Przy wjeździe nad Jezioro Tarnobrzeskie nie będzie już punktu poboru opłat. Zastąpią go parkomaty

Przy wjeździe nad Jezioro Tarnobrzeskie nie będzie już punktu poboru opłat. Osoby wjeżdżające nad akwen samochodami, opłaty będą uiszczać w parkomatach.

Nad jezioro będzie można wjechać jednym wjazdem, od strony ul. Wisłostrada, przy palmach.

– Opłatę za wjazd kierowcy dokonywać będą w urządzeniach do poboru rozstawionych wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Przewiduje się montaż 10 takich urządzeń – wyjaśnia portalowi NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

Za wjazd nad jezioro zapłacimy 10 zł, parkować będzie można tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

– Przyjęto organizację zakładającą jednokierunkowy ruch pojazdów, począwszy od wjazdu na wysokości palm, wzdłuż ulic Żeglarskiej i Plażowej (możliwy ruch wyłącznie w lewo lub w prawo) aż do wyjazdów w kierunku Wisłostrady oraz ul. Siarkowej. Na terenie tym wprowadzona została strefa zamieszkania, co oznacza, że parkowanie możliwe będzie tylko w miejscach do tego wyznaczonych – tłumaczy NW24.pl rzecznik.

– W wyniku rewitalizacji powstało 329 nowych miejsc parkingowych, w tym 16 dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, dopuszczone będzie parkowanie wzdłuż ulicy Żeglarskiej (169 miejsc) oraz Plażowej (332 miejsca). Łącznie wzdłuż tych ulic powstanie 501 miejsc parkingowych. Obowiązywał będzie zakaz parkowania pomiędzy drogą, a lustrem wody – dodaje.

Jeśli chodzi o samą powierzchnię plaż, to w tej kwestii nic się nie zmieni. – Powierzchnia plaż pozostanie bez zmian. Przed sezonem uzupełniony zostanie piasek – mówi rzecznik Lis.

Subskrybuj
Powiadom o
125 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łysy
3 miesięcy temu

Ci z pława na rst powinni bulić podwójnie + opłata klimatyczna i frycowe.

Byku
3 miesięcy temu
Reply to  Łysy

I jeszcze twarzowe

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja, warto też przypomnieć, że w strefie zamieszkania poruszamy się z maksymalną prędkością 20 km/h – przestrzegajmy jej nie tylko z uwagi na przepisy, lecz także w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów 🙂

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ooo, witaj Juliuszu. Szkoda że nie wypowiedziałeś się w tematach umów z urzędem oraz strefy płatnego parkowania, może wyjaśniłbyś różne niejasności.

Przechodząc do Jeziora, to serio będzie tam strefa zamieszkania? Bo w strefie zamieszkania pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem, przez co piesi mogliby chodzić, jeździć na rolkach itp. po drodze dla rowerów a nawet jezdni.

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Szanowny Panie,
uprzejmie podkreślam, iż nie jesteśmy ze sobą w relacjach towarzyskich, więc również nalegam o stosowanie formy grzecznościowej, co sam czynię.
Jeśli chodzi o pierwszy zarzut to uważam, że źle się stało, że takie rzeczy są w ogóle ujawniane. Informacja publiczna powinna być dostępna tylko dla wnioskującego, bez prawa rozpowszechniania jej dalej. Poza tym uważam, że jest ona szukaniem taniej sensacji, jednak żadnych sensacji tam nie ma, ponieważ Urząd Miasta działa wzorcowo (tak właśnie!). Jeśli ma Pan jakieś zarzuty, to proszę pisać skargę do Prezydenta, czego Pan nadal nie uczynił, jak mniemam.
Jeśli chodzi o drugie pytanie to właśnie o to chodzi, żeby to miejsce służyło głównie rekreacji i pieszym oraz by było bezpiecznie. Dlatego strefa zamieszkania jest strzałem w dziesiątkę, gdyż samochody nie mogą zbytnio się rozpędzać, a ponadto pieszy będzie miał pierwszeństwo tak na jezdni, jak i na drodze dla rowerów. Mam nadzieję, że w kwestii bezpieczeństwa nad Jeziorem jesteśmy zgodni. Zresztą wcześniej Pan również niczego nie zgłaszał, chociaż znaki pojawiły się już jakiś czas temu, więc wierzę, że nie szuka Pan kolejnego powodu do nieuzasadnionego narzekania.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

My akurat nie jesteśmy na pan, więc prosto z mostu : cwaniaczku – najlepiej zapewne by było aby nic nie było ujawniane (jak za komuny) bo po co lud tarnobrzeski cokolwiek ma wiedzieć ? My urzędasy wiemy lepiej co im potrzeba i co im przekazać – jakie wiadomości.
Po co ma wiedzieć na co jest wydawana kasa.
Skoro ty twierdzisz rzeczniku burmistrza (półtora magistra) że tam jest konieczna strefa zamieszkania to co burmistrz ma na myśli :będą tam wysiedlać z blokowisk czy co ???) .
Jakbyś nie wiedział półtora magistra : to wystarczy tylko postawić kilka znaków drogowych (które już są stosowane) a nie pierdoły prawić o strefie zamieszkania.

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie będę się zniżał do takiego poziomu i nawet nie zamierzam odpowiadać na te pytania połączone z inwektywami. Proszę pamiętać, że za obrażanie w sieci też można odpowiadać, i to nawet karnie. Czytając niektóre komentarze oraz internautów popierających tego typu wypowiedzi można tylko się cieszyć, że tacy ludzie jak Pan nie mają wpływu na zarządzanie miastem. I nie jestem żadnym, jak to zostało ujęte „urzędasem” ani niczyim rzecznikiem. Nie ma Pan pojęcia o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego, jak i doświadczenia życiowego, więc lepiej nie zabierać głosu, bo prezentuje Pan tylko wątpliwy poziom swojej kultury osobistej.

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

1) Nie ma problemu. Będę zwracać się per Pan, bo nick „Juliusz Cezar” sugeruje mężczyznę, choć zdania w tej kwestii są podzielone.

2) Sam Pan sobie przeczy pisząc, że „Informacja publiczna powinna być dostępna tylko dla wnioskującego, bez prawa rozpowszechniania jej dalej.”. Jak coś publicznego może być przeznaczone tylko dla niektórych? Tym bardziej, jeśli dotyczy środków publicznych? To nie feudalizm.

