„Pogoda niełaskawa, ale serca gorące!” – kiermasz charytatywny Gimnazjum nr1 (zdjęcia)

Piękna okazała się postawa tych, którzy wzięli udział w Charytatywnym Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym przez społeczność Gimnazjum nr 1, Radę Rodziców i Stowarzyszenie Promowania Oświaty i Tradycji „Jedynka” w Tarnobrzegu przy wsparciu OO. Dominikanów i przeora ojca Krzysztofa Parola.

Kiermasz odbył się mimo niesprzyjającej, niemal zimowej pogody w Niedzielę Palmową 1 kwietnia 2012r. Jego celem było zebranie pieniędzy na wsparcie uczniów „Jedynki” potrzebujących pomocy.

Cel został osiągnięty, bowiem zebrano imponującą kwotę 1660 zł. 15 gr.!

Kiermasz odbywał się na dziedzińcu klasztoru. Rozpoczęto go już o godz. 6:30, a potrwał do 14:00. Przedmioty do nabycia przygotowali uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Każdy mógł wykazać się inwencją twórczą i przygotować to, co najlepiej umie. Na straganach królowało ciasto, wielkanocne stroiki, koszyczki, niezwykle zdobione jajka, baranki, kurczaczki, serwetki, kubki, poduszki z motywami wielkanocnymi, no i oczywiście nie zabrakło wspaniałych palm, jak na Niedzielę Palmową przystało.

Przychodzący do kościoła na kolejne msze św. nie omijali straganów i chętnie nabywali wystawione rzeczy. Nie przeszkodził hulający po dziedzińcu porywisty wiatr ani nie zraziła niska temperatura, bo idea była szczytna. Zebrane pieniądze pomogą potrzebującym!
Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej przedświątecznej akcji i wykazali zrozumienie, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, hojność i okazane serce!

tekst: D. Ziętek

foto: Magdalena Górska-Kulasa i Krzysztof Watracz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content