Nowa zewnętrza siłownia w Tarnobrzegu

Przy Zespole Szkół imienia księdza Stanisława Staszica w Tarnobrzegu oficjalnie oddano do użytku siłownię zewnętrzną. Inwestycję sfinansowano z budżetu miasta, w części wsparły ją darowizny od sponsorów.

Siłowania zewnętrzna przy popularnym „Górniku” to obecnie osiem stanowisk, a na każdym po dwa urządzenia umożliwiające trenowanie innych partii mięśni. Z siłowni mogą korzystać nie tylko uczniowie. Zainteresowanie nową sportową infrastrukturą jest ogromne, stąd plany, by w przyszłości siłownię powiększyć.

Siłownia kosztowała 65 tysięcy złotych. Część kwoty pochodziła z budżetu miasta. Pozostałą sumę przekazali sponsorzy.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

Zaiste – SUKCES na miarę kapitana NEMO – CUD nad cudy – udało się , osiągnięcie na miarę światową zasługujące na nagrodę NOBLA ????
Wielbmy , chwalmy ,oklaskujmy ?????

Gość
28 dni temu
Reply to  obywatel

I po co komu te zbytki?
Przyszłym podatnikom Rzeszowa czy Krakowa alko innego normalnego miasta? By miały lepsze wspomnienia z dzieciństwa i lepszy obraz nieudolnych władz Tarnobrzega? A może dla taniej siły roboczej chińskich zakładów w stalowej Woli?
Nie wystarczy wykopać dołek i nalać wody ? Będzie tak swojsko i po tarnobrzesku.

Siłacz
1 miesiąc temu

Ważne że jest seria zdjęć

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  Siłacz

a najważniejsze, że poświęcone. Z ciekawości, ksiądz to święci za darmo czy też trzeba mu coś dać? Bo faktury chyba nie wystawia

żondzi xionc
29 dni temu
Reply to  orzeł

co łaska ale nie mnij niż 2 tysie

Paweł
28 dni temu
Reply to  Siłacz

Focia musi być. Ciekawe co Bożek myśli patrząc na tych młodych emigrantów? Ciekawe czy odrobiną uśmiechu na ich twarzach zabije wyrzuty sumienia za jego nieudolność w kierowaniu miastem i skazywanie swoich mieszkańców na emigrację.

Sok z siusiaka
1 miesiąc temu

Weźcie już schowajcie tego dziadka .Nie o siłownie nam chodzi dziadku!!!Nie chodzi nam też o sponsorowanie turystów nad jeziorem!!!Chodzi nam o zakłady pracy z godnym wynagrodzeniem. Chodzi nam o godną komunikacje z większymi miastami. Chodzi nam o nowoczesną komunikacje miejską itd. itp. Dziadzie!!!

obywatel
29 dni temu
Reply to  Sok z siusiaka

A tam nie schowają, wcale nie byłbym zdziwiony jakby się cieszyli w urzędzie urzędasy bo pomoc nie pomoże w niczym a nie przeszkadza przynajmniej a że się nie nadaje do roboty pożytecznej to wysyłają na spacerki , na sesję zdjęciowe itd .
Parcie na szkło ma niesamowite i wcale bym się nie zdziwił jakby wystartował w następnych wyborach do sejmu ( senatu) bo robi wszystko dla turystów i przyjezdnych z okolicy ( nad zalewem) , jakoś trzeba się przypodobać ludowi z okolicy i chyba po to ten LANS kosztem biednych mieszkańców miasto bo to oni zapłacą i płacą koszty propagandy !

Pasażer z biletem
29 dni temu
Reply to  Sok z siusiaka

Rzeczywiście, coraz mniej pociągów przejeżdża przez Tarnobrzeg i jeszcze mniej autobusów. Wystarczy podejść na oba dworce i od razu daje się zauważyć zubożenie połączeń kolejowych i autobusowych. Niebawem dojdzie do tego, że zamiast dworców będziemy mieć wiejskie przystanki. Czasy świetności tych miejsc już chyba minęły. Tragedia.

szczepan
1 miesiąc temu

dobrze! dobrze robią, dobrze wszystko jest w porządku. Jest git pozdrawiam wszystkich ćwiczących na zewnętrzynch siłowniach,dobrych chłopaków i niech się to trzyma. Dobry przekaz leci!