3) Urząd Miasta działa wzorcowo? To dlaczego np. nie przeprowadził on samodzielnie przeglądów dróg?

4) Nie widzę zbytniego sensu w pisaniu do Prezydenta mając niewielkie szanse, że moje pismo zostanie rozpatrzone i załatwione bezpośrednio przeze Pana Prezydenta.

5) To po co zbudowano tam osobno jezdnię, chodnik i ścieżkę rowerową, skoro piesi będą mogli się przemieszczać dowolnie z powodu strefy zamieszkania? Skoro tak ma być, to wystarczyło zrobić jedną taflę asfaltu i wymalować szerokie pobocza, ewentualnie gdzieniegdzie wykonać jakieś podniesione wysepki czy słupki.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Ha Ha Ha – Panie Mar – Pan tego nie pojmie , bo to trzeba mieć co najmniej półtora magistra . A ha i trzeba mieć jeszcze papiery na rzecznika ! HA HA HA.
” Władza ma zawsze racje” jak za PZPR – i tak na marginesie Panie Mar :” czyż nie jest prawdziwe twierdzenie, że w Tarnobrzegu u steru są PZPR, ZSL, Milicjanci, UB-cy i SB -cy (oraz przez nich wyszkolone potomstwo). ????

Teraz jeszcze czekam na na hasło i prośbę burmistrza , mieszkańca z krosna
–' POMOŻECIE” a później ciemny lud zawoła w odezwie na apel ” POMOŻEMY” – a na końcu ciemny lud go wyp………

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

1) Ja też zwracam się do Pana w formie męskiej, choć nick „Mar” jest niejednoznaczny i dla kogoś może być określeniem kobiety, osoby homoseksualnej, bądź transseksualnej. Nie rozumiem tylko dlaczego porusza Pan tę kwestię.
2) W żadnym wypadku sobie nie przeczę. Informacja jest publiczna i każdy może się z nią zapoznać składając wniosek. Jednak dalsze jej rozpowszechnianie wykracza poza prawo do zapoznania się ze sprawami publicznymi, jest to tzw. ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego określone odrębną ustawą.
3) Zapewne w trosce o jak najlepszą jakość wykonanych przeglądów, zasoby kadrowe UM są ograniczone ze względu na zadłużenie gminy, jednak zadania należy wykonywać z należytą starannością, dlatego to normalne i naturalne, że czasem zatrudnia się wyspecjalizowane firmy zewnętrzne. Tak było, jest i będzie.
4) To jest Pana wybór, jakby Pan chociaż spróbował to bym zrozumiał, jednak Panu się nie chce wykazać odrobiny inicjatywy, lepiej tylko narzekać na forum.
5) Vide: moja odpowiedź do @ZZ.

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

1) Ja jestem mężczyzną, nie pisałbym w rodzaju męskim gdybym był kobietą. Z kolei Juliusz Cezar został przez jednego komentującego nazwany „Pani Juliusz Cezar”, więc gdyby Juliusz był kobietą, to wypadałoby używać formy „Pani” a nie „Pan”.
2) Mnie nie chodziło o zapoznawanie się ze sprawami publicznymi, które są niejawne, bo są i takie, tylko o dostęp do informacji publicznej, która, jak sama nazwa wskazuje, jest publiczna, a więc dla wszystkich. Poza tym przypominam punkt z programu wyborczego Pana Prezydenta „transparentność zarządzania miastem” 🙂
3) Napisał Pan, że Urząd Miasta działa „wzorcowo”. Według mnie w przypadku urzędu gminy działającego wzorcowo przeglądy dróg podlegających gminie powinien wykonywać samodzielnie ten urząd.
4) Jak poprzednio.
5) Część pieszych będzie się stosować do podziału drogi, część nie. Przez to jezdnia będzie de facto ciągiem pieszo-jezdnym, a droga rowerowa drogą pieszo-rowerową. Dlatego podtrzymuję: jeśli ma być strefa zamieszkania, to wystarczyło zrobić jedną taflę asfaltu i wymalować szerokie pobocza, ewentualnie gdzieniegdzie wykonać jakieś podniesione wysepki czy słupki.

As
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli mam rozumieć ,że bezpłatnych miejsc parkingowych nad zalewem, będących alternatywą dla strefy pomimo Pana wcześniejszych deklaracji na tym forum jednak nie będzie ?

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  As

Opłaty są tylko w sezonie i nie za parkowanie, a za możliwość wjazdu nad Jezioro. Poza tym, ja niczego nie deklarowałem, wyrażałem jedynie swoją opinię będącą logiczną konsekwencją prowadzonej polityki władz miasta.

As
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co nie zmienia faktu ,że nawet jednego bezpłatnego parkingu mieszkańcom nie zapewniacie.

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  As

Ja nie jestem rzecznikiem Prezydenta, więc się wypowiadać nie będę, ale myli się Pan, miasto zapewniło już sporo bezpłatnych miejsc parkingowych. Jeśli ma Pan jakieś uwagi lub propozycje, zawsze może je Pan zgłosić Panu Prezydentowi.

As
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Gdzie konkretnie bez nawijania makaronu na uszy i ogólników

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli mają Opłacić wjazd, wjechać, przejechać i wyjechać ???

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie, za wjazd i postój w okresie otwarcia Jeziora, a więc możliwość wypoczynku. Jeśli poza sezonem również miałyby być pobierane opłaty, byłbym bardzo zdziwiony. Wtedy byłyby to rzeczywiście opłaty za parkowanie, a nie za możliwość wypoczynku nad Jeziorem przy transporcie własnym samochodem. Co do samego wjazdu i wyjazdu to wydaje mi się, że opłat wówczas nie będzie.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Aha – czyli opłata za możliwość wypoczynku – a nie za wjazd i postój na parkingu ??? Hm – czyli ewentualne mandaty to będą za nieuiszczenie opłaty za wypoczynek nad zalewem a nie za wjazd i parkowanie ???

inspektor
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

opłata będzie za parkowanie a nie za sam wjazd, temat omówiony przez prezydenta, mozna wjechać, przejechac przez Plażową i wyjechac bez opłaty, byle nie parkować

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  inspektor

To kto w końcu Piszę tutaj prawdę : burmistrz, rzecznik burmistrza- Juliusz Cezar czy Inspektor ??? Czy opłaty za wjazd, czy za parkowanie ???

