jest ten co wpisał przepisy , czy ten co wysłał sprzęt ???

A co jakby nie ustało padać przez tydzień ???
Czekali by bo przepisy takie ???

Ewa
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

I pani się też mądrzy. Chyba, że pani Mądrala. Zawalili i ludzie krytykują bo mają prawo do tego. Za komuny było lepiej niż dzisiaj, wtedy małe traktorki bez dachu jeździły i odśnieżały, a na przyczepie siedzieli zmarznięci goście i piasek sypali, a dzisiaj jeździ z podniesionym pługiem. Częstotliwość ich przejazdów była też częsta.

Ewa
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Panie dej pan

spokój, i nie broń dziadostwa do którego doszło, wystarczyło zacząć wcześniej, użyć tylko mózgu lub wyprzedzić przepis lub zapis, na który się powołujesz. Ale nie, lepiej poczekać na cud.

Józiek
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Gdyby prognozowali opady na 2 tygodnie, też byś zaczął odśnieżać po 2 tygodniach?

Kobe
1 miesiąc temu

Proszę więc zlecić odśnieżanie firmie zewnętrznej i problem momentalnie zniknie. Jaki jest sens utrzymywania notabene takiego tworu jak RDM skoro rok w rok jest to samo czyli brak skutecznego odśnieżania. A Ci znawcy Robert i Adam zapewne nie posiadają prawa jazdy a i zamiast soli możemy używać zeolitu skoro jesteście tacy pro-ekologiczni. I teraz wszystko w rękach naszych znakomitych włodarzy 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kobe

No RACJA najlepiej TTBS , dadzą radę jak z nasadzeniami i nad zalewem , wystarczy tylko analityka przyjąć na etat aby zanalizował co i jak !

Kurdej Szatan
1 miesiąc temu

Potwierdzam! Wczoraj miałem nieprzyjemność jechać głównymi ulicami miasta. Chcąc ominąć aleję Warszawską, pojechałem obwodnicą od wysokości stawów koło Zwierzyńca do Sobowa. Max 30km na godzinę i jazda jak po gruzie. Dlaczego nie sypano soli?! Samo odśnieżanie nic nie da. Kolejny koszmar to jazda Wisłostradą. Od centrum miasta do mostu, czułem się jak na kuligu. Tragedia. Krajowa 79 piękne już ogarnięta przez GDDKiK. Czarna i odśnieżona.
Panie włodarzu, mniej morsowania, a wzięcia się za dyrektorów odpowiedzialnych za akcję zima.

obywatel
1 miesiąc temu

Czego Wy wszyscy tu dopierdala???? się do sołtysa i RDM ??? O co wam chodzi ??? Były potańcówki – były, były dożynki – były , macie ściankę – Macie, macie kolekcje – Macie, macie nasadzenia wzdłuż ulic – macie, macie witacze- macie, macie palmy – macie , macie parkingi nad zalewem – macie, macie latarnii w ch…j – macie ( nawet ryby mają nad zalewem tylko saren szkoda bo latarnie nie świecą na obwodnicy), były skoki po tarnobrzesku – były (na kasę), kasa poszła do TTBS – poszła, dotacje do RDM były – były ( na koryto i premie)???? WIĘC o CO CO CHODZI Czego nie rozumiecie ??? Mieszkaniec dymitrowa PLUTA przecie WAM wyjaśnił w jednym zdaniu na sesji rady ” SKĄD MAJĄ NA TO BRAĆ” ??? Pusty dzban i dziurawy ( budżet ) Odpierd….cie się w końcu od mieszkańca z Krosna i mieszkańca Dymitrowa i reszty komitetu KOZ , od prezesów TTBS i RDM też , przecież to wszystko za zgodą Bezradnych – przecież „ONI temu NIE WINNI” tylko WY SAMI (?????????? gdyby baranów nie było przy urnach) ???? Jak śmiecie zwracać uwagę WIZJONEROM mającym swoje WIZJE ??? Tak trzymaj BOŻO , nie daj się , oszczędzaj na ????… Czytaj więcej »

mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Czasmi nie zgdadzam się z Obywatelem . Nie mogę mu jednak odmówic słusznych spostrzeżeń i słusznych wnioskow dotyczących nieudolności naszych prezydentow. Za kasę największą na Podkarpaciu

