Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Prezydent przedstawił swoich zastępców oraz doradcę do spraw kontaktu z mediami (zdjęcia oraz video HD)

Grudzień 23, 2014 12:58 PM

Józef Motyka, radny Prawa i Sprawiedliwości oraz Wojciech Brzezowski, były prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zostali wiceprezydentami Tarnobrzega. Z kolei Renata Domka została doradcą prezydenta do spraw kontaktu z mediami.

Wojciech Brzezowski – posiada wykształcenie wyższe techniczne. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Świętokrzyskiej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie gospodarki nieruchomościami na Politechnice Krakowskiej.
Swoją karierę zawodową rozpoczął jako majster w firmie budowlanej. Później był również kierownikiem budowy. Przez dwanaście lat pracował w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, którego był prezesem. Ma bogate doświadczenie w zakresie inwestycji. Może także pochwalić się ponad dwudziestoletnim stażem pracy. Ma żonę i córkę.

Józef Motyka – ma wykształcenie wyższe techniczne. Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Ma ponad 40 letni staż pracy, a swoją karierę zawodową rozpoczynał w KiZPS Siarkopol. Później pracował w firmie korporacyjnej jako kierownik tarnobrzeskiego oddziału UPS. Przez ostatni rok był kierownikiem Oddziału Zamiejscowego w Tarnobrzegu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Od 8 lat działa w Radzie Osiedla Ocice pełniąc funkcję Przewodniczącego. Radny Miasta Tarnobrzega dwóch kadencji. Ma żonę i dwóch synów.

Sylwetki swoich współpracowników prezydent Kiełb przedstawił w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej. – W kampanii prezydenckiej zapowiadałem, że będę stawiał na osoby merytorycznie przygotowane do tego co mają robić, na fachowców, bez dwóch zdań Ci panowie takimi fachowcami są – mówił podczas dzisiejszej konferencji prezydent. – Wojciech Brzezowski będzie zajmował się sprawami związanymi z inwestycjami, a więc podlegały mu będą wszystkie wydziały techniczne, Wydział Budownictwa, Inwestycji, Geodezji i Gruntów, Rozwoju i Funduszy. Jeżeli chodzi o pozostałe wydziały a więc Wydział Edukacji, Zdrowia, Promocji Kultury będą podlegały panu Józefowi Motyce – dodał.

Rzecznikiem prezydenta została Renata Domka, politolog z wykształcenia, radiowiec i dziennikarka z zawodu i zamiłowania. Mieszkała już w podprzeworskich Nowosielcach, w Lublinie, Warszawie, Sanoku, Rzeszowie. Ale to z Tarnobrzegiem postanowiła związać się na stałe. A dla pracy w Urzędzie Miasta porzuciła dotychczasową miłość swojego życia – radio, w którym pracowała od dekady. Jej głos można było usłyszeć na falach Radia Centrum, Radia Bieszczady, Vox i ostatnio Radia Eska i Wawa. Po drodze jeszcze prowadziła serwis informacyjny dla Polonii w Chicago, wolontariacko pracowała w komisjach oceniających wnioski grantowe, dbała o promocję Wawy na Podkarpaciu i zdobywała nagrody za swoje próbki literackie.

Prezydent pożegnał także Wojciecha Malickiego który przez ostatnie lata pełnił funkcję dyrektora Kancelarii Prezydenta. Umowa z Malickim wygasa końcem grudnia br i została rozwiązana za porozumieniem stron.

Prezydent tłumaczył również dlaczego nie odbędzie się zaplanowana na dzisiaj konferencja Siarki Tarnobrzeg S.A. – Konferencja nie odbędzie się z jakieś takiej prostej przyczyny, ponieważ tam trwają jeszcze cały czas negocjacje, w dniu wczorajszym do zarządu trafiła osoba związana ze środowiskiem kibicowskim, pan Mariusz Stadnicki. Mi zależy na dobrej relacji z klubem ale takich trójstronnej, prezydent – władze klubu – kibice. Kibice zaproponowali pana Mariusz Stadnickiego, tam na początku były jakieś opory związane może nie z kandydaturą pana Mariusza ale z osobą ze środowiska kibicowskiego. Jakoś ten opór materii przełamaliśmy. Taka konferencja najprawdopodobniej odbędzie się na początku stycznia 2015 roku – mówił G.Kiełb.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Jeż

10 Responses to Tarnobrzeg: Prezydent przedstawił swoich zastępców oraz doradcę do spraw kontaktu z mediami (zdjęcia oraz video HD)

 1. ??? Odpowiedz

  23 grudnia 2014 at 19:59

  “Doradca do spraw kontaktu z mediami” co to k. jest??? W czym ta osoba będzie doradzać? Czy w tym urzędzie nie będzie normalnych stanowisk tylko sami doradcy???

 2. Kizia Mizia Odpowiedz

  23 grudnia 2014 at 22:42

  też chciałabym to wiedzieć

 3. Tarnobrzeżanka Odpowiedz

  24 grudnia 2014 at 13:46

  Zadaniem doradcy ds kontaktu z mediami będzie tłumaczenie nam, tarnobrzeżanom, dlaczego słupa nie można nazywać słupem, dlaczego miało być inaczej a jest jak zwykle, dlaczego w kampanii można opowiadać bajki, z których potem się nie rozlicza.
  Tylko dlaczego nie Jolanta Kociuba? wszak z mediami za pan brat.

 4. Tomasz Odpowiedz

  24 grudnia 2014 at 14:56

  Kociuba jest fachowcem wybitnej klasy, dla niej szykowany jest ważniejszy stołek, wszak jest nauczycielką ponad 20 lat a od niedawna wie kogo klepać po pleckach aby się ustawić.

  • Konrad Odpowiedz

   24 grudnia 2014 at 22:46

   Tomek, sugerujesz, że wypłynęła bo nie odmawiała?

 5. ewa Odpowiedz

  25 grudnia 2014 at 17:31

  Ciekawe czy grzesiek bedzie placil pensje swoim licznym doradcom ze swojej kieszeni ???? Naprodukowal doradcow a my bedziemy im oplacac pensje !

 6. obserwator Odpowiedz

  29 grudnia 2014 at 11:42

  Kiełb jest dobry :) “Nagrywamy na żywo” jakieś nowe sztuczki :) Dobrze ktoś podsumował na forum Gazety te posunięcia, trzy osoby zajmują się tematem oświaty w mieście: jeden vice, doradca oraz naczelnik. Wywalamy coraz więcej publicznych pieniędzy a młodzież i tak coraz głupsza…

  • dokładnie Odpowiedz

   29 grudnia 2014 at 12:12

   Dokładnie, coraz głupsza(ogólnie, wyjątki są ale mało). Żadne pieniądze, żaden doradca, vice czy naczelnik tego nie zmienią. Tak na prawdę to cała ta publiczna i miejska kasa idzie na utrzymanie posad dla nauczycieli i wszystkim co się z tym wiąże. Gdyby ktoś rozliczał ich z wyników to połowa była by bez pracy.

   • Figa Odpowiedz

    29 grudnia 2014 at 20:02

    a w pierwszym rzędzie belfry ze specjalnej, nie?

 7. pytający Odpowiedz

  4 stycznia 2015 at 00:03

  Następne towarzystwo adoracji wzajemnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>