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Inspektor dobrze napisał, ja użyłem pewnego skrótu myślowego, przyjmując, że każdy kto wjedzie w sezonie będzie to czynił w celach wypoczynkowych a więc zaparkuje pojazd. Natomiast tereny nad Jeziorem nie są objęte strefą płatnego parkowania, więc nie będą tam raczej pobierane opłaty poza sezonem.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To co niejaki rzecznik propagandy o nazwisku LIS opowiada – czytaj tekst wypowiedziany przez LISA ??? Czyżby rzecznik nie wiedział co mówi ???

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Towarzyszu, widzę, że bardzo Wam zależy na sprawie o naruszenie dób osobistych, a nawet o pomówienie. Radzę Wam ważyć słowa. Zwykły obywatel ma prawo wyrazić swoją opinię na temat sytuacji w mieście, to że ktoś ją ocenia pozytywnie nie znaczy, że jest pracownikiem urzędu. A to, że Wam się taki stan rzeczy, Towarzyszu, nie podoba, to już Wasz problem. Mamy wolność słowa i prawo do wyrażania własnych opinii.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie strasz a poczytaj tekst powyżej – czyżby to co rzecznik mówi było nieprawdą ????? Tekst z art. powyżej:

– Opłatę za wjazd kierowcy dokonywać będą w urządzeniach do poboru rozstawionych wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Przewiduje się montaż 10 takich urządzeń – wyjaśnia portalowi NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.”

Czyżby za prawdę która jest w artykule a które wypowiedział rzecznik tarnobrzeska Kasta wsadzała ludzi do więzienia ?????
Pitolisz Cezarze o wolności słowa i prawo do wyrażania opinii a jednocześnie straszysz artykułem wprowadzonym przez komunistów (towarzyszy z PZPR, UB, SB, Milicjantów) aby Polakom pozamykać usta. No to się doczekaliśmy czasów – PZPR, UB, SB, Milicje zastąpią teraz urzędnicy z TBG.

tomato
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

W artykule napisane „rzecznik” nie raz i nie dwa.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

do Cezara pytanie (bez czarowania) – to w końcu za co będą płacić ludzie przyjeżdżający nad jezioro :
1. czy za wjazd,
2.czy za parkowanie .
3.czy za wypoczynek (możliwość wypoczynku po opłaceniu ),
4, czy też za każda z tych rzeczy oddzielnie o których mowa w pkt. 1, 2 , 3 ?????????????????????????????????

Wytłumacz to jasno mnie i man wszystkim!!!!!!!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Do Cezara jeszcze jedno pytanko jako bardzo wtajemniczonego w tym temacie :

  • skoro kupuje się 10 takich urządzeń (do poboru opłat za wjazd) to ile tam jest dróg wjazdowych-dojazdowych do tych dwóch ulic ???
Tenitamten
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jaki ty ……pier jestes

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A jak ktoś nie wjedzie samochodem ale samochód wepchnie ( popychając) to też będzie musiał zapłacić za wepchnięcie samochodu bo przecież nie wjechał kierowca samochodem tylko go wepchnął ???? Hm?

ZZ.
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To po co wybudowano ścieżki rowerowe dla rowerów, jezdnie samochodowe dla samochodów? Po to żeby piesi łażąc jak bydło po pastwisku ich wkurwiali?Piesi też mają wybudowaną ścieżkę dla siebie.

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  ZZ.

Po to, żeby piesi korzystali z chodników, rowerzyści z dróg dla rowerów, a samochody z jezdni. Nie rozumie Pan istoty znaku „strefa zamieszkania”, chodzi w nim nie o to, by na drodze panował chaos, lecz by kierowcy byli dużo bardziej ostrożni, jechali z bardzo niską prędkością i byli świadomi, że pieszy może przejść przez jezdnię nie tylko w miejscu przejścia dla pieszych, ale także w innym, gdzie również będzie miał pierwszeństwo. To miejsce ma być przyjazne przede wszystkim dla osób niezmotoryzowanych.

ZZ.
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To będę sobie spacerował z kumplami od wjazdu do wyjazdu całą szerokością jezdni,a ty jak będziesz za nami jechał samochodem i się wkurwiał to ci powiem że tu jest strefa zamieszkania i mamy pierwszeństwo i jeszcze ci możemy pokazać środkowy palec.

Napoleon Bonaparte
3 miesięcy temu
Reply to  ZZ.

Podejrzewam, że piesi będą chodzić po ścieżce rowerowej asfaltowej bo będzie im tak wygodniej, zwłaszcza z kijkami. Ciąg pieszo rowerowy powinien być wykonany z asfaltu. Rowerowy z czerwonego, pieszy z czarnego. Czerwone drogi rowerkowe wykonują w nielicznych miastach. Chyba to asfalt. Tak mi się widzi.

Mar
3 miesięcy temu

Kto by się tym przejmował. Biorąc pod uwagę miejscowe realia pewnym osiągnięciem jest podział użytkowy na drogę rowerową i drogę pieszą oraz wykonanie ścieżki asfaltowej a nie z kostki. Tylko co z tego, skoro będzie strefa zamieszkania i piesi będą mogli się poruszać po dowolnej części drogi
https://www.youtube.com/watch?v=YTusv-4CY0E&ab_channel=TygodnikNadwi%C5%9Bla%C5%84skiTV
(od 3:19).

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Bo ta cała inwestycja z podziałem na chodniku, ścieżki rowerowe i drogę to jedna wielka ściema – czyli jest tak jak było a jedynie ładniej wygląda i ładniej się prezentuje.

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Podział drogi na części dla poszczególnych użytkowników jest ok, ale ta strefa zamieszkania po prostu go podważa. Ograniczenie prędkości i zakaz postoju w miejscach innych niż wyznaczone możnaby wprowadzić innymi znakami, bez dawania nadmiernej swobody pieszym.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Pewnie , że tak – znaki są i to prawnie uregulowane, bez konieczności wyznaczania fikcyjnej strefy zamieszkania (nad zalewem).

