Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Patowa sytuacja w Zakrzowie z polityką w tle. Mieszkańcy nie chcą bazy przeładunkowej śmieci. K.Kalinka: Nawet jeśli ona powstanie, nie będzie uciążliwa dla mieszkańców (video HD)

Czerwiec 15, 2018 11:34 AM

W gorącej atmosferze toczyła się konferencja prasowa p.o. prezydenta Tarnobrzega Kamila Kalinki, zwołana w minioną środę w Zakrzowie. Dotyczyła ona ewentualnych planów umiejscowienia na terenie osiedla bazy przeładunkowej śmieci. Sprzeciw tym planom wyrażali obecni na spotkaniu mieszkańcy.

Tarnobrzeski magistrat ogłosił przetarg na wywóz śmieci, które zgodnie z prawem muszą być przetwarzane w Regionalnej Instalacji Przetwórstwa Odpadów Komunalnych. Pozwolenie na prowadzenie tego typu działalności straciła firma z Tarnobrzega, a najbliższy punkt jest w Stalowej Woli.

Jak argumentował p.o. prezydenta Kamil Kalinka, aby mieszkańców nie dotknęła kolejna podwyżka za wywóz śmieci, potrzebne jest miejsce, w którym nastąpi ewentualny przeładunek odpadów z mniejszych samochodów do większego. Ograniczyłoby to koszty transportu. Jak twierdzi K.Kalinka, miejsce to nie zostało w przetargu jednoznacznie wskazane.

- W przetargu wpisaliśmy, że miasto zabezpiecza jakieś miejsce, „jakieś miejsce”, chcę to podkreślić – mówił K.Kalinka. – Rozważamy potencjalnie taką możliwość (umiejscowienie bazy w Zakrzowie – przyp.red) (…) jednak nie ma nic podpisane, więc jak ja mogłem z państwem rozmawiać. Ja wiem, że państwu różne rzeczy były opowiadane, ja chciałem to państwu uzasadnić na zebraniu mieszkańców, aczkolwiek ktoś za bardzo nie chciał słuchać tylko próbował że tak powiem podburzać nazwijmy to wprost politycznie (…) Tak jak powiedziałem, jestem gotowy na każdą rozmowę z państwem gdzie państwo chcecie, ale w związku z tym, że ktoś zachował się tak jak się zachował, czyli najpierw wysłał informacje do mediów a nie porozmawiał z państwem, ja pozwoliłem sobie dziś zwołać konferencję prasową po to, żeby odpowiedzieć, przedstawiają fakty i sytuację – kontynuował p.o. prezydenta.

Informacje do mediów o której mówił K.Kalinka, wysłał przewodniczący Rady Osiedla Zakrzów, Bogusław Potański, przewodniczący Zarządu Grodzkiego Platformy Obywatelskiej. (list do mediów tutaj)

- Podczas zebrania padło pytanie czy będzie w Zakrzowie wysypisko śmieci, pan odpowiedział, że nie będzie – kontrargumentowała Grażyna Potańska, żona przewodniczącego. – Mieszkańcy złapali pana za słowo i zapytali a co będzie, pan odpowiedział, że będzie baza przeładunkowa śmieci – dodała.

I choć Kamil Kalinka przekonywał, iż ewentualne decyzje zapadną dopiero po rozstrzygnięciu przetargu a umiejscowienie bazy przeładunkowej śmieci w Zakrzowie jest alternatywą braną pod uwagę, to obecni na konferencji mieszkańcy, którzy muszą znosić uciążliwe sąsiedztwo oczyszczali ścieków, wyraźnie podkreślali, że na lokalizację bazy nie zgodzą się.

