XIII Rajd Solidarności i Wolności przejechał ulicami Tarnobrzega w minioną sobotę. Organizatorami wydarzenia w którym udział wzięło ponad 150 uczestników byli: NSZZ Solidarność Ziemia Sandomierska razem ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Tarnobrzeg.
Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14 przed biurem NSZZ „Solidarność”, a następnie rajd poprowadził uczestników trasą ważnych dla naszej wspólnoty miejsc pamięci. Na trasie znalazły się m.in.: pomnik św. Jana Pawła II, pomnik Ofiar Wypadków przy Pracy, kapliczka św. Barbary oraz obelisk upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Jak co roku finał rajdu miał miejsce przy klasztorze Ojców Dominikanów.
Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem rodziny Szewerów, której poświęcony jest rok 2025 w naszym mieście.
– Rajd Solidarności i Wolności to nie tylko okazja do wspólnego spotkania i refleksji, ale także lekcja historii, patriotyzmu i szacunku dla wartości, które od czterdziestu pięciu lat niesie ze sobą NSZZ „Solidarność”. To dzięki tym ideałom – wolności, solidarności społecznej i poszanowania godności człowieka – możemy dziś cieszyć się niepodległą i samorządną Polską – informują organizatorzy.
foto: UM Tarnobrzeg