Prezes Mędrykowski: Cieszę się, że po ponad 3 latach sporu udało się rozwiązać tą trudną dla wszystkich sytuację i mam nadzieję, że uciążliwi Najemcy lokalu oraz Pełnomocnik dotrzymają danego słowa

Od prezesa TTBS otrzymaliśmy oświadczenie, w którym potwierdza zawarcie porozumienie z lokatorami, którymi groziła eksmisja oraz z ich pełnomocnikiem. Równocześnie Ł. Mędrykowski podkreśla, że przedmiotem sporu nie był sam fakt dokarmiania zwierząt lecz sposób, w jaki to było robione a więc cyt: wyrzucanie resztek jedzenia (kości, mięsa, nieświeżego nabiału itd.) przez balkon, wprost na trawnik i przed okna pozostałych Mieszkańców, na co Zarząd oraz Najemcy innych lokali stanowczo nie wyrażają zgody

OŚWIADCZENIE PREZESA TARNOBRZESKIEGO TOWARZYSTWA BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO, ŁUKASZA MĘDRYKOWSKIEGO:

Spór pomiędzy Najemcami lokalu, którzy nagłośnili medialnie całą sprawę, a pozostałymi Mieszkańcami bloku nie toczył się w istocie o samo dokarmianie zwierząt lecz o wyrzucanie resztek jedzenia (kości, mięsa, nieświeżego nabiału itd.) przez balkon, wprost na trawnik i przed okna pozostałych Mieszkańców, na co Zarząd oraz Najemcy innych lokali stanowczo nie wyrażają zgody.

Zarząd Spółki pragnie zwrócić uwagę na fakt, iż spór ten trwał już od 2019 roku, i że Mieszkańcy bloku przy ul. 11 Listopada 6a niejednokrotnie prosili Zarząd TTBS o interwencję i pomoc w rozwiązaniu problemu, podkreślając, iż wyrzucanie resztek jedzenia przez balkon przyciąga w okolice budynku inne bezdomne zwierzęta, robactwo, ptaki oraz szczury, stanowi zły przykład dla mieszkających w okolicach dzieci i zaburza stosunki dobrosąsiedzkie.

Sami Mieszkańcy, oprócz powiadamiania TTBS wielokrotnie zwracali się do Straży Miejskiej z prośbą o ukaranie zaśmiecających. W ciągu trzech lat sporu Zarząd TTBS podejmował wiele interwencji w spornej sprawie, a mianowicie: rozmowy, pisma wzywające do zaprzestania wyrzucania odpadów, sprzątaliśmy wyrzucone przez balkon odpady, Spółka również dwa tygodnie temu postawiła budkę dla kota, a także kontaktowała się w tej sprawie ze Strażą Miejską oraz Policją.

Jednocześnie informujemy, że na ostatnim rocznym spotkaniu z Najemcami TTBS, które odbyło się w dniu 20 lipca 2023 roku, temat wyrzucania resztek jedzenia przez balkon ponownie został podniesiony przez dwójkę mieszkańców, którzy proszą nas o interwencję od maja 2023 roku. Do wniosku dołączyli pozostali Najemcy, również prosząc o podjęcie bardziej skutecznych kroków w stosunku do osób zaśmiecających okolice bloku resztkami jedzenia.

W związku z długotrwałym naruszaniem zasad współżycia społecznego przez zaśmiecających i brakiem ich reakcji na podejmowane przez Zarząd Spółki i innych Mieszkańców interwencje i działania, zmuszeni zostaliśmy do podjęcia decyzji o wypowiedzeniu umowy najmu.

Po otrzymaniu wypowiedzenia umowy najmu lokalu, do Spółki zgłosił się pełnomocnik (przedstawiciel lokalnej fundacji) uciążliwych Najemców, który zadeklarował pomoc w pilnowaniu przestrzegania zasad współżycia społecznego przez zaśmiecających.

