Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Proces Grzegorza Kiełba. Obszerne fragmenty zeznań prezydenta Dariusza Bożka

Styczeń 22, 2019 12:27 PM

Prezydent Dariusz Bożek, który w momencie aresztowania Grzegorza Kiełba był Przewodniczącym Rady Miasta Tarnobrzega, przed sądem odpowiadał m.in. na pytania dotyczące treść swoich wcześniejszych zeznań, relacje, jakie łączyły go z ówczesnym prezydentem oraz o plany związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

- W tej sprawie nic mi nie wiadomo, nie mam żadnej istotnej wiedzy. Bardzo mgliście pamiętam treść swoich wcześniejszych zeznań. Byłem pytany czy jestem bliskim znajomym prezydenta Grzegorza Kiełba. Odpowiedziałem, że nie. Łączyły nas tylko i wyłącznie relacje służbowe – wyjaśniał Dariusz Bożek.

- Na przełomie grudnia i stycznia 2017r podjąłem decyzję, że będę kandydował na stanowisko prezydenta miasta. Razem z Mirosławem Plutą rozważaliśmy kwestie wyborów – kontynuował obecny prezydent Tarnobrzega, który na pytanie zadane przez sędziego, „Czy rozważaliście poprzeć urzędującego prezydenta Grzegorza Kiełba?” odpowiedział: „Tak, rozważaliśmy ewentualne poparcie Grzegorza Kiełba, w sytuacji gdyby miał szanse wygrać wybory z Prawem i Sprawiedliwością”.

Zapytany przez sędziego o plany zagospodarowania przestrzennego osiedli Centrum i Mokrzyszów, D. Bożek stwierdził, że były przygotowywane zgodnie z prawem.

- Te dokumenty wpłynęły do Rady Miasta i były procedowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nigdy nie spotkałem się z żadnymi sugestiami Grzegorza Kiełba dotyczącymi tych planów. Nigdy na ten temat nie rozmawialiśmy.

Kolejne pytanie sędziego dotyczyło ewentualnego poparcia klubu Platformy Obywatelskiej oraz Dariusza Kołka kandydatury Grzegorza Kiełba w wyborach samorządowych.

- Z dzisiejszej perspektywy nie potrafię odpowiedzieć czy Dariusz Kołek mógłby popierać Grzegorza Kiełba. Raz Dariusz Kołek miał pretensje na jakimś spotkaniu do terminu rozpatrzenia planów centrum. Ja nigdy i od nikogo nie słyszałem, słów z których mogło by wynikać, że Grzegorz Kiełb mógłby brać łapówki, korzyści korupcyjne – kontynuował D. Bożek.

Z kolei prokurator pytała o rolę prezydenta w procedurze uchwalania planów zagospodarowania.

- Od prezydenta i jego służb zależy przygotowanie planu i przekazanie go Radzie Miasta – opowiedział prezydent Bożek

- Czy prezydent miasta ma jakiś wpływ na tempo prac związanych z przygotowaniem planów zagospodarowania ? – kontynuowała przesłuchanie prokurator.

- Jestem świeżo upieczonym prezydentem i nie zetknąłem się z procedowaniem planu i nie potrafię odpowiedzieć czy ma wpływ na tempo prac nad danym planem – tłumaczył D. Bożek, na pytanie sędziego „A jak się panu wydaje”? Odpowiedział: „Wydaje mi się że tak, być może jest taka możliwość”.

Kolejne pytania D. Bożkowi zadawała obrona G. Kiełba

- Czy na 21.02 ktoś więcej niż pan wiedział że startuje pan w wyborach?

- Jeszcze przed aresztowaniem Grzegorza Kiełba rozmawialiśmy z wieloma osobami o starcie w wyborach – odpowiedział D. Bożek.

- Z jakich powodów 22.02 zdjęto z porządku obrad plan zagospodarowania przestrzennego?

