W Koprzywnicy szukali skarbów (video HD)

Piknik pod hasłem „Akcja eksploracja”, odbył się nad zalewem w Koprzywnicy. Wydarzenie zorganizowała  Grupa Eksploracyjno-Historyczna „Wisła” działająca przy miejscowym Domu Kultury.

Poza wspólnym wyjściem w teren, na miłośników poszukiwań czekało wiele atrakcji. Na rozstawionych stoiskach pasjonaci zaprezentowali artefakty głownie pochodzące z II wojny światowej, które udało im się odkryć. Z kolei w jak sposób nadaje się komunikaty, pokazywał mielecki Klub Krótkofalowców.

Podczas pikniku odbył się również pokaz ratownictwa medycznego, z kolei na małą rekonstrukcję zaprosiła grupa rekonstrukcyjno – historyczna imienia Wojciecha Lisa z Mielca.

Opłatą za rejs motorówką po zalewie lub przejażdżkę motocyklem była symboliczna złotówka, przekazana na rzecz chorego Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza, który walczy z SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni.

Na pikniku dostępny był także punkt informacyjny na temat szczepień przeciwko COVID 19. Drugą edycję pikniku zakończył wieczór muzyczny pieśni partyzanckich przy ognisku i akordeonie.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antonio
22 dni temu

Oj w świetle polskiego prawa poszukiwanie bez zgody konserwatora to przestepstwo. Nie mówiąc o tym że artefakty z II wojny światowej mogą zrobić buuuum. Niebezpieczna i głupia zabawa a za wciąganie w nią dzieci to kryminał.

Adam
22 dni temu
Reply to  antonio

Mieli zgodę konserwatora.

Kazik
22 dni temu
Reply to  antonio

nie zesraj się…

ojciec
22 dni temu
Reply to  Kazik

Jesteś komletnym idiotą !!!! A jeżeli dziecko wykopaloby granat albo minę ?

syn
22 dni temu
Reply to  ojciec

Jasne, to może do lasu na grzyby też nie prowadzać, bo co będzie jak sromotnika zje? Najlepiej zamknąć dzieciaki w domu, dać po tablecie i niech rosną… pytanie tylko na kogo?

mama
22 dni temu
Reply to  ojciec

Idąc twoim tokiem rozumowania dzieci nie powinny schodzić z drogi lub chodnika bo będąc na ziemi mogą wejść na minę lub znaleźć niewypał. Rolnicy również nie powinni brać np. do pomocy prz wykopkach swoich dzieci bo w ziemi wiele granatów jeszcze się znajdzie. W domu przed tv będą bezpieczne

pedagog
21 dni temu
Reply to  mama

Idąc twoim tokiem rozumowania dzieci w żłobkach powinny dostawać do zabawy żyletki a przedszkolaki kanistry z benzyną i zapałki-niech się hartują ! Przed każdym wyjazdem wycieczki dzwonimy na policję żeby autokar został sprawdzony i uważam, że tym przypadkiem policja i konserwator też powinni się zainteresować. A te bzdury podpisane mama czy syn ewidentnie piszą odpowiedzialni za to naruszenie prawa tak bardzo niebezpieczne bo dotyczy bezpieczeństwa dzieci.

obserwator
21 dni temu
Reply to  pedagog

mama czy syn to ewidentnie ten z kitką, brak klasy zamiast przyznac się i przeprosic to troluje pod roznymi nickami

obywatel
21 dni temu
Reply to  ojciec

Ojciec – czy mama z synem wpuścili cię do domu ??? Podpadłeś oj chłopie podpadłeś , obyś tylko w garażu nie musiał dzisiaj spać.

Do Koprzywnicy brak dojazdu
19 dni temu

Do Koprzywnicy brak dojazdu, prom nieczynny. Tylko samochodem i to 15 km na około. Tak rządzą władze miasta!

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content