W dniu 24 sierpnia 2023 roku pomiędzy Najemcą, Fundacją (Pełnomocnikiem), a Spółką TTBS została zawarta ugoda, w której to Najemca zobowiązuje się do bezwzględnego przestrzegania zasad porządku domowego, w szczególności do niezaśmiecania odpadkami i resztkami pożywienia otoczenia budynku przy ul. 11 Listopada 6a w Tarnobrzegu i niepodejmowania działań zakłócających ciszę nocną oraz spokój innych Mieszkańców budynku oraz zastosowania się do wezwań Wynajmującego (TTBS).

Z chwilą podpisania porozumienia przez wszystkie strony wypowiedzenie umowy najmu lokalu stało się bezprzedmiotowe.

Mam nadzieję, że powyższe przedstawienie istoty sprawy, które z dokarmianiem zwierząt ma niewiele wspólnego, pozwoli państwu na inne, całościowe spojrzenie na sprawę opisaną fragmentarycznie i tendencyjnie na jednym z anonimowych profili FB oraz rozwieje wątpliwości dotyczące prawdziwych ofiar opisanej sytuacji. Na koniec otwartym pozostaje pytanie: jakich sąsiadów życzylibyśmy sobie w bloku i jaka byłaby nasza reakcja na opisane powyżej praktyki?

Ze swojej strony cieszę się, że po ponad 3 latach sporu udało się rozwiązać tą trudną dla wszystkich sytuację i mam nadzieję, że uciążliwi Najemcy lokalu oraz Pełnomocnik dotrzymają danego słowa.

Do niniejszego oświadczenia załączam również całość porozumienia (Porozumienie podpisane), z którego wynika co było przedmiotem sporu i jakie poczyniono uzgodnienia.”

O sprawie pisaliśmy w artykułach pn: Tarnobrzeg: Eksmisja starszego małżeństwa za dokarmianie zwierząt. Problemu nie da się inaczej rozwiązać?, Tarnobrzeg: Zawarto porozumienie, eksmisja starszego małżeństwa cofnięta
foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ppp
10 miesięcy temu

Ja pierniczę okropne rzeczy

Dekutowskiego
10 miesięcy temu

Bohater na jakiego nie zasługujemy.

Agnieszaka
10 miesięcy temu

Na wsi to sie mogą nawet wykasztanić przed chałupe ale w mieście trzeba sie już dostosować

Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Sprawa przycichnie i pewnie znowu będą robić to samo
Ci ludzie są niereformowalni

Alek
10 miesięcy temu

Chwała bohaterom ! , prezesowi Ttbs, !!!
Będziemy oglądać i słuchać o Jego heroicznej walce ze staruszkami i kotem jeszcze przez parę dni.
Bohater na miarę Tarnobrzega. Nasz wódz !!!
Normalnie mam go dość !!!!!!
Normalnie nie do strawienia.
Wystraszył się mediów i opini publicznej a tak wypieprzyl by ludzi bez mrugnięcia oka,
Załatwić ten problem mógł już dawno po cichu i grzecznie w porozumieniu z organizacjami pomagającymi zwierzętom.
Ja pierdole. Co za gość .

Wyborca Bożka
10 miesięcy temu
Reply to  Alek

Bożek takimi się właśnie ludźmi otoczył Brak kompetencji tego prezesa i innych powołanych przez Bożka poraża Ale co. Można zrobić Nic Tylko przyznać się do porażki że głosowaliśmy na Bożka właśnie
Mnie już jest wszystko jedno

Już stracilem wiarę do dobrego gospodarza mojego. Miasta

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Wyborca Bożka

Jaką załoga taki wódź !
Komitet KOZ – ” razem Z tarnobrzega”
– i jego oblicze spod herbu ” KORYTO”.

orzeł
10 miesięcy temu

a ja bym jednych dla przykładu eksmitował bo ta patologia jest chyba w każdym bloku, dokarmianie kotów, gołębi przy blokach, parkingach, auta zasrane, koty siedzą na maskach a won mie z tym. Walić im mandaty po pińcet, za każde takie dokarmianie, przecież można to podciągnąć pod zaśmiecanie bo czy mogę iść sobie ulicą i wywalić zimnioki z gara? KARAĆ KARAĆ i jeszcze raz KARAĆ!!! Jak nie ma na mandaty to zabierać trzynastki, czternastki, szesnastki. Dokarmiaj se nad Wisłą, w lesie, w swoim wolnostojącym dom a nie przy bloku.

