Sandomierz: Młodzież z Collegium Gostomianum w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”

Trwa druga edycja ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Wyzwaniem dla uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Takiego zadania podjęli się uczniowie jednego z sandomierskich liceów. Angelika Szewc, Paula Pietruszka, Kinga Szpernal oraz Konrad Mazur z I LO Collegium Gostomianum tworzą grupę projektową „Moje pierwsze 5 minut”. Głównym celem działań jest realizacja jak największej ilości zadań w celu pokazania, jak ważne jest pierwsze wrażenie.

Jednym z działań jest zorganizowanie Dnia Kariery, podczas którego odbędą się zajęcia dla grup dotyczące: rozmowy kwalifikacyjnej i wystąpień publicznych oraz efektu pierwszego wrażenia.

Ważnym zadaniem, jakie wyznaczyli sobie uczniowie, jest również wysłanie plakatów do 100 szkół w Polsce. Realizację działań młodych ludzi można na bieżąco obserwować na najpopularniejszych portalach społecznościowych: facebook, instagram, twitter, snapchat.

Uczniowie z Sandomierza, dzięki realizacji tego projektu, znaleźli nowy sposób na zdobycie doświadczenia i kompetencji, które z pewnością będą liczyły się na rynku pracy w przyszłości.

Projekt uczniów z Sandomierza – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x