Polak z Tbg
1 miesiąc temu

Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Nic się nie staaałooo…,Polacy nic się nie staaałooo… .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Polak z Tbg

Pewnie że tak ” sorry taki mamy klimat”, jest śnieg , no jest ale będzie też wiosna a później lato i śnieg zniknie . Po co marnować kasę jak wcześniej czy później stopnieje i zniknie ??? Polacy mogą ocieplać domy ( zlota rada PiS) , mogą kupić sobie psa lub kota aby poczuć się lepiej( złota rada nominata pisowskiego) to i mogą przesiąść się na Sanie ( psów w schronisku w Machowie ci u nas dostatek), zresztą jak im nie pasi niech siedzą w domach ( robota nie zająć nie ucieknie ) a tak w ogóle to co to za narzekania – jest śnieg to można wybudować IGLO i zaoszczędzić na ogrzewaniu bo przecie eskimoski mogą to dlaczego nie my POLACY , nie z takimi rzeczami Polacy sobie radzili ( rada złotoustego pisowca) to i z tym sobie poradzą , zresztą w Tbg chyba lokalny BOZEK już załatwił węgiel dla mieszkanców gminy ( taniocha – tylko iść i pakować w wiadra ) , podobnie dopłaty do wody dla mieszkanców . Ostatecznie jak komuś zimno, śnieg na drogach i ulicach przeszkadza to niech weźmie sobie łopatę i sam odśnieży mądrala a z tego same korzyści : ruch na powietrzu ( świeżym… Czytaj więcej »

komik
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

za binkowskiej z platformy oszołomów to było,cytuję: taki mamy klimat,hahahahahaha

komik
1 miesiąc temu

To jest komedia,odsnieżają traktorkami z odpustu,brawo,tak trzymać

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  komik

Waść robią czym mają a kasy w pustym dzbanie ( budżecie) brak , no jeszcze mogą wykorzystać psy ze schroniska w Machowie ale to chyba rezerwa na zimę stulecia ???

Mtbg
1 miesiąc temu

drogi, chodniki swoją drogą… zobaczcie ile śniegu już zalega na dachach.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mtbg

A tam Waść – kto by się tym przejmował ???
Nie widać to i problemu nie ma ( tak jak w rdm, MOSiR, TTBS, urząd ).
Grunt , że w papierach będzie wszystko grało !

Mtbg
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

przestanie grać jak komuś na głowę to jeb…

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  Mtbg

…nie

walt
1 miesiąc temu

miałem się wpisać ale już którąś godzinę macham łopatą 🙂
w końcu jakiś trening mi wpadł.

jest zima,pięknie pada,kiedyś wszyscy spotykaliśmy się w parku na górce w taką pogodę 🙂

Ewa
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Sandomierska to była górka dla dzieci z całego Serbinowa, nieraz było tam 300 osób na raz.

Art
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Myślę, że nawet bywało tam więcej niż 300 osób. Najlepsza była ślizgawka tuż obok murów. Szkoda, że już od wielu lat dzieciaki nie mogą tam zjeżdżać.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Sandomierska to była dla starszaków 🙂 pamiętam tę ślizgawkę do samego rowka na dole i niejeden tam z rozbitą głową wracał 🙂 ale pewnie warto było 🙂
dwa lata temu dość tłumnie było w parku właśnie na górce i nawet dzieciaki na worku z sianem zjeżdżały – zabrałem tam siostrzenice i naprawdę dostarczyła nam wtedy sporo dobrej zabawy.
warto pielęgnować takie formy rozrywki bo i nam „starym koniom” to daje wiele radości a i dzieciom pokazuje,że dobra zabawa jest nie tylko przed monitorem.

Ewelina
1 miesiąc temu

Pamiętam lata 90te i też były takie opady śniegu praktycznie co rok ale to jakoś ogarniali nawet na placu czerwonym jeździły ładowarki i zgarniały śnieg na kilka górek

U.M.-T.B.G.
1 miesiąc temu

$ORRY –TAKI. MAMY KLIMAT!!!.

chory staruszek
1 miesiąc temu

o godz 16 tej 12 grudnia.2023 Masakra. A chodnik prezydentowi remontują pracownicy RDM. A przecież całe siły RDM miały być na pokład.

obywatel
1 miesiąc temu

No to jak w przyszłym roku to już teraz powiadom kogo trzeba ??

