Rozpoczęła się policyjna akcja „Ostatni weekend wakacji – 2015”

W ostatni wakacyjny weekend policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach. W związku z tym od 28 do 30 sierpnia br. prowadzona będzie policyjna akcja „Ostatni weekend wakacji – 2015”.

W ciągu tych trzech dni policjanci skupią swoją uwagę głównie na ułatwianiu ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych województwa oraz głównych drogach wylotowych z aglomeracji miejskich. Funkcjonariusze zdecydowanie reagować będą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów. Podejmować będą stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które zgodnie z prowadzonymi analizami zagrożenia stanowią główne przyczyny wypadków drogowych, czyli:

– nadmierną prędkość, brawurową jazdę
– nieprawidłowe wyprzedzanie
– nieustąpienie pierwszeństwa
– kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu
– jazdę bez pasów bezpieczeństwa
– rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy
– przejeżdżanie na czerwonym świetle

Wstępne dane statystyczne dotyczące wypadków na drogach naszego województwa w okresie wakacji 2015 roku, w porównaniu do wakacji roku ubiegłego, wskazują duży spadek zarówno liczby wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych tych zdarzeń. Przedstawiona poniżej tabela obejmuje dane do dnia 28 sierpnia.

Wakacje 2014 Wakacje 2015
Wypadki  338  251
Zabici  24  14
Ranni  424  327

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dziad Borowy
5 lat temu

Kolejny przykład na to, że lepiej dojebać kierowcom, niż przyznać, że niewiele się zrobiło w kwestii poprawy infrastruktury drogowej. ZOMO-wskie pacany, do roboty !!

ADHD
5 lat temu

A komu mają dowalać? biednym emerytom którym ledwo na życie starcza? Jak masz na auto, paliwo tzn. możesz dodatkowo płacić za debilne nie życiowe przepisy. Nie bój się, swoich urzędniczych pensji nie zmniejszą. Przynajmniej tych najwyższych. Był jakiś rząd, parlament, który poszedł by w stronę obniżenia swoich płac, kosztów? Każdy kolejny coraz mocniej drenuje społeczeństwo.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x