Trener Nęcek: Brak Han Ying elementem ryzyka w czwartkowym rewanżu

Po wyjazdowym zwycięstwie z UCAM Cartagena 3:0, tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol stoją przed olbrzymią szansą awansu – po raz 5 w swojej historii – do finału Ligi Mistrzyń. W tarnobrzeskiej drużynie zabraknie jej liderki.

– Zdecydowaliśmy, że po występach ligowych w Japonii Han Ying nie zagra jednak w rewanżu z UCAM Cartagena. Reprezentantka Niemiec będzie broniła tytułu w sobotnio-niedzielnym TOP 16 w Montreux, gdzie zadebiutuje z kolei Natalia Bajor. W Szwajcarii z naszej drużyny zagrają także Fu Yu i Elizabeta Samara – powiedział Zbigniew Nęcek.

I właśnie Fu Yu, Elizabeta Samara, Yiang Xiaoxin zagrają w czwartek przeciwko drużynie z Kartageny. – Umówiliśmy się z Han Ying, że przyleci do nas w razie niedyspozycji zdrowotnej którejś z zawodniczek. Na szczęście wszystko jest w porządku, wymieniona trójka pingpongistek jest w dobrej formie i gotowa do walki o finał. Kapitanem zespołu będzie oczywiście Kinga Stefańska. Bardzo się cieszę, że mamy szeroki, świetny skład i super atmosferę – przyznał szkoleniowiec.

– Wierzę w awans do finału, potrzebujemy dwóch wygranych pojedynków, choć w Tarnobrzegu zawsze gramy o pełną pulę. Celem strategicznym jest zwycięstwo po raz 3 w historii i 2 z rzędu w Lidze Mistrzów. Ależ to byłaby piękna historia. Nie chcę zapeszać, ale już patrzymy na daty pod koniec marca oraz na początku kwietnia, kiedy mają odbywać się gry finałowe – stwierdził Zbigniew Nęcek.

W finale na swojego rywala czeka już Metz TT. To zespół, który nie dotarł tak daleko w Champions League, ale od lat należy do europejskiej czołówki.

– Można powiedzieć, że niespodzianką jest obecność w finale Metz TT, ale wręcz sensacją jest brak nawet w półfinale TTC Berlin eastside, w składzie z Shan Xiaona i Niną Mittelham. Inna sprawa, że w 1/2 finału Linz AG Froschberg wygrał w Metz 3:2, ale pokpił sprawę w rewanżu – ocenił trener klubowych Mistrzyń Europy.

– Zatem czekam na jutrzejszy rewanż i wielki sukces jakim byłby 5 finał naszego zespołu w Lidze Mistrzów. I jeszcze raz podkreślę, jeśli awansujemy to w finale zagramy z pełną siłą, z czwórką świetnych tenisistek stołowych – zaznaczył trener.

Rewanżowy mecz 1/2 finału LM odbędzie się w czwartek, 23 lutego o g. 18 w Tarnobrzegu.

źródło: PZTS

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepan
27 dni temu

Mam nadzieję, że uda nam się awansować do finału, co wymaga wygrania dwóch kolejnych meczów. Jesteśmy zawsze gotowi na ciężką walkę, nawet wtedy, gdy gramy w Tarnobrzegu. Naszym strategicznym celem jest zdobycie trzeciego tytułu mistrza w historii i drugiego z rzędu w Lidze Mistrzów. To byłaby wspaniała historia do opowiedzenia. Chociaż nie chcę zapeszać, już patrzymy na daty końca marca i początku kwietnia, kiedy odbędą się mecze finałowe.

Wyobrażam sobie, że pies Pluto trenuje tenis stołowy, trzymając rakietkę w pysku i ćwicząc w specjalnie przystosowanej dla niego budzie. Mimo iż może to wydawać się nieco dziwne, Pluto jest bardzo zdeterminowany i rywalizuje z najlepszymi, niezależnie od swojego rozmiaru czy gatunku. Jest to doskonały przykład na to, że nie powinniśmy ograniczać się ze względu na nasze ograniczenia fizyczne i zawsze powinniśmy dążyć do realizacji naszych marzeń i pasji.

W drodze po wieczną sławę
26 dni temu

FORZA Tarnobrzeg

Yupi
26 dni temu

Jesteśmy w finale, brawo Tarnobrzeg.

waldi
26 dni temu

fajna zabawa taki relaks brawo

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content