Napoleon Bonaparte
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Racja. Osiagnięciem znacznym jest wykonanie drogi rowerkowej z ancfaltu. W innych miejscach Tbg ktos nie chce aby takie były. jest bylejakość w tej dziedzinie, byle odfajkować, że wykonane.

obywatel
3 miesięcy temu

Ale Panowie – to wszystko rodzi się w głowach tarnobrzeskich urzędników , bez wizji i estetyki , nawet kolorystycznie to tylko kolorowe jarmarki (co ulica to inaczej).

Pretorian
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

pytanie: kto będzie egzekwował brak bileciku? przecież nikt nie będzie płacił albo tylko ten bardzo bojący. Czy nie będzie drożej niż punkt poboru opłat przy wjeździe? Czy mieszkańcy Tarnobrzega dalej będą sponsorować darmowe przebywanie nad jeziorem? Czy miasto nie wypożyczyło za dużo parkometrów od firmy z Częstochowy?

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Pretorian

Szanowny Panie – rzecznik propagandy z tzw. promocji jednoznacznie już na początku wyjaśnia za co jest opłata ” ZA WJAZD” – wjazd i zaraz wyjazd ( ha, ha, ha)- tam nie ma ani słówka o przebywaniu nad jeziorem, na plaży ani o możliwości zaparkowania samochodu – ma laluś wjechać, przejechać drogą ( popatrzeć przez okienko na jezioro, plażę i wyjechać!!!

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Po pierwsze, nie jestem niczyim rzecznikiem, a po drugie to kwestia została już sprostowana. Więcej z Panem dyskutować nie będę, a tym bardziej uczył kultury.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie jestem panem , żeby rzecz była jasna, (pany to były przed wojną). Kultura z tematami tu poruszanymi nie ma nic wspólnego. A w sprawie tzw. ” rzecznika” to jednoznacznie i wielokrotnie przedstawia mieszkaniec miasta – Juliusz Cezar co jest a czego nie, co wielki pan burmistrz już wie a czego jeszcze nie ( tekst do Pretorian). Osoba podstrona tego nie wie napewno???

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Towarzyszu obywatelu, rozumiem, że forma dla ludu pracującego miast i wsi jest Wam bliższa. Odpowiedź skierowana do @Pretorian jest również opinią, do której mam prawo zarówno ja, jak i Wy. W odróżnieniu do Was jednak, Towarzyszu, ja nikogo nie obrażam, a jedynie kulturalnie i obiektywnie wyrażam swoją aprobatę dla wysiłku, jaki wkłada Pan Prezydent i urzędnicy Urzędu Miasta w rozwój Tarnobrzega.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj no gościu – jak szukasz towarzyszy to idź do SM Siarkowiec i popytaj bo tam znajdziesz i członka egzekutywy tarnobrzeskiej PZPR, PZPR – ów, ZSMP-ów, Milicjantów, TW oraz ich potomstwo (z rodowodem z Siarkopolu) a nie mam nic wspólnego z towarzyszami bo dzięki takim towarzyszom nie miałem okazji poznać dziadka a mojego wuja wsadzili w 1982 roku do Załęża ( twierdzili że to pieniacz). Dla mnie ci towarzysze powinni teraz wszyscy siedzieć tam gdzie ich miejsce ?????? Odnosząc się do wielkiego Pana burmistrza i urzędników to ja tylko na razie widzę jako szary mieszkaniec tego miasta wprowadzanie de facto nowych podatków dla mieszkańców (jeziorowego, parkometrowego ) a rozwoju żadnego , nie widzę aby cokolwiek zrobili w sprawie ściągnięcia inwestorów tworzących miejsca pracy dla mieszkańców tego miasta . Samo upiększanie wyglądu miasta (nasadzenia , remonty chodników, ulic, stawianie latarni nie jest rozwojem, tak samo jak w zakup kolekcji czy tez inwestowanie kasy w jezioro
bo są to tylko wydatki .

nauczyciel
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

nawet z ortografii jestes beznadziejny – na pewno

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  Pretorian

Myślę, że zostanie do tego wyznaczona odpowiednia osoba. Ktoś musi kontrolować uiszczanie opłat przez kierowców. Myślę, że jeszcze trwają prace nad całym systemem i może nawet sam Prezydent nie zna szczegółów. Musimy się uzbroić w cierpliwość, na pewno wszystko zostanie wyjaśnione.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu cezarze skoro jakaś osoba będzie musiała kontrolować uiszczanie opłat – to po kiego grzyba zakupiono urządzenia do pobierania opłat (za grubą kasę miasta) skoro przedtem wystarczyła jedna osoba i szlaban do pobierania opłat a tym samym kontrolowała wjazdu samochodu po opłaceniu opłaty za wjazd ???????

żywy
3 miesięcy temu
Reply to  Pretorian

Będzie tak jak na cmentarzu w Tbg. Jedni płaca za przedłużenie rezerwacji lub rodzina za już „zamieszkały” grobowiec, inni nie. I nikt nie wyegzekwuje opłat od tych migających się od zapłacenia tego, co ućciwi płacą.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Szanowny Panie do burmistrza oraz rzecznika (półtora magistra) cezara jeszcze nie doszło, że w Polsce są odpowiednie znaki drogowe ale to W Polsce.
Jak pier….. ” strefa zamieszkania” w miejscu tylko do wypoczynku, bez mieszkanców
( no chyba , że tam, burmistrz przewiduje tereny pod zabudowę mieszkalną).!!!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Bo to wydział propagandy tzw. promocji miasta ale tu nie widzę problemu bo być może – dotyczy jego umowy !!!!! Nie wypowiadał się bo i nie powinien.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Rzeczniku – mnie nurtuje ten piasek (co roku uzupełniany) – kto za to płaci ???? Z jakich środków jest kupowany ( w budżecie chyba jest brak takiej pozycji )?????

