Wigilia Firmowa – Jak Ją Zorganizować Na 7 Sposobów?

Firmowe spotkanie wigilijne to tradycja w wielu firmach. To jedno z niewielu wydarzeń, w czasie których pracodawcy mogą spotkać się z pracownikami w nieformalnej, luźnej atmosferze i odetchnąć od obowiązków. Porozmawiać o tym, o czym nie rozmawiają na co dzień, poznać się i nawiązać nić przyjaźni oraz złożyć sobie wzajemnie życzenia.

Czy wigilia firmowa odbywać się powinna w biurze, czy lepiej zorganizować ją w restauracji? Co postawić na stole i jakie dekoracje wybrać? Zorganizowanie wigilii firmowej zdecydowanie może być nieco kłopotliwe – podpowiadamy więc jak to zrobić, o czym pamiętać i jakich szczegółów dopilnować, aby pracownicy Twojej firmy na długo zapamiętali to wydarzenie.

Dlaczego warto zorganizować wigilię firmową?

Świąteczne spotkanie to przede wszystkim świetny sposób na integrację pracowników oraz pracowników z pracodawcą. Jeśli będzie mu towarzyszyć pozytywna, przyjazna i radosna atmosfera, każdy uczestnik spotkania zapamięta je na długo i na pewno doceni. Zwykle w czasie pracy niewiele mamy czasu na to, aby ujrzeć w naszych kolegach ludzi – wigilie firmowe to okazja, aby to zmienić.

Wigilia firmowa w restauracji

Zawsze dobrym pomysłem jest wigilia firmowa w restauracji. Profesjonalna obsługa, starannie dobrane menu i świąteczna atmosfera z pewnością zachwycą gości i wprawią ich w świąteczny nastrój. Organizacja wigilii firmowej w restauracji zdejmuje z barków pracodawcy konieczność zamawiania cateringu, szukania miejsca w biurze, ustawiania stołów, krzeseł, dekoracji. 

Te wszystkie przygotowania mają swój urok, ale zapewne przed świętami pracownicy Twojej firmy mają bardziej pilne obowiązki. Wigilia pracownicza w restauracji jest zatem optymalnym rozwiązaniem dla tych, którzy z jednej strony chcą się spotkać w okresie świątecznym i podzielić życzeniami, ale z drugiej – uniknąć pośpiechu i nadmiaru pilnych zadań do wykonania.

Tematyczna wigilia firmowa

Jeśli jednak Twoich pracowników nie goni czas, to można imprezę zorganizować w biurze. Musisz jednak zadbać o menu, świąteczne słodycze, dekoracje i oczywiście jednorazowe naczynia i opakowania świąteczne. Wszystkie akcesoria, talerzyki, kubki znajdziesz w ofercie hurtowni https://radpak.eu/

Takie podejście ma oczywiście wiele zalet, ale warto pomyśleć o nim wcześniej, aby mieć wystarczająco dużo czasu na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Kupowanie wszystkiego na ostatnią chwilę, w pośpiechu, z pewnością nie jest dobrym sposobem na stworzenie radosnej, świątecznej atmosfery. Masz więc już niewiele czasu.

spotkanie wigilijne
spotkanie wigilijne

 

Zleć organizację wigilii firmowej profesjonalistom

Wigilią firmową i jej organizacją może zająć się też profesjonalna agencja eventowa, która kompleksowo zadba o dobry nastrój i świetną zabawę dla wszystkich uczestników spotkania – Twoich pracowników i kontrahentów. Świąteczny nastrój i tematyczna zabawa to doskonała okazja do integracji i lepszego poznania kolegów z pracy.

Jak zorganizować wigilię firmową?

Organizując wigilię firmową samodzielnie, należy pamiętać o kilku kwestiach, które pozwolą poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, zapomnieć o trudach dnia codziennego i w pełni cieszyć się na nadchodzące Boże Narodzenie. O czym warto pamiętać?

