Rewitalizacja terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim i utworzenie Europejskiego Centrum Tenisa Stołowego – takie projekty złożyła gmina Tarnobrzeg do Krajowego Planu Odbudowy

Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb złożył w tarnobrzeskim magistracie wniosek o udostępnienie informacji publicznych, związanych z Krajowym Planem Odbudowy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że gmina złożyła projekty dotyczące rewitalizacji obszarów nad Jeziorem Tarnobrzeskim i utworzenia Europejskiego Centrum Tenisa Stołowego (jako redakcja również o to pytaliśmy, nie otrzymaliśmy jednak na ten temat wyczerpujących odpowiedzi – szczegóły: Władze Tarnobrzega odpowiadają na nasze pytania dotyczące projektów zgłoszonych do Krajowego Planu Odbudowy)

Przypomnijmy, w ramach Krajowego Planu Odbudowy, województwo podkarpackie otrzyma ponad 21 mld zł z Unii Europejskiej. Pieniądze te mają przeciwdziałać skutkom kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Wśród 56 projektów zgłoszonych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego do Krajowego Planu Odbudowy nie ma żadnego dotyczącego bezpośrednio powiatu tarnobrzeskiego i Tarnobrzega. O sprawie pisaliśmy w artykułach: „Ktoś nas próbuje oszukać” – radny A.Szlęzak o projektach zgłoszonych przez Urząd Marszałkowski do Krajowego Planu Odbudowy” oraz: Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego odpowiada na nasze pytania dotyczące projektów zgłoszonych do Krajowego Planu Odbudowy

INFORMACJA OPUBLIKOWANA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH PRZEZ GRZEGORZA KIEŁBA:

” W związku z moim wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w 14 dniu otrzymałem odpowiedzi na moje pytania związane z Krajowym Planem Odbudowy.

Pytanie 1:
Ile projektów Gmina Tarnobrzeg złożyła do Krajowego Programu Odbudowy do dnia 12 sierpnia 2020 roku.

Odpowiedź:
Gmina nie złożyła projektów do w/w programu w terminie do dnia 12 sierpnia br. z uwagi na to, iż Urząd Marszałkowski informacje o konsultacjach ogłosił w dniu 13 sierpnia br.

Pytanie 2:
Ile uwag i jakie uwagi zostały zgłoszone w ramach konsultacji społecznych propozycji projektów planowanych do Krajowego Planu Odbudowy do dnia 18 sierpnia 2020 roku.

Odpowiedź:
Do dnia 18 sierpnia 2020 roku Gmina nie złożyła uwag i projektów do Krajowego Planu Odbudowy z uwagi na to, iż nie otrzymała informacji ze strony Urzędu Marszałkowskiego o planowanych konsultacjach. Informacja o konsultacjach umieszczono wyłącznie na stronie internetowej www.podkarpackie.pl oraz www.rpo.podkarpackie.pl.

Pytanie 3:
Czy po 18 sierpnia 2020 do dnia wykonania wniosku zostały zgłoszone do Krajowego Planu Odbudowy projekty przez Gminę Tarnobrzeg. Jak tak to jakie ?

Odpowiedź:

W dniu 25 sierpnia zostały zgłoszone dwie propozycje projektów:

1.Rewitalizacja obszarów zdegradowanych po przemyśle siarkowym poprzez kompleksowe wyposażenie Jeziora Tarnobrzeskiego i jego otoczenia w infrastrukturę umożliwiającą rozwój funkcji gospodarczych ukierunkowanych na usługi związane z turystyką i rekreacją oraz rewitalizacja Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

2.Utworzenie Europejskiego Centrum Tenisa Stołowego.

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zabużanin
1 rok temu

Czyli bóstwo z Woli Baranowskiej woli rzetelnie odpowiadać skazanemu łapówkarzowi, niż miejskiemu portalowi informacyjnemu. Ciekawe…

Katolik
1 rok temu
Reply to  Zabużanin

Wiesz jak było Jakim trzeba być człowiekiem aby zniszczyć drugiego Śpij spokojnie

Xxx
1 rok temu
Reply to  Zabużanin

Adaś zamilcz.