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wysilcie się Towarzyszu i obejrzyjcie jutrzejszą sesję Rady Miasta.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

I co znowu tam będzie – punkt o zmianie budżetu – czyli kolejna zmiana uchwały w sprawie zmiany uchwały która zmieniała uchwałę – ot tyle !
Czyli do końca roku idąc tokiem poczynań urzędasów miejskich z TBG to jeszcze nie wiadomo ile razy zmienią uchwały zmieniające uchwały które zmieniły uchwałę !!!!!!
Wniosek z tego jest jeden : ani pomysłów , ani wizji – a jak cos się zmieni to zmienimy uchwałę zmieniająca uchwałę która zmieniła uchwałę.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu Cezarze jako że wcześniej nie miałem czasu to teraz odniosę się konkretnie:
1.Idąc tokiem doświadczenia (z ubiegłego roku – zmiany w budżecie chyba
w październiku) to to czego dotyczą zmiany w uchwale dotyczącej budżetu są nie
istotne (- później i tak zmienią jak zechce burmistrz i urzędnicy).
2. Uchwała i Budżet jest po to aby burmistrz i urzędnicy go przestrzegali , radni
uchwali i kontrolowali burmistrza czy działa zgodnie z uchwałą i przestrzega
uchwałę i budżet (tak jest w miejscach cywilizowanych ),
3 W Tarnobrzegu jest jakoś dziwacznie : uchwała i budżet nie jest od tego aby burmistrz i urzędnicy im się podporządkowali – to uchwała i budżet ma się podporządkować burmistrzowi i urzędnikom (zaiste dziwne to miasto).

kapral
3 miesięcy temu

dariusz z krosna przeliczył , że w centrum nie zarobi ?? a to cwaniaczek

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  kapral

Podczas kampanii wyborczej też tego w programie nie miał ?????
Pewnie , że cwaniacy i to jacy : inwestycja ( nad zalewem) ze sprzedaży udziałów w wodociągach, Dariusz z Krosna przy współpracy urzędasów i radnych wprowadzili podatek (jeziorowy), koszty tej inwestycji przerzucono na mieszkańców miasta (w opłatach za wodę) a teraz urzędnicy chcą zarobić (o ile na przyjezdnych to pal licho) drugi raz wprowadzając dla nich kolejny podatek (parkometrowy) – ci frajerzy (korzystający z tego )będą podwójnie opodatkowani – i tak o to kolejna kasa (i pretekst) do dania sobie podwyżek i premii)

  • a przeciętny mieszkaniec korzyści ma za ch….. , tylko koszty.

Tak się doi lud tarnobrzeski ??????????????????

oli
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A PARASOLE I INNE WIESNIAKI ZA DARMO DUPE BĘDA MOCZYĆ?REWITALIZACJE FINANSOWALI MIESZKAŃCY TARNOBRZEGA,WJAZD POWINIEN BYĆ BEZPŁATNY!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  oli

Ma Pan rację – to mieszkańcy miasta to finansowali ( jak i będą spłacać pożyczkę jak to określają urzędnicy z tytułu czasowego zbycia udziałów – około 12 mln). Rzecz w tym, że będą dr facto także wnosić opłaty za wjazd na teren który finansują w ramach opłat za wodę po wprowadzeniu dla nich jako podatek parkometrowy. Jeszcze aby pobierać od nich opłaty za wjazd (samochodem) to jeszcze zfinansują ich montaż i obsługę przez prywatną firmę ( kolejny ukryty podatek). Tak na marginesie – ciekawe czy ci co korzystają tam ciągle ( kajakarze, płetwonurkowie, wędkarze) będą płacić za wjazd czy nie (równi i równiejsi) ???

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  kapral

Ale jak będzie podawał przychody to na pewno razem zsumuje > HA HA HA. Będzie to dobrze wyglądać – na papierze i w przekazie medialnym w mediach , które dostają dotację z urzędu.
Lans i pijar najważniejszy – a reszta ????????

smile
3 miesięcy temu

Wypoczynek przy bajorze….a opłata jak na Hawajach….:)

fakt
3 miesięcy temu
Reply to  smile

To kiśnij w swoim pławo i nie przyjeżdżaj :*

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  fakt

Żona zechce przyjechać to i on przyjedzie! gów…. będzie miał do powiedzenia. HA.

Chodzioto
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak każdy tam, on ma męża i chyba stąd ta wieczna frustracja i przytyk do wszystkiego co tarnobrzeskie ^^

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Chodzioto

Mnie nie interesuje kto tam jest kim. (Kto kogo tam????) – mnie ciekawi czy jak szef każe to Toto drugie przyjedzie ( nie ważne skąd) i zostawi kasę .

HeniekMotyka
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przyjado,przyjado tak tylko się smrodek przekomarza. Niestety ale tanie Hawaje będą musiały obejść się smakiem bez wizyty Mira i Zbycha z SW.

santerok
3 miesięcy temu
Reply to  smile

nad sanem sobie możesz pomoczyć jaja lub jak masz obcięte to uja

Ada
3 miesięcy temu

Pytam, gdzie się zmieści 3 tysiące samochodów skoro na drogach 501 a na parkingach coś ok.. 600 ????

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Ada

Załóżmy , że parkometr pobierze opłaty za wjazd od 800 samochodów (w tym także za możliwość parkowania) – miejsc jest 501 – i teraz zagadka dla burmistrza Wielkiego Pana, mieszkańca z Krosna oraz geniuszy z urzędu oraz rzeczników burmistrza (lisa i cezara )::::::: czy parkometr odda kasę tym co nie znajdą miejsca do zaparkowania samochodu ????????????????

Janusz
3 miesięcy temu
Reply to  Ada

Stalowa powinna przyjeżdżać na rowerach a nie samochodami będzie więcej miejsca na parkingach.

Wolf
3 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Dokładnie

Maria
3 miesięcy temu

Opłate za wjazd też podnieśli.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Maria

Parkometry będą pobierać opłaty za wjazd ???? CUD ??? Jedyne takie miejsce w Polsce ??? To jakaś nowa generacja ?

Janusz
3 miesięcy temu

Cóż za klimat nad bajorem tarnobrzeskim. Spaliny z pojazdów jadących Wisłostradą, zakłady chemiczne ciągle pracują, zakład przeróbki szkodliwych metali też działa i jeszcze kilku pomniejszych trucicieli. A tutaj opłata – się pytam za co? Jakim trzeba być bezmózgiem aby wydawać grube miliony na obiekt w strefie o tak dużej uciążliwości chemicznej. No ale naczelny historyk na tym też się nie zna !

