Aresztowano stalkera, który nękał burmistrza Baranowa Sandomierskiego

Tymczasowym aresztem na okres 3 miesięcy objęty został 70-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego. Uporczywie nękał i groził Burmistrzowi Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz jego bliskim. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 70-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego uporczywie nękał i groził Burmistrzowi Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski od 2019 roku. Stalker naruszał jego prywatność, umieszczał na przystankach autobusowych i w innych miejscach publicznych obraźliwe napisy, pomawiał i obrażał oraz nachodził w miejscu pracy.

Około dwóch lat temu, decyzją prokuratora 70-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, został objęty środkami karnymi w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów oraz zakazu kontaktowania się w jakiejkolwiek formie (z wyjątkiem spraw urzędowych). Prześladowca nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków i swoje groźby kierował już nie tylko wobec burmistrza, ale i jego rodziny. Działając w krótkich odstępach czasu, uporczywie nękał jego żonę, przyjeżdżał pod ich dom, obserwował kobietę, wykonywał w jej kierunku gesty pozbawienia życia.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu zawiadomił policjantów. W poniedziałek przed godz. 10, funkcjonariusze przyjechali na posesję stalkera i go zatrzymali. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Policjanci wykonali czynności i zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyźnie 5 zarzutów popełnienia przestępstwa m.in. uporczywego nękania, niestosowania się do orzeczonych środków karnych, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz naruszenia nietykalności funkcjonariusza Policji.

17 stycznia br. prokurator złożył wniosek do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu o tymczasowy areszt dla 70-letniego mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z obowiązującym prawem, stalking jest przestępstwem polegającym na uporczywym nękaniu lub wykorzystaniu wizerunku osoby w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. Potajemne skradanie się i osaczanie drugiego człowieka, może skończyć się tragicznie. Początkowo może polegać na uporczywym wydzwanianiu, wysyłaniu wiadomości czy wręczaniu ofierze niechcianych prezentów. Stalker może śledzić ofiarę, robić jej zdjęcia, poniżać czy szantażować. Takie przejawy, jeśli występują uporczywie, powinny być zgłaszane funkcjonariuszom Policji lub prokuraturze rejonowej. Stalker nie może czuć się bezkarny.

foto&źródło: Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WALDEMAR
1 rok temu

Wredny staruch!

Nie starik
1 rok temu
Reply to  WALDEMAR

Większość dziadków i babek taka jest. Starość w dekiel bije.

ODYSEUSZ
1 rok temu

To teraz czas zrobić porządek z telemarketerami wydzwaniającymi całymi dniami z różnych numerów telefonów wciskającymi kit a to tani prąd, fotowoltanika itd.

Tak tylko pytam
1 rok temu
Reply to  obywatel

Jednego w Polsce wykończyli za PRL-u co to chciał produkować papier toaletowy. Drugiego co dawał chleb w celach dobroczynnych, już po PRL-u. Ten będzie trzeci?

Yhy ta
1 rok temu

A ktoś pytał w ogóle co dziadka zmusiło do takiej desperacji?

Dziadek... do orzechów
1 rok temu
Reply to  Yhy ta

Starcza złośliwość.

Babcia
1 rok temu

A może bezsilnosc

orzeł
1 rok temu
Reply to  Yhy ta

katolicka miłość do bliźniego

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  orzeł

Skąd wiesz że był katolikiem? A może był ateistą albo wyznania judaizm ? Więc po co te pochopne i być może fałszywe tezy ?

wrzos
1 rok temu

WIEKSZOSCI STARYM Z NUDOW BIJE NA DEKIEL U MNIE W KLATCE STAREJ Z PARTERU OSTATNIO PRZESZKADZA JAK MOJ PIES BIEGNAC Z WYZSZEGO PIETRA GDZIE MIESZKAM CZASEM ZASZCZEKA W DZIEN NIGDY W NOCY . STARZY TACY BOGOBOJNI A TACY ZLOSLIWI SKAD MY TO ZNAMY !!

Kociak
1 rok temu
Reply to  wrzos

A innej przeszkadza głośno chodzący kot :-). Kotki chodzą przecież po cichuśku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content