Neltah
1 rok temu

Że co, centrum tenisa stołowego??? Jak w całym mieście stoją chyba ze 2 betonowe stoły do tenisa, jeden aż na dzikowie ,drugi tez gdzieś na peryferiach. Dla porównania w Gorzycach postawiono chyba z 10 stołów do tenisa stołowego w Parku Technologicznym w samym środku osiedla! Podobnie w Stalowej Woli, pełno stołów do tenisa w różnych częściach miasta. O czym te władze Tarnobrzega plotą, niech mi ktoś wytłumaczy?? Bo przecież takich bredni przez 30 lat jeszcze nie słyszałem ,a były różne samorządy.

Alf
1 rok temu

Nie zmienia to faktu ,że na złożenie wniosków projektów na 21 MILIARDÓW dla Podkarpacia z Unii Europejskiej samorządy miały góra kilka-kilkanaście dni. Zamiast rozdzielić to proporcjonalnie na wszystkich, skorzystają nieliczni wybrani.Mamy 21 powiatów i 4 miasta na prawach powiatu Dla mnie to zwykłe draństwo w wydaniu PIS. Tylko nie piszcie głupot ,że dobry włodarz powinien w szafie trzymać po kilkanaście gotowych projektów na takie okazje.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Ty na poważnie? Przy innych dofinansowaniach (nie licząc subwencji) trzeba zgłosić projekt i jest ranking, nie proporcjonalny rozdział i przyznawanie pieniędzy z automatu. Co do liczby strategicznych projektów, to kilkanaście nie, ale kilka warto byłoby mieć, a chociaż wstępne zarysy takich projektów powinien mieć przygotowane już kandydat na wójta, burmistrza czy prezydenta.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Nawet przeliczając liczbę powiatów na te miliardy , to wychodzi prawie miliard na powiat. Ok, są większe i mniejsze, ale nie dać nic to już gruba przesada. Można przyjąć ,że COVID 19 naszego powiatu nie dotknął. Po co więc im nawet jakieś ochłapy dać.

Sprawiedliwa
1 rok temu
Reply to  Alf

I o to chodzi że kasa przeszła bokiem. Gdzie radni z pisu którzy obiecali mieszkańcom finanse Siedzą cicho że strachu przed żalem mieszkańców

wolf
1 rok temu
Reply to  Sprawiedliwa

głosuj na peło,a oczekuj wszystkiego od pisu.puknij sie w łeb

obywatel
1 rok temu
Reply to  wolf

A co w Radzie miasta to tylko PO – tam jest też PIS z Kalinką na czele

  • oni wszyscy śpią i myślą tylko o kasie dla siebie i swoich

a reszta to tylko przy wyborach , do mydlenia.

drut
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie mieszaj !!Liczy się ten kto ma większość bo ten rządzi i powinien odpowiadać za to rządzenie —Takie rzeczy trzeba tłumaczyć??

zagwozdka
1 rok temu
Reply to  drut

A jeśli w danym głosowaniu stronnictwo mniejszościowe głosuje tak jak stronnictwo większościowe i ich głosami zostaje podjęta określona decyzja, to stronnictwo mniejszościowe nie jest współodpowiedzialne za tę decyzję?

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

To będą pieniądze z Unii i kryteria ich przyznania są takie, że finansowane nimi projekty mają być strategiczne, trwałe i mają realnie przyczyniać się do odbudowy gospodarki. Dlatego, żeby móc udowodnić Unii spełnienie tych kryteriów, te pieniądze muszą być rozdzielone na konkretne projekty a nie „w ciemno” na każdy powiat czy gminę. W tarnobrzeskim budżecie obywatelskim też nie jest tak, że każde osiedle dostaje proporcjonalnie kasę, żeby sobie na coś tam spożytkowali, są określone kryteria do spełnienia i też trzeba zgłaszać projekty.