InwazjaPławo
3 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Wyjmij drzazgę z dupy, niedługo ruszy sezon będziesz mógł przyjechać pomoczyć zatęchłe jaja 😀

Janusz
3 miesięcy temu
Reply to  InwazjaPławo

Czyżby jakiś kompleks „drzazgi” w odbytnicy ? zły dotyk? – jakże mi przykro.

Autochton
3 miesięcy temu

Tarnobrzeżanie dalej będą dopłacać do jeziora, przecież nikt nie będzie płacił. Armię ludzi trzeba zatrudnić do mandatów!!! Przyjadę na 3 godziny i znikam – koszty poniosą Tarnobrzeżanie. Przemyślcie to !

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Autochton

Dopłacali od samego początku i będą dopłacać co roku. Wzięli to i mają problem – skarb państwa odetchnął z ulgą jak znalazł takich geniuszy co zachłannie wzięli to co skarb państwa chciał się pozbyć.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Autochton

A te mandaty to będą dawać : za wjazd,. Czy za parkowanie???? Opłaty są za wjazd czyli parkować można za darmo?

Bolek
3 miesięcy temu

Nie wygląda to ciekawie.Opłata za wjazd,parkowanie gratis czyli jak chce dojechać do Mariny musze też zapłacić za wjazd bo parking na terenie Mariny gratis czytając dosłownie informacje na ten temat.Jak dojazdy do prywatnych posesji.Płace za wjazd, na swojej działce postój gratis czytając dosłownie informacje.Co z ograniczeniami epidemicznym bo trudno mi sobie wyobrazić tysiące ludzi stłoczonych na plaży kiedy covid szaleje i z pewnością nie ustąpi by można było sobie pozwolić na takie zagęszczenie ludzi.Kto to ma nadzorować, jak mniemam MOSiR jako administrator obiektu.Powodzenia.Wysokość opłaty za wjazd i inne sprawy porządkowe jak rozumiem w formie prawa miejscowego czyli stosownej uchwały rady miasta,Sesja na ten temat pewnie końcem maja.Jezeli radni będą zgodni to uchwałą albo i nie.Potem wojewoda musi to zaakceptować bez uwag i kiedy to wejdzie w życie bo na pewno nie pierwszego czerwca.W mojej ocenie wojewoda zakwestionuje taką uchwałę jako próbę wprowadzenia opłat za coś co powinno być darmowe ze względu na srodki finansowe zewnętrze przynajmniej do końca trwania projektu.Przy odrobinie szczęścia wakacje na Jeziorem będą gratis dla przyjezdnych bo koszty funkcjonowania poniesie Gmina czyli my.Obym się mylił.Miejsc parkingowych zdecydowanie za mało co doprowadzi do awantur tych co opłacili wjazd a miejsc gratisowych nie ujrzą.Współczuję służbom porządkowym bo to oni… Czytaj więcej »

Alf
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Myślę ,że chyba jednak do końca nie rozumiesz idei . Wjeżdżasz na parking , znajdujesz wolne miejsce parkujesz podchodzisz do parkomatu płacisz wracasz do samochodu zostawiasz bilet w widocznym miejscu za przednią szybą zamykasz samochód i idziesz na plaże lub gdzie chcesz. Tak to działa

Juliusz Cezar
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Dokładnie tak, zresztą wygląda to właśnie w ten sposób w dużych średnich miastach, które od dawna pobierają tego typu opłaty. Wszystko jest pod kontrolą, niektórzy po prostu szukają sensacji i staje się to przyczyną wielu obaw osób mniej wtajemniczonych. Zresztą, życie pokaże, że to straszenie wypoczywających chaosem było bezzasadne.

As
3 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co nie zmienia faktu ,że swoimi bezmyślnymi działaniami doprowadzicie do sytuacji gdzie samochody z centrum przeniosą się początkowo na tereny spółdzielni. Te widząc co się dzieje będą zmuszone wprowadzić ograniczenia ,żeby mieszkańcy mieli gdzie parkować. Mieliście dużo czasu ,żeby się do tego przygotować .Nie zrobiliście kompletnie nic ,żeby stworzyć jakąkolwiek alternatywę dla kierowców. W dużych i średnich miastach na które się powołujesz najpierw tworzy się infrastrukturę i parkingi na obrzeżach a dopiero na końcu strefy i pobiera opłaty. Tu wszystko jest postawione na głowie. Zrobiliście tą strefę może i dobrze ale nie daliście nic w zamian. Na chwilę obecną za miesiąc ruszy ta strefa a co w zamian dostaną kierowcy dojeżdżający do pracy rowery ?. Tak po głupiemu się po prostu nie robi. Ludzie chcą konkretów a nie haseł propagandowych i śmiesznych obietnic ,że jak centra handlowe będą miały duże parkingi to wszyscy się tam pomieszczą. W wystarczy ,że prywaciarz wprowadzi podobne parkomaty ze szlabanami to ludzie na lodzie zostaną. Jedyny parking który powstanie w przyszłości nad jeziorem dostępny będzie bezpłatnie jedynie poza sezonem. Żenada

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  As

Otóż to. W programie wyborczym Pana Prezydenta są m.in. punkty: budowa i remonty parkingów miejskich; rozwój infrastruktury dróg rowerowych. Jednocześnie w programie nie ma punktu o wprowadzeniu opłat za parkowanie. To co powinno być pierwsze: nowy bezpłatny parking w centrum lub na jego obrzeżach oraz drogi rowerowe doprowadzone do centrum, czy opłaty?

Bolek
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Czyli płace za postój lub za wjazd i postójto po pierwsze .Płatne strefy zamieszkania są a jakże np w Szczecinie ale tam w takiej strefie płatność jest za postój a nie za wjazd do niej.Po trzecie służby porządkowe egzekwują nie odstępstwo od idei tylko zimny przepis prawa a ten jak wnioskuję bedzie dotyczył opłat za wjazd.Publicystyke to możemy sobie tu uprawiać.Stanowione prawo ma być precyzyjne bo każdą wątpliwośc wiadomo na czyją korzyść się rozstrzyga i idea w tym przypadku do niczego się nie przyda.Na koniec rzecz banalna.Jezeli opłaty za jazd to nie parkometry tylko wjazdometry.Niemniej pomysłodawcom życzę powodzenia bo zaiste temat nie jest łatwy i trudno by gmina ponosiła wszystkie koszty funkcjonowania tego terenu.To tyle mojego w tym temacie

Alf
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Brniesz w ślepą uliczkę. Za wjazd na parking nie płacisz jak to wcześniej było. Tylko za parkowanie o ile wolne miejsce znajdziesz. Jak przyjedzie z 1000 aut a miejsc będzie z 600 to wszyscy się nie pomieszczą.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Bolek nigdzie nie brnie – pisze to co mówi rzecznik LIS – nie odwracajcie kota ogonem.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Idea ideą ale opłaty pobiera się za wjazd – tak tu się wypowiada rzecznik LIS.

