„Protest nie został zignorowany, jesteśmy gotowi na spotkanie z mieszkańcami”. Inwestor o budowie masztu telekomunikacyjnego w Zakrzowie

Od P4 sp. z o.o. otrzymaliśmy komentarz do artykułu zamieszczonego na naszym portalu, odnoszącego się do planowanej budowy masztu telekomunikacyjnego na tarnobrzeskim osiedlu Zakrzów, pn. Tarnobrzeg: Wbrew woli mieszkańców prezydent wydał zgodę na budowę masztu telekomunikacyjnego w Zakrzowie

TREŚĆ KOMENTARZA:

„W ramach swojej działalności operacyjnej P4 sp. z o.o. (operator sieci PLAY) prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju, w tym także w Tarnobrzegu na osiedlu Zakrzów. Naszą misją jako operatora sieci telekomunikacyjnej jest zapewnienie wysokiej jakości usług głosowych i transmisji danych, bez których niemożliwe jest codzienne funkcjonowanie gospodarki krajowej, przedsiębiorstw, urzędów, a także jak pokazują ostatnie dwa lata – również każdego z nas. Widzimy, że już dziś są w Polsce miejsca, w których nie tylko każdy z nas ale nawet ratownicy medyczni w trakcie akcji nie mogą skontaktować się z operatorami nr alarmowego żeby móc sprawnie prowadzić akcję ratunkową. Są ponadto w bardzo wielu – także miastach- miejsca gdzie nie działają podstawowe narzędzia dla ludzi i biznesu – nie można zapłacić kartą czy zamówić usług przez Internet.

Podejmowane przez nas w tym zakresie działania są spójne zarówno z krajowymi strategiami na rzecz cyfryzacji jak i regionalnymi. Strategia Rozwoju Województwa Podkarpackiego do 2030 r. jako jeden z najważniejszych celów wymienia rozwój infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej regionu. Współczesne miasta i aglomeracje miejskie zarządzane są przy pomocy inteligentnych narzędzi wymagających wysokiej jakości usług mobilnych a budowa tej stacji bazowej znacząco wpłynie na poprawę dostępności do nowoczesnych usług cyfrowych dla mieszkańców osiedli Zakrzów, Sielec, Wymysłów i Borów.

Inwestycja realizowana na osiedlu Zakrzów uzyskała pozwolenie na budowę. Prezydent Tarnobrzega wydał decyzję zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli inwestor zgromadzi i przedstawi dokumentację wymaganą prawem a przedsięwzięcie jest zgodne z MPZP to organ ma obowiązek wydać decyzję udzielającą pozwolenia. Prezydent działał też w interesie mieszkańców Tarnobrzega – nowoczesna sieć telekomunikacyjna jest niezbędna, żeby realizować podstawowe potrzeby w zakresie pracy zdalnej, nauki zdalnej, prowadzenia działalności gospodarczej i wzywania odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia. To operator ma najlepsze rozeznanie oraz aktualną wiedzę, gdzie jest potrzeba rozwoju sieci, wzmocnienia jej pojemności oraz niezawodności i prowadzi swoje inwestycje tak, aby te potrzeby były zaspokojone. Statystyki, którymi dysponuje operator świadczą o dużym zapotrzebowaniu na świadczenie usług telekomunikacyjnych na obszarze, w którym zaplanowano inwestycję. Osiedla Zakrzów, Sielec, Wymysłów i Borów są obecnie jednymi z najdynamiczniej rozbudowujących się w Tarnobrzegu a w bezpośrednim sąsiedztwie lokalizacji znajduje się ponadto Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny oraz nowo wybudowana obwodnica miasta.

Dialog ze społecznością lokalną jest ważnym elementem prowadzenia inwestycji, który inwestor zawsze prowadzi z poszanowaniem dla partnerów społecznych. Nie jest prawdą, że protest mieszkańców został „zignorowany i wyśmiany przez inwestora”. Prezydent Miasta Tarnobrzega przekazał inwestorowi protest na który spółka szybko odpowiedziała. Jeśli zajdzie taka potrzeba jesteśmy także gotowi na spotkanie ze społecznością lokalną.

Ponadto, zaproponowana przez gminę lokalizacja na terenie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowego technologicznego znajdowała się nie 150-200 metrów jak wskazano w piśmie mieszkańców, ale niespełna 400m. Pomimo tego inwestor przeprowadził analizę planistyczną dla lokalizacji na terenie TPPT, jednak nie spełniła ona kryteriów niezbędnych dla zapewnienia mieszkańcom Zakrzowa, Wymysłowa i Borowa stabilnego i szybkiego dostępu do sieci telekomunikacyjnej.

W Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia. Dodatkowo każda z inwestycji operatora sieci Play spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowanych m.in. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności. Jedynie w przypadku poprawnego wyniku takiego badania wykonanego przez niezależne, akredytowane laboratorium pomiarowe, możliwe jest uruchomienie stacji bazowej telefonii komórkowej.

Czas epidemii oraz ostatnie miesiące obfitują w wiele tzw. fake-newsów związanych z funkcjonowaniem infrastruktury telefonii komórkowej. Rozumiemy, że odróżnienie fałszywych od prawdziwych informacji może być dla wielu osób niełatwe. Dlatego też zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane technologią sieci komórkowych, w pierwszej kolejności do weryfikacji wartości merytorycznej źródeł traktujących o rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce.”

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kotek
24 dni temu

Odwrócenie kota ogonem

obywatel
24 dni temu
Reply to  Kotek

Ha, ha, ha – to już wiemy dlaczego przewodniczący bezrady już razem wstęgi przecina z sołtysem ???
Ale tępa propagandą ???

walt
24 dni temu

jak się uda foliarzom to nawet zasięgu tu nie będzie… a nas łudzili pociągami ekspresowymi (tusk) czy ekspresówkami (pisuar)… hehehe

obywatel
24 dni temu
Reply to  walt

Już nie mogę się doczekać kiedy odetną ci łącza ???

walt
24 dni temu
Reply to  obywatel

warto marzyć podobno…
coś czuję,że jak dalej będziesz się tak emocjonował to znowu trafisz do zakładu dla obłąkanych 😉

obywatel
24 dni temu
Reply to  walt

Jakie emocje , daj spokój ???
Tu nie ma żadnych różnic ( w mieście , radzie, urzędzie) politycznych – tu łączy tych wszystkie lokalne moralne miernoty tylko koryto a reszta to spektakle dla ludu , na pokaz .
Rączka rączkę myje , to jak pajęczyna !!!
Podzielili się korytem i to wszystko !

walt
24 dni temu
Reply to  obywatel

hahaha czyli frustrujesz się tu wypisując setki komciów dziennie szukając rozrywki a ujadasz bo takie masz hobby ? dobrze wiedzieć,że generalnie masz to w dupie tylko leczysz tu swoje kompleksy i promujesz własne urojenia.

obywatel
24 dni temu
Reply to  walt

Przestań już walić w szyję !!!

walt
23 dni temu
Reply to  obywatel

z tego co słyszałem to „walę w dechę” 😉
lepiej się napić niż rodzić dzieci kaczce,nawet córka długopisu partii o tym wie… a miała zrobić taką karierę w Brytanii,swoją drogą te ziemkiewicze i pisowcy swoje dzieci na ten zepsuty zachód wysyłają hehehe przypadek 🙂
ale i prezes chciałby widzę dostarczyć nowe ofiary sukienkowej pedofilii 🙂 szanuję,że tak o swoich kolaborantów dba.

SOT
24 dni temu

5G… Trzeba kupić zapas folii na czapeczki.

Tom
24 dni temu
Reply to  SOT

Prezydent jest zobowiązany wydać zgodę jak inwestor ma wszystkie dokumenty.Zdaje się że protestujący nie.mają wiedzy w tym zakresie albo zostali wprowadzeni w błąd.
Przyppminam, że już jeden z prezydetów odmówił wydania zgody inwestorowi.Skonczyło się tym że gmina wypłaciła mu niemałą kasę a i tak zgodę uzyskał

obywatel
24 dni temu
Reply to  Tom

Aha , ciekawe ???Poczytaj :

https://nadwisla24.pl/2022/10/05/miasto-nie-wyda-zgody-na-budowe-bazy-telefonii-komorkowej-na-ul-sikorskiego-w-tarnobrzegu/

Czyli mieszkańcy zostali wprowadzeni w błąd , czy też sołtys przekroczył uprawnienia ???

Tom
24 dni temu
Reply to  obywatel

A może inwestor czegoś niedopełnił. Najwyraźniej niedopuszczasz takiej możliwości o co przecież w gąszczu przepisów o potknięcie łatwo

obywatel
24 dni temu
Reply to  Tom

Ha, ha, ha – nie ciąg dalej Waść tylko poczytaj a tam nic takiego nie ma ??

