Tarnobrzeg: Spotkają się w sądzie

Na sali sądowej ma mieć finał sprawy, dotyczącej dwójki tarnobrzeskich radnych – wiceprzewodniczącej Bożeny Kapuściak i Cezarego Mikruta. Wszystko zaczęło się od listu.

W trakcie wrześniowej sesji RM radny Cezary Mikrut odczytał list, którego autorem miał być jeden z sąsiadów wiceprzewodniczącej Bożeny Kapuściak. – Zwracam się z prośba o interwencje w sprawie nieetycznego i bezprawnego zachowania wiceprzewodniczącej Rady Miasta Bożeny Kapuściak wobec mnie i lokalnej społeczności zamieszkałej przy ul. Paderewskiego, w Tarnobrzegu – to początek listu, cytowanego przez radnego Mikruta (pełna treść do odsłuchania tutaj, od około 5:52:00)

Do oskarżeń zawartych w liście, wiceprzewodnicząca Kapuściak odniosła się w trakcie październikowej sesji RM.

– Na ostatniej sesji pan radny Mikrut wygłosił oświadczenie niezgodne z prawdą i obraził moją osobę. Nie będą państwu zawracać głowy tymi problemami, bo uważam, że sesja nie jest do rozstrzygania takich spraw, mogę tylko uroczyście oświadczyć, że pismo to było oszczerstwem, pomówieniem i jednym kłamstwem, czego dowiodą rożne instytucje. Z góry serdecznie przepraszam mieszkańców, że takimi sprawami się zajmować i wysłuchiwać, a rada miasta jest do tego powołana, żeby rozstrzygać sprawy miejskie, a nie, żeby radni się nawzajem linczowali. Jeszcze raz oświadczam, że pismo, które skierował pan radny Mikrut było nieprzyzwoite i było wierutnym kłamstwem, co udowodnię przez różne instytucje – wyjaśniała B. Kapuściak.

Wiceprzewodniczącej odpowiedział radny Mikrut

– Poinformowany przez panią radną, że w razie braku przeprosin z mojej strony odda sprawę do sądu, ona uważa, że ją obraziłem, ja nie mam takiego wrażenia, w związku z czym spotkamy się w sądzie. Niezawisły, niezależny sad rozstrzygnie, kto z nas dwojga ma racje. Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii, dalszego komentarza z moich ust już państwo nie usłyszycie – oświadczył radny.

– Ja tylko panu radnemu powiem, ze to nie jest mój wymysł, moja opinia, moje prawo. Jest to uzgodnione z prawnikami, czy pan powinien zabierać głos w tej sprawie – dodała radna Kapuściak.

**************************************************************************************************************

Przypomnijmy, również przeprosin ale od radnego Kamila Kalinki domagał się w kwietniu br. wiceprezydent Mirosław Pluta. Zamiast przeprosin, K.Kalinka chciał wręczyć M. Plucie maskotkę skunksa. I w tym przypadku decydujący głos ma mieć sąd – o sprawie pisaliśmy w artykule pn. Zamiast przeprosin i oświadczenia, miała być maskotka skunksa. Konflikt na linii wiceprezydent – radny skończy się w sądzie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
60 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Viktor
1 miesiąc temu

Zawracanie głowy sądom takimi drobnostkami nie powinno być dopuszczalne. Przypomnę że pomówienia ma być wykreślone z KK

13 wojownik
1 miesiąc temu
Reply to  Viktor

Niech idą przecież to ścigane z oskarżenia prywatnego.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Niektórzy uważają iż stali się miejską arystokracją bo powąchali władzy, a tak na prawdę dalej Im wystaje słoma z butów !

fach
1 miesiąc temu

Czy w tych przypadkach jest mowa o sprawach karnych czy o cywilnych? 🙂 Bo jeśli o cywilnych, to nie ma czym sobie głowy zawracać 😉

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Jedno nie wyklucza drugiego 🙂 Może być sprawa karna o zniesławienie czy znieważenie, a w niezaspokojonej na gruncie postępowania karnego części odszkodowania, pokrzywdzony może wszcząć odrębne postępowanie cywilne z tytułu np. naruszenia dóbr osobistych.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

To czekam z niecierpliwością na procesy karne w opisanych przypadkach 🙂 Byłyby to chyba pierwsze w historii miasta tego rodzaju potyczki między przysłowiowymi krukami 😉

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  fach

A to już zależy od Pani Bożenki, która ma wiele asów w rękawie. Radny Mikrut najwidoczniej zadarł z niewłaściwą osobą. Od oceny prawnej jest oczywiście niezależny sąd w niezawisłym składzie sędziowskim. Niemniej jednak zgadzam się z radną Kapuściak, że tego typu spory nie powinny być przedmiotem obrad Rady Miasta, bo nie dotyczą spraw miejskich, a prywatnych.