ALICJA
1 miesiąc temu

Poniedziałek dzień pracujący a tu żadnej zmiany nie widac Na jezdniach syf na chodnikach syf

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ALICJA

Bo w poniedziałki to są tylko odprawy a robotę zaczynają od wtorku a CO i JAK będą robić to okaże się w środę , bo we wtorek czasu wystarcza aby tylko sprzęt przygotować .

Imprezowicz
1 miesiąc temu
Reply to  ALICJA

W sobotę się chleje a w poniedziałek trzeźwieje :-). Taka u mnie zasada 🙂

Agnieszka
1 miesiąc temu
Reply to  ALICJA

Poddali się zimie

Do łopaty
1 miesiąc temu

Darek co ty już jeden przegrał wybory za brak odśnieżania ty wolisz focie z morsetkami

da478eee5dabd57f6ae8d42caa52a50f43b5cf1681f0677f13737b4845c7cb8d.jpg
Proszę
1 miesiąc temu

Ludzi czas świąt czas pojednania

dyzury-spowiedzi-przedswiatecznej-724x1024.png
Grzesznik
1 miesiąc temu
Reply to  Proszę

Ja już od kilku lat spowiadam sie bogu wszechmogącemu przez internet

Cienty Walenty
1 miesiąc temu

Ale prezes RDM niejaki MMMMarek GGGGosztyla ma odsniezone i to wystarczy !!!!

As
1 miesiąc temu

W Panoramie dziś pokazali Pana Brauna. To chyba najczęściej pokazywany w TVP poseł Konfederacji. Szkoda tylko ,że z naszego regionu

fach
1 miesiąc temu

Co Wy jeszcze tu przeżywacie? Było coś w programie wyborczym o starannym utrzymaniu infrastruktury gminnej, w szczególności dróg publicznych? Nie przypominam sobie 🙂 Było za to o jeziorze i obwodnicy, no i mamy to 😉

Cienty Walenty
1 miesiąc temu

Cala banda z jednej klasy w LO w Tarnobrzegu …..Bostwo zarzadza miastem, soltys PLUTO jego zastepca ,ZYCH pomylony zawladnal zamkiem w Dzikowie i wreszcie jakaty GGGGGOOOOsztyla prezes w RDM-ie !!!!! I co ciekawe wszyscy to PELOWCY ktorzy czekaja na adoptowanego Norberta i SB-eka POTANSKIEGO aby im pomogli rzadzic w TARNOBZIUGU !!!!

komik
1 miesiąc temu
Reply to  Cienty Walenty

dzisiaj świeto,dzień UBywatela

Pytanie
1 miesiąc temu

Mam pytanie Czy prezydent z w poniedziałek.szedl do urzędu pieszo czy samochodem .Czy jest zadowolony z działań prezesa RDM
Ten prezes to mialo być mistrzostwo świata

Parkingowy
1 miesiąc temu

Opłaty za parkingi są Są Tylko wjechać się nie da bo nikt nie usuwa śniegu.
Taki to tarnobrzeskim klimat do szanowania mieszkancow.
Podatki i obciążenia i opłatami mieszkańców to cel budżetowy na podwyżki władzy

Jeszcze zostały diety radnych

parkingowy
1 miesiąc temu

Pilnie odśnierzyć parkingi PŁATNE

komik
1 miesiąc temu

Panie Lucjuszu trzeba anektować Tarnobrzeg bo nas wykończą!

Wyborca
1 miesiąc temu

Władze ocenia się o skuteczności
Przygotowanie do odśnieżania ulic i chodników w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców .To podstawowe zadanie prezydenta.
Na nic morsowanie,zabawy ławeczki nad jeziorem ,lampy na parkingu nad jeziorem kluby seniora i uczniowskie skoro zima brak skutecznosci
Nieudolność Panie prezydencie

tez wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

A pomyslcie co by się stało gdyby Tarnobrzeg dotknęła klęska żywiołowa typu powodzi z 2010. Ile by było morsowania a ile potańcówek !!!!!!!!!!!!