- O ile mnie pamięć nie myli było to spowodowane właśnie zatrzymaniem Grzegorza Kiełba. Spodziewaliśmy się „burzy”, chcieliśmy uniknąć procedowania uchwał, które spowodowały by niepotrzebne emocje. Plan dla osiedla Mokrzyszów został uchwalony ale nie pamiętam kiedy to nastąpiło

- Czy dla osiedla Centrum też został uchwalony?

- Ja nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć czy plan dla osiedla Centrum został uchwalony – tłumaczył prezydent Bożek.

29 Responses to Proces Grzegorza Kiełba. Obszerne fragmenty zeznań prezydenta Dariusza Bożka

 1. Antek Odpowiedz

  22 stycznia 2019 at 13:39

  A pastwisko kolo czerwonego banku i milicyjnych wiezowcow dalej zarasta zielskiem.

  • mieszaniec Odpowiedz

   22 stycznia 2019 at 15:34

   I tak jeszcze pewnie na długie lata pozostanie. Jak można przeczytać powyżej Pan Prezydent nawet nie wie czy uchwalono plan ani jak to uchwalić więc tym bardziej trudno się spodziewać, że coś się w najbliższym czasie zmieni.

   • Antek Odpowiedz

    23 stycznia 2019 at 05:23

    60 arow Dariusza K.wygladalo by niepowaznie przy duzej galerii.

 2. Pracownik Odpowiedz

  22 stycznia 2019 at 16:08

  Byłem przewodniczącym i nie wiem, czy plan został uchwalony…człowieku jak ja mam z Tobą pracować jak Ty podstaw nie znasz? No to są jakieś jaja.

  • obywatel Odpowiedz

   22 stycznia 2019 at 22:14

   A czego się spodziewałeś – był , brał kaskę (i dalej będzie brał przez 5lat),
   takie kwalifikacje i podejście do obowiązków
   - czyli żadne i takich ludzi mieszkańcy wybierają .
   Jestem zdziwiony i zszokowany, że inni mieszkańcy tej mieściny są zdziwieni
   i zszokowani – przecież od początku wiadomo było, że do rad i urzędów
   statują miernoty nie przekraczające przeciętnego poziomu intelektualnego,

   bo ludzie inteligentni, uczciwi z kręgosłupem moralnym i porządni katolicy
   z dala trzymają się w tym mieście od miernot lokalnych, miejscowej polityki
   w tej mieścinie jak i pracy w miejscowych spółdzielniach mieszkaniowyc
   - poprostu trzeba być kłamcą, oszustem i ciulem bez kręgosłupa moralnego,
   bo tylko tacy kłamią, oszukują , okradają innych i przy okazji co niedziela idą do kościoła (i jeszcze mordy te biorą komunie ) wiedząc, że jutro, pojutrze będą robić to samo (pójdzie do sądu by kłamąć).

   • dziadek z mickiewicza Odpowiedz

    23 stycznia 2019 at 18:46

    100% prawdy,Bóg ich rozliczy

 3. wilk Odpowiedz

  22 stycznia 2019 at 17:41

  Gratulacje Panie Prezydencie – Pańska wiedza powala !
  O te dwa plany rozbiła się historia naszego miasta, a Pan raczy nie wiedzieć na jakim etapie są ? Zdumiewające ? Biorąc pod uwagę, że był Pan przewodniczącym Rady Miasta ! Szczerze? Jestem w szoku. Buty mi spadły . Nasze miasto jest w dobrych rękach. Merytoryka powala!

  • wykrok. Odpowiedz

   22 stycznia 2019 at 19:03

   A ostatecznie pogrążą współpracownicy vicek i rudy .O

  • owen Odpowiedz

   22 stycznia 2019 at 23:28

   Z krytykowaniem prezydenta to raczej uważajcie bo jemu najwyraźniej krytyka myli się z hejtowaniem i nienawiścią. Ostatnio nie pomija żadnej okazji żeby mówić o wpisach na portalach i straszyć ich autorów. A z upływem czasu mina u niego już nie taka sympatyczna tylko raczej obrażona. Może i ja się narażę ale pan prezydent ze swoim talentem showmana marnuje się na zajmowanym stanowisku.