Pacjent psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

„Od oceny prawnej jest oczywiście niezależny sąd w niezawisłym składzie sędziowskim.”

Wierzysz w to co piszesz? To tylko teoria. Obejrzyj filmy Kasta to zobaczysz jakie są sądy niezależne i niezawisłe.

Tutaj masz link dotyczący takiego niezależnego, niezawisłego co w Tbg pracował w sądzie, a potem wyfrunął do Rzeszówka.

https://supernowosci24.pl/wiadomosci/afera-podkarpacka-tym-razem-oskarzonym-jest-sedzia/

https://archiwum.supernowosci24.pl/sedzia-z-rzeszowa-uslyszy-zarzuty-korupcyjne/

DJB
1 miesiąc temu

W każdym środowisku znajdą się czarne owcy, ale nie można przez to deprecjonować wszystkich sędziów. Są to osoby o najwyższej kompetencji jeśli chodzi o znajomość prawa, a dochodząc do swojej profesji nierzadko okupiły to wieloma życiowymi wyrzeczeniami. Ja mam osobiście pozytywne doświadczenia z wymiarem sprawiedliwości, więc złego słowa nie powiem. Natomiast rozumiem, że jak ktoś przegrał sprawę sądową to będzie niezadowolony. Jednak nie zawsze to wynika z winy konkretnego składu orzekającego, zazwyczaj przegrane sprawy są wynikiem zaniedbań samej strony. Choć błędne orzeczenia również się zdarzają, dlatego ustawodawca przewidział możliwość ich zaskarżenia.

Pacjent psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

„Od oceny prawnej jest oczywiście niezależny sąd w niezawisłym składzie sędziowskim.”

DJB, wierzysz w to co piszesz? To tylko teoria. Obejrzyj filmy Kasta to zobaczysz jakie są sądy niezależne i niezawisłe.

Tutaj masz link dotyczący takiego niezależnego, niezawisłego co w Tbg pracował w sądzie, a potem wyfrunął do Rzeszówka.

supernowosci24.pl/wiadomosci/afera-podkarpacka-tym-razem-oskarzonym-jest-sedzia/

archiwum.supernowosci24.pl/sedzia-z-rzeszowa-uslyszy-zarzuty-korupcyjne/

Sądu Okręgowych w Tarnobrzegu w ogóle nie powinno być. I cały ten sąd powinien być rozparcelowany na cztery strony świata.

obywatel
1 miesiąc temu

Zwłaszcza sąd cywilny
( zarówno okręgowy jak ten nowy)

Typowa zorganizowane grupa przestępcza współpracująca
z mafia spółdzielcza ,
bo trudno przyjąć do wiadomości , że tu debile, nieuki, ciemnota dostała się do kasty a zwłaszcza ta karykatura sędziego z wieżowca z tsm ???

Nikogo się nie boją , prawo mają w dupie a zwykłymi ludźmi gardzą traktuje ich jak śmieci jak to KASTA .

Współpracują i ochraniają oszustów, klamców, złodzieji , zwłaszcza tych na stołkach .

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

„Nikogo się nie boją , prawo mają w dupie a zwykłymi ludźmi gardzą traktuje ich jak śmieci jak to KASTA .”

I dlatego za nich się wziął niejaki minister Ziobro. Ani kroku wstecz!!!

DJB
1 miesiąc temu

Powiem jeszcze tylko tyle, że przy prawie każdym wyroku jedna strona będzie zadowolona i powie, że sąd jest sprawiedliwy, a druga będzie niezadowolona i powie, że sąd jest niesprawiedliwy. Zwykle najwięcej na wymiar sprawiedliwości narzekają ci, którzy przez swoje własne błędy lub nieznajomość prawa przegrywają sprawy sądowe. Jednak jak się przeanalizuje ich sprawy to nierzadko z nich wynika, że to nie sądy są takie okrutne, tylko dana osoba jest sama sobie winna i nie potrafi tego faktu zaakceptować, tylko zrzuca winę na sędziego.