Alf
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mógłbyś zacytować gdzie i kiedy to mówił Ewentualnie jakiś link podrzucił ?

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Przecież to jest w artykule który komentujemy (zaraz na początku – pierwsza pauza :

„– Opłatę za wjazd kierowcy dokonywać będą w urządzeniach do poboru rozstawionych wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Przewiduje się montaż 10 takich urządzeń – wyjaśnia portalowi NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.”

Najpierw należy przeczytać przeczytać aby później komentować , powoływać się na jakieś idee i inne rzeczy.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dopisek dla ALFA – czy płacimy tylko za wjazd w jednym z 10 urządzeń, a nie za parkowanie, czy wypoczynek (jak twierdzi Juliusz Cezar.
Wjechałeś – płacisz nawet jak nie ma miejsca do zaparkowania samochodu a tym samym nie masz możliwości spędzenia czasu z przeznaczeniem na wypoczynek a jak nie ma miejsca na zaparkowanie samochodu i nie ma możliwości wypoczynku (bo nie ma miejsca na zaparkowanie samochodu) to po wjeździe i zapłaceniu za wjazd możesz tylko wyjechać bo nic innego nie pozostaje (no chyba, że chcesz pojeździć lub jeszcze raz wjechać ale znowu musisz zapłacić za wjazd) – ale zaje…… pomysł ??????

Alf
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zawsze możesz innym środkiem transportu dojechać lub dojść. Są autobusy , rowery , własne nogi. Na pewno i powietrze czystsze będzie i wypoczynek zdrowszy,

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Piszę jak byk ” opłatę za wjazd” proste i jasne!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

A to racja – zatem czy :
1. od woźnicy wjeżdżającego zaprzęgiem konnym będą pobierać opłaty za wjazd – ewentualnie za parking (pobiera się opłaty od kierowcy a o woźnicach ani słówka) ????
2. od operatora wózka widłowego wjeżdżającego wózkiem widłowym będą pobierać opłaty za wjazd – ewentualnie za parking (pobiera się opłaty od kierowcy a o operatorach ani słówka) ????

Alf
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No powiedział ,że opłat dokonywać się będzie w jednym z 10 parkomatów. Gdzie tu mowa o opłacie za sam wjazd?

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Szanowny Panie czytać to może i Pana nauczyli ale czy ze zrozumieniem ” OPŁATĘ za WJAZD kierowcy dokonywać będą w urządzeniach do poboru rozstawionych wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej” i słuszna uwaga Pana „parkingowego” .
A tak wykładając po kolei:
1. poprzednio przy wjeździe stałą osoba pobierająca opłaty ???
2.Teraz zakupiono 10 urządzeń do pobierania opłat ???? (za kasę
miasta)
3, Pytanie czy urządzenie pobierające opłaty kontrolować od których
pojazdów pobrano opłatę ????? (HM – czy to możliwe ???).
4.Aby skontrolować od których pojazdów pobrano opłaty za wjazd to
trzeba zatrudnić osobę do kontroli abo urządzenie umożliwiające
(bramki, szlabany z urządzeniami) ???

To po jakiego ch…… wydawać kasę publiczną na parkometry (urządzenia do pobierania opłat – za wjazd) skoro nie ma urządzenia (lub osoby) do kontroli od których pobrano opłaty (za wjazd) ???????

parkingowy
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

To będą musieli zatrudnić parkingowych do kontroli biletów.

Anna i Bolek
3 miesięcy temu

BRAWO !!!
Czzyli nad jeziorem może być prawie 1000 samochodów BRAWO!!!!!
Co za przyjemność odpoczywać w smrodzie spalin i halasie przejeżdżających w odległości 3 metrów od brzegu samochodów Asfalt i kostka Ciekawy projekt zagospodarowania terenu MASAKRA

No No niee
3 miesięcy temu
Reply to  Anna i Bolek

2 lata temu było auto na aucie i nic Annie i Bolkowi nie przeszkadzało plażować, nawet grill janusza pod nosem 🙂 Teraz hrabiostwo bawi się w liczby 😀

JAN
3 miesięcy temu
Reply to  No No niee

mniej asfaltu i kostki bylo zato duzo dziur wolno jezdzili zeby kol nie pogubic

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  No No niee

Ale teraz ich wymagania wzrosły – słusznie – po wpakowaniu tylu mln. można wymagać więcej – będą spłacać w kosztach wody to i maja prawo wymagać.

parkingowy
3 miesięcy temu
Reply to  Anna i Bolek

Mam takie samo zdanie.Masakra. Halas, smród i wielkie zadowolenie ludu wypoczywającego.

Marek
3 miesięcy temu

a gdzie te parkingi na 1500 miejsc??

Zenek
3 miesięcy temu

Mieszkańcy Tarnobrzega powinni mieć zniżki

eff
3 miesięcy temu

A Braun to startował już na prezydenta Tarnobrzega czy jeszcze nie?

Paweł
3 miesięcy temu

Było 6 zł jest 10 ile to procent w górę?

miastowy
3 miesięcy temu

No to zamiast terenu rekreacyjnego, zrobiło się miasto, Tbg-bis.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  miastowy

Zamiast wypoczywać na łonie natury, będą wypoczywać wśród betonu i asfaltu przy sztucznych palmach z tworzywa sztucznego wokoło zakładów chemicznych i pyłu z Piotrowic. Hm – warunki wręcz wymarzone do wypoczynku ???

spółdzienia
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

I nic o mafii spółdzielczej, zmowie prawników, układzie w sądach, bolszewikach, potomkach komunistów ????Żadnych wyzwisk, cytowania orzeczeń SN i odwoływania się do zakłamanego katolicyzmu????
Martwimy się czy aby jaka choroba nie dopadła.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  spółdzienia

Wejście się za robotę nieroby jedne a nie w godzinach pracy czytanie forum i wypisywanie tekstów. Ludzie wam płacą za pracę a nie za siedzenie na internecie. Ten twój wpis jednoznacznie wskazuje pracusia spółdzielczy, że okradasz ich z kasy , nie robisz nic poza siedzeniem na tym forum a kasiorę weźmiesz . Pokazałeś tu wszystkim czym się zajmujesz .