Do Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  szczepan

Jest git
Kropidlo wstęga i prezydent
Jest git na miarę sukcesu tych władz .

szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  Do Szczepan

Na siłowni bilet dużo kosztuje. Wystarczy żeby jedna osoba ćwiczyła tam przez rok i koszt inwestycji w stosunku do jednego ćwiczącego się zwraca. Dobre rozwiązanie

rowerowy
1 miesiąc temu

Jacy sponsorzy? Osoby prywatne, np. ktoś usportowiony z urzędu, czy jakieś podmioty, np. sponsor regat nad jeziorem w ramach propagowania kultury fizycznej?

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

To drugie bardziej prawdopodobne. Na zdjęciach widać powierzchnie z kostki standardowej w tej kadencji, a darowizna mogłaby przecież być w „naturze”.

rowerowy
29 dni temu
Reply to  Piotrek

Nie wiem czy partenon przyjąłby darowiznę w naturze.

Alf
1 miesiąc temu

Z tym święceniem to według mnie już wiocha do kwadratu. Ludzie mamy XXI wiek . Robicie ze wszystkiego religijne uroczystości ? Ciekawe czy dobrodziej kilka słów do zebranych powiedział

Ciocia Pelagia
1 miesiąc temu

No I mamy kolejna blazenade, w wydaniu urzedasow, na czele z Stanczykiem z Krosna.Az trudno sobie wyobrazic , jaka blazenada czeka nas za kilka tygodni, przy otwarciu nijakiej ,,obwodnicy,”Sam Tadek z Torunia sie wybiera.Ale bedzie –CYRK.

ODYSEUSZ
29 dni temu

Kolejne nasze podatki wyrzucane w błoto ! Panie Boże k do roboty ściągać inwestorów i firmy do miasta a nie udawać że się coś robi !

Jjj
29 dni temu

Po co tyle tych siłowni tylko rdzewieją

Lucas
29 dni temu

Może by tak zamiast kolejnej siłowni zewnętrznej zbudować nowe porządne drogi dla rowerów, żeby można było jeździć nie tylko rekreacyjnie, ale także przemieścić się między poszczególnymi miejscami w mieście? Np. trasa od Mokrzyszowa, przez Ocice do Miechocina? Nie da się? A to przepraszam.

Ten z rowerem
29 dni temu
Reply to  Lucas

NIE, NIE, NIE i NIE !!! Nie podpowiadaj Urzędowi Miasta jaki odcinek można jeszcze zepsuć w Tarnobrzegu.

Na trasie Mokrzyszów- Ocice jest dobry dla rowerów asfalt. Na drodze dla samochodów. Kiedy wybudują na tym odcinku drogę tzw. rowerkową to wszystko spieprzą bo wykonana będzie z kostki, jak to poczyniono na odcinku od skrzyżowania ul. Siarkowej, Orląt Lwowskich, Mickiewicza w kierunku Tbg-u.

Jedyną drogę rowerową, która można jeszcze spieprzyć po Tarnobrzesku to odcinek prowadzący do cmentarza w Sobowie. Ponoć ma być budowany. Tutaj miasto może się znowu wykazać i znowu spieprzyć wykonując ją z kostki. Czar asfaltu pryśnie.

Popieprzony ten Tarnobrzeg, a za mało… posłodzony 🙂

Ciocia Pelagia
29 dni temu
Reply to  Ten z rowerem

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.Tarnobrzeg, byl , jest I bedzie pieknym miastem , dla osob tutaj urodzonych I mieszkajacych.Mysle, ze miales na mysli ,ludzi , przybyszy z poza Tarnobrzega, a nie rodowitych tarnobrzezan.