Obronca
1 rok temu
Reply to  Alf

To odpowiedź skąd miały wiedzę o KOP inne gminy w całym województwie Tego braku zainteresowania że strony naszych urzędników i bezczynności nie da się obronić

Alf
1 rok temu
Reply to  Obronca

No właśnie trafiłeś w sedno. Skąd ci „wybrańcy” losu mieli wiedzę i czas na przygotowanie i złożenie w wymaganym terminie wniosków. Mam nadzieję ,że kiedyś zostanie to rzetelnie wyjaśnione.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Nie zostanie wyjaśnione a jak już się to nazywa po imieniu i pisze (a czasami trzeba napisać prawdę i nawet wulgarnie)
to znajdą się urzędasy z rodzinami, poplecznikami i to ośmieszają,
ba wręcz potrafią obrażać ludzi uczciwych w imię poprawności politycznej,
która do Polski przyszła wraz z „czerwoną zarazą ” ze wschodu.
Na wszelki sposób próbują oczyścić zwykłych nierobów.
Miał czas Bożek na spotkanie z Liroyem, wyjazd na forum w roli statysty krzesła
ale pracować się nie chce .

Tbg
1 rok temu
Reply to  Alf

To nie głupoty. To fakt. Tarnobrzeg od lat jest w fatalnej sytuacji a kolejni rządzący nie mają żadnego pomysłu. Europejska stolica ping ponga. Serio na tylko tyle nas stać?!?

Alf
1 rok temu
Reply to  Tbg

Jeżeli koszt budowy w 100 % pokryłaby Unia Europejska to ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu. A taki właśnie jest ten program.

Odpowiedź=kompromitacja
1 rok temu

P O R A Ż K A P R E Z Y D E N T A na całego. Urząd miasta tłumaczy się, że nie wiedzieli bo im nie powiedzieli, bo informacja była tylko na stronach internetowych. Żałosne. Ciekawe czy UM obwieszczenia rozsyła do wszystkich mieszkańców czy tylko wywiesza na tablicy ogłoszeń i swojej www? 😀 Na te strony pracownicy prezydenta powinni po kilka razy dziennie zaglądać. Tam jest kasa. Źle się dzieje w naszym mieście.
„Odpowiedź UM:
Do dnia 18 sierpnia 2020 roku Gmina nie złożyła uwag i projektów do Krajowego Planu Odbudowy z uwagi na to, iż nie otrzymała informacji ze strony Urzędu Marszałkowskiego o planowanych konsultacjach. Informacja o konsultacjach umieszczono wyłącznie na stronie internetowej http://www.podkarpackie.pl oraz http://www.rpo.podkarpackie.pl.”

Oburzony
1 rok temu

No właśnie Inni wiedzą a u nas to tylko spotkania i bale Po 15.00 „to w urzędzie nie ma nikogo z urzędnikow i prezydentów
Wstyd

kierowca
1 rok temu

„Rewitalizacja terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim” – jeżeli tak miała by wyglądać jak nasadzenia zieleni, którymi zajęła się obecnie panująca ekipa to nie daj Boże. Ekipa wyrywająca chwasty odsłoniła obraz nędzy i rozpaczy. Bardzo dużo krzaków i nasadzeń wzdłuż drogi w mieście i Wisłostrady uschnięta. Wg. słów prezydenta zieleń miejska miała być nasza wizytówką. Piąkną zaserwował mieszkańcom i przyjezdnym zieloną wizytówkę przez całe lato. Chwasty nawet po 2 metry. Wszyscy w koło się z nas śmieją a to wcale nie jest zabawne :((((((((((

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  kierowca

Za tą kasę już lepiej było zakupić kilka sztucznych palm i ustawić koło jeziora zamiast tych nasadzeń które narobiły tylko bałaganu.

Prawnik
1 rok temu
Reply to  kierowca

Sprawa nasadzeń nadaje się do Sprawa dla Reportera

Łysy
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Raczej do prokuratury .

stefan
1 rok temu
Reply to  kierowca

ale koledzy wicka ze wsi sie troche nachapali , a o to chodziło zeby był motyw

Dżony
1 rok temu

Po co to centrum tenisa stołowego jak zainteresowanie tą dyscypliną sportu jest w mieście znikome.Lepiej byłoby zbudować stadion lekkoatletyczny i dokończyć tę nieszczęsną ściankę wspinaczkową.