Czy warto za nieudacznika- cwaniaka nadstawiać się ???
Chyba że Waści płaci z naszej kasy ( podatków) ale i tak nie zmieni to faktu iż wobec powyższego artykułu to kłamstwo, oszustwo i zło…!!

Poczytaj skąd się wzięło słowo ” złodziej”???

Spoko, spoko
24 dni temu

A czy protestujący lud korzysta z telefonii komórkowej? Sami niech sobie odpowiedzą.
Słupy przekaźnikowe telefonii komórkowej pracują niewielką mocą. Są gęsto rozstawione i dlatego wystarczy niewielka moc wychodząca. Poza tym to te przekaźniki są wysoko umieszczone. Działa to na zasadzie wojskowych radiolinii z czasów PRL, w zakresie widzenia anten.
Tak, że spoko, nie umrzecie.

Mmmm
24 dni temu
Reply to  Spoko, spoko

Ludzie sobie poradzą ale twoje szare komórki chyba już na wyginięciu, specjalisto d/s telekomunikacji. Tak, łatwo pisać brednie i nie podpisywać się imieniem i nazwiskiem. Także, tak niektórym i dodatkowy, mocniejszy nadajnik nie pomoże bo okrojone patrzenie rodem z PRL. Bezczelność totalna i ignorancja nie tylko ludzi ale i nauki.

Mam pomysł:
21 dni temu
Reply to  Mmmm

Proponuje wyłączyć zasięg telefonii komórkowej na ten teren. Zobaczymy jak będą ludziska kwiczeć, że nie ma zasięgu.

Informacja
21 dni temu
Reply to  Mmmm

Lista anten, urządzeń wysyłających falę radiową jest znaczna.
To anteny służb mundurowych, ratunkowych (policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe).Anteny maja koleje. W modzie ostatnio są liczniki Centralnego Ogrzewania (tzw. odczyt radiowy),ponadto promieniują dzwonki przy drzwiach (tzw. bezprzewodowe), Wi-Fi (stałe wysokie promieniowanie), anteny urządzeń radiowych firm czy spółdzielni, telefony komórkowe, anteny stacji radiowych, telewizyjnych państwowych i prywatnych.

Stale jesteśmy narażeni na promieniowanie, fala radiowa krąży wokół nas tylko jej nie widać.
To Ci nie przeszkadza?
W Tarnobrzegu był kiedyś maszt na budynku banku przy ul. Piłsudskiego. Czy jest, nie wiem, nie chodzę w te okolice. Były anteny na budynku szpitala.

Alf
24 dni temu

Bardzo polityczny ten komentarz inwestora. Jak to ma się z normami współżycia społecznego ?. Po trupach do celu ?. Po co to ewentualne spotkanie ? Ludzie sprzeciwili się a oni swoje, pewnie są mistrzami w nawijaniu makaronu na uszy na takich spotkaniach. Wiadomo ,że takie maszty emitują pole elektromagnetyczne. Nikt nie chce mieszkać w pobliżu a ceny nieruchomości spadają. Jeżeli miasto faktycznie zaproponowało lokalizację kilkaset metrów dalej na terenie parku to nic więcej zrobić nie mogli. Jakby nie wydali pozwolenia wbrew przepisom , to tak jak w przypadku Mrówki miasto musiałoby w przyszłości odszkodowanie wypłacić.

obywatel
24 dni temu
Reply to  Alf
mach
23 dni temu
Reply to  obywatel

Waść to waść tamto, jesteś tu naczelną pierdołą, tylko narzekasz, zmień się wreszcie, to nie zadziała. Ludzie chcą konkretów a nie tylko narzekania, to potrafi każdy. Jesteś jak każdy? Nie pokazałeś ani jednego pomysłu na poprawę otoczenia, nie jesteś poważny w opiniach.

obywatel
21 dni temu
Reply to  mach

Pierdoły to są tacy co siedzą cicho bo własnego cienia się boją.
Tępą propagande trzeba tępić a tym bardziej propagandzistów .
Pomysł ???
Pierwsza zasada :
– nie spied…ć, ???

ODYSEUSZ
24 dni temu

Spełnia wszelkie normy buhahahah 🙂

Nie
24 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

ale to normy ustalone chyba przez właściciela i szarą eminencję um… na rzecz, których to miasto straci

Mr Foliarz
19 dni temu

A widzieliście film pt Foliarze na youtube? Daje do myślenia…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content