O czym należy pamiętać przy wyborze menu na wigilię firmową?

Wigilia firmowa wymaga zapewnienia świątecznego menu. Nie zapomnij jednak, że wśród Twoich pracowników na pewno są osoby, które z różnych powodów nie mogą jeść wszystkich wigilijnych potraw. Warto więc znaleźć dobry catering – niech każdy z gości wybierze z jego menu to, co lubi i może jeść. To z pewnością pozwoli rozwiązać wszelkie problemy związane z menu wigilijnym.

A co z opłatkiem? Idealnym rozwiązaniem jest takie poprowadzenie spotkania, aby w jego przebiegu każdy czuł się komfortowo. Warto więc, aby wigilia firmowa była wydarzeniem raczej tradycyjnym niż związanym z wiarą i żadnego z pracowników nie wprawiła w zakłopotanie.

Dekoracje

Świąteczne talerzyki, serwetki i ładny obrus na stole, choinka, girlandy i słodkości w kształcie gwiazdek – tyle wystarczy, aby zadbać o świąteczną atmosferę. Można również włączyć popową playlistę świątecznych przebojów – niekoniecznie kolęd i pastorałek.

Dodatkowe atrakcje

Prezenty na święta wręczane pracownikom przez pracodawcę to już tradycyjny element wigilijnego spotkania w pracy. Jakie upominki warto podarować członkom swojego zespołu? Doskonale sprawdzą się na przykład bony towarowe, eleganckie zestawy słodyczy, pięknie zapakowane i dobrej jakości butelki alkoholu lub po prostu prezenty pieniężne. Zwykle oczekiwania pracowników obejmują właśnie ostatni z wymienionych prezentów i nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie tak podziękować im za ich pracę.

Alkohol – tak czy nie?

Czy wigilia firmowa to dobry czas na serwowanie alkoholu? To oczywiście zależy od wielu czynników – między innymi od nastrojów panujących na co dzień między uczestnikami, ale także od tego, w jakich godzinach odbyć się ma spotkanie. Jeśli odbywa się ono na terenie zakładu pracy, a po jego zakończeniu pracownicy będą musieli wrócić do wykonywania swoich obowiązków, to oczywiście o trunkach wysokoprocentowych nie może być mowy.

Jeśli natomiast wigilia firmowa odbywa się po godzinach pracy, wieczorem, to podanie alkoholu nie jest złym pomysłem. Może nim być na przykład dobre wino dopasowane starannie do serwowanego menu albo jakikolwiek inny, niekoniecznie mocny.

Jak jeszcze można zapewnić świąteczny nastrój?

Wigilia firmowa zwykle planowana jest z kilkunastodniowym wyprzedzeniem, a każdy pracodawca podaje termin na tyle wcześnie, aby goście mogli się do niej przygotować pod każdym względem. Warto więc poprosić pracowników, aby tego dnia zjawili się w pracy odświętnie odziani – niekoniecznie w garnitury i garsonki.

Ubiór może być jednym z elementów tworzących atmosferę świąt – jeśli jesteście młodym zespołem świetnie dogadujących się ze sobą ludzi, możecie podejść do tematu z humorem i przygotować przebrania. Czasem, aby było świątecznie i sympatycznie, wystarczą po prostu dodatki – opaski z porożem renifera, kolorowe laski, kolczyki lub przypinki w kształcie gwiazdek. Możesz też zostawić pracownikom dowolność, niech wykażą się pomysłowością i fantazją.

Podsumowanie

Ile firm – tyle pomysłów na zorganizowanie wigilijnego spotkania. Pamiętajmy, że wigilia firmowa to przede wszystkim okazja do spędzenia ze sobą czasu, rozwiązania problemów i wyciągnięcia ręki na zgodę. Jej oprawa jest bardzo istotna, buduje bowiem atmosferę pokoju, zrozumienia i dobroci. 

materiał partnera

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content