Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Tarnobrzegu odbyła się Konferencja Szkoleniowo-Praktyczna „Jakość komunikacji interpersonalnej w placówkach opiekuńczo medycznych”

Grudzień 8, 2017 6:29 PM

Wydział w Tarnobrzegu Społecznej Akademii Nauk we współpracy z Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Tarnobrzegu oraz Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie zorganizował w dn. 7 grudnia I Konferencję Szkoleniowo-Praktyczną „Jakość komunikacji interpersonalnej w placówkach pielęgnacyjno-opiekuńczych”.

Podczas konferencji poruszona została problematyka barier w komunikacji interpersonalnej, roli personelu w kształtowaniu prawidłowych relacji z pacjentami i podopiecznymi, współpracy z zespołów terapeutycznych w zakresie poprawy jakości komunikacji oraz sposobów i metod rozwiązywania problemów komunikacyjnych.

O komunikacji z pacjentem w wieku podeszłym, mówiła mgr Gabriela Wilk-Jakubowska. Nie zabrakło także tematu dotyczącego sposobów i metod pokonywania problemów przy komunikowaniu się z pacjentem i rodziną – o czym mówił mgr Konrad Mężyński. Natomiast w prelekcji Senior – przyjaciel, intruz, podopieczny, dobry klient, wspaniały człowiek – wystąpili dr Elżbieta Męcina-Bednarek i dr Tomasz Konopka.

Tematyka konferencji budziła spore zainteresowanie mieszkańców Tarnobrzega, o czym świadczyła pełna sala wykładowa. Sesja skierowana była m.in. do lekarzy, pielęgniarek pracujących w oddziałach szpitalnych, pielęgniarek opieki długoterminowej, opiekunów medycznych, opiekunek środowiskowych, pracowników socjalnych, terapeutów zajęciowych, psychologów i logopedów, pracowników warsztatów terapii zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy oraz osób zainteresowanych utrzymaniem prawidłowych relacji interpersonalnych, które mogą wystąpić w trakcie trwania choroby.

info&foto: organizator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>