- Panie prezydencie, ja panu powiem tylko tyle, jeden samochód przyjedzie tutaj ze śmieciami to więcej samochodów tutaj nie przyjedzie, nie wpuścimy tutaj, niech pan przyjmie to do wiadomości. Dlaczego akurat Zakrzów, a nie np. Miechocin? (…) Nie pozwolimy na to, ja to panu oświadczam, żeby nie było czasami przez tę decyzję ofiar – mówiła jedna z mieszkanek

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

foto&video: Piotr Morawski

31 Responses to Patowa sytuacja w Zakrzowie z polityką w tle. Mieszkańcy nie chcą bazy przeładunkowej śmieci. K.Kalinka: Nawet jeśli ona powstanie, nie będzie uciążliwa dla mieszkańców (video HD)

  1. miejsce Odpowiedz

    15 czerwca 2018 at 12:32

    Czemu pan K nie udostępni swojej działki gdzie mieszka, ludzie się buntują bo nie chcą smrodu za swoimi oknami no to niech tbg wydzierzawi plac zdala od ludzi tylko za co?

  2. trampek Odpowiedz

    15 czerwca 2018 at 18:33

    Śmietnisko należy zrobić w Sobowie (taka zapadła wiocha przyklejona do Tarnobrzega) Jest tam super syf koło stadionu gdzie wieśniaki wywozili śmieci, są wykopane dziury w lesie gdzie wieśniaki kradli piach, no i ludność to też odpad intelektualny i moralny – DLATEGO ŚMIETNISKO WYSYPISKO SKŁADOWISKO POWINNO BYĆ W SOBOWIE !

  3. wyborca Odpowiedz

    15 czerwca 2018 at 18:49

    żadnego przeładunku śmieci w zakrzowie jest dużo miejsca w machowie tam niech robią wysypisko a Kalinka to nawet nie ma co startować w wyborach bo się tylko ośmieszy NIE DLA PISIORÓW w tbg!!!!!!!

  4. anka Odpowiedz

    15 czerwca 2018 at 22:10

    No to sobie p.K.K przysporzył wrogów swoją drogą co to za rządzenie paranoja wstawianie swoich ludzi na stanowiska obumarła sieć rządzenia chęć zdobycia punktów w kampanii poprzez głupie decyzje samo nazwisko nie wystarzy bo chyba część mieszkańców wiedzą z czym się to kojarzy no ale pan po.kk wie lepiej co dla ludzi w mieście jest najważniejsze panie K.K daj pan spokój jest pan wektorem partii i tzw zajawka chycę wszystko bo mnie popiera partia -oj nie to ludzie a nie partia decydują o tym ! jak się nie ma poparcia ludzi tylko partiii to można iść na działkę i uprawiać nie politykę tylko działkę jest mi wstyd że na kołnierzu prawdziwego prezydenta wybranego w wyborach demokratycznych robi się swoją politykę bicia piany rozumiem że młody czlek chce się wykazać tak jak kolega z stw NO ALE TU SĄ JESZCZE W TYM MIEŚCIE LUDZIE MYŚLĄCY!

  5. mieszkaniec zakrzowa Odpowiedz

    15 czerwca 2018 at 22:13

    co dalej upiera sie Kalinka przy Zakrzowie. Polityka jest taka ze pis ma radnych z innych osiedli i nie chce denerwowac tych radnych i wyborcow.To najlatwiej zrobic z Zakrzowa sprawe polityczna.Czy ten Kalinka wie jak rzadzic Widac ze nie.

  6. BORSUK Odpowiedz

    15 czerwca 2018 at 22:22

    Trochę mnie to wkur…..chłopiec z nikąd doszedł do władzy na krzywdzie innej osoby i kreuje się na stwórcę a nawet boga pytanie czy mieszkańcy to kupią ? obyśmy się nie obudzili w nowej rzeczywistości ktorej rządzi partia i tylko ona ma prawo do tego co jest dobre a co złe! wykruszanie oponętów politycznych to podstawa oby była dobra zmiana pytanie dla kogo?

  7. ania Odpowiedz

    15 czerwca 2018 at 23:23

    niech śmieci wyrzucają w Ocicach koło Nowaka

  8. Antek Odpowiedz

    16 czerwca 2018 at 12:17

    Potanska to ta od czarnego protestu macic,wreszcie teraz ma pole do popisu.