Lucas
28 dni temu
Reply to  Ten z rowerem

Nie chodziło mi o kostkowe tarki dla rowerów, tylko jak napisałem o nowe porządne drogi dla rowerów. Mam też świadomość, że tych drugich prędko się nie doczekamy.

rowerowy
29 dni temu
Reply to  Lucas

Od lat nie są w stanie przebudować drogi rowerowej od Borów w stronę Sandomierza na drodze wojewódzkiej, ani uzupełnić przerwy w trasie rowerowej między centrum a Wielowsią, a Ty chciałbyś nową drogę rowerową na drodze powiatowej? Nie obraź się, ale rozmarzyłeś się.

fach
29 dni temu
Reply to  Lucas

Zgadzam się z Ten z rowerem, nie idźmy tą drogą 🙂 Proponuję to co kiedyś, tzn. budować szersze jezdnie wyznaczając na nich pasy ruchu szerokości 3,0 m i twarde pobocza szerokości min. 1,0 m (optymalnie 1,5 m). Pozwoliłem sobie wykonać prowizoryczny szkic 😉

1234.jpg
Lucas
28 dni temu
Reply to  fach

W tym przypadku pobocze powinno mieć szerokość co najmniej 1,5 m, ponieważ przy mniejszej szerokości rowerzysta może najeżdżać na sąsiedni pas ruchu odsuwając się od krawężnika, kratek ściekowych itp. Przy miejscach postojowych szerokość pobocza należałoby zwiększyć do 2,0 m ze względu na otwieranie drzwi, wyjeżdżanie ze stanowisk itp. Takie pobocza zabierałyby dużo miejsca, a węższe przyniosłyby więcej szkody niż pożytku. Dlatego jeżeli chodzi o węższe drogi jestem zwolennikiem wirtualnych pasów dla rowerów i motorowerów.

comment image?_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=u_VZSptdAtYAX_hvAat&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AT9uz0GICFRHlxOHW_75A1X2GmvpyVp-jha_zkeLoVWzOw&oe=631E0E46

Ruch odbywa się na zasadach ogólnych, a kolorowe części jezdni szerokości wskazują strefę ochronną rowerzysty, której kierowca nie może naruszyć przy jego wyprzedzaniu. Wówczas szerokość jezdni nie ma znaczenia, choć po szerszych wszystkim będzie się jechać wygodniej.

Lucas
28 dni temu
Reply to  fach

Link do zdjęcia coś nie pyknął, więc podaję inny przykład.

comment image

fach
28 dni temu
Reply to  Lucas

Na wąskich jezdniach to byłoby spoko, ale na szerszych chyba nie przeszłoby, bo po zmianie przepisów nie można już wyznaczać pasów ruchu szerszych niż bodajże 3,5 m. Oprócz tego koszt malowania byłby dużo większy niż w przypadku wyznaczenia poboczy, a miasto biedne 🙂 No i na dwór i riwierę przyda się każdy grosz 😉

Lucas
27 dni temu
Reply to  fach

Przy większej szerokości jezdni można namalować w środku przejezdny pas dzielący z zachowaniem pasów ruchu prawidłowej szerokości.

comment image

Przykład na zdjęciu trochę niefortunny ze względu na błędne poprowadzenie beżowego malowania z prawej, ale widać o co chodzi. I mam świadomość, że w Tarnobrzegu taki koncept nie przejdzie bariery akceptacji.

fach
27 dni temu
Reply to  Lucas

Ma to sens, przekonał mnie Pan 🙂 Niestety zarówno dla dworu jak i dla ludu ważniejsze od poszukiwania i wdrażania możliwie jak najlepszych rozwiązań technicznych, prawnych itd. są bieżączki polityczne. Dlatego my drepczemy kiedy inni biegną 😉

to niemożliwe
25 dni temu
Reply to  Lucas

nie wyobrażam sobie wdrożenia takiego pasu ruchu na jezdniach o dużym natężeniu ruchu,np na Mickiewicza. Rowerzyści zostaliby zepchnięci na chodnik przez stojące w korkach auta.Ani ten ani poprzedni wariant nie przechodzi. Należałoby zerwać część chodników. Ale możnaby taki pas zrobić na Wiślnej, tam jest dość szeroko.