Jaa
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Popieram!

sierżantmilicji
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Na takie trudne przypadki działa tylko milicyjna guma

orzeł
10 miesięcy temu

i ciasne drzwi.Jak jeszcze te karmiacze odzywały sie w ten w sposób wspomniany to powinni wywalić ich na zbity pysk. Nie można tolerować chamstwa tylko dlatego że ktoś jest stary.

DRAMAT
10 miesięcy temu

Kolejne tematy zastępcze i to z co raz niższego poziomu. O czym będzie kolejny wpis? Może o kłótniach sąsiedzkich na którymś z osiedli? Tarnobrzeg musi być miastem szczęśliwości skoro to są najważniejsze problemy.

? ! ? ! ? !
10 miesięcy temu
Reply to  DRAMAT

Ta sprawa jest niestety poważną sprawą, wbrew pozorom. Chciałbyś mieć szczury w swoim otoczeniu? Chciałbyś mieć chlew na trawniku pod twoim oknem? dziwię się, że to aż trzy lata trwało. Jak babie się wydaje, że jest na wsi i może robić co chce to się pomyliła.

Wyborca
10 miesięcy temu

Już nie dg o się słuchać co mówi i pisze prezes podobno prawnik z wykształcenia
W wypowiedzeniu jako przyczynę podaje dokarmianie zwierząt a teraz mówi że chodzi o wyrzycamie jedzenia przez okno
Czy TBS zatrudnia prawników?

X Y Z
10 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

Zatrudnia. I to coraz więcej.
A mówi co chce lub co do danej sytuacji jest mu wygodne.

DIM Team
10 miesięcy temu
Reply to  Wyborca
Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

Jedno nie przeczy drugiemu

orzeł
10 miesięcy temu

sie trochę powtórzę, szkoda że się wycofał z tej decyzji kogoś dla przykładu trzeba jedak eksmitować jak nie potrafią żyć w bloku bo ta patologia jest chyba w każdym bloku, dokarmianie kotów, gołębi przy blokach, parkingach, auta zasrane, koty siedzą na maskach a won mie z tym. Walić im mandaty po pińcet, za każde takie dokarmianie, przecież można to podciągnąć pod zaśmiecanie bo czy mogę iść sobie ulicą i wywalić zimnioki z gara? KARAĆ KARAĆ i jeszcze raz KARAĆ!!! Jak nie ma na mandaty to zabierać trzynastki, czternastki, szesnastki. Dokarmiaj se nad Wisłą, w lesie, w swoim wolnostojącym dom a nie przy bloku. Jeszcze jak się chamsko odzywają do sąsiadów to wywalić ich na zbity pysk. Nie można tolerować chamstwa tylko dlatego że ktoś jest stary. DOKARMIACZE WON Z MIASTA

Kot
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Ciebie powinni profilaktycznie wyrzucić z mieszkania.

orzeł
10 miesięcy temu
Reply to  Kot

Ja nikomu życia nie uprzykrzam 🙂 zróbmy zatem referendum 🙂 czy eksmitować ludzi którzy śmieci wyrzucają przez okna czy nie? Czy karać wysokimi mandatami patologię, która dokarmia w ten sposób szczury? I w zadzie mam czy ktoś jest mlody, stary, gruby czy chudy – nie umiesz żyć w społeczeństwie to pod most i tam se karm co chcesz

Alf
10 miesięcy temu

Swoją drogą jak trzeba mieć zryty beret ,żeby tak się zachowywać kilka lat

Osiek
10 miesięcy temu

On jest prawnikiem z wykształcenia ?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Osiek

Ha ha ha – teraz wystarczy skończyć ” prawo administracyjne” i teraz już jest prawnik ???

