Zabójstwo psa. Zwierzę znalezione z raną postrzałową na wale przy Łęgu

84748520_1161319067406811_8030942738704760832_o

Wczoraj na wale przy Łęgu w gminie Gorzyce znaleziono zastrzelonego psa. Informację tę podało Gorzyckie Stowarzyszenie Zwierzęcy Zakątek.

Dzisiaj (informacja z 1 lutego br. – przyp.red) na wale przy Łęgu znaleziono zastrzelonego psa. Być może ktoś go szuka – niestety już nie wróci do domu 🙁

Sprawę zgłosiliśmy na policję. Głęboko wierzymy, że uda się znaleźć sprawcę” – czytamy na profilu facebookowym stowarzyszenia.

Za zabicie zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

foto: Bezdomniaki Gorzyce

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Protazy
1 rok temu

Myśliwi zaczęli swoje harce. Ten który odstrzelił psa na pewno zyskał uznanie swoich kolegów.

Wojtek S.
1 rok temu

Myśliwy musiał pomylić go z dzikiem, który roznosi wirusa ASF

Misiek
1 rok temu

Wybili dziki więc muszą mieć do kogo strzelać. Taki nie usiedzi w domu. Przecież oni kochają przyrodę a większość myśliwych to „prawdziwi ekolodzy”. W styczniu myśliwy zastrzelił psa, ktory był na spacerze ze swoim panem, właścicel psa był w okolicy i widział jak zatrzymuje się samochód z którego mysliwy zastrzelił mu psa(pewnie musiał odreagować nieudane polowanie). Tamtego mysliwego znalazła już policja.

aspirant
1 rok temu
Reply to  Misiek

Nie, policja szuka właściciela tego zwierzaka ,by poczęstować go grzywną w wysokości 500 zet

gość
1 rok temu
Reply to  aspirant

Policja ujęła mężczyznę, który strzelił do psa w Bukowcu. Zwierzę było na spacerze ze swoim 70-letnim właścicielem. Za zabicie psa myśliwemu grozi do 3 lat więzienia Tą bulwersującą sprawą, którą portal Extra Świecie opisał jako pierwszy, żył cały powiat. Przypomnijmy. W niedzielę 12 stycznia 70-letni mężczyzna wybrał się na spacer łąkami w pobliżu Bukowca. Towarzyszyła mu suka owczarka niemieckiego. Zwierzę biegało w pewnej odległości od swojego pana. Nagle około godz. 11.00 podjechał biały bus. Wysiadł z niego mężczyzna ze strzelbą. Przyłożył broń do ramienia, wycelował i strzelił do psa. Właściciel owczarka zaczął krzyczeć i biec w jego stronę. Wtedy kierowca busa wsiadł do samochodu i szybko odjechał. Strzał był jeden, ale skuteczny. Owczarek padł martwy. – Tata przybiegł ze łzami w oczach. Był tak przerażony, że nie zapamiętał, jakiej marki był samochód, ani numerów tablic rejestracyjnych. To starszy człowiek, który w dodatku był zszokowany tym, co się stało – relacjonuje syn, pan Bartek. Powiadomiono policję. Pan Bartek zamieścił post na Facebooku ze zdjęciem zastrzelonego psa, prosząc o pomoc w ustaleniu sprawcy i busa z szaro-żółtymi malunkami na boku. Obiecał nagrodę. Jak dowiedział się portal Extra Świecie, policja schwytała mężczyznę, który zabił psa. – To 57-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego. Jest myśliwym.… Czytaj więcej »

fergie
1 rok temu
Reply to  gość

Bardzo jednostronna opowieść aż niewiarygodna bo przedstawiona przez niby-ekologów , a to kłamcy i fanatycy

gość
1 rok temu
Reply to  fergie

Niewiarygodna opowieść? Przecież o tym napisały media, mają wypowiedź oficera prasowego policji, który wszystko potwierdza. Dla myśliwych to bardzo niewygodne informacje ale na litość nie walczcie z FAKTAMI!!!! Nie wyzywajcie ludzi od „niby-ekologów”

kuku
1 rok temu
Reply to  gość

A wiarygodna ? przytoczona dla wzmocnienia „efektu”propagandy pseudo-ekologów z innej gazety i z innego regionu nie mająca wiele wspólnego z artykułem w NW24. i nie wyjaśniając nic w tym przypadku z Gorzyc.