Lucas
25 dni temu
Reply to  to niemożliwe

A ja sobie wyobrażam.

Janusz
25 dni temu
Reply to  Lucas

NL ?

Lucas
25 dni temu
Reply to  Janusz

BE

żondzi xionc
29 dni temu

ale błazenada !! i jeszcze ten xionc – nieodzowny atrybut

Siłacz
29 dni temu

Zainteresowanie jest ogromne a za kilkanaście miesięcy będzie służyła amatorom taniego wina jak na Kopernika koło szkoły.

siłownia umysłowa
27 dni temu
Reply to  Siłacz

no tak jak dzisiaj siłownia obok budowlanki służy ich uczniom podczas imprez z tanimi winami, piwem i dopalaczami. Młodzież przoduje w pijaństwie. A najbardziej przydałaby sie siłownia umysłowa dla młodzieży

Łysy
29 dni temu

Cyrk z tym pokropkiem 1 maszyny

Jan
28 dni temu

Jak tak prezydent dba o młodzież ,to niech przyspieszy obwodnice,żeby tiry mniej truły. Lanserka i lanserka.

jak zwykle bez tyrolki
27 dni temu

Tarnobrzeg jako jedyne miasto w regionie nie posiada ani jednego placu z tyrolką ani ze stołem do tenisa stołowego. Wszędzie takie są ,w Nowej Dębie, Gorzycach, Stalowej Woli, Sandomierzu. Wszędzie stawiają na różnorodność, tylko nie w biednym i ograniczonym umysłowo Tarnobrzegu. Cokolwiek oddadzą do użytku, TO NIC NIE ZMIENIA, NADAL JEST TO CO BYŁO. Jakież to żałosne!

to samo z fontanną
25 dni temu

tak samo jako jedyny nie posiada fontanny podłogowej, takiej w której można wejść.W wymienionych miastach takie są, ci co nie wiedzą o co chodzi, niech pojadą.

Łysy
25 dni temu

Po co ci stół do ping ponga ? Lepiejnniech stadion lekkoateletyczny zrobią bo widze że dużo ludzi biega po lasach i koło jeziora zresztą jak bedzie stadion to sam zaczne biegać żeby zrzucić troche kg i złapać kondycje

piechór
24 dni temu
Reply to  Łysy

Stadion nie będzie dla takich jak TY. Nie dla indywidualnie biegających dla zrzucenia kilogramów.

pusty śmiech
24 dni temu
Reply to  piechór

No to jeśli takie jest założenie, to raczej nie ma sensu w ogóle nic budować.Ludzie po prostu sobie pojadą do Stalowej Woli na stadion przy ulicy Energetyków i sobie pobiegają nie prosząc nikogo o łaskę. I tyle z tego będzie. Ale i tak nie wierzę w tę inwestycję z obecnymi władzami miasta. Po wyborach się okaże

pusty śmiech
24 dni temu
Reply to  Łysy

po kolei, stadion to stadio, a plac zabaw to plac zabaw. Zamiast budować stadion powinni rozbudować wolny teren wokół euroboiska na szkole nr 10, miejsca jest dużo. Ile byłoby oszczędności? Ale żeby to zrobić trzeba mieć MÓZG. Nasze władze żyją w fantazjach, maja jakieś wizje ,a prostych rzeczy nie potrafią. Natomiast stoły na placach, tyrolki, fontanny to dziś STANDARD. Takie rzeczy się dziś buduje, gdy sie projektuje nowy plac, nowy obiekt, albo przebudowuje stary. Ale co poradzić jak w mieście rządzą nieudacznicy.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content