Derektor MUF
1 rok temu
Reply to  Dżony

Dżiny dżiny jest papa

Mar
1 rok temu

Warto wspomnieć także o korekcie. Według treści pisma w dniu 10 września br. gmina wprowadziła zmiany do przesłanego wniosku, po uzgodnieniu z Urzędem Marszałkowskim, dokonując korekty zakresy rzeczowego i tytułu projektu. Skorygowany wniosek gminy, pn: „Budowa infrastruktury turystycznej wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, budowa Centrum Sportów Wodnych oraz renowacja obiektu Tarnobrzeskiego Domu Kultury”, został przekazany przez Urząd Marszałkowski do oceny przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Prawnik
1 rok temu
Reply to  Mar

No i co z tego Pomyśl jaka kasa poszła do innych To nie może być usprawiedliwione
Zwłaszcza powinien się wyspowiadać z zaniechamia przed mieszkańcami radny sejmiku Dziubiński

Alf
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Zobacz ile miliardów ma dostać powiat bieszczadzki rządzony przez PIS , nie dziwi Cię to ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Poszła do tych co złożyli wnioski w terminie – i słusznie tam urzędnicy i radni przypilnowali – a tu od lewa do prawa (w tym w radzie) – nieroby fran….te.
Jak by nabór był na jakiś stołek, urząd to wszyscy by wiedzieli.

Mar
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Czy ja piszę, że nie poszła kasa do innych? Ja tylko zwróciłem uwagę na wprowadzoną korektę. Poza tym mnie interesuje co będzie w Tarnobrzegu, a nie w Bieszczadach, Rzeszowie czy nawet Stalowej Woli. Natomiast na temat tego ile projektów zgłoszono, jakie itd., to każdy będzie miał swoje zdanie. Ja np. zastanawiam się, czy Tarnobrzeg można rozwijać tylko wokół Jeziora?

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Realnie to można mówić niestety , ale o tempie zwijania.

Bozo
1 rok temu

Grzegorz ty lepiej zamieść na swoim Facebooku czy oddałeś te pożyczone 20k. A jeżeli o sprawy publiczne to ZAMILCZ bo jeszcze dadzą ci recydywe jak będziesz swirował

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Kiełbik – oddałeś członkom spółdzielni ( te około 30 tyś) za bycie nielegalnie w Radzie Nadzorczej ( trzecią kadencję chciałeś byś i kasiorę klepać) – Katolik by oddał.

stefan
1 rok temu
Reply to  Bozo

dymka

Szlug
1 rok temu

Łapówkarz Grześ pisze do mieszkańca Krosna Darka list z pytaniami !!! Pytam coście zrobili dla miasta ? Ośmieszacie Tbg przez afery łapówkarskie, Konopie i nasadzenia więc zamilczcie nie kompromitujcie juz i tak biednego miasta !

henryk tarnobrzeski
1 rok temu

to jest moje miasteczko

obywatel
1 rok temu

A Trzaskowskiego Warszawa – jak ulał pasujecie do siebie ???

obywatel
1 rok temu

Na twoim miejscu Kiełbik – lepiej sieć cicho – rozsławiłeś na całą Polskę tą mieścinę.
Tak na marginesie – wśród prawdziwych spółdzielców jesteś postrzegany jako typowy złodziejaszek – do trzech nie potrafić policzyć. TSM jest słynny też na całą Polskę.

Gospodarz domu
1 rok temu

Czyli chóru nie będzie tylko balet a POtem KOnferencja prasowa .

Mieszkaniec
1 rok temu

Pod postem dotyczącym braku wniosków do KPO piszą służby Pana prezydenta
To właśnie takich dobrał sobie współpracowników którzy nie nadają się do pracy przy rozwoju miasta. Mogą co na niej prawidłowo wydać prawo jazdy a nie pilnować projektów dobrze ich napisać i wysłać w terminie
Ta władza to administruje? conajmniej
A sprawy prawne Bez komentarza A sprawa maseczek? Niby wyjaśniona ale w oparciu o przepisy pandemii
To że duża kasa rzrdzla obok musi być rozliczone Nawet nie wiemy na jaką kwotę prezydent złożył spóźnione wnioski
Pewnie mizerne
I tak leci dzień za dniem

Dformat
1 rok temu

DO URZęDNIKÓW UM: Trwa nabór wniosków do Funduszu Inwestycji Lokalnych nazywanego też funduszem inwestycji samorządowych, do 30 września, składajcie jak najwięcej projektów, bo nawet jak coś odrzucą to przynajmniej jeden zostawią.