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Cytuję: Powiem jeszcze tylko tyle, że przy prawie każdym wyroku jedna strona będzie zadowolona i powie, że sąd jest sprawiedliwy, —
Odp: powie tak, ten co jest uczciwy i wyrok zapadł uczciwie osądzony.

Cytuję: a druga będzie niezadowolona i powie, że sąd jest niesprawiedliwy.
Odp: Najczęściej jest tak, że wyroki są niesprawiedliwe i zależą od wielu czynników tylko nie od tego co usłyszał sędzia.–

W jednym z sądów w Tbg była sędzią kobieta co to dyktowała do protokołu słowa, które sama recytowała a nie to co zeznał świadek. Nie wiem czy toto jeszcze w tym sądzie jest. Sądy w Tbg powinny być zlikwidowane.

Jest takie powiedzenie: do sądu idzie się po wyrok, a nie po sprawiedliwość. 

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Cytuję: nie sądy są takie okrutne, tylko dana osoba jest sama sobie winna i nie potrafi tego faktu zaakceptować, tylko zrzuca winę na sędziego. —

Zwłaszcza ofiara przestępstwa jest winna że nie potrafi się bronić bo sprawcy i ich obrońcy są od niej cwańsi, bardziej wyrafinowani, bezwzględni.
Sędziowie to najczęściej stare dziadki co już powinny siedzieć na emeryturach. 65 lat i koniec kariery. Jak Ziobro wymagał od nich zaświadczenia o stanie zdrowia to się larum zrobiło bo kasta niczego nie musi udowadniać , zwłaszcza, że ma sprawne mózgi. Przyspawani do stołków.

DJB, ale ty pier… sz bzdury !!!

Do DJB
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

I w tym problem DJB jest za radna Bożenka bo jego zdaniem jest to sprawa prywatna i nie wolno drugiemu radnemu o tym mówić mimo że problem dotyczy działań rządnej wobec miszkanca
To jeszcze raz pokazuje filozofię sprawowania władzy
Nas nie wolno krytykować Władza pochodzi od Boga a nie od ludu.
Dlatego nie zgadzamy się z Mikrutem
A mieszkańcy zgadzają się z Mikrutem i tyle w temacie

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Do DJB

Zobaczymy czy sąd się zgodzi z radnym Mikrutem (jeśli oczywiście sprawa trafi przed oblicze wymiaru sprawiedliwości). Co do mieszkańców, to jedni pewnie się zgadzają z radnym Mikrutem, inni z radną Kapuściak, a większości to w ogóle nie interesuje. Zdanie mieszkańców nie jest tutaj istotne, ponieważ jest to prywatny spór dwóch osób fizycznych, które co prawda pełnią funkcję radnych, jednak nie ma to związku z tą konkretną sprawą. I ja nie napisałem nigdzie że jestem za radną Kapuściak, napisałem tylko tyle, że wywołanie takiego tematu na sesji Rady Miasta przez radnego Mikruta było po prostu niepoważne.

Przypomiemir DJB
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Radni też mogą się skarżyć i iss do sądu
Napisz ile razy prezydent z oskazeniem poszedł do sądu przeciwko mieszkańców który ostro krytykował prezydenta lub vice
Przypominam prezydenci nie przyjmują żadnej krytyki ani ladodnej ani ostrej.
Dla nich Krytyka to albo hejt albo pomówienie

DJB
1 miesiąc temu

Ależ oczywiście, że mogą i ja to popieram. A co do Pana Prezydenta, to bardziej właściwym jest pytanie – ile razy do sądu nie poszedł, mimo, że ktoś (np. internatua) go obraził, pomówił czy w inny sposób naruszył dobra osobiste? Naczelny hejter tego forum powinien mieć już ponad 7 tysięcy spraw sądowych, są też przypadki udokumentowane oddzielnie na inne osoby, choć oczywiście w jakimś promilu tego co wyczynia ta jedna konkretna osoba. Na szczęście żadne z tych czynów jeszcze się nie przedawniły, więc chociażby w 2024 czy 2025 roku można wszczynać postępowania w tym zakresie. I jeszcze jedno – jest różnica pomiędzy kulturalną, merytoryczną krytyką, a hejtem zawierającym wulgaryzmy, groźby karalne, pomówienia i wyzwiska. Mowa nienawiści musi być piętnowana.