Polak
1 rok temu
Reply to  gość

kazdy doskonale wie,kto jest najwiekszymi klusownikami !!!

Google
1 rok temu

Wpiszcie sobie w wyszukiwarce: „myśliwy zastrzelił psa” to przerazicie się ilością takich zabójstw tylko w naszym kraju. Strach wychodzić z psem na spacer. Toż to pany pól i lasów a A. Dudzian wraz z parlamentem dał im przeogromne dodatkowe prawa. Obecnie gdy myśliwi polują mogą wyrzucić każdego z lasu, jak nie to rok lub trzy możesz spędzić za kratami 🙁 Byle by jaśnie panom myśliwym nie przeszkadzać w polowaniach i nie patrzyć na ręce. Aby później o takich kwiatkach jak ten nikt się nie dowiedział.

dzicz czy prawo
1 rok temu
Reply to  Google

A może z drugiej strony popatrzymy. Właściciele „kundli” są bez obowiązków ?, nie sprzątają po nich, nie pilnują a tylko pretensje,do wszystkich . Jest prawo takie ,to strzelają i tak ma być.

Ala
1 rok temu

Nie wolno myśliwym strzelać do psów! Takie jest prawo! Uważasz, że jak piesek zrobi kupę nieważne czy to na wale czy w mieście to jest to powód do jego zabicia? Kim ty jesteś? Głowa cię czasem nie boli?

flinta
1 rok temu
Reply to  Ala

Nie wymyślaj absurdów, bezpańskie psy błąkające się po lesie a zwłaszcza podczas polowania myśliwy ma prawo ustrzelić. Oczywiście okoliczności te bada policja.

Ala
1 rok temu

Co ci ludzie z bronią wyprawiają? Oszaleli? Niedługo będą strzelać dla zabawy do ludzi 🙁 Z wiatrówek strzelają do ludzi bardzo często 🙁 Świat oszalał

as
1 rok temu
Reply to  Ala

Nie świat ,to oszaleli pseudo-ekolodzy ,bo jeden piesek zginął a są obojętni gdy dziennie ginie ok 4 tys. ludzi.

gość
1 rok temu

Zdaje się ,że pies , który biega 300 metrów
od najbliższych zabudowań i nie widać koło niego człowieka uważany jest za bezpański. Wtedy myśliwy ma prawo do niego strzelić.

Gosc
1 rok temu

Ten który mówi ze nie monza zabijac zwierząt ma racje po przeczytaniu tylko art 33a Ustawy o ochronie zwierząt.Natomiast ten który twierdzi ze mozna usmiercać pewnie skonczył lektura tego aktu prawnego na art 6 przywołanej w/w ustawy.Prawda jak zwykle leżą po srodki.Powinno sie unikać zabijac niemniej prawo w nie których przypadkach dopuszcza usmiercanie choc powinno to być raczej absolutnym wyjatkiem

system
1 rok temu

Za chwilę któryś myśliwy napisze, że to pseudo-ekolodzy odstrzelili tego pieska aby winę przypisać dobrym myśliwym

patriota 2
1 rok temu

moze czas zacząc strzelać do mysliwych …

patriot MIM-104
1 rok temu
Reply to  patriota 2

a ja słyszałem że głupich mają strzelać…

Dorian
1 rok temu

a może tak dla równowagi napiszecie czasem ile bezbronnych dzieci zabija się co miesiąc w łonach matek zamiast ciągle o biednych pieskach i kotkach

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content