Jan
1 miesiąc temu

A ja uwazam (mieszkaniec od urodzenia blok na wyspianskiego) miasto bylo odsniezone wzorowo, ulice czarne do granic miasta juz od wtorku. Jakim cudem RDM tarnobrzeg uchowal sie po pogromie Dziubinskiego? Moze siedziba na zadupiu dąbrowki uratowala firmę?Szkoda ,ze nie udalo sie gospodarce komunalnej w postaci autobusów i odpadów.

Jubiler Pit
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Wszystko można odtworzyć po to jest KPO, tylko trzeba zmienić mentalność względem jeziora, które tyle lat po oddaniu nie zarabia na siebie.

As
1 miesiąc temu
Reply to  Jubiler Pit

O zarabianiu jeziora to możemy pomarzyć jedynie. Cudem będzie jak miasto nie będzie musiało dopłacać do bieżącej działalności. Żeby odtworzyć to co zniszczył głównie mleczarz , potrzebna jest to czego nie ma i nie będzie. Pieniądze , pieniądze i jeszcze raz pieniądze

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Przy takich bojebach w urzędzie i w BEZRADZIE
O zarabianiu na ” zalewie ” to można zapomnieć. Na 100 lat .
Najpierw trzeba odrobić to co włożono ( coś chyba około 80 mln już) a belfry ze swoimi uczniami z LO w BEZRADZIE chcą jeszcze wpierd…c w to bagno chyba 160 mln ???

As
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Od początku to był poroniony pomysł ,żeby tworzyć na siłę z tego riwierę przez kolejnych rządzących tym miastem. Obecna ekipa nawet to przyspieszyła. Jak tam w chorej wyobraźni powstawać mają hotele jak nawet terenu nie uzbroili . Obawiam się ,że degrengolada miasta kosztem zalewu będzie dalej trwać w najlepsze

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Jak y się przyjrzeć działaniom tej ” elity” to jest to działanie na szkodę mieszkanców, pakowanie kasy tylko w przyszłe koszty : zalew, ścianka, nasadzenia, balonowy stadionie, trybuny na stadionie jakby wiecznie mialbyć tłum kiboców i ekstraklasa , mnóstwo latarni , potancówki , palmy, WITACZE patronat honorowy bożka ( chyba nie za darmo), wyjazdy na wczasy do Krynicy itd – CO z TEGO MA przeciętny mieszkaniec miasta ???
A już z tym odznaczeniem dla bożka ( zasłużony dla przyrody” to jest parodia – tyle drzew co za jego obecności w gabinecie urzędu usunięto to chyba za żadnego innego !!

As
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Obyśmy się jeszcze nie stali zakładnikami finansowymi prywatnego klubu piłkarskiego. Boję się ile to biedne miasto będzie w niego pompować

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Ty Waść myślisz, że zakładnikami tylko prywatnego klubu kopaczy ???

Wystarczy przesledzić gdzie Tancerz się pokazuje i z kim ??
A tam stowarzyszenia, fundację , ROD i masa różnej maści patologii zerujacej na budżecie miasta !
Jeszcze kur??? posterunek dla milicji trzeba wybudować ???
Tak się kupuje głosy , lansuje za publiczna kasę .
Widzisz w Białogardzie ( chyba) burmistrz się tak lansował to wszystkie media lokalne od razu na błazna skoczyły ( nawet w ogólnokrajowych o tym było) a u nas w TBG – NORMA , wszystkie szmatlawce pokazują i chwalą lans ???

Jakby tych pasozytów nie było, nie wyciągali by łapska, nie było by zalewu ( miejskiego), jebany?? wizjonerów od ścianek, nadadzeń, WITACZY, mariny, palm to żadnego zadłużenia by nie było i nie trzeba by brać pożyczek na kolejne wizję chorych ludzi ( inteligentnych inaczej )!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jubiler Pit

Dlaczego się przypierd…e do belfra bożka i Pluty i ich ludzi ???
Zapowiadali w TVP OPADY – to są ??
Wspominali , że ” ZAWIEJE i ZAMIECIE ????”

W czym problem BELFRY CZEKAJĄ
– aż zawieje i zamiecie !!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
138
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content