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Cytuję: „ą też przypadki udokumentowane oddzielnie na inne osoby, 

Znaczy się pracujesz w Urzędzie Miasta. Pracujesz jako lokalny szpieg? na prześpiegi tutaj jesteś?

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  X-54

Co za brednie…wystarczyłoby się wzajemnie szanować, nie pomawiać, nie grozić, nie używać wulgaryzmów i wyzwisk i to forum wyglądałoby dużo lepiej.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Już ci pisałem oszuście, kłamców jeden

na szacunek trzeba zapracować
a jak „władza” ( tarnobrzeska)
oszukuje, kłamie, okrada jak złodziej mieszkanców z prawdy to niech to bydełko nie oczekuje , że mieszkańcy będą mieć jakiś szacunek .

Chcecie ( takie bydlęta jak ty) wprowadzić przymus szacunku pod przymusem ????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  X-54

Pewnie , że TAK .
Ten oszust, kłamca : segreguje, kataloguje, zapisuje , robi zrzuty wpisów na forów
NA KOSZT MIESZKANCÓW .

Takie bydle jak TW, kapuś, szmalcownik itp. .

odp
1 miesiąc temu
Reply to  fach

mi to bez różnicy czy to będzie sprawa w sadzie cywilnym czy karnym
ale widać jacy dzieci bawią się w radnych w naszym mieście
skoro pokazują że dwoje radnych nie ma ambicji na te stanowiska co są im powierzone to ciekawe co by powiedzieli lub napisali radni z innych miast którzy chcą aby ich miasta się rozwijały a nie ośieszały

odp
1 miesiąc temu
Reply to  odp

ośmieszały bo nawet te obrady nie są warte nagrywania
jak chcą zrujnować to miasto to niech to zrobią cicho i z honorem a nie głośno i pokazują swoja widzi mi się

Gracja
1 miesiąc temu

Utwierdziłam się w przekonaniu a słyszałem to od znajomej która zna doktora Mikruta że jest to bardzo niefajny lekarz. Pokazuje swoje prawdziwe oblicze jako arogancki i niemiły dla ludzi a wręcz ordynarny mężczyzna który kobiete ma za nic. Jak on się tak czysto ludzko nie wstydzi.
Wydawało by się że to lekarz, zawód zaufania publicznego a tu proszę trudno go nazwać prawdziwym mężczyzną. Pan Mikrut wygląda mi bardziej na psychopatę.

Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Gracja

Wygląda mi to na prowokację 2 panów M, oczywiście kosztem kogoś.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

zapomiałem ze iskrzy na lini kalinka vs potanski
ale walce był lepszy od zony potanskiego
kiedy sprawa jest w sadzie bo beda zdjecia i filmiki umiesznone na tbg-u portalach

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  Gracja

W Tbg są jeszcze dwie osoby nieprzyjemne warczące na pacjentów, jeden to man a druga osoba to kobita.

Urzędnik
1 miesiąc temu

W urzędzie miasta też znajdziesz warczacych

Kocur
1 miesiąc temu
Reply to  Urzędnik

A miauczące też są ?

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  Kocur

Są. Była kiedysik jakaś młoda kocica w kasie na parterze co ją jakiś młodzian podszczypywał nie bacząc, że ludzie przed okienkiem stoją i patrzą a ona tylko chichotała.

Sebastian
1 miesiąc temu
Reply to  X-54

Poważnie ? Skąd to wiesz ?

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  Sebastian

Bo to miedzy innymi tzw. petentami urzędu stałem przed okienkiem bo musiałem nieco piniendzy wpłacić do kasy.

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  X-54

Jeśli ktoś minusuje taki wpis to znaczy, że w baniaku ma coś nie po kolei poukładane.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Urzędnik

Chyba niektórych petentów 😀

Tycjan
1 miesiąc temu
Reply to  Gracja

Z poglądami Pana radnego mi nie po drodze ale jako lekarz którego byłem pacjentem mogę tylko wyrazić uznanie za profesjonalizm.

Sprawiedliwy
1 miesiąc temu
Reply to  Gracja

Radny Mikrut to jedyny radny który nie jest malostkowy
Działa w obronie dobra publicznego
Ciekawe który mecenas będzie reprezentował radna Kapusciak

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawiedliwy

Bliżej mu do poglądów liberałów (Donald ), to z pewności działa dla dobra publicznego 😉

Gucio
1 miesiąc temu

Działa oczywiście dla dobra kolesia. Wart jeden drugiego.