    • zniesmaczony Odpowiedz

      16 czerwca 2018 at 14:08

      takiego jezyka uzywa tylko tandeta i podla swolocz.Pani Potanska powinna wystapic do sadu o znieslawienie.Nic tak nie uczy rozumu jak uderzenie po kieszeni.

      • Antek Odpowiedz

        16 czerwca 2018 at 22:05

        Tandeta i podla swolocz,faktycznie nadaje sie na pozew.

        • xniesmaczony Odpowiedz

          17 czerwca 2018 at 09:52

          ciekawe kto tak nie lubi przyznac sie ze przesadzil nie mowiac o refleksji.Biorac pod uwage kogo dotyczy to forum nietrudno zgadnac.

  9. NoVa Odpowiedz

    16 czerwca 2018 at 12:49

    idzie ku temu, że będziemy finansować tańsze śmieci Stalowej woli – o zgrozo, Czemu nie wybudujemy własnej spalani? Czemu ktoś nas na siłę uzależnia do mzk stalowa wola- ludzie co to ma być? Tarnobrzeg to miasto, a nie dzielnica Stalowej woli – może to być strzał w kolano przed wyborami dla kogoś? i chyba już pistolet nabity, i czeka na nieostrożny ruch

    • Ala Odpowiedz

      16 czerwca 2018 at 16:02

      A Szydlo dzisiaj w Spale mowi Nalezy sluchac ludzi.Budujemy Polske marzen dla Polakow.Kalinka mieszkancow Zakrzowa wylaczyl ze swojej drogi.Tylko tam gdzie radni pis cos bedxie robil.Pomyli sie srogo bo ludzie nie sa glupi.Ciekswe czy Nowakowi zrobi punkt przeladunkowy smieci
      Ciekswe jak to die skonczy.Tylko bez podwyzek Panie Kalinka Mowil pan ze ich nie bedzie bo Pan kocha tarnobrzezan.

  10. Elka Odpowiedz

    16 czerwca 2018 at 20:55

    Oj p KK.po. nie masz mojego głosu w tych wyborach jesli wystartujesz zresztą w tej chwili pis mi się przejadł obłudą cynizmem brakiem empati i wysokimi pieniędzmi dla swoich i potępieniem zwykłych ludzi co się dzieje ? zawładnął nami serwis obiadowy w postaci jednej parti to oni każą nam jak mamy żyć przypomina mi to komunę -kto nie z nami ten wróg i trzeba go unicestwić-nie tędy droga!

  11. Forest Odpowiedz

    17 czerwca 2018 at 10:55

    Należy popierać Po, Nowoczesną, Kod, Potańskich, itp.Za ich rządów żyło się lepiej okradali Polskę, sprzedawali majątek Państwa, afery Ambar gold, vat, itp. Aspiracje Potańskich do polityki pomieszały im się z uczciwoscią nikt z nimi nie chce się dogadać wiec inspirują bunt, protesty i nienawiść żeby tylko zwracać na siebie uwagę. A przeciwnikom obecnej władzy radze oddajcie kase z 500+, dotacje i zapomogi skoro Wam tak źle się żyje.

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      17 czerwca 2018 at 12:58

      Ty to chyba jestes chory.W samorzadzie dziura w chodniku nie ma charakteu politycznego.Kalinkowie chca kasy i tyle.W samorzadzie nie powinno byc radnych z partii ale ludzi ktorzy chca dzialac na rzecz miasta bez polecen partyjnych i partyjnych posad bez kompetencji i podstawowej wiedzy BRAK WIEDZY WIDAC W TARNOBRZEGU OD MARCA.