Mar
1 rok temu
Reply to  Dformat

Lepiej byłoby poinformować o tym urząd mailowo.

Dformat
1 rok temu
Reply to  Mar

czytają, ale czasu jest mało, ale dużo rzeczy można z tego zrobić w TBG-u, tylko trzeba zgłaszać jak największą liczbę projektów, bo będą odrzucać

masakra
1 rok temu
Reply to  Dformat

składac mozna ale kto tu ma jaja aby to dobrze zrobic dla miasta mieszkancow a grzesiek napisał i sie dowiedział wiec dajcie spokoj bo wy tylko w fotelach baki puszczacie i klawiatura w reke i komentarze wiec te co mowi ze nie pije alk…… jest najwiwekszym alk….. a ci co pisza najwiecej k0omentarzy to czym sa……….

Mar
1 rok temu
Reply to  masakra

Organem wykonawczym gminy jest wójt / burmistrz / prezydent. Konsekwencją tego jest to, że tylko tenże włodarz lub osoby przez niego upoważnione mogą działać w imieniu gminy, w szczególności urzędnicy. Osobie bez takiego upoważnienia nie wolno nawet przyciąć gałęzi sterczących nad chodnik, bo mogłaby być posądzona o niszczenie roślinności, czy jak to się nazywa w przepisach. Także nie wiem o czym ty piszesz.

obywatel
1 rok temu

Dlaczego tylko ” europejskie centrum ” – może lepiej „światowe centrum” – co za głupawy projekt z sufitu, tak samo jak z tym jeziorem – ciągle tylko temat dyżurny ” jezioro”

  • a co z tego dla ogółu mieszkańców – kompletnie nic, wymyślone bzdurne projekty, które nic nie wnoszą dla życia mieszkańców, oprócz kasy wydanej (w przyszłości) nic nie wnoszą one dla miasta – ani pracy, ani chleba (tylko koszty).

Ciekawe jak tam słynna Marina nad jeziorem sfinansowana z publicznej kasy (hotel i restauracja – projekt propagandowy NM) ile przyniosły dochodu miastu.

pień
1 rok temu
Reply to  obywatel

Trzeba jezioro urządzić (jeszcze dużo kasy) tak jak zrobiły to inne miasta mające takie przybytki i będzie przynosiło zyski ale jak Tobie przeszkadzają korzystające z niego „parasole” to nad opiniami takich obywateli się przechodzi się w milczeniu.

silok
1 rok temu

Stalowa Wola jest najtańszym miastem w województwie podkarpackim, jeśli chodzi o wydatki mieszkańców na usługi komunalne. Tak wynika z rankingu przeprowadzonego przez zespół doradczy Curulis. To już trzecia edycja klasyfikacji, w której prezentowane są koszty komunalne, jakie obciążają statystyczną rodzinę w pięciu obszarach: zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów komunalnych, podatek od nieruchomości, komunikacja publiczna oraz strefy płatnego parkowania.https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=23675

Konrad
1 rok temu
Reply to  silok

A najdroższym Tarnobrzeg. Ale widocznie mieszkańcom to nie przeszkadza.

Dformat
1 rok temu
Reply to  silok

Pompowany balon pęknie i zostanie tylko huk. Lepiej z p..y nie wychodzić……

prawda
1 rok temu
Reply to  Dformat

no bo jak sie dba tak sie ma….

Janusz
1 rok temu

No a jak tam z obwodnicą? Przetarg się odbył ?

Janusz
1 rok temu
Reply to  Janusz

Dobra już wiem – 16.10.2020

Darek
1 rok temu
Reply to  Janusz

czekamy z utęsknieniem

Stach
1 rok temu

Chłopina w więźniu zdobył nowe kwalifikacje i sprawdza, czy przy nowych inwestycjach idzie coś zachachmencić. Niezmordowany.

57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content