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  spółdzienia

Nie obrażaj prawdziwych spółdzielni ,ty to jesteś zorganizowana grupa przestępcze z komunistycznym, tarnobrzeskim rodowodem co okradła ludzi na około 2, 5 mln złotych w latach 2008-2012 – treść uchwał organów tej grupy jednoznacznie wskazuje , że tak jest. Mimo że lustrator w protokole lustracji
Swierdziłł, że uchwała w 2010 roku przeznaczyła niezgodnie z prawem ponad 740 tys zł( wbrew prawu) to wy w latach następnych okradaliście dalej tylko jeszcze w perfidniejszy, świadomy sposób – i zapewne robiliście to dalej a być może robicie to do tej pory. O moje zdrowie to się nie martwcie , martwcią się raczej ci co przez których taki jeden chciał się powiesić ( tak oszustki kłamały, tak ponoć bezczelna sędzina pogardzała i poniżała ludzi na sali rozpraw przy aprobacie oszustki ). Ksiądz który odprawi mszę Pogrzebową to popełni świętokradztwo .

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  spółdzienia

Co do SN wypowiedział się ostatnio na temat sądu tarnobrzeskiego , Który zajął niewinnego człowieka na 25 lat, który przesiedział w więzieniu ponad 2 lata ( teraz podatnicy będą musieli temu Panu prawdopodobnie zapłacić ponad mln zł odszkodowania) tak powybierali przepisy prawa i dowody ( jak stalinowscy prokuratorzy – znasz człowieka a przepis się znajdzie) a reszta się nie liczyła dowodów jednoznacznie wskazujących na niewinność tego Pana
To jest typowe świadome działanie aby bezbronnego okraść ze wszystkiego i taką tu filozofia panuje w sprawach z zorganizowaną grupą przestępczą zwaną „spółdzielnia”, ” jak śmie ktokolwiek walczyć z tą mafią ” jest pod ochroną co jasno że słownictwa miejscowej Kasty. Weź się za to, za co ci płacą ludzie w godzinach pracy , a nie za pisanie komentarzy na forum – bo ich okradasz!!!!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dopisek: to co się może dziać w sądzie cywilnym ?????? (tam jest tak „jak sędzia będzie chciała” tak twierdzi kasta )

Sąd Najwyższy w środę, 9 grudnia 2020 roku nie uwzględnił kasacji prokuratury, w całości podzielając argumenty adwokata. Orzeczenie jest ostateczne.

70-letni obecnie Zenon K. ze Stalowej Woli, skazany przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu na 25 lat więzienia, a następnie prawomocnie uniewinniony przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie od zarzutu zabójstwa, w tymczasowym areszcie spędził dwa lata i dziewięć miesięcy. Teraz w sprawie cywilnej z pośrednictwem swojego adwokata domaga się od Skarbu Państwa poprzez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w sumie dokładnie 1 milion 996,5 tysiąca złotych.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ta pierd…. Tarnobrzeska kasta prawnicza ( sędziowski – prokuratorska ) powinna to zapłacić z własnej kieszeni i zostać wypierd… Raz na zawsze z tego budynku bez prawa tam wchodzenia. Jak takie coś może pokazywać się na ulicy i
łańcuch z godłem Polski.

spóldzielonia
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

o poszło
lekko tylko szturchnąć, dać właściwy nick i chaotyczny słowotok leci
jednak zdrowy inaczej
Wiesz co jest najlepsze, ze możesz sie tak pluć, ciskać i dalej ch z tego

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  spóldzielonia

Nie musisz nic robić – takie ścierwo złodziejskie trzeba tępić na każdym kroku , jak i bolszewików, komunistów – bo ludzie trochę odetchną chociaż może na chwilę od tej zorganizowanej grupy przestępczej. Zamilczy ty oszuście , złodzieju , kłamców wredny. – łapy podnosiłrś ZA.

spoldzielnia
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

duś sie duś
może nawet udław
a ja ci – cmoknij sie, bo nie mnie

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  spoldzielnia

To ty się udław tymi ukradzionymi pieniędzmi , z których część zapewne przygarnołeś w postaci dostanej premii ( premii za kradzież i oszustwo.)

spoldzielnia
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

nawet z ortografii jesteś zerowy

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  spoldzielnia

Za ty to potrafisz – lustrator napisał w protokle w sprawie rejestru członków ” nie może być uznane za rejjestr członków” tak samo w sprawie ewidencji lokali wyodrębnionych – czegoś takiego u nierobów w tarnobrzskiej mafii spółdzielczej nie było – nierobom nawet tego się nie chciało zrobić – bo muszą na forum siedzieć. Lustrator napisał w protokole lustracyjnym ” spółdzielnia nie podejmowała uchwał w sprawie określenia działalności gospodarczej i kierunków działalności kulturalno- oświatowej ” przez lata – nawet z tego złodzieje zatrudnieni w spółdzielni, w zarządzie i radzie nadzorczej okradli członków tej spœłdzielni. Lustrator napisał w promile lustracyjnym ” opłaty ustalać na nieruchomości 117″ a wam nierobom do tej pory nie chce się tego robić – lenie pierd….nie.

Spoldzielnia
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a jak dam nick PKP to będziesz pisał o pociągach ?

Aglo
3 miesięcy temu
Reply to  miastowy

Zaklepuję prawa autorskie do nazwy „Jeziobrzeg”.

smile
3 miesięcy temu

Mamy płacić jak na Hawajach za śmierdzące bajoro z widokiem na komin z krematorium chemicznego….

Pablito
1 miesiąc temu

Pytanie odnośnie plaży ..Byłem na zalewie i typo od kajaków mówi ze ten odcinek plaży jest w jego dzierżawie i mam zapłacić za mjc.albo isc 200m dalej..Ocb !!!!

125
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content