      • brodacz Odpowiedz

        17 czerwca 2018 at 20:31

        Polityka pcha się oknami bezczelnie wpychają swoich na stołki nie patrząc na kompetencję, wiedzę itp, Widać to wszędzie, w urzędzie, instytucjach, szkołach – patrz ostatnio szkoła specjalna

        • paniwrona Odpowiedz

          18 czerwca 2018 at 19:46

          A co podobno pis – owska ustawka była??? Ptaszki w mieście ćwierkają

  12. Duda Odpowiedz

    17 czerwca 2018 at 11:09

    Broń Boże od Klanu Kalinków, od takich radnych, vice, składu radnych pis…

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      17 czerwca 2018 at 12:16

      mieszkancy musza wiedziec ze Kalonki aby wygrac zlaczyli sily z tymi ktorzy ocxekuja synekur.Aby sie uwiarygodnic juz je rozdali i tak
      ludzie Wasika:
      Majchrzak sekretarz i przewodniczaca rady naddzorczej w spolce wodociagi
      Justyna z gabinetu syndyka Wasika
      mecenas Dec czlonek rady naddzorczej kopalni
      mecenas Nowak przewodniczy rady nadzorczej kopaln
      mecenas Spyra czlonek rady nadzorczej wodociagow
      to sa wszyscy ludzie Wasika .Kalinka godzi sie na ograniczenia w sprawowaniu wladzy i oddaje stolki Wasikowi.DO CZASU KIEDY WASIK NIE BEDZIE CHCIAL WIECEJ KIELB TO JUZ PRZEROBIL A TERAZ JUZ GO NIE MA.

  13. Dero Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 06:54

    MIESZKAŃCY TARNOBRZEGA to flustraci i nieudacznicy polityczni podkarpacia. Wszystko jest źle po każdych wyborach czy to był Dziubiński czy Mastalerz, czy Kiełb i Kalinka po miesiącu rządzenia zaczyna się nawałnica krytyki. Wszystko nie pasuje, wszystko źle, wszystkich prezydentów krytykują ale kto ich wybiera ? Kto wybiera radnych którzy doprowadzili miasto do ruiny i braku pieniędzy ? Wybierzecie nowego Prezydenta w listopadzie i w grudniu już będzie zły ? ” polityczna szlachta nieudaczników” jak Dybus, Potański, Bożek, Kalinka, Gospodarczyk itp. Kto ich popiera ? Teraz wybierzecie „DAME Z MERCEDESA” Krukurke i ona nadaje się na prezydenta ona uzdrowi miasto ?

  14. ADAM Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 07:22

    Nastała pani P i załatwiła nauczycielom z gimnazjum 3 przeniesienie klas 8, z dziesiatki,, do ich budynku mimo że bez trudu zmieszczą się w podstawówce A w takich małych szkołach jak trojka i czwórka nie można klas starszych przenieść do gimnazjow SA RÓWNI I RÓWNIEJSI a miało nie być dzielenia klas 1-8 ale w tbg wszystko można sobie załatwić po znajomosci

  15. zuza Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 10:18

    Kto to wogóle wymyślił aby tam powstał syf!przeglądałem info z ponad pół roku i nie znalazłem ani żaden radny ani prezydent GK nie wnosił takich nawet sugesti a tu mosz czyli to typowy dla tego człowieka pomysł aby się komuś przypodobać oj panie p.o trochę pan żeś pojechał bo bandzie na ludzkim zdrowiu i spokoju!a weż pan wybuduj to gdzieś tam gdzie nie mieszkają ludzie mamy w ciul takich miejsc

  16. tbeg Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 14:14

    Czytam ala „polityczne” komentarze w tym temacie oraz czytałem w poprzednich i tak myślę że piszą je „TARNOBRZESCY PODPINACZE POLITYCZNI” czyli tacy którzy byli u władzy lub władza ich umocowała w urzędach, spółkach, szkołach, itp. i teraz im bardzo źle bo zostali „wydymani” ze stołków lub tacy co chcą zmiany władzy i chcą się „podpiąć” pod kogoś typu Kalinka, Bożek, Krukurka, Mastalerz, itp. Podsumowując już któryś rok piszą flustraci którym jest za dobrze i bronią tego co jest lub kto rządzi oraz Ci którzy stracili stołki i chcą wrócić nie ważne z jakiego ugrupowania czy jakie są poglądy. Najważniejsza jest „kasiora” i stołek oraz „podczepienie” się na chwilę aby zarobić lub dorobić różnymi sposobami trochę . To oni dzisiaj mogą krytykować władzę a popierać poprzednią lub odwrotnie dla nich nie ma zasad, poglądów czy rozwoju miasta. Najważniejsza jest praca i kasa. Tak wygląda dzisiaj „polityczny” i opiniotwórczy Tarnobrzeg.