   • plebs Odpowiedz

    23 stycznia 2019 at 09:59

    Mam wrażenie, że hejterem jest każdy nie zgadzający się z linią programową urzędu. Nawet ten, który krytykuje konstruktywnie. Takich czasów dożyliśmy, że można zacząć się obrażać oficjalnie i kreować na ofiarę bo „prawda w oczy kole”. Nie widziałem nigdzie jakichś personalnych epitetów względem tego czy innego urzędnika. Raz, że nie czytam wszystkiego a dwa to nawet z tego powodu się cieszę, że jeszcze nie zasłużył na ocenę opisową w mniej słownikowych słowach. Bo to było by złe dla miasta.

 4. szkoda Odpowiedz

  22 stycznia 2019 at 21:58

  Szkoda ze tak się to wszystko potoczyło Niektórzy to nawet nie powinni mieć odwagi startować do zycia publicznego.Jak.się obserwowalo jak urzad Gdanska funkcjonowal po smieci prezydenta to płakac się chce co u nas.Prezydent nie dziala tylko się reklamuje Wice uważa że ma patent na wszystko i z za węgła zarzadza jak w Baranowie. W otoczeniu pożal się boże co za kompetencje.Brak działań. W inych gminach coś sie dzieje a tu tylko spotkania koncerty i tyle.
  Pobudka panowie prezydenci.

  • szade Odpowiedz

   23 stycznia 2019 at 23:01

   Chyba jesteś młody i nie zastanowiłeś się nad taką hipotezą : „Jak się obserwowalo jak urzad Gdanska funkcjonowal po smieci prezydenta to płakac się chce co u nas. – Po pierwsze absurdalne, nie racjonalne, porównanie Po drugie : co Ty mogłeś zaobserwować w TV(nawet naocznie)w funkcjonowaniu urzędu? ok paskudna tragedia i tyle reszta to sztuczne szoł połączonych sił anty-polskich tych euro-entuzjantów lub lewaków bez szacunku dla ofiary i korzystających z okazji do napastowania przeciwnika politycznego

 5. obesrwator Odpowiedz

  22 stycznia 2019 at 22:03

  Czekamy na zmiany i działania.Blok tbs juz mial być Zmiany w urzedzie mialy być Środki unijne miały być .Przegląď komeptencji i odpowiedzialność Takich talentów jak w Gdańsku nie było i nie będzie.

 6. Stasiu Odpowiedz

  22 stycznia 2019 at 23:25

  Panie prezydencie, tyle lat w radzie, jeszcze jako przewodniczący i pan nie wie? To jest ignorancja mieszkańców i śmianie się w twarz!

 7. owen Odpowiedz

  22 stycznia 2019 at 23:33

  Nie wiem, nie pamiętam, być może, wydaje mi się, raczej, nie kojarzę, może tak a może nie, przypuszczam, mam wrażenie.

 8. Nte Odpowiedz

  23 stycznia 2019 at 05:24

  Prezydencie co z blokiem TTBS? Kiedy oddanie – dalej dalej stoimy w bagnie, które nas wciąga?

 9. Www Odpowiedz

  23 stycznia 2019 at 07:07

  Strasznie krótką pamięć ma pan Bożek. I coś mało jest zorientowany w procedurach. No nieźle, były szef Rady Miasta a zielony w procedurach jak szczypiorek. Sitwa myśli że niepamięcią zatuszuje przekręty.

  • plebs Odpowiedz

   23 stycznia 2019 at 10:13

   Biedni ci co uwierzyli w program wyborczy i zaufali uśmiechowi kandydata. Jaka jest rzeczywistość to każdy sam sobie może ocenić. Radny od początku kadencji, długi czas jako Przewodniczący Rady Miasta a nie wie czy plan zagospodarowania został uchwalony przez Radę… troszkę to smutne i nie tego się spodziewałem.

