W radiowej Jedynce o książce tarnobrzeżanina Wojciecha Lisa

W najbliższej audycji „Noc z Jedynką” w Polskim Radiu, Adam Dobrzyński dokona muzycznego podsumowania 2016 roku. Gospodarz programu opowie m.in. słuchaczom radiowej Jedynki o wrażeniach po lekturze książki „Decybelowy obszar radiowy”, której autorem jest tarnobrzeżanin Wojciech Lis.

Książka ukazała się w kwietniu 2016 r., a poświęcona jest audycjom radiowym i dziennikarzom prezentującym na przestrzeni ostatnich czterech dekad szeroko pojmowaną muzykę rockową. “Decybelowy obszar radiowy” to historia, której wiarygodność podkreślają wspomnienia 70 osób, w większości doskonale znanych z eteru. Wśród rozmówców Lisa znaleźli się m.in. Marek Gaszyński, Marek Niedźwiecki, Roman Rogowiecki, Grzegorz Brzozowicz, Hirek Wrona czy Filip Łobodziński.

Audycja „Noc z Jedynką”, w której mowa będzie o książce tarnobrzeżanina zostanie nadana w nocy z soboty na niedzielę (7 i 8 stycznia) w radiowej Jedynce.
Warto dodać, że o „Decybelowym obszarze radiowym” była mowa już w wielu stacjach radiowych, w tym w radiowej Trójce, Antyradiu, Radiu Łódź, Radiu Lublin, Radiu Merkury Poznań, Radiu Rzeszów, Radiu Leliwa, a nawet w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej.

Książka tarnobrzeżanina dostępna jest na terenie całego kraju za pośrednictwem księgarni PWN, Naukowa, Matras czy Empik. Można ją także wypożyczyć m.in. w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu czy w Bibliotece Uniwersytetu Princeton w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych.

********************************************************************************************************************************************************************

Poniżej prezentujemy tylko wybrane fragmenty recenzji książki „Decybelowy obszar radiowy” – Wojciecha Lisa.

Bardzo cenny atut dodatkowy książki to bezmiar informacji o audycjach, o których nigdy bym się nie dowiedział, że kiedykolwiek istniały lub wciąż istnieją.
Piotr Miecznikowski (Noise Magazine).

To opowieść o kultowych audycjach radiowych (głównie lat 80 i 90) spisana na podstawie rozmów autora z najważniejszymi postaciami polskiego radia.
Wojciech Przylipiak (Dziennik Gazeta Prawna).

Dobra robota, ciekawa lektura.
Wiesław Wiess (Teraz Rock).

Polecam „Obszar” jako wspomnienie czasów, w których radiowcy nie zapowiadali jeszcze sztucznie rozpromienionym głosem przebojów gwiazd, które znają więcej substytutów botoksu niż akordów.
Maciej Krzywiński (Musick Magazine).

Książka napisana jest z pasją, którą czytelnik łatwo może dać się zarazić – odruchowo sięgając ręką, by poszukać w radiu jakiegoś interesującego pasma.
Rafał Zbrzeski (Lizard Magazyn).

Jako czytelnik w wieku średnim (ekhe, ekhe), który „połknął” niniejszą lekturę w dwa wieczory, jestem przekonany, że stanowi ona gwarancję pełnej wrażeń podróży w czasie (radiowym wehikułem, rzecz jasna) dla wszystkich miłośników słowa czytanego urodzonych przed rokiem 1985.
Rafał Monastyrski (Metal Hammer Polska).

Radio – które w Polsce w latach 90. stało silnymi osobowościami, co łatwo sprawdzić w wydanej niedawno książce „Decybelowy obszar radiowy” Wojciecha Lisa – mniej dziś przypomina redakcję w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, bardziej ośrodek badania opinii społecznej.
Jarek Szubrycht (Tygodnik POLITYKA).

Te złote czasy radia, jak trzeba by powiedzieć za Woody Allenem, stają się w opowieściach rozmówców Lisa wiekiem świetności, do których ci powracają z nostalgią.
Michał Żarski
(wPolityce.pl).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content