  17. Mirek Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 15:36

    Najlepszy punkt przeładunkowy do u Dżozefa:D na Ocicach, chłop zaprawiony w boju z grabiami i widłami na pewno sobie radę. Z tego co słyszałem ma nawet taczki.

  18. R. Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 15:49

    Panie k.k mam wrażenie, że skutecznie ktoś panu storpedował pomysł uprawiania polityki faktów dokonanych. Plan umieszczenia przeładunku śmieci w Zakszowie skąd się wziął, jeżeli była by to bzdura nie wywołała by takich emocji. Nie ma co się dziwić, że gospodarz osiedla tak zareagował, pewnie wyszedł z założenia, że albo jego wyniosą na widłach jak przemilczy temat , albo po prostu nie boi się odezwać bo ma jaja. A trzeba zrozumieć, że ludzi w dzisiejszych czasach to nie żelkowa masa. Oprócz tego, że się mówi, iż się słucha i jest się dla mieszkańców – trzeba to poprzeć czynami. Niech pan zaproponuje spotkanie z przedstawicielami społeczności Zakrzowa i porozmawia w magistracie, wypracujcie konsensus. Jak sam pan widzi ulica nie jest dla Pana

  19. Lucyna Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 16:02

    A mi się podoba jak zareagował Prezydent wyszedł do ludzi porozmawiał, nie boi się trudnych tematów. Z otwartą przyłbicą potrafi stanąć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Brawo Panie Prezydencie Zakrzów Pana Kocha.

    • Miriam Odpowiedz

      18 czerwca 2018 at 16:21

      Czytam i zastanawiam się, czy już mam sobie wydłubać oczy? Człowieku skąd ty się urwałeś chcesz mieć śmieci pod nosem bo rozumiem, że tu mieszkasz. Czy ty choć raz rozmawiałeś z mieszkańcami, jakie mają nastawienie, byłeś na jakimś spotkaniu osiedlowym? Zdajesz sobie sprawę, że tu jak zku…sz ludzi to amen. Człowieku jak wjedzie tu ciężki sprzęt ze śmieciami to mieszkańcy będą chcieli blokować.

    • do Lusi Odpowiedz

      18 czerwca 2018 at 20:19

      Pana Kalinka oprócz ,że Pani kocha kochaja Ci których juz postawił na stołkach i Ci którzy będą po wyborach. Na razie ida na całośc ludzie Wąsika. Ten Wąsik trzeba przyznać przechytrzył nawet Pis.Kalinków A tak naprawdę te rządy p.o. to amatorszczyzna . Biedne to nasze miasto. Za chwile rzadzic będzie Pani Majchrzak a nie Kalinka bo Wąsik wie jak to się robi. Tak więc dalej kochaj Kalinke bo potrzeba mu takiej miłości.

  20. Ryszard Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 16:34

    Jest przecież sporo gruntu miejskiego gdzie taki przeładunek można zrobić bez uciążliwości dla mieszkańców jakiegokolwiek osiedla. Chociażby na strefie w Machowie. A jeżeli ta opcja też będzie rodziła koszty i nie będzie wyjścia. Niech prezydent zamówi flisaków z Białego Dunajca będą ładowali na barki i spławiali do Sandomierza tam przeładują na ciężarówki i wyślą do Zgierza a tam już sobie poradzą jak ostatnio puszczą z dymem. I wtedy koszty będą minimalne

  21. skutecznośc po tarnobrzesku. Odpowiedz

    18 czerwca 2018 at 20:23

    a taki mial być chojrak ten p.o. Wejde we wszystkie drzwi i wszystko załatwei bo jestem z pisu. I co to gdzie ten punkt zbiorki smieci. Dalczego marszałek nie pomógl tylko zlikwidował w Machowie jedną negatywna decyzją.