Niepełnosprawny pływak Jacek Czech brązowym medalistą Mistrzostw Świata!

Tarnobrzeżanin Jacek Czech został brązowym medalistą rozgrywanych w szkockim Glasgow pływackich mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych. Z czasem 2.10.77 utalentowany pływak zajął trzecie miejsce w wyścigu na dystansie 100m stylem grzbietowym. Swoim świetnym wynikiem Jacek uzyskał kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Był to niesamowity wyścig i kwestia kto będzie medalistą rozegrała się na ostatnich metrach. Pierwszy był Ukrainiec Sergiej Palamarczuk z czasem 2.08,31 drugi Rosjanin Dimitrii Kokarew, który tylko nieznacznie wyprzedził Jacka Czecha o 0,65 sekundy uzyskując czas 2.10.12s.

– Dałem z siebie wszystko, włożyłem w ten wyścig olbrzymią ilość sił, ale najważniejsze jest to, że zdobyłem ten medal. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, ponieważ poprawiłem swój rekord życiowy o ponad 5 sekund!!! i jednocześnie ustanowiłem nowy rekord Polski. Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie dopingowali i przyczynili się do tego sukcesu – powiedział po wyjściu z basenu brązowy medalista z Tarnobrzega.

– Jacek świetnie przepracował cały rok, poczynił olbrzymi postęp w swoich wynikach I jeśli tylko będzie miał odpowiednie wsparcie finansowe do przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016, może zdobyć na nich medal – powiedział brat Jacka, Przemysław, asystent pływaka.

Polska reprezentacja zdobyła 6 medali zajmując w klasyfikacji medalowej 27 miejsce.

Z Jackiem przeprowadziliśmy wywiad przed startem w Glasgow. Opowiadał nam wtedy o swoich marzeniach, miłości do pływania i ciężkiej pracy jaką wykonuje podczas przygotowań, a przede wszystkim barierach finansowych jakie musi pokonać by walczyć z najlepszymi – link do wywiadu tutaj

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo utalentowanego pływaka z Tarnobrzega, zapraszamy na jego stronę, tam znajdują się wszelkie informacje na ten temat – link tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content