„Siarka Tarnobrzeg w latach 1989-2018” Sławomira Strzałki. Biblia kibica już w sprzedaży (fotoreportaż oraz video HD)

Świąteczny prezent kibicom Siarki zgotował Sławomir Strzałka. W sprzedaży jest już jego książka pt. „Siarka Tarnobrzeg w latach 1989-2018”, stanowiąca kompendium wiedzy, na temat 30 sezonów w historii tarnobrzeskiego klubu. Oficjalna prezentacja wydawnictwa odbyła się wczoraj.

– Napisałem książkę o moim ukochanym klubie – mówił wczoraj Sławek Strzałka, który z Siarką związany jest od najmłodszych lat. – Pracę nad nią zacząłem w 2009 roku, pierwotnie zaś miała zostać wydana w 2017 r, kiedy obchodziliśmy 60 rocznicę powstania Siarki. Z różnych względów wtedy to się jednak nie udało – dodał.

Książka liczy 770 stron, podzielona jest na tematyczne rozdziały. Zaczyna się od opisu 29 sezonów, ze składami Siarki w każdym meczu, wynikami spotkań i nazwiskami strzelców bramek. Drugi rozdział to tabele końcowe po każdym sezonie, kolejny zaś poświęcony jest strzelcom bramek dla Siarki w każdym sezonie.

W następnym rozdziale autor prezentuje kadrę tarnobrzeskiego klubu w danym sezonie, wraz ze zdjęciami grupowymi. W wydawnictwie znalazły się również statystki drużynowe i indywidualne, jak również sylwetki trenerów i piłkarzy na przestrzeni lat 1989-2018 oraz bilanse zwycięstw, remisów i porażek. Na ostatni rozdział składają się fotografie nie tylko meczowe, ale również tzw. zakulisowe.

– Mam nadzieję, że książka ta będzie cenną rzeczą w biblioteczce każdego Siarkowca, do której każdy który ją kupi będzie wracał, przy okazji różnych dyskusji dotyczących historii naszego klubu – mówił Sławek Strzałka. – Mamy pomysł na jej kontynuację, która zawierała by informacje dotyczące historii klubu sprzed 1989 r. – dodaje.

Książkę w cenie 70 zł, można kupić za pośrednictwem strony klubowej oraz w siedzibie klubu, w hali MOSiR w pokoju 115. Sprzedaż będzie również prowadzona podczas sobotniego meczu Siarki z Widzewem Łódź.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kosmaty12
2 lat temu

ile z 70 złotych dla kiełbasy ?

Zuzu
2 lat temu

Panie Sławku, od wczoraj nie mam swojej drugiej połowy

Zuzu
2 lat temu
Reply to  Zuzu

Oczywiście siedzi zaczytana z nosem w książce. Wielkie gratulacje i czekamy na kolejną część o wiele odleglejszych czasach klubu. Nawet niejednego młodego kibica ojciec nie był świadkiem powstawania KS Siarka ( obecnie zapomnieni sportowcy i działacze ). Jeszcze raz wielki GRATULACJE I DZIĘKI.

;)
2 lat temu
Reply to  Zuzu

Idź do sklepu tam znajdziesz trzecią połówkę 😉

Stanisław Anioł
2 lat temu
Reply to  ;)

nielichy koncept wszak flaszka i kibol to jak mąż i żona

don mateo
2 lat temu

pasjonat dla pasjonatów
szacunek

Batman
2 lat temu

dzieło na miarę odkrycia szczepionki na AIDS

Stanisław Anioł
2 lat temu

po co komu taka cegła przecież normalny tego nie kupi bo nie jest głupi, a głupi kark i szalik choćby chciał to nie przeczyta bo nie umie czytać

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content