Tomek
1 miesiąc temu

wydawało mi się że jak się patrzy na lekarza to zawsze widać kogoś inteligentnego, oczytanego, wykształconego a jak słucham radnego Mikruta niestety widzę zwykłego buraka a nawer rzekł bym prostaka wiejskiego który myśli że jak już jest lekarzem to mu wszystko wolno. Lekarzem jest miernym bo kariere robi tylko i wyłącznie na prowincji bo na więcej go nie stać bo jest mało ambitny. Pakuje sie sierota do polityki bo tam własnie tacy byle jacy lekarze jak on kończa.
Sredniak i nic więcej

Uuupierdziu
1 miesiąc temu

W dobie popularności tzw. walk Freakfight powinni spotkać się w oktagonie na jakiej gali MMA.

Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Uuupierdziu

Walka w kislu, byłaby ciekawsza.

łysy z hotelu
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Ale w kisielu to 2 baby a nie baba z chłopem
Coś ci sie pomerdało szwagier

Pielęgniarka
1 miesiąc temu

Czytam te komentarze i w końcu ktoś pisze prawde jeszcze bym dodała że napastliwy

Urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  Pielęgniarka

A oboje to usposobienie lagodnosci i skromności, taktu i umiaru

Pacjent psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  Pielęgniarka

Opierdol ile wlizie w razie potrzeby, niech sobie za dużo nie pozwalają.

tłuszcza
1 miesiąc temu

Czym ta pani się zajmuje oprócz siedzenia w ławce obok przewodniczącego rady? Pytam poważnie bo tylko taki obrazek znam. I nie pytam o „Ocicanki” żeby było jasne.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  tłuszcza

Ł bi się pobawić : dożynki, potancówki , ociczanki itd??

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu

Rzekł pan: „…spotkamy się w sądzie. Niezawisły, niezależny sad rozstrzygnie, kto z nas dwojga ma racje.”

he he, dobre. Niezawisły i jeszcze trzeba dodać nadzwyczaj sprawiedliwy 😉

Kinto
1 miesiąc temu

Dodaj że to powiedział także ten łysy, pewno też palce w tej prowokacji wkladal

obywatel
1 miesiąc temu

W Tarnobrzegu w sądzie
– ” niezawisłym i niezależnym”
– jaka sobie robisz ???,
przecież wszyscy tu mówią o tarnobrzeskiej mafii za kasę od lat ???

Tu prawo się nie liczy poza kasa, znajomościami i pozycja partyjna ( poparciem)
Zwykli ludzie też się nie liczą ?
Zwykła zorganizowana grupa przestępcza a nie sąd
bo trudno przyjąć do wiadomości że tu mogą być takie tumany i debile co do trzech kadencji rady nie potrafią policzyć ???

X-54
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

W sadach bywa i tak, że wyroki zapadają, ale przed rozprawą sądową.

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu

Polaczki to waleczny naród. Najczęściej walczy między sobą. Widły , noże, siekiery do rączek i hejka na przeciwnika.

Tycjan
1 miesiąc temu

Tak to jest jak gen targowicy na dobre zadomowił się w DNA wielu Polaków którzy naiwnie szukają pomocy u obcych

Ignacy
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Tak to jest jak Mikrut pcha łapska w nie swoje sprawy

odp
1 miesiąc temu

tak to sami politycy a na tym traca dobzi polacy
a ci zli korzystaja i robia jak się da na błedach polityków

Dziadostwo
1 miesiąc temu

Zamiast działać dla miasta to błaznują i mącą. Powinni już zostawić to miasto w spokoju. Ludzie co przepchnęli na tej sesji? Bo to znowu może być jakaś zasłona dymna? Ludzie patrzcie co robią, nie słuchajcie ich.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Dziadostwo

no to pora szukać korzeni tarnowskich zamiast prezydenta niech rzadzi monarcha

X-54
1 miesiąc temu

Był kilka lat wstecz polityk co wobec innego polityka powiedział „ja panu po chrześcijańsku wybaczam” i na tym się sprawa zakończyła.Postąpił po ludzku i po chrześcijańsku. I to był prawdopodobnie człowiek z SLD.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
60
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content