Kiedyś to była szkoła dla urzędników a dzisiaj zrobili z nich prawników!!!

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Osiek

no tacy co sa prawnikami i mieszkaja w tarnobrzegu przy imieniu i nazwisku niech napisza jakie szkoły skonczyli
i kto im pozwolił wykonywac ten zawód oni sa najbardziej winni bo to prawo najwiecej łamio bo im wolo

Elżbieta
10 miesięcy temu
Reply to  Osiek

Z roczników 78-82 to głównie prawniki i nauczyciele bo 20 lat temu była moda na studiowanie tych kierunków

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Elżbieta

I matmy na maturze nie było ??

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Elżbieta

no to masz efekty w miesicie
prezydent miasta historyk (nieudacznik, kłamca i bierze co nie swoje)
prezes ttbsu prawnik (lubi się po sądach włóczyć, bez radny)
nie będę więcej wypisywał bo nie mam zamiaru szukać ich wykształceń ale sporo jest taka grupa co chce dobra dla tego miasta ale zawsze to inaczej wygląda

Tycjan
10 miesięcy temu

Dokarmianie zwierzat w porze obfitości żywności to jakieś kuriozum gdyż pozbawia te zwierzęta naturalnych odruchów w zdobywaniu pokarmu i uzależnia od człowieka .Pomijam fakt że wysoko przetworzona żywność jest po prostu dla zwierząt szkodliwa.Natomiast wyrzucanie żywności przeż okno to skurwiśyństwo czystej wody.Osoby takie powinne być przywoływane do porządku jak najszybciej.

Beata
10 miesięcy temu

ale brednie ani słowa prawdy w tym akurat tak się składa że mieszkam pod niby to uciążliwymi sąsiadami są to bardzo życzliwi ludzie ,żadnych problemów z nikim nie ma inie było. Problemem jest jeden odklejeniec i to jemu wszystko przeszkadza

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Beata

Prezesikowi małego rozmiaru ??

! ! ! ! !
10 miesięcy temu
Reply to  Beata

Tak? to teraz napisz więcej, czy kot ma miseczkę, czy czystą, czy jest karma wkładana do miseczki czy może z gara wyrzucane przez okno czy balkon jedzenie.
Bo wyczytałem, że z garków jest jadło wyrzucane.
Czekamy.

B.K
10 miesięcy temu
Reply to  Beata

O proszę ja też mieszkam w tym bloku i klatce droga Pani K… komitywe macie i razem karmicie! Oni dostali upomnienie teraz pora na Panią K…. trzeba z Wami zrobić porządek.

Aqa
10 miesięcy temu

Ciesz się Prezesie funkcja. Już nie długo i spadniesz. Oby na Kamczatkę

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Aqa

Ale za nim spadnie to dzięki kumplom z klasy LO będzie domek ful-wypas i pełne konto na kilka lat ???
A to wszystko kosztem lokatorów !

Poczekają następnym razem kilka lat ( jak helikopter) i będą znowu dążyć do koryta licząc na niepamięć mieszkanców??

ZnaFca
10 miesięcy temu

Spór trwał trzy lata?
Nie dało się wcześniej tego ukrócić? Wystarczyło skierować sprawę śmiecenia do sądu Grodzkiego w sprawie wykroczenia. Nagrania (filmy), zeznania ludzi byłyby dowodem. jedna, druga i następna sprawa zakończona koniecznością zapłaty za wykroczenia szybko by zakończyło problem. W przypadku niezapłacenia grzywny wkracza komornik, zajmuje kasę i rozumu to nauczy stare baby.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content