„Posprzątajmy przestrzeń wokół nas” – AKCJA KAMIONKA w niedzielę 13 czerwca br.

W niedzielę 13 czerwca b.r. odbędzie się akcja społeczna „Posprzątajmy przestrzeń wokół nas” – AKCJA KAMIONKA, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Organizatorem akcji jest tarnobrzeżanka od kilku lat mieszkająca w Szkocji.

Celem akcji jest, choć w minimalnym stopniu, niesienie pomocy Matce Ziemi, która obdarza nas wspaniałymi darami, bez których nie przetrwalibyśmy. Wszyscy to wiedzą, jednak nie każdy to rozumie. Dlatego tym bardziej powinniśmy o nią dbać i troszczyć się każdego dnia, aby żyć w czystym środowisku.

Akcja skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy cenią sobie kontakt z naturą i przebywanie na jej łonie oraz lubią podziwiać jej piękno bez widoków śmieci.
Zbiórka odbędzie się w niedzielę 13-go czerwca na tarnobrzeskiej Kamionce przy stawie w godz. 15.30 – 16.00. Od godz. 16.00 po przegrupowaniu rozpocznie się akcja sprzątania lasu.

Organizator nie jest w stanie zapewnić wszystkim uczestnikom akcji rękawiczek ochronnych i worków na śmieci, dlatego zwraca się z prośbą o zabranie tych rzeczy ze sobą. Po zakończeniu sprzątania około 18.00 – 19.00 przewidziane jest wspólne ognisko lub grill, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Organizator bardzo prosi o zabranie ze sobą prowiantu (każdy to, co lubi).

Do ludzi dobrej woli prośba, żeby każdy kto może przyniósł coś jeszcze od siebie dla innych. Np. jeśli masz dużo przetworów, pieczesz chleb, lub posiadasz jednorazowe sztućce itp. To cudowny gest dzielić się z innymi.

AKCJA KAMIONKA to tylko jedna z wielu prospołecznych akcji organizowanych przez mieszkańców Tarnobrzega. Byłoby wspaniale, gdyby każdy, kto zechce posprzątać przestrzeń obok siebie, zorganizował podobną akcję w przyszłości. W ten sposób wspólnymi siłami przyczynimy się do pomocy Matce Ziemi. Jeśli to właśnie Ty czujesz, że chciałbyś to zrobić, ale nie wiesz jak się za to zabrać, skontaktuj się z organizatorem, który na pewno chętnie pomoże.
Nie ważne, ile masz lat, czym się zajmujesz, z jakiego powiatu lub gminy pochodzisz. Jeśli masz ochotę dołączyć do ludzi dobrej woli, posprzątać las, przyjdź i bądź z nami w tym wyjątkowym dniu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy, serdecznego uśmiechu i dużo pozytywnej energii tym bardziej dołącz do nas.
Lasy to piękna przestrzeń, daje nam poczucie wolności, radości, więc zadbajmy o to, aby była czysta. POSPRZĄTAJMY I NIE ŚMIEĆMY! Bo jak nie my, to kto?

foto&info: organizatorka

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
miastowy
15 dni temu

Miasto jest odpowiedzialne za sprzątanie to niechaj ono się tym zajmie.

Prawdziwy Człowiek
15 dni temu

Jestem chętny, ale nie wiem za ile? Prezydent, ile płacisz?

Krysia
15 dni temu

Na Kamionce od piątku do niedzieli w różnych miejscach w środku lasu palą ludziska ognista po libacji wszystko zostawiają . W tak upalne dni pojdzie wszystko z dymem- komuś na tym zależy? Jeżdżą samochodami czy kładami wszystko zryte obok stawu nawet Nikt nie reaguje. Dlaczego nie ma zakazu wjazdu do Kamionki?
nie wywozili by samochodami śmieci okoliczni „bogacze”.
A obok garaży taki syf że aż wstyd że to są mieszkańcy Tarnobrzega. Działkowicze też potrafili wyrzucać co im pasowało teraz będą mieli ograniczone mozliwości i super chociaż tutaj.
Moim zdaniem powinien ktoś zadbać o to aby obok garaży właściciele posprzątali. Obok garaży maja porządek a w lesie syf?
o czym to świadczy?

miastowy
15 dni temu
Reply to  Krysia

O wieśniactwie tych co to czynią. Dla wieśniaka nie ma żadnych zasad. Wejdzie w każde g…, wejdzie tam , gdzie nikt nie wejdzie, dla wieśniaka nie istnieje prawo własności, wieśniak wyrzuci śmieci gdzie popadnie…

z Tarnobrzega
15 dni temu

Systematycznie ubywa drzew na kamionce. Jedni potrzebują na żerdzie do ogrodzeń a inni do palenia albo na grilla bo i takie tam są jeszcze drzewa.
Martwicie się o zwierzyniec, który nie jest miasta a Kamionkę olewacie totalnie, która jest waszą własnością?

z Tarnobrzega
15 dni temu

Jeszcze jedna bulwersująca sprawa. ul Jachowicza i Nad Zalewem były robione z naszych podatków teraz proszę zobaczyć co deweloperzy robią z nich?
Takimi kolasami zaczynają jezdzić że się nie mieszczą i muszą nakręcać na dopiero co zrobionymi uliczkami spacerowymi…
Jeżeli ktoś sądzi że naprawią to wszystko to jest w wielkim błędzie bo nasz Prezydent ze swoimi pracownikami olewa totalnie wszystko.
I tak bogaty, bogaci się jeszcze bardziej kosztem nas mieszkańców…

Gość
14 dni temu

Co weckend na Kamionce jeżdżą motocyklami crosowymi para z synem ciężko przejść robią doły nie uważają na spacerujących gdzie jest policja straż miejska, kupę ognisk picie i wulgaryzmy dużo miejsc spalonych kabli-złomiarze właściciele garaży teź mają za oszywą a tu takie akcje wstyd miasto i jego służby zawodzą a radnego z miechocina chcieli ukarać bo zagrodził staw na Kamionce w okresie lęgowym żab masakra

leśny ludek
13 dni temu
Reply to  Gość

Nie ma Policji. Policja ma sie modlić a nie ścigać przestępców.

Adam
13 dni temu
Reply to  leśny ludek

Policja „walczy” z pandemią, ściga bezmaseczkowców, rozgania zgromadzenia, sprawdza osoby na kwarantannie więc nie wymagajcie od nich zbyt wiele

Zbyszek
14 dni temu

Darek zobacz jakie doły są w ulicach miechocina obyś miał życie zdołowane

Dziwne
14 dni temu

To jest akcja z typu nie używaj za dużo wody bo w Afryce nie będą mieli co pić , nie używaj prądu bo zostawiasz ślad węglowy nie będzie czym oddychać nie jedz mięsa bo to morderstwo znęcanie się, nie miej dzieci bo planeta przeludniona i zaraz pod wpływem ciężaru spadnie, samochody spalinowe trują a elektryczne mają prąd z elektrowni węglowych, nie pij mleka bo pochodzi z gwałtu krów itp…….

Panczo
13 dni temu
Reply to  Dziwne

Wszystko prawda. Dziwne, ale prawdziwe.

Komar
13 dni temu

trzeba tam odkomarzyć, bo gryzą tam jak ślag

leśny ludek
13 dni temu
Reply to  Komar

Dobrze, że gryza komary, przynajmniej niszczycieli w lesie będzie mniej.

Pawel
13 dni temu

Ile płacą?

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content