   • rezyser Odpowiedz

    23 stycznia 2019 at 23:42

    Tu wyłania się inny obraz tej niekompetencji i braku pamięci w zeznaniach .A padło takie sformułowanie :na przełomie grudnia i stycznia 2017r podjąłem decyzję że będę kandydować. Razem z M.Plutą rozważaliśmy kwestie wyborów. Zastanówcie się kto skorzystał na tej łapówie,czy tam pożyczce.
    1)Kiełb stracił bo wziął i został aresztowany.
    2)Kalinka stracił bo został oskarżony o zmontowanie tej prowokacji.
    3)Jak widać dwóch najważniejszych kandydatów na prezydenta zostało prawie wyeliminowanych.
    4)Wybory wygrywa opcja Kołka. PULĘ ZGARNIA PREZYDENT z Vickiem i rudym

    • dziadek z mickiewicza Odpowiedz

     24 stycznia 2019 at 08:57

     5-Stalowa Wola zarabia na śmieciach, my pacimy 18 zl,a firma z TBG wywozi śmieci w Nisku za 7,50,fajnie co? GRATULUJE WYBORCOM JASNIE pANUJĄCYCH

 10. Www Odpowiedz

  23 stycznia 2019 at 07:12

  Do Stasia! Stasiu, ignorancja to znaczy głupota. Chciałeś pewnie napisać ignorowanie bo tk oznacza lekceważenie. Pan prezydent popisuje się ignorancją ignorując mieszkańców. A po za tym Stasiu masz 100 procent racji.

 11. garbus Odpowiedz

  23 stycznia 2019 at 18:50

  Poki co same nietrafione decyzje pana Bozka : bezsenswonie drogie smieci , fatalne nieskuteczne działanie w sprawie TBSu , jedynie za co mozna pochalic to konkurs na Matyke bo ta dopiero była nieuzyta i niechetna do pracy … miglanc … a co z Motyką ?? Czy to prawdz że układ z PISem juz dogadany ?? Wyborcy antykalinkowi wyprowadzeni na manowce ??!! szkoda tego wielkiego zapału …

  • osin Odpowiedz

   24 stycznia 2019 at 17:49

   To przecież realizuje obietnice :wszystkich koalicjantów i okolicznych popierających usadowi na posadkach To na pewno będzie „Razem do Tarnobrzega” nie koniecznie dla Urzędu i mieszkańców.

 12. Benia Odpowiedz

  24 stycznia 2019 at 01:27

  Moze ma promowac tych ciemniaków zpod sądów?

 13. Marta Odpowiedz

  24 stycznia 2019 at 07:53

  Wiem, że nic nie wiem….
  Posiedzę sobie 5 lat na tym stołeczku naiwniacy. Przecież i tak miał rządzić i rzadzi Pan z kitka. Ja mogę dalej się bawić i lansowac :)

  • obywatel Odpowiedz

   24 stycznia 2019 at 10:41

   Rządzi Pan z kitką z gminy Baranów – oj co za miasto – jakby w Tarnobrzegu nie było odpowiednich osób!

 14. AlkoHolik Odpowiedz

  24 stycznia 2019 at 08:38

  WYPIJMY ZA BŁĘDY!!!

  • obywatel Odpowiedz

   24 stycznia 2019 at 10:42

   Jakby mieszkańcy Tarnobrzega pili za ich wszystkie błędy to by od kilkunastu lat wszyscy chodzili zachlani.

 15. stary Odpowiedz

  24 stycznia 2019 at 17:23

  Przeczytałem przed chwilą,że jakaś baba dała się zmanipulować i nabrać na 10 tys. na policjanta.Tacy ludzie byli na wyborach i oto mamy takie skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>